УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 червня 2009 р. № 610
Київ
Про затвердження Порядку організації загальнодержавних оплачуваних громадських робіт
Відповідно до статті 23-1 Закону України "Про зайнятість населення" (
803-12)
та з метою зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок організації загальнодержавних оплачуваних громадських робіт, що додається.
2. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям щокварталу до 15 числа місяця, що наступає за звітним періодом, подавати Міністерству соціальної політики інформацію про організацію загальнодержавних оплачуваних громадських робіт.
3. Міністерству соціальної політики щороку до 25 лютого інформувати Кабінет Міністрів України про організацію загальнодержавних оплачуваних громадських робіт за минулий рік.
Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО
Інд. 26
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 червня 2009 р. № 610
ПОРЯДОК
організації загальнодержавних оплачуваних громадських робіт
1. Цей Порядок визначає основні засади організації загальнодержавних оплачуваних громадських робіт.
Загальнодержавні оплачувані громадські роботи (далі - громадські роботи) - роботи, які мають суспільно корисну спрямованість, відповідають потребам держави виходячи з її соціально-економічних пріоритетів.
До громадських робіт залучаються особи, зареєстровані в державній службі зайнятості як безробітні, за умови, що такі роботи відповідають критеріям, визначеним у статті 7 Закону України "Про зайнятість населення" (
803-12)
.
2. Громадські роботи виконуються за строковими трудовими договорами, укладеними з підприємствами, які визначені виконавцями робіт (далі - підприємства-виконавці), на об'єктах у сфері будівництва та реконструкції (модернізації) спортивної, транспортної, медичної, туристичної і телекомунікаційної інфраструктури, у тому числі на об'єктах, пов'язаних з підготовкою та проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу (далі - об'єкти).
3. Розпорядники бюджетних коштів, що є замовниками робіт на об'єктах, протягом десяти робочих днів після визначення в установленому порядку підприємства-виконавця інформують Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські держадміністрації про місцезнаходження об'єкта, строки виконання і види робіт та підприємство-виконавця.
4. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації протягом місяця після отримання зазначеної у пункті 3 цього Порядку інформації приймають рішення щодо організації на відповідних об'єктах громадських робіт з метою вжиття заходів для соціальної захищеності різних груп населення від безробіття, про яке протягом п'яти днів інформують центри зайнятості за місцем проведення робіт та розпорядника бюджетних коштів, що є їх замовником, який, у свою чергу, інформує підприємство-виконавця.
5. Підприємство-виконавець подає інформацію про потребу в працівниках центрові зайнятості за місцем його реєстрації як платника страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття або за місцем виконання громадських робіт у разі, коли роботи проводяться не за місцем його реєстрації як платника зазначених внесків.
6. Центри зайнятості в межах компетенції вживають заходів для укомплектування підприємств-виконавців працівниками (у разі потреби здійснюють професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних).
7. Підприємство-виконавець для укомплектування робочих місць першочергово залучає осіб, зареєстрованих у державній службі зайнятості як безробітні.
Для укомплектування робочих місць центри зайнятості у разі потреби залучають з інших регіонів осіб, зареєстрованих у державній службі зайнятості як безробітні. При цьому умови перевезення та проживання таких осіб визначаються на договірній основі.
8. Особи, які дали згоду на виконання громадських робіт, знімаються з обліку як безробітні з дня їх працевлаштування.
На осіб, зайнятих на громадських роботах, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю, про зайнятість населення та про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
9. Оплата праці осіб, зайнятих на громадських роботах, здійснюється за фактично виконану роботу відповідно до законодавства.
10. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації подають Мінсоцполітики інформацію про організацію громадських робіт за встановленою ним формою.