СПІЛЬНА ДЕКЛАРАЦІЯ Президента України та Президента Республіки Вірменія

Дата підписання:

22.07.1997


Дата набрання чинності для України:


22.07.1997


Президент України Леонід Кучма та Президент Республіки Вірменія Левон Тер-Петросян,

підбиваючи підсумки переговорів та зустрічей, які відбулися під час офіційного візиту Президента Республіки Вірменія в Україну 22 - 23 липня 1997 року,

висловлюючи обопільне прагнення надати нового імпульсу відносинам між Україною та Республікою Вірменія як у питаннях двосторонніх, так і багатосторонніх стосунків,

усвідомлюючи свою відповідальність за зміцнення безпеки та стабілізацію політичної ситуації в Європі в цілому,

підтверджуючи прагнення України та Республіки Вірменія брати активну участь у процесі європейської інтеграції,

враховуючи державні інтереси і цілі кожної з країн,

підтверджуючи свою прихильність до загальновизнаних норм міжнародного права, цілей і принципів Статуту Організації Об'єднаних Націй, положень Хельсінкського Заключного Акта, Паризької Хартії для нової Європи й інших документів Організації з безпеки та співробітництва в Європі,

спираючись на зв'язки, що склалися історично, дружні відносини та традиції взаємної поваги між обома народами,

цією Декларацією проголошують:

1. Україна та Республіка Вірменія підтверджують, що, розвиваючи відносини, які ґрунтуються на взаєморозумінні та довірі, а також на загальновизнаних людських цінностях, твердо дотримуватимуться норм і принципів, зафіксованих у Договорі про дружбу та співробітництво між Україною та Республікою Вірменія від 14 травня 1996 року.

2. Україна та Республіка Вірменія, прагнучи і надалі активно розвивати двосторонні відносини, підтримуватимуть регулярний політичний діалог і консультації на різних рівнях з питань, які становлять взаємний інтерес.

3. Керуючись прагненням використати історичну можливість створити мирну, стабільну, безпечну Європу, Україна та Республіка Вірменія зроблять свій внесок у формування нової системи безпеки в Європі.

4. Україна та Республіка Вірменія визнають, що послідовне дотримання зобов'язань, визначених двосторонніми і багатосторонніми угодами в рамках ОБСЄ, Ради Європи, ЧЕС, сприятимуть зміцненню безпеки і стабільності в Європі, забезпеченню реалізації прав людини та її основних свобод.

5. Україна та Республіка Вірменія і в подальшому сприятимуть розвитку співробітництва між державами - учасницями СНД згідно з національними законодавствами, надаючи першочергового значення двостороннім відносинам.

6. Україна та Республіка Вірменія визнають необхідність зміцнення атмосфери довіри і безпеки в Європі, швидшого мирного врегулювання конфліктів на європейському континенті та запобігання виникненню нових, а також надають великого значення співробітництву в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру" з метою зміцнення регіональної безпеки і стабільності.

Республіка Вірменія підтримує встановлення Україною відносин особливого партнерства з НАТО.

Україна вітає намір Республіки Вірменія стати повноправним членом Ради Європи.

7. Україна та Республіка Вірменія підтверджують розуміння того, що умовою миру та безпеки в європейському регіоні є дотримання загальновизнаних принципів і норм міжнародного права.

8. Україна та Республіка Вірменія прагнутимуть активно розвивати регіональне співробітництво з державами Східної Європи та Центральної Азії.

Україна та Республіка Вірменія з розумінням ставляться до вибору кожною державою політичних та економічних партнерів з урахуванням своїх національних інтересів.

9. Україна і Республіка Вірменія прагнутимуть створювати умови для подальшого динамічного розвитку взаємовигідного двостороннього торговельно-економічного співробітництва, яке ґрунтується на Угоді про вільну торгівлю.

Базуючись на торгово-економічних зв'язках, що встановилися, Україна та Республіка Вірменія прийшли до висновку про необхідність програмно-цільових підходів щодо подальшого розвитку співробітництва у таких напрямах: сільськогосподарське виробництво і переробка сільськогосподарської продукції, енергетика, машинобудування, хімічна, гірничорудна та електротехнічна промисловості, воєнно-технічне та науково-технічне співробітництво, взаємодія в галузі охорони навколишнього середовища, створення фінансово-промислових груп, розвиток спільних підприємств тощо.

10. Україна та Республіка Вірменія надаватимуть особливої уваги співробітництву в галузі транспорту, активно співпрацюватимуть в реалізації міжнародних проектів у сфері розвитку транспортної інфраструктури, зокрема, використанні Євро-Азіатського транспортного коридору.

11. Україна та Республіка Вірменія надають великого значення подальшому розвитку діяльності українсько-вірменської Міждержавної комісії з торгово-економічного співробітництва.

12. Висловлюючи переконання, що велике значення для відносин дружби і співробітництва між двома країнами має взаємопізнання і взаєморозуміння народів двох країн, Україна та Республіка Вірменія розвиватимуть широкомасштабне співробітництво в галузі освіти, мистецтва, засобів масової інформації, прагнутимуть до створення необхідних умов для всебічного розвитку освіти і національної культури української та вірменської національних меншин на територіях своїх держав.

13. Україна та Республіка Вірменія сприятимуть налагодженню контактів і співпраці між місцевими органами влади, а також неурядовими організаціями в галузях, що становлять обопільний інтерес.

14. Україна та Республіка Вірменія сприятимуть розвитку міжпарламентських зв'язків, а також співробітництву та обміну інформацією у законодавчій діяльності, формуванні та функціонуванні демократичних інститутів.

Київ, 22 липня 1997 року


Президент                                            Президент 

 України                                        Республіки Вірменія 
 (підпис)                                             (підпис)