УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р І Ш Е Н Н Я
07.08.2009 N 939
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 жовтня 2009 р.
за N 1000/17016
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1414 (z1486-13) від 06.08.2013 )

Про затвердження Змін до Положення про особливості здійснення діяльності з управління активами інституційних інвесторів

Відповідно до статей 3, 7, 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (448/96-ВР) , статті 18 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" (3480-15) , Закону України "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)" (2299-14) Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Зміни до Положення про особливості здійснення діяльності з управління активами інституційних інвесторів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 02.11.2006 N 1227 (z1252-06) , зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.11.2006 за N 1252/13126 (додаються).
2. Управлінню спільного інвестування (О.Симоненко) забезпечити подання цього рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Управлінню організаційного забезпечення роботи голови Комісії та міжнародних зв'язків (Н.Піскун) забезпечити опублікування цього рішення відповідно до законодавства.
4. Це рішення набирає чинності через десять днів після державної реєстрації.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Комісії С.Бірюка.
Голова Комісії
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
Голова Державного комітету
фінансового моніторингу України
Сергій Петрашко
О.Кужель
І.Б.Черкаський
Протокол засідання Комісії
07.08.2009 N 32

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Державної комісії
з цінних паперів
та фондового ринку
07.08.2009  N 939
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 жовтня 2009 р.
за N 1000/17016

ЗМІНИ

до Положення про особливості здійснення діяльності з управління активами інституційних інвесторів ( z1252-06 )

1. У розділі I:
1.1. У пункті 2:
у абзаці другому слова "планування програм" замінити словами "планування, програм";
у абзаці третьому слова "корпоративні права, нерухомість та інші активи" замінити словами "корпоративних прав, нерухомості та інших активів".
1.2. Пункт 5 доповнити новим абзацом такого змісту:
"КУА може здійснювати діяльність з управління іпотечним покриттям".
1.3. Абзац перший пункту 8 викласти в такій редакції:
"8. Розмір статутного капіталу КУА, сплачений грошовими коштами, повинен відповідати розміру, визначеному Ліцензійними умовами провадження професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльності з управління активами), затвердженими рішенням Комісії від 26.05.2006 N 341 (z0864-06) , зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 24.07.2006 за N 864/12738 (із змінами)".
1.4. Пункт 9 викласти в такій редакції:
"9. КУА зобов'язана підтримувати розмір власного капіталу на рівні, визначеному Ліцензійними умовами провадження професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльності з управління активами), затвердженими рішенням Комісії від 26.05.2006 N 341 (z0864-06) , зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 24.07.2006 за N 864/12738 (із змінами).
У разі зменшення встановленого розміру власного капіталу КУА зобов'язана в порядку, передбаченому Положенням про порядок подання інформації щодо фінансових показників діяльності осіб, які здійснюють діяльність з управління активами інституційних інвесторів (діяльність з управління активами), затвердженим рішенням Комісії від 04.10.2005 N 520 (z1273-05) , зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.10.2005 за N 1273/11553 (із змінами), повідомляти Комісію про його зменшення.
КУА зобов'язана привести розмір власного капіталу у відповідність до розміру, визначеного законодавством, протягом шести місяців з дня виникнення такої невідповідності".
1.5. У пункті 10 слова "трьох місяців" замінити словами "ніж три місяці".
1.6. У пункті 12:
абзаци перший і другий викласти в такій редакції:
"12. Реєстр власників іменних цінних паперів інституту спільного інвестування (далі - ІСІ), випущених у документарній формі, веде реєстратор за договором з корпоративним інвестиційним фондом або КУА пайового інвестиційного фонду з урахуванням вимог законодавства.
Реєстр власників іменних цінних паперів ІСІ може вести зберігач активів ІСІ без отримання ліцензії Комісії";
доповнити пункт після абзацу другого абзацами третім - п'ятим такого змісту:
"У разі якщо кількість акціонерів (учасників пайового інвестиційного фонду) ІСІ не перевищує 500 осіб, ведення реєстру власників іменних цінних паперів ІСІ може здійснювати КУА такого фонду без отримання ліцензії Комісії.
КУА ІСІ відкритого типу може самостійно вести реєстр власників іменних цінних паперів ІСІ відповідно до нормативно-правових актів Комісії з питань ведення реєстрів власників іменних цінних паперів.
Облік прав власності на цінні папери ІСІ, що існують у бездокументарній формі, здійснюється згідно із законодавством".
У зв'язку з цим абзаци третій, четвертий уважати відповідно абзацами шостим, сьомим.
2. Друге речення абзацу другого підпункту 2.3 пункту 2 розділу II після слів "акціонерів фонду" доповнити словами "або наглядової ради цього фонду з його обов'язковим подальшим затвердженням рішенням загальних зборів акціонерів фонду".
3. Підпункти 2.1 та 2.2 пункту 2 розділу III викласти у такій редакції:
"2.1. Складає та надає в порядку, передбаченому нормативно-правовими актами Комісії, внутрішніми документами КУА, регламентами, проспектами емісії цінних паперів ІСІ, інформацію щодо результатів діяльності ІСІ.
2.2. Організовує рекламну кампанію ІСІ відповідно до законодавства про рекламу з урахуванням вимог Закону України "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)" (2299-14) .
Будь-які рекламні матеріали, що стосуються діяльності конкретного ІСІ, які планується розповсюдити, затверджуються КУА, яка здійснює управління активами такого ІСІ, та подаються Комісії або саморегулівній організації, яка об'єднує КУА, у разі надання таких повноважень Комісією.
Реклама цінних паперів ІСІ повинна зазначати наявність проспекту емісії цінних паперів ІСІ та умови його отримання.
Комісія протягом 15 днів після отримання рекламних матеріалів розглядає подані матеріали та повідомляє КУА про погодження рекламних матеріалів або обґрунтоване заперечення щодо розміщення рекламних матеріалів, які є недостовірними або не відповідають законодавству про цінні папери та вимогам до реклами цінних паперів, встановленим законодавством про рекламу на ринку цінних паперів".
4. У розділі IV:
4.1. У пункті 1:
у підпункті 1.1 слова ", у тому числі його інвестиційним портфелем," виключити;
у підпункті 1.2 слова "кон'юнктуру", "інші фактори" замінити відповідно словами "кон'юнктури", "інших факторів".
4.2. У підпункті 2.6 пункту 2 слово "андеррайтерів" замінити словами "торговця цінними паперами, який повинен мати відповідну ліцензію на провадження професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з торгівлі цінними паперами".
4.3. Доповнити розділ новим пунктом 3 такого змісту:
"3. КУА подає до Комісії документи на зупинення обігу цінних паперів ІСІ у випадках та порядках, передбачених законодавством".
5. У розділі V:
5.1. У пункті 1:
у підпункті 1.1 слова "проспектом емісії цінних паперів" замінити словами "інвестиційною декларацією";
у підпункті 1.2 слово "та" замінити словом ", зокрема";
у підпункті 1.3 слова "з цінними паперами, які є активами ІСІ" замінити словами "з активами ІСІ, якими вона управляє";
у підпункті 1.5 слова ", більший, ніж" замінити словом "понад";
у підпункті 1.6 слова "або кредит" виключити;
у підпункті 1.8 після слова "Придбавати" доповнити словами "за рахунок активів ІСІ"; слова "похідні цінні папери" замінити словами "похідні (деривативи)";
у підпункті 1.9 слова "пайових фондів" замінити словом "ІСІ";
підпункти 1.10 та 1.11 викласти в такій редакції:
"1.10. Укладати договори купівлі-продажу з пов'язаними особами такої КУА, крім договорів з торговцями цінними паперами про розміщення та викуп цінних паперів ІСІ, а також договори позики (процентні та безпроцентні).
1.11. У разі зменшення вартості цінних паперів, що перебувають в активах КУА та ІСІ, яким вона управляє, укладати договори продажу цінних паперів, що становлять активи КУА, перед укладенням договорів продажу цінних паперів, що становлять активи ІСІ";
у підпункті 1.12 слово "керує" замінити словом "управляє";
підпункт 1.14 викласти в такій редакції:
"1.14. Відчужувати нерухоме майно, що становить активи відповідного ІСІ, до активів самої компанії";
у підпункті 1.17 слово "керує" замінити словом "управляє";
підпункт 1.18 викласти в такій редакції:
"1.18. Надавати кредити за рахунок активів ІСІ";
підпункт 1.20 викласти в такій редакції:
"1.20. Запевняти учасників ІСІ у беззаперечному отриманні доходу від придбаних цінних паперів ІСІ (чи його певного розміру) або у відсутності збитків від інвестування в цінні папери, робити заяви, які можуть бути розцінені як гарантії зазначеного";
підпункт 1.21 викласти в такій редакції:
"1.21. Обмеження діяльності КУА, передбачені пунктами 1.3, 1.5, 1.6, 1.8, 1.10 та 1.14 розділу V цього Положення, не поширюються на діяльність КУА венчурного фонду".
6. У розділі VI:
6.1. Пункт 2 викласти в такій редакції:
"2. КУА відшкодовує втрати, понесені ІСІ, який здійснює публічне (відкрите) розміщення своїх цінних паперів, якщо протягом року вартість чистих активів ІСІ у розрахунку на один цінний папір ІСІ зменшилася нижче його номінальної вартості більш ніж на 20 відсотків унаслідок порушення КУА вимог законів".
6.2. У пункті 3:
у абзаці першому слова "фонду КУА. Формування резервного фонду здійснюється за рахунок прибутку КУА," замінити словами "фонду цієї КУА в порядку, встановленому Комісією, а у разі недостатності резервного фонду - за рахунок іншого майна цієї КУА,";
абзаци другий - четвертий замінити чотирма новими абзацами такого змісту:
"Резервний фонд КУА створюється у розмірі, встановленому установчими документами, але не менше 25 відсотків статутного капіталу КУА.
Резервний фонд КУА формується за рахунок щорічних відрахувань від її чистого прибутку. Розмір щорічних відрахувань до резервного фонду визначається установчими документами КУА, але не може бути меншим 5 відсотків суми чистого прибутку.
Резервний фонд може зберігатися в грошових коштах, в тому числі на окремих депозитних банківських рахунках, відкритих особою, що здійснює управління активами ІСІ, розміщуватися в державні цінні папери, дохід за якими гарантовано Кабінетом Міністрів України, та цінні папери, які перебувають у лістингу.
Резервний фонд використовується КУА для покриття збитків ІСІ, активи якого перебувають в її управлінні".
Заступник начальника
управління - начальник
відділу управління
спільного інвестування
О.Симоненко