КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 16 червня 2010 р. N 441
Київ
|
Про затвердження Порядку використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для фінансування проектів підвищення техніки безпеки шахт
Відповідно до частини другої статті 74 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" (
2154-17)
Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для фінансування проектів підвищення техніки безпеки шахт, що додається.
Прем'єр-міністр України
|
М.АЗАРОВ
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 червня 2010 р. N 441
ПОРЯДОК
використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для фінансування проектів підвищення техніки безпеки шахт
1. Цей Порядок визначає механізм використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду за напрямом, передбаченим пунктом 3 частини першої статті 74 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" (
2154-17)
, для фінансування проектів підвищення техніки безпеки шахт (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінвуглепром.
Одержувачами бюджетних коштів є вугледобувні підприємства або господарські товариства з видобутку вугілля, 100 відсотків акцій яких належать державі (далі - підприємства).
3. Бюджетні кошти спрямовуються на фінансування проектів підвищення техніки безпеки шахт на безповоротній основі.
Бюджетні кошти не виділяються підприємствам, які визнано банкрутами, щодо яких порушено справу про банкрутство, проводиться санація або які ліквідуються.
4. Перелік проектів підвищення техніки безпеки шахт за об'єктами та обсяги їх фінансування Мінвуглепром подає Держінвестицій для подання Комісії з координації здійснення заходів, пов'язаних з реалізацією інвестиційних проектів, яка за результатами їх розгляду приймає рішення рекомендаційного характеру щодо доцільності виділення бюджетних коштів для їх реалізації.
Мінвуглепром подає виходячи із зазначеного рішення перелік проектів підвищення техніки безпеки шахт за об'єктами та обсяги їх фінансування на затвердження Кабінету Міністрів України.
У переліку зазначаються такі відомості:
найменування підприємства, його відокремленого підрозділу та напрями інвестування;
загальна сума видатків у поточному році, зокрема за напрямами інвестування;
джерела фінансування (бюджетні, власні кошти тощо), зокрема за напрямами інвестування;
очікувані результати, зокрема у поточному році.
До переліку включаються проекти, які визнані переможцями за результатами конкурсного відбору. Порядок конкурсного відбору встановлюється Мінвуглепромом за погодженням з Мінекономіки і Мінфіном.
5. Проекти підвищення техніки безпеки шахт розробляються підприємствами у формі бізнес-планів згідно з методичними рекомендаціями, затвердженими Мінвуглепромом за погодженням з Мінекономіки і Мінфіном.
У проекті зазначається:
мета проекту відповідно до пріоритетів структурної перебудови економіки;
необхідний обсяг інвестицій;
загальна характеристика стану об'єкта, на якому здійснюватиметься реалізація проекту;
план реалізації (строки введення в експлуатацію, джерела фінансування);
оцінка фінансової та економічної ефективності;
очікувані результати.
6. Після прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про виділення бюджетних коштів Мінфін визначає бюджетну програму, закріплює за нею коди програмної та функціональної класифікації видатків і кредитування бюджету та вносить в установленому порядку зміни до розпису державного бюджету.
7. Придбання за рахунок бюджетних коштів передбачених проектами систем, комплектів обладнання та приладів здійснюється за умови постачання їх безпосередньо виробниками.
8. Закупівля товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти та їх попередня оплата здійснюються в установленому законодавством порядку.
9. Операції, пов'язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету, (
z0716-04)
затвердженого Державним казначейством.
10. Головний розпорядник бюджетних коштів бере зобов'язання за такими коштами виключно в межах відповідних фактичних надходжень на зазначені цілі.
11. Бюджетні кошти, що обліковуються на відкритих в органах Державного казначейства рахунках головного розпорядника (одержувачів) бюджетних коштів і не використані на кінець бюджетного періоду, підлягають поверненню до Стабілізаційного фонду.
12. Контроль за цільовим використанням та своєчасним поверненням бюджетних коштів здійснюється в установленому законодавством порядку.
13. Мінвуглепром щомісяця до 5 числа подає Мінфіну звіт про використання бюджетних коштів, а у разі їх повернення до державного бюджету - відповідну інформацію за формою, установленою Мінфіном.