КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 2 вересня 2010 р. N 798
Київ

Про затвердження Порядку використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для створення, закупівлі, ремонту і модернізації озброєння, військової та спеціальної техніки за державним оборонним замовленням у національних виробників з метою забезпечення оборони держави

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 969 (969-2010-п) від 18.10.2010 )
Відповідно до частини другої статті 74 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" (2154-17) Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду (2154-17) для створення, закупівлі, ремонту і модернізації озброєння, військової та спеціальної техніки за державним оборонним замовленням у національних виробників з метою забезпечення оборони держави, що додається.
Прем'єр-міністр України
М.АЗАРОВ
Інд. 21

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 2 вересня 2010 р. N 798

ПОРЯДОК

використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду ( 2154-17 ) для створення, закупівлі, ремонту і модернізації озброєння, військової та спеціальної техніки за державним оборонним замовленням у національних виробників з метою забезпечення оборони держави

1. Цей Порядок визначає механізм використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду, передбачених пунктом 2 частини першої статті 74 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" (2154-17) для створення, закупівлі, ремонту і модернізації озброєння, військової та спеціальної техніки за державним оборонним замовленням у національних виробників з метою забезпечення оборони держави (далі - бюджетні кошти).
2. Головними розпорядниками бюджетних коштів є Міноборони та Головне управління розвідки зазначеного Міністерства.
3. Бюджетні кошти в обсязі 346 млн. гривень надаються головним розпорядникам бюджетних коштів на безповоротній основі з урахуванням вимог Порядку використання коштів Стабілізаційного фонду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2009 р. N 289 (289-2009-п) (Офіційний вісник України, 2009 р., N 24, ст. 793; 2010 р., N 2, ст. 69).
( Абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 969 (969-2010-п) від 18.10.2010 )
Джерелами покриття бюджетних коштів є кошти, які надійшли від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній власності, на яких розташовані об'єкти, що підлягають приватизації, кошти, одержані від приватизації державного майна та інших надходжень, безпосередньо пов'язаних з процесом приватизації та кредитуванням підприємств, кошти, які надійшли від сплати штрафів, пені та неустойки за невиконання власниками приватизованих об'єктів умов договорів їх купівлі-продажу, а також надходження від цільового розміщення державних цінних паперів та від повернення коштів, наданих із Стабілізаційного фонду на поворотній основі.
4. Бюджетні кошти спрямовуються на:
погашення кредиторської заборгованості з оплати капітального ремонту озброєння та військової техніки;
виконання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, що розпочаті у попередні роки;
закупівлю і модернізацію озброєння та військової і спеціальної пожежної техніки;
відновлення боєздатності (ремонт) озброєння та військової техніки;
створення Єдиної автоматизованої системи управління Збройними Силами і сучасних цифрових технологій.
5. Операції, пов'язані з використанням бюджетних коштів, проводяться відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету (z0716-04) , затвердженого Державним казначейством.
Взяття бюджетних зобов'язань здійснюється виключно в межах фактично перерахованих на рахунки бюджетних коштів.
Бюджетні кошти, що обліковуються на відкритих в органах Державного казначейства рахунках головних розпорядників і не використані на кінець бюджетного періоду, підлягають поверненню до Стабілізаційного фонду.
6. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законодавством порядку.
Державні контракти укладаються головними розпорядниками бюджетних коштів виключно із суб'єктами господарювання, які є національними виробниками товарів, робіт (надавачами послуг).
Під час укладання державних контрактів про закупівлю товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти обов'язково передбачається умова щодо застосування штрафних санкцій до суб'єктів господарювання в разі невиконання або несвоєчасного виконання зобов'язань.
7. Складення та подання фінансової звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.