КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 1 червня 2011 р. N 578
Київ

Про внесення змін до Порядку здійснення захисту інтересів вітчизняних товаровиробників під час проведення іноземними державами, їх економічними або митними об'єднаннями антидемпінгових, спеціальних захисних або компенсаційних розслідувань щодо імпорту товарів українського походження

Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Порядку здійснення захисту інтересів вітчизняних товаровиробників під час проведення іноземними державами, їх економічними або митними об'єднаннями антидемпінгових, спеціальних захисних або компенсаційних розслідувань щодо імпорту товарів українського походження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 2006 р. N 801 (801-2006-п) (Офіційний вісник України, 2006 р., N 23, ст. 1721), зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України
М.АЗАРОВ
Інд. 27

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 1 червня 2011 р. N 578

ЗМІНИ,

що вносяться до Порядку здійснення захисту інтересів вітчизняних товаровиробників під час проведення іноземними державами, їх економічними або митними об'єднаннями антидемпінгових, спеціальних захисних або компенсаційних розслідувань щодо імпорту товарів українського походження ( 801-2006-п )

1. Пункти 2, 3 і 6 викласти в такій редакції:
"2. Здійснення захисту інтересів вітчизняних товаровиробників під час проведення розслідування забезпечується Міністерством економічного розвитку і торгівлі.
МЗС через закордонні дипломатичні установи України та інші центральні органи виконавчої влади сприяють Міністерству економічного розвитку і торгівлі у здійсненні захисту інтересів вітчизняних товаровиробників під час проведення розслідування, у тому числі в організації закордонних відряджень під час здійснення такого захисту.
Міністерство економічного розвитку і торгівлі має право через МЗС звертатися до закордонних дипломатичних установ України для забезпечення здійснення захисту інтересів вітчизняних товаровиробників під час проведення розслідування, у тому числі із запитами щодо отримання інформаційно-аналітичних матеріалів та статистичної інформації про стан ринку країни перебування.
3. Закордонні дипломатичні установи України відслідковують в офіційних джерелах іноземних держав інформацію про наявність загрози порушення розслідування або факт його порушення та оперативно інформують Міністерство економічного розвитку і торгівлі через МЗС, зокрема з використанням електронної системи обміну інформацією.
У разі надходження до закордонних дипломатичних установ України інформації від компетентних органів відповідної іноземної держави, економічного або митного об'єднання держав (далі - компетентні органи) щодо отримання заяви про ініціювання розслідування, інформації про порушення та проведення розслідування, застосування відповідних заходів, іншої інформації по суті розслідування зазначені установи невідкладно надсилають таку інформацію в установленому порядку Міністерству економічного розвитку і торгівлі через МЗС.
У разі надходження від компетентних органів до закордонних дипломатичних установ України матеріалів, адресованих вітчизняним товаровиробникам, такі матеріали невідкладно надсилаються зазначеними установами безпосередньо адресатам.
У разі порушення розслідування закордонною дипломатичною установою України досліджується та невідкладно надсилається Міністерству економічного розвитку і торгівлі через МЗС статистична інформація про обсяги імпорту товарів, що є об'єктом розслідування, динаміку виробництва, продаж та споживання даних товарів у відповідній іноземній державі, інша інформація про результати проведення розслідування та застосування заходів.
Заінтересовані вітчизняні товаровиробники можуть безпосередньо інформувати Міністерство економічного розвитку і торгівлі про факт проведення розслідування.".
"6. Для забезпечення участі Української Сторони у розслідуванні Міністерство економічного розвитку і торгівлі безпосередньо або через МЗС звертається протягом установленого строку до компетентних органів з метою одержання матеріалів, на підставі яких було прийнято рішення про проведення розслідування, і реєстрації Міністерства економічного розвитку і торгівлі та (або) закордонної дипломатичної установи України як заінтересованої сторони розслідування.
Участь вітчизняного товаровиробника у розслідуванні забезпечується таким товаровиробником шляхом звернення до компетентного органу щодо реєстрації заінтересованою стороною розслідування і подальшої реалізації її прав та обов'язків, передбачених законодавством іноземних держав, їх економічних або митних об'єднань, які проводять розслідування.".
2. У пункті 7:
абзац четвертий після слів "разом з представниками" доповнити словами "закордонних дипломатичних установ України,";
доповнити пункт абзацом такого змісту:
"У разі коли Міністерство економічного розвитку і торгівлі не має можливості взяти участь у слуханнях та консультаціях, участь у зазначених заходах беруть представники закордонних дипломатичних установ України з метою доведення позиції Української Сторони, підготовленої Міністерством економічного розвитку і торгівлі.".
3. У тексті Порядку (801-2006-п) слово "Мінекономіки" замінити словами "Міністерство економічного розвитку і торгівлі" у відповідному відмінку.