УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 22 лютого 2006 р. N 177
Київ
|
Про затвердження Порядку створення і ведення Державного реєстру культурних цінностей, операції з імпорту яких звільняються від обкладення податком на додану вартість
Відповідно до пункту 5.14 статті 5 Закону України "Про податок на додану вартість" (
168/97-ВР)
Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок створення і ведення Державного реєстру культурних цінностей, операції з імпорту яких звільняються від обкладення податком на додану вартість, що додається.
Прем'єр-міністр України
|
Ю.ЄХАНУРОВ
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 лютого 2006 р. N 177
ПОРЯДОК
створення і ведення Державного реєстру культурних цінностей, операції з імпорту яких звільняються від обкладення податком на додану вартість
1. Відповідно до цього Порядку Державною службою контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон (далі - Державна служба контролю) створюється Державний реєстр культурних цінностей, операції з імпорту яких звільняються від обкладення податком на додану вартість (далі - Державний реєстр).
2. До Державного реєстру включаються культурні цінності згідно з кодами УКТЗЕД (
2371г-14)
9701 10 00 00, 9701 90 00 00, 9702 00 00 00, 9703 00 00 00, 9704 00 00 00, 9705 00 00 00, 9706 00 00 00, виготовлені 50 і більше років тому, які імпортуються в Україну з метою подальшої передачі музеям, галереям, виставковим центрам, архівам, установам культури або освіти, що перебувають у державній або комунальній власності (далі - установи державної або комунальної форми власності).
3. Державний реєстр ведеться на паперових (у вигляді журналу) та електронних носіях за формою, встановленою МКТ.
4. У Державному реєстрі зазначається:
1) інформація про юридичну або фізичну особу, яка пропонує включити культурні цінності до Державного реєстру:
для юридичних осіб - найменування, код згідно з ЄДРПОУ;
для фізичних осіб - прізвище, ім'я, по батькові, ідентифікаційний номер згідно з Державним реєстром фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів;
2) відомості про культурні цінності:
назва;
автор або виробник;
час і місце створення;
матеріал і техніка виконання;
розмір (вага);
особливості.
5. Для включення культурних цінностей до Державного реєстру їх власник чи установа державної або комунальної форми власності (або уповноважена ними особа) подає Державній службі контролю такі документи:
заяву;
документ (його завірену копію), який підтверджує передачу культурних цінностей установі державної або комунальної форми власності, - договір дарування чи інший відповідний договір, гарантійний лист, заповіт тощо;
експертний висновок щодо підтвердження відповідності культурних цінностей вимогам, установленим у пункті 2 цього Порядку, в якому, зокрема, зазначається достовірність об'єкта, автор, назва та подається його атрибутивний опис, який складається за такими критеріями: час створення; причетність до історичних подій, культурних традицій народів і пам'яток історії, видатних особистостей, виробників, мануфактур і шкіл; рівень визнання автора; стан збереженості, знаки та позначки, комплектність, лінійні розміри, соціокультурна функція, рівень суспільного визнання, унікальність, рівень виконавської техніки та популярності, наукова значущість, оцінна вартість.
Строк розгляду питання про включення культурних цінностей до Державного реєстру не повинен перевищувати трьох робочих днів.
6. Державна експертиза культурних цінностей, операції з імпорту яких звільняються від обкладення податком на додану вартість, проводиться у порядку, визначеному МКТ.
Дослідження культурних цінностей з метою їх митного оформлення проводиться відповідно до Порядку взяття (надання) проб і зразків товарів, проведення досліджень (аналізу, експертизи) з метою їх митного оформлення, а також розпорядження зразками, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2002 р. N 1862 (
1862-2002-п)
(Офіційний вісник України, 2002 р., N 51, ст. 2297).
Строк проведення експертизи не повинен перевищувати семи робочих днів.
Перелік уповноважених осіб, що мають право проводити державну експертизу, визначається МКТ.
7. На підставі рішення Державної служби контролю про включення культурних цінностей до Державного реєстру заявнику видається свідоцтво (із зазначенням інформації згідно із підпунктом 1 пункту 4 цього Порядку), зразок якого затверджується МКТ, для пред'явлення митному органові, що здійснює митне оформлення культурних цінностей.