УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про особливості приватизації Українського державного підприємства електрозв'язку "Укртелеком"
З метою подальшого розвитку мережі електрозв'язку, збільшення надходжень коштів до Державного бюджету України, погашення заборгованості з виплати пенсій, інших соціальних виплат населенню та згідно з пунктом 4 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України (
254к/96-ВР)
постановляю:
1. Установити, що приватизація державного майна Українського державного підприємства електрозв'язку "Укртелеком" (далі - підприємство) здійснюється на основі таких принципів:
законності;
закріплення у державній власності контрольного пакета акцій у розмірі 50 відсотків статутного фонду плюс одна акція;
державного регулювання та контролю;
надання пільг у процесі приватизації членам трудового колективу підприємства, а також прирівняним до них особам;
забезпечення соціальної захищеності та рівності прав участі громадян України у процесі приватизації підприємства;
платності відчуження державного майна;
створення сприятливих умов для залучення інвестицій;
повного, своєчасного та достовірного інформування громадян про порядок приватизації;
заборони перепрофілювання.
2. Об'єктом приватизації згідно з цим Указом є майно цілісного майнового комплексу підприємства, в тому числі акції (частки, паї), що належать державі в майні господарських товариств (в тому числі підприємств змішаної форми власності), засновником або учасником яких є підприємство.
3. Суб'єктами приватизації згідно з цим Указом є:
Фонд державного майна України;
покупці, визнані такими відповідно до статті 8 Закону України "Про приватизацію державного майна" (
2163-12)
;
посередники.
4. У процесі передприватизаційної підготовки та під час приватизації підприємства Державний комітет зв'язку та інформатизації України і Фонд державного майна України залучають радників, експертів та уповноважених осіб, відбір яких здійснюється на конкурсних засадах та в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Залучення радників є обов'язковим.
5. Приватизація підприємства регулюється цим Указом, Законом України "Про приватизацію державного майна" та іншими нормативно-правовими актами України з питань приватизації.
6. Передприватизаційна підготовка підприємства здійснюється відповідно до затвердженого Кабінетом Міністрів України плану-графіка, який розробляється Державним комітетом зв'язку та інформатизації України разом з Фондом державного майна України.
Передприватизаційна підготовка підприємства передбачає:
інвентаризацію майна;
реструктуризацію та відокремлення окремих структурних підрозділів;
проведення аудиту;
оцінку майна для визначення розміру статутного фонду;
утворення відкритого акціонерного товариства на базі його майна.
Відповідальність за проведення передприватизаційної підготовки підприємства покладається на Державний комітет зв'язку та інформатизації України.
7. У процесі передприватизаційної підготовки підприємства інвентаризація його майна проводиться комісією з інвентаризації, що утворюється за рішенням Державного комітету зв'язку та інформатизації України.
Структурні підрозділи підприємства, які не беруть участі в єдиному технологічному процесі виробництва та не пов'язані з основними видами його діяльності, підлягають відокремленню згідно з планом-графіком.
8. Аудиторська перевірка фінансової звітності підприємства за рік, що передує року прийняття рішення про приватизацію, проводиться незалежним аудитором (аудиторською фірмою) відповідно до вимог міжнародних стандартів бухгалтерського обліку й аудиту.
9. Оцінка майна підприємства для визначення розміру статутного фонду відкритого акціонерного товариства, що утворюється на базі майна підприємства, проводиться експертним шляхом на підставі ринкової вартості активів.
10. Після проведення оцінки вартості майна підприємства Державний комітет зв'язку та інформатизації України перетворює його у відкрите акціонерне товариство "Укртелеком" (далі - товариство) і виступає його засновником з боку держави.
Утворене відповідно до цієї статті товариство є правонаступником підприємства, що приватизується.
11. Статут товариства розробляється підприємством і затверджується Державним комітетом зв'язку та інформатизації України.
12. До проведення перших загальних зборів акціонерів товариства персональний склад його виконавчих органів затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Державного комітету зв'язку та інформатизації України, Національного агентства України з управління державними корпоративними правами, Фонду державного майна України. Обов'язки голови правління товариства до затвердження Кабінетом Міністрів України персонального складу його виконавчих органів покладаються на керівника підприємства.
Перші загальні збори акціонерів товариства скликаються його правлінням після виконання плану розміщення акцій.
До порядку денного перших загальних зборів акціонерів товариства включаються такі питання:
обрання органів управління товариства;
звіт голови правління про підсумки фінансово-господарської діяльності товариства;
порядок розподілу прибутку та заходи щодо погашення боргових зобов'язань товариства;
визначення стратегії розвитку та основних напрямів діяльності товариства.
13. Порядок приватизації передбачає:
прийняття рішення про приватизацію;
опублікування інформації про прийняття рішення про приватизацію;
утворення комісії з приватизації;
затвердження плану розміщення акцій;
продаж акцій.
14. Рішення про приватизацію підприємства приймається Кабінетом Міністрів України за спільним поданням Державного комітету зв'язку та інформатизації України і Фонду державного майна України після закінчення передприватизаційної підготовки та опубліковується у газеті "Урядовий кур'єр".
15. У двомісячний строк з дня прийняття рішення про приватизацію підприємства Фонд державного майна України формує та затверджує склад комісії з приватизації.
До складу комісії за принципом рівного представництва входять представники органів управління підприємства, представницького органу трудового колективу (профспілкового комітету підприємства або іншого уповноваженого колективом органу), Верховної Ради України (за згодою), Кабінету Міністрів України, Державного комітету зв'язку та інформатизації України, Фонду державного майна України, Антимонопольного комітету України, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Служби безпеки України, Міністерства оборони України, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
16. За рішенням комісії з приватизації до її роботи залучаються радники та експерти з правом дорадчого голосу.
Повноваження, функції, відповідальність та порядок роботи комісії з приватизації визначаються положенням, затвердженим Фондом державного майна України.
17. План розміщення акцій розробляється комісією з приватизації протягом місяця з дня затвердження її складу і в установленому порядку затверджується Фондом державного майна України за погодженням з Кабінетом Міністрів України.
18. Приватизація здійснюється шляхом продажу акцій товариства.
Продаж акцій товариства здійснює Фонд державного майна України, в тому числі з участю уповноважених ним осіб, шляхом:
пільгового продажу акцій за їх номінальною вартістю працівникам підприємства, прирівняним до них згідно зі статтею 25 Закону України "Про приватизацію державного майна" особам, а також працівникам державних підприємств поштового зв'язку на суму до 750 гривень включно;
продажу стратегічному інвестору пакета акцій на відкритих торгах у розмірі не менше 25 відсотків статутного фонду плюс одна акція;
продажу акцій іншими способами, передбаченими законодавством.
19. Переможцем відкритих торгів (далі - торги) визначається особа, яка запропонувала найвищу ціну.
Торги проводяться в порядку, встановленому Фондом державного майна України за погодженням з Антимонопольним комітетом України, Службою безпеки України, Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, Державним комітетом зв'язку та інформатизації України, з урахуванням таких умов:
претендентами на участь у торгах можуть бути резиденти та нерезиденти, які подали заявку до Фонду державного майна України та яких допущено для участі в торгах після виконання вимог, відповідно до порядку та умов проведення торгів;
у торгах можуть брати участь лише стратегічні інвестори;
для продажу на торгах пропонується пакет акцій у розмірі не менше 25 відсотків статутного фонду плюс одна акція;
для претендентів на участь у торгах встановлюються кваліфікаційні вимоги, а також перелік необхідних документів, які повинен подати покупець. Кваліфікаційні вимоги та перелік таких документів визначаються Фондом державного майна України за погодженням з Державним комітетом зв'язку та інформатизації України, Міністерством економіки України, Антимонопольним комітетом України, Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку;
єдиним засобом платежу є грошові кошти;
порядок проведення торгів повинен регламентувати порядок розрахунків за придбані акції згідно з вимогами законодавства.
Стратегічним інвестором згідно з цим Указом визнається покупець - юридична особа, яка є оператором електрозв'язку і має міжнародно визнаний авторитет та досвід діяльності на ринку телекомунікацій.
Продаж пакета акцій підприємства, придбаного на торгах, оформляється договором купівлі-продажу.
Покупець набуває право власності на акції, придбані на торгах, у визначеному законодавством порядку.
20. Передприватизаційна підготовка підприємства та його приватизація здійснюється з дотриманням вимог антимонопольного законодавства України.
Держава гарантує в установленому порядку забезпечення прав споживачів на вільний доступ до послуг електрозв'язку та користування ними.
21. Перепрофілювання товариства, заборона або обмеження користування державними органами, установами, організаціями та іншими споживачами послугами електрозв'язку не допускається.
22. З моменту утворення товариства та до початку продажу його акцій управління 100 відсотками акцій товариства здійснюється Державним комітетом зв'язку та інформатизації України згідно із законодавством України.
У тижневий строк після прийняття рішення про продаж акцій товариства Державний комітет зв'язку та інформатизації України передає:
Фонду державного майна України - повноваження з управління 50 відсотками акцій статутного фонду мінус одна акція;
Національному агентству України з управління державними корпоративними правами - повноваження з управління 50 відсотками акцій статутного фонду плюс одна акція.
23. Ведення реєстру власників іменних цінних паперів товариства здійснюється відповідно до законодавства.
Відбір утримувача реєстру власників іменних цінних паперів проводиться на конкурсних засадах у порядку і на умовах, визначених Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку і Фондом державного майна України. При цьому для претендента встановлюються додатково до визначених Законом України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні" (
710/97-ВР)
вимоги щодо розміру статутного фонду, досвіду роботи, кількості реєстрів, що ним обслуговуються, та наявності розгалуженої мережі філіалів.
24. Кошти, отримані від продажу акцій товариства, спрямовуються до позабюджетного Державного фонду приватизації і використовуються за напрямами та в обсягах, що визначені Державною програмою приватизації для об'єктів груп В і Г.
Кошти, які перераховуються до Державного бюджету України, спрямовуються, в першу чергу, на погашення заборгованості з виплати пенсій та інших соціальних виплат населенню.
25. Кабінету Міністрів України:
подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до законодавчих актів у зв'язку з виданням цього Указу;
привести у місячний строк свої рішення у відповідність із цим Указом;
забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх рішень у відповідність із цим Указом.
26. Покласти на Кабінет Міністрів України надання офіційних роз'яснень щодо цього Указу.
27. Цей Указ набирає чинності у порядку, передбаченому пунктом 4 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України (
254к/96-ВР)
.
Президент України Л.КУЧМА
м. Київ, 28 червня 1999 року
N 755/99