УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Н А К А З
06.03.2006 N 82/20
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі N 1182 (v1182731-12) від 25.10.2012 )

Про затвердження Рекомендацій щодо порядку часткового відшкодування з місцевих бюджетів відсоткових ставок за кредитами, залученими суб'єктами малого і середнього підприємництва для реалізації інвестиційних проектів

З метою ефективного використання коштів місцевих бюджетів, що спрямовуються на фінансування інвестиційних проектів, НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Рекомендації щодо порядку часткового відшкодування з місцевих бюджетів відсоткових ставок за кредитами, залученими суб'єктами малого і середнього підприємництва для реалізації інвестиційних проектів, що додаються.
2. Рекомендувати Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям, виконавчим органам відповідних рад керуватися цими Рекомендаціями при відшкодуванні відсоткових ставок з місцевих бюджетів за залученими в банках кредитами, що надаються і суб'єктам малого та середнього підприємництва на реалізацію і інвестиційних проектів.
3. Департаменту регуляторної політики Міністерства економіки України довести цей наказ до відома Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, а також 20 найбільших за розміром активів банків України відповідно до даних Національного банку України.
4. Управлінню стратегічного планування та зв'язків з громадськістю Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва довести цей наказ до відома територіальних органів Комітету.
Міністр економіки
України
Голова Державного
комітету України
з питань регуляторної
політики та підприємництва
А.Яценюк
А.Дашкевич

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
економіки України,
Державного комітету України
з питань регуляторної
політики та підприємництва
06.03.2006  N 82/20

РЕКОМЕНДАЦІЇ

щодо порядку часткового відшкодування з місцевих бюджетів відсоткових ставок за кредитами, залученими суб'єктами малого і середнього підприємництва для реалізації інвестиційних проектів

1. Ці Рекомендації мають на меті запровадження механізму використання коштів, передбачених у місцевих бюджетах на часткове відшкодування відсоткових ставок за залученими в банках коротко- і середньостроковими кредитами, що надаються суб'єктам малого та середнього підприємництва на реалізацію інвестиційних проектів (далі - компенсація).
2. Короткостроковим уважається кредит, залучений на строк до одного року, а середньостроковими - до трьох років.
3. Компенсація надається на конкурсній основі суб'єктам малого та середнього підприємництва, які залучили кредити починаючи з 2006 року (далі - позичальники), за умови, що відсоткова ставка за кредитами банків не перевищує розміру подвійної облікової ставки Національного банку України, яка діяла на момент укладання кредитної угоди.
4. Право на одержання компенсації мають позичальники, які:
проводять господарську діяльність не менше одного року;
не мають простроченої заборгованості з виплати заробітної плати, а також заборгованості перед державним і місцевими бюджетами та внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування;
не здійснюють виробництво зброї, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, оптову та роздрібну торгівлю, організацію та проведення азартних ігор, обмін валюти, надання в оренду нерухомого майна;
забезпечують співфінансування інвестиційного проекту за рахунок власних коштів у розмірі не менше 20 відсотків його вартості;
розробили та реалізують інвестиційні проекти, умовами яких передбачається: впровадження енергозберігаючих та екологічних технологій; виробництво товарів експортного спрямування та імпортозамінних; модернізація, оновлення та придбання основних фондів для розширення та збільшення обсягів виробництва товарів (надання послуг); реалізація пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку відповідних територій.
Перевага надається передусім позичальникам, які мають середньооблікову чисельність працюючих за звітний (фінансовий) рік не більше 10 осіб.
Право на одержання часткового відшкодування відсоткових ставок за залученими в банках кредитами не мають позичальники, які отримують фінансову підтримку за іншими бюджетними програмами та за рахунок коштів проектів міжнародних фінансових організацій, визнані банкрутами або стосовно яких порушено справу про банкрутство, перебувають у стадії ліквідації, подали недостовірну інформацію щодо інвестиційного проекту або свого фінансового стану.
5. Для проведення конкурсу та вирішення інших питань щодо здійснення компенсації Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад утворюють конкурсні комісії, до складу яких, зокрема, включаються представники територіальних органів Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, регіональних (місцевих) фондів підтримки підприємництва, місцевих фінансових органів, територіальних управлінь Національного банку України (за згодою) та об'єднань суб'єктів господарювання (за згодою).
Конкурсну комісію очолює заступник Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим, заступники керівників місцевих державних адміністрацій та виконавчих органів відповідних рад.
Конкурсна комісія в разі необхідності утворює тимчасові експертні групи для підготовки висновків до поданих учасниками конкурсу бізнес-планів інвестиційних проектів.
Конкурсна комісія протягом двадцяти робочих днів після утворення готує текст оголошення про проведення конкурсу.
Інформація про проведення конкурсу оприлюднюється в друкованих засобах масової інформації і обов'язково містить інформацію про:
найменування і місцезнаходження юридичної особи, відповідальної за проведення конкурсу;
умови проведення конкурсу;
місце і граничний термін унесення конкурсних пропозицій.
6. Учасники конкурсу до закінчення граничного терміну подають до конкурсної комісії такі документи:
відомості про підприємство (повне найменування, місцезнаходження, номер телефону, прізвище та ініціали керівника);
бізнес-план інвестиційного проекту;
копію кредитного договору, завірену банком, який видав кредит;
заявку на часткове відшкодування відсоткової ставки за кредитом банку, що залучається для реалізації інвестиційного проекту;
копію статуту та фінансовий звіт за останній рік та останній звітний період;
довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, інших обов'язкових платежів, внесків до фондів загальнообов'язкового соціального страхування та виплати заробітної плати.
7. Конкурсна комісія за результатами розгляду поданих матеріалів та проведення експертизи інвестиційних проектів приймає рішення про доцільність надання державної підтримки їх реалізації у формі компенсації.
Визначення переможців конкурсного відбору інвестиційних проектів здійснюється за такими критеріями:
строк окупності інвестиційного проекту;
розмір прибутку та рентабельність виробництва (надання послуг);
створення додаткових робочих місць та витрати на створення одного робочого місця;
збільшення обсягу виробництва продукції (надання послуг) на 1 грн. залучених коштів місцевих бюджетів;
розмір перевищення надходжень до бюджету податків, зборів (інших обов'язкових платежів) порівняно з розміром компенсації, у розрахунку на рік.
Переможцями конкурсного відбору визнаються позичальники, які запропонували найкращі умови для здійснення інвестиційних проектів.
Рішення конкурсної комісії приймається на засіданні у присутності не менше ніж двох третин її складу відкритим голосуванням простою більшістю голосів і оформлюється протоколом, що підписується всіма членами комісії, які брали участь у голосуванні.
У разі рівної кількості голосів голос голови на засіданні є вирішальним.
Конкурсна комісія протягом п'яти робочих днів після прийняття рішення повідомляє про результати конкурсного відбору всіх його учасників.
Переможцям конкурсу комісія видає витяг із протоколу для пред'явлення його банкам, які надали кредити. На підставі зазначеного витягу укладається договір між відповідним розпорядником коштів місцевого бюджету, позичальником та банком, у якому зазначається розмір та умови погашення відсотків за користування кредитом з урахуванням компенсації.
8. Компенсація за кредитами надається в розмірі 100 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на дату укладання кредитного договору.
За умови сплати позичальником відсотків за користування кредитом у повному обсязі банк повертає відповідну суму на рахунок позичальника.
9. Кошти на компенсацію надаються суб'єктам малого та середнього підприємництва в межах одного бюджетного періоду. У разі коли термін реалізації проекту перевищує один бюджетний період, питання подальшої компенсації повинно розглядатися на початку наступного бюджетного періоду за умови виділення коштів на зазначені цілі в місцевому бюджеті на відповідний рік.
10. Для отримання суми компенсації банки, які надали коротко- чи середньострокові кредити, подають до 7-го числа місяця, що настає за звітним, відповідним розпорядникам коштів місцевих бюджетів по два примірники реєстрів позичальників, які взяли кредити в цих банках і за результатами конкурсу отримали право на компенсацію, а також виписку банку із зазначенням щодо кожного позичальника загальної суми кредиту, погашеної суми кредиту, загальної суми відсотків, сплаченої суми відсотків за відповідний період з визначенням суми, що відшкодовується за рахунок компенсації.
11. Розпорядники коштів місцевих бюджетів складають та затверджують реєстр компенсаційних виплат у розрізі банків і подають органам Державного казначейства України разом із платіжними дорученнями для здійснення видатків на компенсацію суб'єктам малого та середнього підприємництва.
Зазначені видатки здійснюються в установленому порядку шляхом перерахування коштів на рахунки банків, які здійснили кредитування інвестиційних проектів підприємств-переможців конкурсу.
12. Фінансова звітність про використання коштів місцевих бюджетів для здійснення компенсації складається і подається в установленому порядку.
Директор департаменту
регуляторної політики
Міністерства економіки
України
Директор департаменту
підтримки підприємництва
Державного комітету
України з питань
регуляторної політики
та підприємництва
В.Жовтуха
В.Корнійчук