УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
РАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
( Рішення скасовано на підставі Рішення Ради національної безпеки і оборони України (n0008525-14) від 28.04.2014 )

Про висновки Міжвідомчої робочої групи з вивчення питань додержання законодавства при укладенні та виконанні Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря, між державою Україна та компанією "Венко Інтернешнл лтд"

( Рішення введено в дію Указом Президента N 514/2008 (514/2008) від 04.06.2008 )
На виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 травня 2008 року "Про заходи щодо забезпечення розвитку України як морської держави" (n0015525-08) , введеного в дію Указом Президента України від 20 травня 2008 року N 463 (463/2008) , Міжвідомча робоча група з вивчення питань додержання законодавства при укладенні та виконанні Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря, між державою Україна та компанією "Венко Інтернешнл лтд" вивчила рішення та документи щодо підготовки та проведення відкритого конкурсу на право укладення угоди про розподіл вуглеводнів, її підготовки та укладення, переуступки прав та обов'язків за Угодою про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря, між державою Україна та компанією "Венко Інтернешнл лтд".
За результатами цієї роботи Міжвідомча робоча група підготувала висновки щодо відповідності законодавству України зазначених рішень та документів і водночас констатувала зволікання Кабінетом Міністрів України із здійсненням заходів, спрямованих на належне виконання Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря, між державою Україна та компанією "Венко Інтернешнл лтд". Зокрема, не вжито невідкладних заходів щодо скасування рішення Міністерства охорони навколишнього природного середовища України про анулювання спеціального дозволу на користування надрами від 5 грудня 2007 року N 3183 компанії "Венко Прикерченська Лтд", не затверджено персональний склад представників української сторони в Координаційному комітеті з питань діяльності сторін під час виконання Угоди, не розглянуто внесені інвестором відповідно до Угоди програми робіт на 2007 та 2008 роки, не забезпечено виконання інших зобов'язань Кабінету Міністрів Україна за Угодою.
Водночас членами Кабінету Міністрів України висловлюються застереження щодо спроможності забезпечення компанією "Венко Прикерченська Лтд" реалізації відповідного проекту через непідтвердження нею наявності достатніх фінансових і технічних ресурсів, а також досвіду виконання робіт, передбачених Угодою.
21 травня 2008 року Кабінет Міністрів України видав розпорядження N 740-р (740-2008-р) , яким припинив участь держави Україна у зазначеній Угоді та скасував розпорядження Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2007 року N 828 (828-2007-р) "Про підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та компанією "Венко інтернешнл лімітед" про розподіл вуглеводнів, які видобуваються у межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря".
Унаслідок цього склалася вкрай небезпечна ситуація, що ускладнює освоєння вуглеводневого потенціалу української частини континентального шельфу, створює загрозу енергетичній безпеці України, суттєво погіршує інвестиційний клімат і може призвести до значних фінансових збитків для України, негативно позначається на іміджі держави як надійного і передбачуваного партнера.
Ураховуючи викладене, Рада національної безпеки і оборони України вирішила:
1. Висновки Міжвідомчої робочої групи з вивчення питань додержання законодавства при укладенні та виконанні Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря, між державою Україна та компанією "Венко Інтернешнл лтд" узяти до відома.
Ліквідувати зазначену Міжвідомчу робочу групу у зв'язку із завершенням виконання покладених на неї завдань.
2. Визнати дії Кабінету Міністрів України зі створення системних бар'єрів при залученні недержавних інвестицій в освоєння вуглеводневого потенціалу української частини континентального шельфу, зокрема, пов'язаних із невиконанням Кабінетом Міністрів України зобов'язань за Угодою про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря, між державою Україна та компанією "Венко Інтернешнл лтд" та припиненням участі держави в цій Угоді, такими, що не відповідають національним інтересам України та створюють загрозу національній безпеці України в економічній сфері.
3. Запропонувати Президентові України розглянути питання щодо зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 травня 2008 року N 740-р (740-2008-р) "Про припинення Угоди між Кабінетом Міністрів України та компанією "Венко інтернешнл лімітед" про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря".
4. Генеральній прокуратурі України:
ужити невідкладних вичерпних заходів у зв'язку з відхиленням протесту заступника Генерального прокурора України на наказ Мінприроди від 25.04.2008 N 226 про анулювання спеціального дозволу на користування надрами;
терміново провести у взаємодії зі Службою безпеки України перевірку законності дій посадових осіб Міністерства охорони навколишнього природного середовища України щодо додержання вимог законів при анулюванні спеціального дозволу на користування надрами від 5 грудня 2007 року N 3183 компанії "Венко Прикерченська Лтд" та за результатами перевірки вжити в установленому порядку відповідних заходів;
поінформувати в місячний строк Раду національної безпеки і оборони України про результати вжитих заходів.
5. Утворити Міжвідомчу комісію з підготовки пропозицій щодо врегулювання спірних питань, які виникли у зв'язку з Угодою про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря, між державою Україна та компанією "Венко Інтернешнл лтд", у такому складі:
БОГАТИРЬОВА Раїса Василівна - Секретар Ради національної безпеки і оборони України, голова Міжвідомчої комісії
ГАЙДУК Віталій Анатолійович - керівник групи радників Прем'єр-міністра України (за згодою)
ІГНАЩЕНКО Володимир Анатолійович - заступник Міністра охорони навколишнього природного середовища України
КОПИЛЕНКО Олександр Любимович - директор Інституту законодавства Верховної Ради України (за згодою)
МАЛОМУЖ Микола Григорович - Голова Служби зовнішньої розвідки України
МЕДВЕДЬКО Олександр Іванович - Генеральний прокурор України
НАЛИВАЙЧЕНКО Валентин Олександрович - перший заступник Голови Служби безпеки України - керівник Антитерористичного центру при Службі безпеки України
ОГРИЗКО Володимир Станіславович - Міністр закордонних справ України
ОНІЩУК Микола Васильович - Міністр юстиції України
СОБОЛЄВ Борис Володимирович - заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, секретар Міжвідомчої комісії
ФІЛІПЧУК Георгій Георгійович - Міністр охорони навколишнього природного середовища України.
Міжвідомчій комісії в тритижневий строк:
проаналізувати виконання сторонами своїх зобов'язань за Угодою про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря, між державою Україна та компанією "Венко Інтернешнл лтд";
провести з представниками Кабінету Міністрів України та компанії "Венко Прикерченська Лтд" консультації щодо комплексного врегулювання усіх спірних питань та прискорення реалізації інвестиційного проекту;
підготувати за результатами консультацій для розгляду Радою національної безпеки і оборони України висновки та рекомендації щодо можливих заходів із позасудового врегулювання спірних питань, що виникли між сторонами в процесі виконання Угоди.
Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади надавати Міжвідомчій комісії інформацію, документи та матеріали, необхідні для її роботи.
Проти цього рішення проголосувала Ю. Тимошенко; на засіданні Ради були відсутні Ю. Луценко, О. Медведько, В. Огризко, Б. Патон.
Голова Ради національної
безпеки і оборони України
Секретар Ради національної
безпеки і оборони України
В.ЮЩЕНКО
Р.БОГАТИРЬОВА
м. Київ, 30 травня 2008 року