УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
17.05.2004 N 25/2-9-16/6196-ЕП
|
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
Про надання роз'яснень
Згідно статті 27 Митного кодексу України від 11.07.2002 N 92-IV (
92-15)
товари, що переміщуються через митний кордон України, крім митного контролю можуть підлягати санітарно-епідеміологічному, ветеринарному, фітосанітарному, радіологічному, екологічному контролю та контролю за переміщенням культурних цінностей. Митні органи взаємодіють з органами державної влади, що здійснюють зазначені види контролю, в порядку, встановленому законодавством України.
Митне оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, завершується тільки після здійснення встановлених законодавством України необхідних для цього товару видів контролю, зазначених у частині першій цієї статті.
При розгляді питань митного контролю та оформлення вантажів, що підлягають цим видам контролю, інформуємо про наступне.
Законом України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" від 24.02.94 р. N 4004-XII (
4004-12)
та наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.10.00 N 247 (
z0004-01)
"Про затвердження Тимчасового порядку проведення державної санітарно-гігієнічної експертизи" виконання функцій санітарно-епідеміологічного контролю, у т. ч. і при імпорті сировини та товарів, покладено на органи, установи та заклади державної санітарно-епідеміологічної служби Міністерства охорони здоров'я України.
Митний контроль та митне оформлення товарів, які підлягають санітарно-епідеміологічному (санітарному) контролю при їх ввезенні на митну територію України, завершується на підставі відміток про результати такого контролю у товаросупровідних (товаротранспортних) документах.
Статтею 22 Закону України "Про ветеринарну медицину" (
2498-12)
від 5 грудня 1996 року N
566/96-ВР (
566/96-ВР)
визначено, що пропуск через митний кордон України вантажів, підконтрольних службі ветеринарної медицини, дозволяється тільки після проходження обов'язкового ветеринарного контролю. При цьому функції забезпечення цього контролю на державному кордоні покладено на регіональні служби державного ветеринарного контролю з підпорядкованими їм прикордонними пунктами ветеринарного контролю. Робочі місця державних інспекторів ветеринарного контролю повинні знаходитись безпосередньо у пунктах пропуску.
Товар повинен супроводжуватися ветеринарним сертифікатом, який видається вповноваженими в країні експортера органами (з обов'язковим зазначенням конкретного одержувача товару). Митний контроль і митне оформлення товару здійснюються після проведення ветеринарного контролю як у пункті пропуску, так і за місцем митного оформлення.
Статтею 6 Закону України "Про карантин рослин" від 30 червня 1993 року N 3348-XII (
3348-12)
центральним спеціальним органом у галузі карантину рослин визначено Головну державну інспекцію з карантину рослин, а безпосередньо у пунктах пропуску на державному кордоні - пункти карантину рослин. Безпосереднє здійснення державного контролю з карантину рослин статтею 13 Закону покладено на державних інспекторів з карантину рослин.
Митний контроль і митне оформлення здійснюються після проведення фітосанітарного контролю. Фітосанітарний сертифікат повинен супроводжувати товари, що підлягають цьому виду контролю.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.95 р. N 198 (
198-95-п)
"Про здійснення екологічного контролю в пунктах пропуску через державний кордон" та пунктом 7 "Положення про екологічний контроль у пунктах пропуску через державний кордон в зоні діяльності регіональних митниць і митниць" затвердженого наказом Мінекобезпеки від 08.09.99 N 204 (
z0787-99)
екологічний та радіологічний контроль проводиться безпосередньо на кордоні посадовими особами Державної екологічної інспекції Міністерства екології та природних ресурсів України.
Згідно пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 02.06.03 N 813 (
813-2003-п)
"Про затвердження Порядку взаємодії органів виконавчої влади та юридичних осіб, які проводять діяльність у сфері використання ядерної енергії, в разі виявлення радіонуклідних джерел іонізуючого випромінювання у незаконному обігу" якщо підозрюваний матеріал виявлено під час проведення прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон України, в яких відсутні пости екологічного контролю Міністерства охорони навколишнього природного середовища, або затриманні осіб чи транспортних засобів, які намагалися незаконно перетнути державний кордон поза пунктами пропуску, заходи щодо первинного обстеження підозрюваного матеріалу здійснює посадова особа органу охорони Державного кордону.
Проведення екологічного та радіологічного контролю підтверджується проставленням відміток та штампів у товаросупровідних документах.
Статтею 8 Закону України "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей" від 21.09.99 N 1068-XIV (
1068-14)
спеціально уповноваженим державним органом контролю за вивезенням, ввезенням і поверненням культурних цінностей є Державна служба контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України при Міністерстві культури і мистецтв України. Згідно статті 13 цього закону, підставою для пропуску культурних цінностей є Свідоцтво на право вивезення (тимчасове вивезення) культурних цінностей.
Вищеназваними законодавчими актами заборонено ввезення на територію України вантажів, підконтрольних вищеназваним державним службам, без здійснення встановлених видів контролю.
Виходячи з положень згаданих Законів України і постанов Кабінету Міністрів України та керуючись ст. 27 Митного кодексу України (
92-15)
митне оформлення вантажів, підконтрольних зазначеним службам, може бути завершено тільки у разі позитивних висновків цих служб. При цьому результати санітарного, фітосанітарного, екологічного, ветеринарного контролю повинні бути відображені у вигляді відміток (штампів, печаток) державних інспекторів цих служб на товаросупровідних, товаротранспортних документах, які слідують з вантажами. Перевірка дозвільних документів цих контрольних служб, звірка товарів, сировини, що фактично переміщуються, з Переліками товарів та сировини, дозволених для ввезення, визначеними Мінсільгосппродом, Мінекобезпеки, МОЗ, яким підпорядковані названі служби, до компетенції митних органів не входить.
Враховуючи вищезазначене, листи Держмитслужби України
вважати такими, що втратили чинність.
Прошу вжити заходів щодо посилення взаємодії з органами державної влади, що здійснюють зазначені види контролю.
Перший заступник Голови Служби
|
М.М.Іванюк
|
WEB MD Office НПО "Поверхность",
www.master-d.com.ua