УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
Про затвердження Порядку розроблення профілів ризику
Відповідно до наказу Державної митної служби України від 27.05.05 N 435 (
v0435342-05)
"Про затвердження Концепції створення, упровадження і розвитку системи аналізу та керування ризиками та Положення про систему аналізу й селекції факторів ризику при визначенні окремих форм митного контролю" і з метою організації практичного застосування системи аналізу та управління ризиками, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок розроблення профілів ризику (далі - Порядок), що додається.
2. Начальнику Департаменту аналітичної роботи, управління ризиками та аудиту Руденку О.В., начальнику Регіональної інформаційної митниці Копосову С.А. забезпечити дотримання Порядку.
3. Загальну координацію дій, пов'язаних із виконанням цього наказу, покласти на начальника Департаменту аналітичної роботи, управління ризиками та аудиту Руденка О.В.
4. Установити, що цей наказ набирає чинності через 30 днів після підписання.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Пашка П.В.
Голова Служби
|
А.В.Макаренко
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
14.08.2009 N 753
ПОРЯДОК
розроблення профілів ризику
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок регулює діяльність митної служби з розроблення профілів ризику в частині створення організаційних умов формування, формалізації та затвердження профілю ризику.
1.2. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:
1.2.1. Автоматизована система аналізу та управління ризиками Державної митної служби України (далі - АСАУР) - сукупність програмно-інформаційних комплексів, які забезпечують функціонування системи аналізу та управління ризиками Державної митної служби України (далі - САУР).
1.2.2. Модуль АСАУР - модуль, що входить до складу автоматизованої системи митного оформлення товарів та інших предметів (далі - АСМО) і забезпечує роботу АСАУР під час митного оформлення товарів.
1.2.3. Митна безпека України - стан захищеності національних інтересів України в галузі митної справи, який дає можливість у різних зовнішніх і внутрішніх умовах незалежно від будь-яких загроз забезпечити:
а) переміщення через митний кордон України товарів і транспортних засобів;
б) здійснення митного регулювання, пов'язаного з установленням розмірів податків і зборів та повнотою їх справляння;
в) застосування митних процедур, заходів митно-тарифного й нетарифного регулювання;
г) проведення робіт, направлених на боротьбу з контрабандою та порушеннями митних правил;
ґ) виконання інших покладених на митні органи завдань шляхом ефективної реалізації митної справи.
1.2.4. Митна небезпека - об'єктивно існуюча можливість негативного впливу на стан митної безпеки.
1.2.5. Митна загроза - конкретна чи безпосередня форма митної небезпеки на стадії переходу її з можливості в реальність як результат протиріч, що мають місце і формуються в самому суспільстві, в зовнішньоекономічних сферах і видах політичних та економічних відносин, у сфері управління митною службою, в регіонах, у природних та інших явищах тощо, та конкретизується відповідною формою прояву й способом впливу, наслідки якої можуть заподіяти будь-якої митної шкоди.
1.2.6. Митний виклик - критична точка прояву митної загрози, що потребує відповідного реагування з метою попередження або зменшення можливої митної шкоди.
1.2.7. Митна шкода - оцінені наслідки дійсних, фактичних або можливих небажаних негативних економічних і соціальних втрат, що виникають у результаті митних викликів у галузі митної справи та можуть мати як вартісну, так і загальну ситуаційну експертну оцінку втрат, збитку, проведених заходів або робіт з ліквідації небажаних негативних наслідків та додаткових витрат для їх попередження і т.п.
1.2.8. Митний вплив - залежність між величиною дії митного виклику на об'єкт, що розглядається, і митною шкодою від його дії.
1.2.9. Митний ризик - кількісна величина митного виклику у вигляді визначеної оцінки або ймовірності реалізації діючої або потенційної митної загрози в зовнішньоекономічній діяльності, митних співвідношеннях та в галузі митної справи з погляду усвідомленої можливості виникнення митної шкоди.
1.2.10. Забезпечення митної безпеки - здатність управлінських рішень протидіяти можливим небезпекам у галузі митної справи. Головна мета забезпечення митної безпеки - досягти необхідного рівня надійності митної системи.
1.2.11. Надійність митної системи - її властивості зберігати за часом і встановленими межами значення усіх показників, які характеризують здатність митних органів та митної системи в цілому виконувати потрібні функції цілодобово з ефективним використанням потенціалу митної безпекоспроможності в існуючих економічних умовах, кадровому потенціалі, матеріальному та технічному забезпеченні.
1.2.12. Ступінь ризику - числове значення, яке показує ймовірність порушення законодавства з питань митної справи в конкретному випадку та визначає адекватні цьому ризикові форми контролю.
1.2.13. Форми контролю - митні процедури (далі - МП), які потрібно здійснити посадовій особі митного органу (далі - інспектор) для перевірки відповідності проведення конкретної зовнішньоекономічної операції вимогам законодавства з питань митної справи. Перелік МП згідно з Класифікатором окремих форм митного контролю, що затверджується наказом Державної митної служби України (далі - Держмитслужба) (далі - Класифікатор форм контролю), видається інспекторові у формалізованому вигляді.
1.2.14. Селективність профілю ризику - показник профілю ризику (далі - ПР), який кількісно характеризує його вибіркову здатність (числове значення від 0 до 100, що показує відсоток митних оформлень, який ПР дає можливість відбирати із загальної кількості митних оформлень).
1.2.15. Негативна історія ПР - числове значення (у межах від 0 до максимально допустимого значення для цієї історії), яке враховується при визначенні ступеня ризику за ПР (у бік підвищення ступеня ризику) і характеризує наявність у певний період порушень митного законодавства, описаних у ПР.
1.2.16. Позитивна історія ПР - числове значення (у межах від 0 до максимально допустимого значення для цієї історії), яке враховується при визначенні ступеня ризику за ПР (у бік зниження ступеня ризику) і характеризує наявність у певний період фактів митного оформлення, які підтвердили відсутність порушень митного законодавства, описаних у ПР.
1.2.17. Інші терміни вживаються в значеннях, що визначені Митним кодексом України (
92-15)
, законами України, Концепцією створення, упровадження і розвитку системи аналізу та керування ризиками, затвердженою наказом Держмитслужби від 27.05.05 N 435 (
v0435342-05)
"Про затвердження Концепції створення, упровадження і розвитку системи аналізу та керування ризиками та Положення про систему аналізу й селекції факторів ризику при визначенні окремих форм митного контролю" (зі змінами), та іншими нормативно-правовими актами України.
2. Профіль ризику
2.1. Митні органи реалізують САУР за допомогою ПР, які є елементами САУР і можуть використовуватися в документальному (далі - документальний ПР) та електронному (далі - електронний ПР) вигляді. При цьому документальний ПР доводиться до митних органів у паперовому вигляді (у вигляді документа), а електронний ПР розробляється й імплементується до модуля АСАУР у разі можливості здійснення перевірки індикаторів ризику за допомогою модуля АСАУР і на підставі документів, дані з яких заносяться до АСМО.
2.2. ПР застосовуються під час проведення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України, і мають на меті попередити інспектора про можливу наявність ризику порушення митного законодавства під час здійснення конкретної зовнішньоекономічної операції та дати інспекторові вказівку щодо застосування певних форм контролю. Кінцева мета ПР - забезпечення митної безпеки шляхом прийняття управлінських рішень.
2.3. ПР носить обов'язковий характер у частині, що містить вказівки щодо застосування певних форм контролю.
2.4. ПР повинен бути представлений у таких формах: паспорта ПР (додаток 1 до цього Порядку) і програмного коду ПР.
2.4.1. Паспорт ПР формується для документальних та електронних ПР і використовується для документального опису ПР.
Паспорт електронного ПР є документом для службового користування з наданням йому грифа "Для службового користування".
2.4.2. Програмний код ПР формується тільки для електронних ПР, використовується для їх програмної реалізації й імплементується до модуля АСАУР. Програмний код ПР формується відповідним підрозділом Регіональної інформаційної митниці (далі - РІМ) на підставі паспорта ПР, наданого Департаментом аналітичної роботи, управління ризиками та аудиту (далі - ДАРУРА).
Програмний код ПР є власністю Держмитслужби. Доступ до читання чи модифікації програмного коду ПР можуть мати тільки особи, яким надано доступ відповідного рівня до роботи з цим програмним кодом ПР.
2.5. До ПР формується також аналітична довідка (форму наведено в додатку 2 до цього Порядку) з метою опису розглянутих у ПР сфер ризику, визначення можливих заходів для подальшої мінімізації ризику, вдосконалення митної справи.
3. Розроблення ПР
3.1. Відповідно до глави 8 Концепції створення, упровадження і розвитку системи аналізу та керування ризиками та глави 5 Положення про систему аналізу й селекції факторів ризику при визначенні окремих форм митного контролю, затверджених наказом Держмитслужби від 27.05.05 N 435 (
v0435342-05)
(зі змінами), ДАРУРА здійснює розроблення й моніторинг ПР, в тому числі за результатами опрацювання пропозицій щодо розроблення профілів ризику, які митні органи, спеціалізовані митні установи і організації подають ДАРУРА в порядку, визначеному окремим наказом Держмитслужби.
3.2. Розроблення ПР передбачає виконання таких дій:
1) визначення індикаторів ризику;
2) оцінка селективності ПР, перегляд ПР при великих значеннях його селективності. Значення показника, яке відповідає великому чи малому значенню селективності електронного ПР, визначається Експертною комісією із застосування системи аналізу та управління ризиками (далі - Експертна комісія), яка діє згідно з Положенням, що затверджується окремим наказом Держмитслужби. Для ПР, які характеризуються великим значенням селективності, може визначатись окремий порядок застосування залежно від особливостей конкретного ПР;
3) оцінка значимості цього ПР для наповнення Держбюджету, митної безпеки України чи для безпеки населення; оцінка можливої митної шкоди в разі виникнення ризиків, описаних у ПР;
4) визначення впливу негативної історії ПР на ступінь ризику (здійснюється для електронних ПР). При цьому для кожної причини, наведеної в Класифікаторі причин незавершення митного оформлення, які враховуються при формуванні негативної історії профілю ризику (додаток 3 до цього Порядку), Експертною комісією визначається коефіцієнт значимості цієї причини для конкретного ПР;
5) визначення порядку обчислення ступеня ризику за ПР та визначення залежно від ступеня ризику адекватних цьому ризику форм контролю.
4. Формалізація ПР
4.1. Формалізація ПР передбачає формування паспорта ПР, програмного коду ПР і аналітичної довідки до ПР.
4.2. Поля паспорта ПР мають такі особливості заповнення:
4.2.1. У полі "Дата затвердження ПР" зазначається дата документа, яким затверджено цей ПР.
4.2.2. У полі "Дата затвердження редакції ПР" зазначається дата документа, яким затверджено внесення змін до цього ПР, тобто затверджено поточну редакцію ПР.
4.2.3. У полі "ПР діє з" зазначається дата, з якої ПР слід застосовувати під час митного контролю та митного оформлення.
4.2.4. У полі "Редакція ПР діє з" зазначається дата, з якої поточну редакцію ПР слід застосовувати під час митного контролю та митного оформлення.
4.2.5. У полі "ПР діє до" зазначається дата (включно), до якої ПР слід застосовувати під час митного контролю та митного оформлення.
4.2.6. У полі "Профіль ризику N" зазначається номер ПР, який має таку структуру:
WW/XX/YYYY/ZZZZZ-VV,
де:
WW - літерно-цифровий код групи критеріїв ризику згідно з главою 3 Положення про систему аналізу й селекції факторів ризику при визначенні окремих форм митного контролю, затвердженого наказом Держмитслужби від 27.05.05 N 435 (
v0435342-05)
"Про затвердження Концепції створення, упровадження і розвитку системи аналізу та керування ризиками та Положення про систему аналізу й селекції факторів ризику при визначенні окремих форм митного контролю" (зі змінами);
XX - код структурного підрозділу, який є ініціатором розроблення ПР, згідно з Класифікатором структурних підрозділів, задіяних у розробленні профілів ризику (додаток 4 до цього Порядку);
YYYY - рік розроблення ПР;
ZZZZZ - порядковий номер ПР, який присвоюється після того, як було прийнято рішення про застосування ПР;
VV - порядковий номер редакції ПР, який присвоюється після того, як було прийнято рішення про застосування ПР чи внесення змін до ПР.
4.2.7. У полі "Назва ПР" зазначається коротка (до 100 символів) унікальна назва ПР.
4.2.8. У полі "Сфери ризику" зазначаються сфери ризику (код і назва) згідно з Класифікатором сфер ризику (додаток 5 до цього Порядку).
4.2.9. Поле "Індикатори ризику" поділяється на два підполя: "Назва індикатора" і "Значення індикатора". Кожен індикатор ризику може мати кілька значень чи певний діапазон значень. У цьому самому полі зазначаються за наявності винятки з індикаторів ризику - уточнення, за яких обставин ці індикатори не враховуються.
4.2.10. У полі "Оцінка ступеня ризику. Опис алгоритму обчислення" описується порядок розрахунку ступеня ризику за наявності описаних вище індикаторів ризику. У ПР може бути передбачено періодичне внесення змін до значень індикаторів ризику з описом алгоритму проведення відповідних розрахунків, їх періодичності (за потреби) та зазначенням відповідальних підрозділів за внесення змін до значень індикаторів ризику і їх доведення до підрозділу, що здійснює оновлення програмного коду профілю ризику. Для електронного ПР обов'язково наводиться текст повідомлення, яке буде видане АСМО інспекторові як коментар до МП у разі спрацювання ПР. (Для документального ПР у цьому полі зазначаються особливості перевірки індикаторів ризику та визначення ступеня ризику.)
4.2.11. У полі "Форми контролю" зазначається перелік МП і заповнюються три підполя для кожної МП: "Код митної процедури" (згідно з Класифікатором форм контролю), "Вид митної процедури" (обов'язкова, обов'язкова за умови, у разі необхідності) і "Поріг ступеня ризику" (мінімальне значення ступеня ризику, при якому застосовуватиметься конкретна МП).
4.2.12. У полі "Максимальне значення негативної історії ПР" наводиться максимально допустиме значення негативної історії ПР, що може бути враховане при визначенні ступеня ризику за ПР. Для документальних ПР не заповнюється.
4.2.13. У полі "Максимальне значення позитивної історії ПР" наводиться максимально допустиме значення позитивної історії ПР, що може бути враховане при визначенні ступеня ризику за ПР. Для документальних ПР не заповнюється.
4.2.14. Поле "Причини незавершення митного оформлення, які враховуються при розрахунку негативної історії ПР" поділяється на два підполя: "Код причини" (містить код причини відмови в митному оформленні згідно з графою 3 Класифікатора причин незавершення митного оформлення, які враховуються при формуванні негативної історії профілю ризику) і "Коефіцієнт значимості" (зазначається коефіцієнт значимості цієї причини для ПР). Для документальних ПР це поле не заповнюється.
4.2.15. У полі "Контактна особа" зазначається прізвище, ім'я, по батькові, посада посадової особи ДАРУРА (та, за необхідності, іншого структурного підрозділу), уповноваженої надавати інспектору роз'яснення щодо дії ПР.
4.2.16. У полі "Телефон" зазначається номер службового телефону контактної особи.
4.2.17. У полі "Факс" зазначається номер факсу контактної особи.
4.2.18. У полі "Особиста поштова скринька в системі електронної пошти Держмитслужби" зазначається назва особистої поштової скриньки контактної особи в системі електронної пошти Держмитслужби.
4.3. Аналітична довідка до ПР містить відомості з питання, яке описує ПР (загальні, статистичні дані, пояснення щодо стану справ) і має таку структуру:
4.3.1. У полі "Митна загроза. Суть проблеми" розкривається суть проблеми: описується сама проблема та її поточний стан, наводяться дані про митні виклики, при потребі уточнюється опис індикаторів ризику. Наводяться за наявності статистичні, аналітичні матеріали з цього питання.
4.3.2. У полі "Документи/підстави розроблення профілю ризику" зазначаються за наявності дані про документи, якими було подано пропозиції та/або надано розпорядження щодо розроблення профілю ризику, а також інші документи, що стали підставою розробки профілю ризику.
4.3.3. У полі "Протиріччя. Причини виникнення ризику" перелічуються чинники, що спричинюють виникнення проблеми (наприклад, конкретні колізії в законодавстві; заходи тарифного та нетарифного регулювання, що застосовуються до конкретних товарів: висока ставка мита, заборони чи обмеження тощо; інші обставини).
4.3.4. У полі "Митна шкода. Оцінка наслідків ризику" наводиться оцінка описаного ризику: який вплив може мати ця проблема на наповнення Держбюджету, на стан митної безпеки України чи безпеки населення; які можливі наслідки виникнення ризику. Оцінюється можлива митна шкода. Оцінка по можливості підтверджується аналітичними розрахунками.
4.3.5. У полі "Уникнення митної загрози. Пропоновані заходи мінімізації ризику" наводяться пропозиції щодо можливих заходів, ужиття яких зможе зменшити описаний ризик, усунути причини його виникнення чи мінімізувати можливу митну шкоду (можливе внесення змін до нормативно-правових актів, які регулюють порядок митного контролю та митного оформлення, чи нормативно-правових актів з іншої галузі регулювання економіки тощо).
5. Тестування ПР
5.1. Після формування ПР ДАРУРА проводить його тестування.
5.2. Тестування ПР може бути реалізоване кількома методами. Основні з них:
1) тестування ПР шляхом вибірки даних із баз даних Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби (далі - ЄАІС) відповідно до заданих у ПР індикаторів ризику - з допомогою програмно-інформаційних комплексів ЄАІС чи з допомогою інших програмних засобів;
2) тестування програмного коду ПР шляхом перевірки реакції АСМО на цей програмний код при введенні декларації із заданими значеннями граф.
5.3. Результатом тестування може бути рішення ДАРУРА про:
1) необхідність доопрацювання ПР;
2) можливість унесення ПР на розгляд Експертної комісії.
6. Затвердження ПР
6.1. Після тестування ПР, якщо ДАРУРА прийняв рішення про можливість унесення ПР на розгляд Експертної комісії, здійснюються такі дії:
1) ПР разом із обґрунтованою інформацією про нього вноситься на розгляд Експертної комісії;
2) Експертна комісія своїм рішенням затверджує ПР або повертає його на доопрацювання.
6.2. У разі затвердження ПР йому присвоюється номер згідно з пунктом 4.2.6 цього Порядку.
7. Облік справ за ПР
7.1. ДАРУРА здійснює облік справ ПР.
7.2. Кожний ПР зберігається в справі за номером ПР. До справи підшиваються також супровідні документи, пов'язані з конкретним ПР: рішення Експертної комісії, аналітичні матеріали, узагальнена інформація, листування тощо.
7.3. Ведення справи здійснюється в електронному (за можливості) та паперовому вигляді. В електронному вигляді облік ПР здійснюється за допомогою спеціального програмного забезпечення.
7.4. Справа в паперовій формі зберігається в ДАРУРА протягом дії ПР, але не менше 3 років після припинення його дії. Облік, зберігання й використання справи у паперовому вигляді для електронних ПР здійснюються згідно з Інструкцією про порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 27.11.98 N 1893 (
1893-98-п)
(зі змінами).
7.5. В електронному вигляді справа зберігається в ДАРУРА постійно з дати занесення ПР до бази даних ПР і протягом дії ПР, але не менше 3 років після припинення його дії.
Доступ до справи в електронному вигляді здійснюється лише за правилами розмежування доступу до бази даних ПР, установленими ДАРУРА, і надається тільки ідентифікованим та автентифікованим користувачам.
Під час обробки справи в електронному вигляді повинен забезпечуватися захист її даних від несанкціонованого та неконтрольованого доступу (ознайомлення, модифікації, знищення, копіювання, поширення).
8. Упровадження ПР
8.1. Імплементацію електронних ПР до модуля АСАУР здійснює відповідний підрозділ РІМ.
Електронні ПР доводяться до регіональних митниць, митниць у вигляді поновлень АСМО. Після імплементації ПР РІМ повідомляє регіональні митниці, митниці про необхідність поновлення АСМО.
Після імплементації ПР використовується модулем АСАУР для оцінки ризику за конкретною вантажною митною декларацією (za140-07, 910а-2007-п)
(далі - ВМД) і для формування переліку форм контролю.
8.2. Документальні ПР доводяться до регіональних митниць, митниць листом Держмитслужби.
9. Контроль ефективності ПР
9.1. На підставі інформації про результати застосування ПР, а також інших даних, пов'язаних із дією ПР, ДАРУРА здійснює контроль ефективності ПР.
9.2. Під час розроблення ПР установлюються терміни проведення заходів щодо визначення ефективності ПР. Визначаючи термін здійснення контролю ефективності ПР, слід брати до уваги термін дії ПР та його селективність: чим частіше спрацьовуватиме ПР, тим меншим повинен бути інтервал до першого здійснення контролю ефективності ПР.
9.3. Метою проведення контролю ефективності ПР є насамперед з'ясування таких питань:
1) чи сприяло застосування ПР отриманню очікуваних результатів?
ДАРУРА здійснює обробку даних про результати оцінки ризику за ВМД (za140-07, 910а-2007-п)
і про результати застосування форм контролю під кутом зору обсягу заходів, яких було вжито, та результатів, яких досягнуто;
2) чи можна визнати досягнуті результати задовільними?
Якщо ДАРУРА виявив, що застосування ПР дало очікувані результати, то здійснюється перевірка: чи існує ризик і надалі; чи слід уживати заходів у тому самому обсязі; чи слід розширити коло заходів;
3) чи можна вважати досягнуті результати незадовільними?
Якщо застосування ПР не дало очікуваних результатів, то слід проаналізувати причини цього, перевірити особливо ретельно: чи не були надані вказівки щодо застосування форм контролю неадекватними індикаторам ризику; чи контрольні підрозділи змогли застосувати форми контролю на практиці; чи не занадто неточним виявився ПР; чи не надто коротким був термін його дії. Після проведення аналізу слід прийняти рішення про застосування певних форм контролю чи про відмову від них.
9.4. Після здійснення контролю ефективності ПР ДАРУРА повинен унести цей ПР на розгляд Експертної комісії зі своїми пропозиціями:
1) залишити ПР чинним без змін;
2) унести зміни до ПР;
3) припинити дію ПР.
9.5. Якщо ПР залишається чинним без змін або до нього вносяться зміни, то слід призначити новий термін здійснення контролю ефективності ПР.
10. Внесення змін до ПР
10.1. Рішення про внесення змін чи припинення дії ПР приймає Експертна комісія.
У разі внесення змін до ПР його номер змінюється з урахуванням номера редакції ПР, згідно з пунктом 4.2.6 цього Порядку.
10.2. Рішення про внесення уточнень до паспорта впровадженого ПР може бути прийнято ДАРУРА, а саме якщо такі уточнення пов'язані:
1) з виявленням та необхідністю виправлення технічних помилок у паспорті ПР (якщо виправлення таких помилок не веде до зміни змісту індикаторів ризику);
2) зі змінами нормативних документів, положення яких враховано при розробленні ПР (якщо такі зміни не ведуть до зміни змісту індикаторів ризику);
3) зі змінами даних про контактну особу з питань дії ПР.
10.3. Рішення про призупинення дії ПР може бути прийнято ДАРУРА, а саме у разі:
1) внесення змін до нормативних документів, положення яких враховано при розробленні ПР, коли такі зміни ведуть до зміни змісту індикаторів ризику;
2) скасування, втрати чинності нормативних документів, положення яких враховано при розробленні ПР;
3) виявлення проблемних питань під час застосування ПР (що не можуть бути зняті шляхом внесення уточнень відповідно до пункту 10.2 цього Порядку) і необхідності їх термінового вирішення.
10.4. ДАРУРА, за результатами аналізу інформації про результати застосування ПР, обґрунтованих звернень митних органів, а також інших даних, пов'язаних із дією ПР, може приймати рішення відповідно до пунктів 10.2, 10.3 цього Порядку.
У такому разі ДАРУРА надсилає інформацію про відповідні рішення до РІМ та повідомляє про це Експертну комісію.
РІМ здійснює імплементацію відповідних змін ПР згідно з пунктом 8.1 цього Порядку.
ДАРУРА звітує про прийняті рішення на найближчому засіданні Експертної комісії та вносить пропозиції щодо потреби внесення змін до ПР чи припинення його дії.
Начальник Департаменту
аналітичної роботи, управління
ризиками та аудиту
|
О.В.Руденко
|
Додаток 1
до Порядку розроблення
профілів ризику
ФОРМА
паспорта профілю ризику
Департамент аналітичної роботи,
управління ризиками та аудиту
Дата затвердження ПР: САУР ПР діє з: Редакція ПР діє з:
_________________ ІНФО ___________ ___________
Дата затвердження ПР діє до:
редакції ПР: ___________
_________________
Для службового користування
------------------------------------------------------------------
| Профіль ризику N WW/XX/YYYY/ZZZZZ-VV |
|----------------------------------------------------------------|
| Назва ПР: ________________________________________ |
|----------------------------------------------------------------|
|Сфери ризику: |_______________ |
| |_______________ |
|---------------------+------------------------------------------|
|Індикатори ризику: |Назва індикатора: |Значення індикатора: |
| |_______________ |_____________________|
| |_______________ |_____________________|
| | |_____________________|
| |_______________ |_____________________|
| |_______________ |_____________________|
| | |_____________________|
|----------------------------------------------------------------|
|Оцінка ступеня ризику. Опис алгоритму обчислення: |
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|Форми контролю: |
|Код митної процедури: Вид митної процедури: Поріг ступеня |
|____________________ _____________________ ризику: |
|____________________ _____________________ __________________ |
| __________________ |
|----------------------------------------------------------------|
|Максимальне значення негативної історії ПР: ___________________ |
| |
|Максимальне значення позитивної історії ПР: ___________________ |
| |
|Причини незавершення митного оформлення, які враховуються при |
|розрахунку негативної історії ПР: |
| |
|Код причини: Коефіцієнт значимості: |
|_________________________ _________________________ |
|_________________________ _________________________ |
|_________________________ _________________________ |
|_________________________ _________________________ |
------------------------------------------------------------------
Департамент аналітичної роботи, управління ризиками та аудиту
Контактна особа: ________________________________________________
Телефон: ________________________________________________________
Факс: ___________________________________________________________
Особиста поштова скринька в системі електронної пошти
Держмитслужби: __________________________________________________
Начальник Департаменту
аналітичної роботи, управління
ризиками та аудиту
|
О.В.Руденко
|
Додаток 2
до Порядку розроблення
профілів ризику
Форма
АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА
до профілю ризику
------------------------------------------------------------------
| Опис ПР: |
|----------------------------------------------------------------|
|Митна загроза. Суть проблеми: __________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|Документи/підстави розроблення профілю |
|ризику:_________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|Протиріччя. Причини виникнення ризику: _________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|Митна шкода. Оцінка наслідків ризику: __________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|Уникнення митної загрози. Пропоновані заходи мінімізації |
|ризику:_________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
|________________________________________________________________|
------------------------------------------------------------------
Начальник Департаменту
аналітичної роботи, управління
ризиками та аудиту
|
О.В.Руденко
|
Додаток 3
до Порядку розроблення
профілів ризику
КЛАСИФІКАТОР
причин незавершення митного оформлення, які враховуються при формуванні негативної історії профілю ризику
Група причин незавершення
митного оформлення
|
Вид причини незавершення митного
оформлення
|
Код
|
Назва
|
Код
|
Опис
|
1
|
2
|
3
|
4
|
1
|
Технічні аспекти
|
0101
|
Неправильно вказано
відомості у графах ВМД
(технічна помилка
декларанта/брокера)
|
1
|
Технічні аспекти
|
0102
|
Не подано всі необхідні
документи
|
1
|
Технічні аспекти
|
0103
|
Відсутність попередньої
оплати
|
1
|
Технічні аспекти
|
0104
|
Відсутність дозволу /
заборона здійснення певної
операції
|
1
|
Технічні аспекти
|
0105
|
Затримки у зв'язку з
потребою проведення
додаткової перевірки
|
1
|
Технічні аспекти
|
0106
|
Звернення суб'єкта ЗЕД з
метою оформлення
тимчасової/неповної
декларації
|
1
|
Технічні аспекти
|
0107
|
Звернення суб'єкта ЗЕД:
відмова від комерційної
операції
|
1
|
Технічні аспекти
|
0108
|
Звернення суб'єкта ЗЕД:
пошкодження/втрата вантажу,
документів
|
2
|
Неправильні дані про
вартісні показники товару
|
0201
|
Заниження вартісних
показників товару при
імпорті
|
2
|
Неправильні дані про
вартісні показники товару
|
0202
|
Завищення вартісних
показників товару при
експорті
|
2
|
Неправильні дані про
вартісні показники товару
|
0203
|
Завищення вартісних
показників товару при
імпорті
|
2
|
Неправильні дані про
вартісні показники товару
|
0204
|
Заниження вартісних
показників товару при
експорті
|
3
|
Неправильна класифікація
|
0301
|
Не могла призвести до
зменшення платежів
|
3
|
Неправильна класифікація
|
0302
|
Могла призвести до
зменшення платежів
|
3
|
Неправильна класифікація
|
0303
|
Могла призвести до ухилення
від застосування заходів
нетарифного регулювання
|
4
|
Невідповідність кількості
товарів заявленим даним
|
0402
|
Могла призвести до
зменшення платежів
|
4
|
Невідповідність кількості
товарів заявленим даним
|
0403
|
Могла призвести до ухилення
від застосування заходів
нетарифного регулювання
|
5
|
Невідповідність опису
товарів заявленим даним
|
0501
|
Не могла призвести до
зменшення платежів
|
5
|
Невідповідність опису
товарів заявленим даним
|
0502
|
Могла призвести до
зменшення платежів
|
5
|
Невідповідність опису
товарів заявленим даним
|
0503
|
Могла призвести до ухилення
від застосування заходів
нетарифного регулювання
|
6
|
Недекларування товарів
|
0602
|
Могло призвести до
зменшення платежів
|
6
|
Недекларування товарів
|
0603
|
Могло призвести до ухилення
від застосування заходів
нетарифного регулювання
|
7
|
Неправильні дані про країну
походження товарів
|
0701
|
Не могли призвести до
зменшення платежів
|
7
|
Неправильні дані про країну
походження товарів
|
0702
|
Могли призвести до
зменшення платежів
|
7
|
Неправильні дані про країну
походження товарів
|
0703
|
Могли призвести до ухилення
від застосування заходів
нетарифного регулювання
|
8
|
Незаконне переміщення
|
0801
|
Наркотичних засобів,
психотропних речовин
|
8
|
Незаконне переміщення
|
0802
|
Зброї та боєприпасів
|
8
|
Незаконне переміщення
|
0803
|
Отруйних, радіоактивних або
вибухових речовин
|
8
|
Незаконне переміщення
|
0804
|
Історичних і культурних
цінностей
|
9
|
Порушення прав
інтелектуальної власності
|
0901
|
Порушення порядку
переміщення об'єктів
інтелектуальної власності
|
10
|
Неправильні дані про
дозвільні документи
уповноважених державних
органів, що підтверджують
проведення інших видів
контролю
|
1001
|
Могли призвести до ухилення
від інших видів контролю
|
11
|
Неправильні дані про
підстави надання пільг зі
сплати митних платежів
(крім пов'язаних з
походженням товару)
|
1101
|
Могли призвести до
зменшення платежів
|
12
|
Неправильні дані про
документи вповноважених
органів на окремі товари,
щодо переміщення яких
через митний кордон України
встановлено обмеження
|
1201
|
Могли призвести до ухилення
від застосування заходів
нетарифного регулювання
|
13
|
Інші порушення митних
правил
|
1301
|
Складено протокол про
порушення митних правил
(крім порушень, описаних у
групах причин 2-12)
|
Начальник Департаменту
аналітичної роботи, управління
ризиками та аудиту
|
О.В.Руденко
|
Додаток 4
до Порядку розроблення
профілів ризику
КЛАСИФІКАТОР
структурних підрозділів, задіяних у розробленні профілів ризику
Цифровий
код
|
Найменування структурного підрозділу
|
1
|
Департамент аналітичної роботи, управління ризиками та
аудиту
|
2
|
Регіональна інформаційна митниця
|
3
|
Департамент митної статистики
|
4
|
Департамент митних платежів
|
5
|
Департамент митно-тарифного регулювання
|
6
|
Департамент митної вартості
|
7
|
Управління заходів торговельної політики
|
8
|
Центральне митне управління лабораторних досліджень та
експертної роботи
|
9
|
Департамент організації митного контролю
|
10
|
Департамент декларування та митних режимів
|
11
|
Управління контролю за переміщенням вантажів
|
12
|
Юридичний департамент
|
13
|
Департамент організації боротьби з контрабандою та
порушеннями митних правил
|
14
|
Департамент організаційно-інспекційної діяльності
митних органів
|
15
|
Управління внутрішньої безпеки
|
26
|
Регіональні митниці, митниці
|
27
|
Інший підрозділ Держмитслужби
|
Начальник Департаменту
аналітичної роботи, управління
ризиками та аудиту
|
О.В.Руденко
|
Додаток 5
до Порядку розроблення
профілів ризику
КЛАСИФІКАТОР
сфер ризику
Розділ
|
Код
|
Назва сфери ризику
|
1. Митний режим
|
101
|
Імпорт
|
102
|
Реімпорт
|
103
|
Експорт
|
104
|
Реекспорт
|
105
|
Транзит
|
106
|
Тимчасове ввезення
(вивезення)
|
107
|
Митний склад
|
108
|
Спеціальна митна зона
|
109
|
Магазин безмитної торгівлі
|
110
|
Переробка на митній території
України
|
111
|
Переробка за межами митної
території України
|
112
|
Знищення або руйнування
|
113
|
Відмова на користь держави
|
2. Можливий характер порушення
|
201
|
Неправильна класифікація
товару
|
202
|
Неправдиві дані про
походження товару
|
203
|
Заниження/завищення митної
вартості товару
|
204
|
Недекларування товару
|
205
|
Контрабанда/приховування від
митного контролю
|
206
|
Неправильні дані про підстави
надання пільг зі сплати
митних платежів
|
207
|
Неправильні дані про
характеристики/властивості
товару
|
208
|
Декларування товару не своїм
найменуванням
|
3. Можлива мета порушення
|
301
|
Ухилення від сплати/зменшення
розміру ввізного мита
|
302
|
Ухилення від сплати/зменшення
розміру вивізного мита
|
303
|
Ухилення від сплати/зменшення
розміру особливого виду мита
(антидемпінгового,
спеціального,
компенсаційного)
|
304
|
Відшкодування ПДВ
|
305
|
Ухилення від сплати/зменшення
розміру акцизного збору
|
306
|
Використання митних пільг
|
307
|
Ухилення від нетарифних
обмежень
|
4. Вид товару, стосовно якого
може бути вчинене порушення
|
401
|
Товари сільськогосподарського
виробництва
|
402
|
Метали та брухт
|
403
|
Товари, які містять об'єкти
права інтелектуальної
власності
|
404
|
Отруйні, радіоактивні,
вибухові речовини,
небезпечні відходи
|
405
|
Наркотичні засоби,
психотропні речовини
|
406
|
Зброя та боєприпаси
|
407
|
Історичні та культурні
цінності
|
408
|
Міжнародна торгівля дикими
видами тварин та рослин, що
перебувають під загрозою
зникнення
|
Начальник Департаменту
аналітичної роботи, управління
ризиками та аудиту
|
О.В.Руденко
|
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua