МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 19 від 29.01.97
|
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 березня 1997 р.
за N 72/1876
|
Про затвердження: тарифів на роботи, пов'язані з проведенням експертизи та підготовкою експертів-гемологів з дорогоцінного, напівдорогоцінного та декоративного каміння; форм висновків за результатами експертизи дорогоцінного, напівдорогоцінного та декоративного каміння; форми "Свідоцтва", а також "Положення про акредитацію експертів-гемологів дорогоцінного, напівдорогоцінного та декоративного каміння"
На виконання постанови Кабінету Міністрів від 27 липня 1994 року N 512 (
512-94-п)
"Про загальну класифікацію та оцінку вартості природного каміння" та постанови Кабінету Міністрів від 26 червня 1996 року N 673 (
673-96-п)
"Про акредитацію та підготовку експертів-гемологів дорогоцінного, напівдорогоцінного та декоративного каміння" НАКАЗУЮ:
3. Затвердити форму Свідоцтва про освіту в Державному гемологічному центрі (додаток N 8) та Положення про акредитацію експертів-гемологів дорогоцінного, напівдорогоцінного та декоративного каміння (додаток N 9).
4. Затвердити форми висновків за результатами експертизи гемологічних об'єктів, які видаються штатними і акредитованими експертами Державного гемологічного центру України (додатки 10, 11).
5. Наказ набуває чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
6. Державному гемологічному центру України довести наказ до відома зацікавлених міністерств і відомств України та забезпечити контроль за його виконанням.
7. З виданням цього наказу скасувати накази Міністерства фінансів України:
від 08.02.96 N 25 (v0025201-96)
"Про затвердження тарифів і розцінок на роботи, пов'язані з проведенням експертизи та контролем за якістю дорогоцінного, напівдорогоцінного та декоративного каміння";
від 08.02.96 N 26а "Про підготовку експертів-гемологів декоративного каміння та затвердження форми Свідоцтва про освіту в Державному гемологічному центрі України";
від 27.09.96 N 204 "Про затвердження Положення про акредитацію Державним гемологічним центром експертів коштовного та декоративного каміння";
від 18.10.96 N 224 "Про затвердження форми висновків за результатами експертизи коштовних, декоративних та колекційних каменів"
Міністр фінансів
|
В.М.Короневський
|
Додаток N 8
до наказу Міністерства
фінансів України
від 29.01.1997 N 19
Зразок
Герб
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ГЕМОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР
(ліцензія Міністерства освіти України від 19 липня 1995 р.)
Свідоцтво
Вишневська Лариса Іванівна
з 05.10 по 30.10.1995
успішно опанувала програму курсу
Діагностика та оцінка декоративного каміння
та склала підсумковий іспит
Директор Керівник
ДГЦУ учбового курсу
N 000001 Київ 30.10.1995
Додаток N 9
до наказу Міністерства
фінансів України
від 29.01.1997 N 19
Положення
про акредитацію експертів-гемологів дорогоцінного, напівдорогоцінного та декоративного каміння
1. Загальні положення
1.1. Це положення про акредитацію експертів-гемологів дорогоцінного, напівдорогоцінного та декоративного каміння (далі - Положення) визначає порядок та умови акредитації фахівців Державним гемологічним центром України (далі - ДГЦУ) на виконання ними робіт з експертизи якості та вартості дорогоцінного, напівдорогоцінного та декоративного каміння в Україні, їх права та обов'язки, а також порядок контролю за дотриманням ними встановлених ДГЦУ правил експертизи, затверджених наказом ДГЦУ.
1.2. Дія Положення поширюється на фахівців, які здійснюють в Україні експертизу гемологічних об'єктів.
1.3. Терміни та поняття в Положенні вживаються в такому значенні:
Гемологічні об'єкти - це природні дорогоцінні, напівдорогоцінні та декоративні камені, органогенні утворення, їх синтетичні аналоги та замінники у сировинному та обробленому вигляді; зразки колекційних мінералів та гірських порід, скам'янілості.
Гемологічна експертиза - сукупність операцій з діагностики (ідентифікації), оцінки якості і вартості та визначення інших характеристик гемологічних об'єктів.
Експерт-гемолог, експерт декоративного каміння (далі - експерт) - фізична особа, що має відповідне кваліфікаційне свідоцтво.
Акредитація експертів-гемологів Державним гемологічним центром України - це делегування експертам, згідно з цим Положенням, прав ДГЦУ виконувати добровільну чи обов'язкову гемологічну експертизу, згідно з кваліфікацією, та видавати експертні висновки встановленого зразка.
Свідоцтво експерта - офіційний документ, що засвідчує певну його кваліфікацію; має встановлену форму, що відповідає профілю спеціального навчання.
Акредитаційне посвідчення - офіційний документ, який засвідчується протоколом рішення акредитаційної комісії ДГЦУ і має форму (додаток до Положення).
Добровільна експертиза виконується акредитованими експертами на замовлення.
Обов'язкова експертиза виконується акредитованими експертами для обслуговування юридичних та фізичних осіб у випадках, передбачених чинним законодавством.
Експертний висновок - офіційний документ, що є письмовим викладенням результатів гемологічної експертизи конкретного гемологічного об'єкта або об'єктів. Висновок складається за формою, затвердженою Міністерством фінансів України.
1.4. Акредитація експертів проводиться акредитаційною комісією ДГЦУ та є чинною на всій території України.
1.5. Мета акредитації - уніфікація методів та форм гемологічної експертизи в Україні, підвищення якості експертизи, захист прав і інтересів споживачів та економічних інтересів держави.
2. Порядок і умови акредитації
2.1. Акредитація експерта здійснюється акредитаційною комісією ДГЦУ (далі - Комісія) лише за умови наявності свідоцтва експерта про отримання відповідної кваліфікації.
2.2. Кваліфікація експерта може бути надана будь-якій фізичній особі незалежно від громадянства та місця проживання за умови, що вона пройшла навчання на курсах при ДГЦУ або в іншому навчальному закладі відповідного профілю, дипломи яких визнаються ДГЦУ (перелік затверджується окремим наказом по ДГЦУ), та успішно склала кваліфікаційний іспит в ДГЦУ.
2.3. Навчання та складання кваліфікаційних іспитів проводяться на госпрозрахунковій основі за тарифами, затвердженими Міністерством фінансів України.
2.4. Акредитація експертів проводиться на контрактній основі.
2.5. Особа, яка проходить акредитацію в ДГЦУ, повинна подати до Комісії такі документи:
1) заяву;
2) свідоцтво експерта встановленого зразка;
3) довідку з місця роботи або копію свідоцтва про реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності та юридичну адресу;
4) коротку письмову мотивацію необхідності акредитації (за довільною формою).
2.6. Рішення про акредитацію експертів приймається Комісією в термін не пізніше 5 діб від дня подання документів. При негативному рішенні в межах того ж терміну заявнику письмово повідомляється про відмову у наданні акредитації з викладенням підстав відмови.
2.7. Термін дії акредитаційного посвідчення - 1 рік.
2.8. Звітність про діяльність акредитованого в ДГЦУ експерта відбувається відповідно до наказів директора ДГЦУ.
2.9. При втраті акредитаційного посвідчення або по закінченню терміну дії угоди про акредитацію в ДГЦУ (крім випадків, зазначених у п.4.1. цього Положення) поновлення дії угоди про акредитацію можливе в порядку, що й при отриманні акредитаційного посвідчення за рішенням акредитаційної комісії.
2.10. Поновлення акредитаційного посвідчення особам, які позбавлені його відповідно до п.3.1, відбувається в порядку, який встановлений для отримання акредитації, але не раніше ніж через один рік після анулювання.
3. Анулювання угоди про акредитацію експертів в ДГЦУ
3.1. Анулювання угоди про акредитацію експерта в ДГЦУ здійснюється за рішенням Комісії у разі порушення умов угоди про акредитацію, при виявленні фактів фальсифікації результатів експертизи, а також при наявності документальних свідчень про неякісну експертизу.
4. Оскарження дій Комісії
4.1. Рішення про відмову в акредитації чи її анулювання може бути оскаржене експертом згідно з чинним законодавством України.
5. Порядок здійснення контролю за дотриманням умов та правил експертизи
5.1. Контроль за роботою експерта, акредитованого в ДГЦУ, здійснюють спеціалізовані експертні відділи ДГЦУ.
5.2. Контроль поширюється на питання дотримання наказів та інших нормативних актів ДГЦУ, а також цього Положення.
5.3. Акредитовані в ДГЦУ експерти повинні забезпечити умови, необхідні для перевірок, які здійснюються представниками ДГЦУ.
5.4. За результатами перевірок діяльності акредитованих експертів уповноваженими особами ДГЦУ складаються акти перевірок, що подаються до акредитаційної Комісії ДГЦУ.
5.5. Кількість перевірок визначається Комісією і залежить від характеру експертної діяльності акредитованого експерта.
6. Порядок здійснення експертизи акредитованими експертами
6.1. Акредитований експерт має право:
- проводити експертизу відповідно до своєї кваліфікації та напрямку діяльності, зазначеного в акредитаційному посвідченні на всій території України;
- мати власну печатку, в якій, крім прізвища, імені та побатькові, вказується номер акредитаційного посвідчення.
6.2. Акредитований експерт зобов'язується:
- видавати експертні висновки лише встановленого зразка та тільки на ті гемологічні об'єкти, що визначені акредитаційним посвідченням;
- при виконанні обов'язкових експертиз щоквартально, не пізніше десяти діб по закінченню квартала, подавати ДГЦУ завірені копії виданих висновків та інших документів відповідно до нормативних актів ДГЦУ.
6.3. Обов'язкова експертиза дорогоцінного каміння здійснюється лише працівниками ДГЦУ.
6.4. Відповідальність за якість експертизи та достовірність виданих експертних висновків несе експерт, що їх видав.
6.5. Акредитований в ДГЦУ експерт складає експертний висновок власноручно від руки та не має права делегувати свої права та обов'язки або передавати іншим особам акредитаційне посвідчення.
6.6. Акредитований експерт не має права розголошувати результати експертизи та документів, які супроводжують гемологічні об'єкти, й повинен захищати завірені копії виданих висновків від використання будь-ким, крім уповноваженої особи ДГЦУ.
6.7. Акредитований експерт не має права розголошувати чи використовувати у приватних цілях інформацію, отриману в результаті проведення обов'язкової експертизи. За порушення цього пункту він несе відповідальність згідно з чинним законодавством.
7. Акредитаційна комісія
7.1. Акредитаційна комісія ДГЦУ - колегіальний орган у складі 5 осіб, які призначаються директором ДГЦУ.
7.2. Акредитаційна комісія вирішує питання:
- акредитації експертів в ДГЦУ та видачу акредитаційного посвідчення;
- припинення та продовження терміну дії акредитаційного посвідчення;
- розгляд порушень та окремих дій акредитованих експертів.
8. Права замовників
8.1. При наявності експертних висновків експертів, акредитованих в ДГЦУ, ДГЦУ надає замовникам безкоштовно консультації щодо якості проведених добровільних експертиз, а також має право підтвердити чи анулювати висновки за результатами обов'язкових експертиз.
Додаток
до Положення про акредитацію
експертів-гемологів дорогоцінного,
напівдорогоцінного та декоративного
каміння
------------------------------------------------------------------
| Міністерство фінансів України | |
| Державний гемологічний центр |---------- Термін дії |
| || | з до |
|Акредитаційне посвідчення N 00001 || ФОТО | |
|на проведення експертизи та оцінки|| | Продовжений до |
| ____________________ каменів |---------- Продовжений до |
| | |
| Петрунько Петро Петрович | Продовжений до |
| (ТОВ "Карат") | Продовжений до |
| | |
| Голова | __________________ |
| акредитаційної | (особистий підпис) |
| комісії | |
| | |
| Директор Державного | |
| гемологічного центру |Дата видачі "___"______199 р.|
------------------------------------------------------------------
Додаток 10
до наказу Міністерства
фінансів України
29.01.1997 N 19
(у редакції наказу
Міністерства фінансів
України
від 01.07.2014 N 737
( z1003-14 )
Герб
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ГЕМОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР УКРАЇНИ
04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 38-44
www.gems.org.ua
N _____ "____"___________ 20__ року
ВИСНОВОК
за результатами експертизи гемологічних об'єктів
Замовник експертизи _____________________________________________
Завдання експертизи _____________________________________________
Назва об'єкта експертизи ________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Код товару згідно з УКТЗЕД ______________________________________
Встановлено: ____________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Супровідні документи до об'єкта експертизи ______________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Оцінна вартість _________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________
Примітка. Державний гемологічний центр України проводить незалежну експертизу гемологічних об'єктів. Експерт не несе відповідальності за можливу комерційну вартість об'єкта експертизи. Відповідальність за достовірність наданих супровідних документів та інформації несе замовник експертизи.
Експерт _____________ _____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)
Директор Державного
гемологічного центру України _____________ _____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)
М.П.
Начальник відділу державного
регулювання у сфері видобутку,
виробництва, використання
та зберігання дорогоцінних
металів і дорогоцінного каміння
Департаменту державної політики
у сфері пробірного нагляду,
документів суворої звітності
та лотерейної діяльності
|
О.В.Кузнєцова
|
Додаток 11
до наказу Міністерства
фінансів України
29.01.1997 N 19
(у редакції наказу
Міністерства фінансів
України
від 01.07.2014 N 737
( z1003-14 )
Герб
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ГЕМОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР УКРАЇНИ
04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 38-44
www.gems.org.ua
N _____ "____"___________ 20__ року
ВИСНОВОК
за результатами експертизи гемологічних об'єктів
Замовник експертизи _____________________________________________
Завдання експертизи _____________________________________________
Назва об'єкта експертизи ________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Код товару згідно з УКТЗЕД ______________________________________
Встановлено: ____________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Супровідні документи до об'єкта експертизи ______________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Оцінна вартість _________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________
Примітка. Державний гемологічний центр України проводить незалежну експертизу гемологічних об'єктів. Експерт не несе відповідальності за можливу комерційну вартість об'єкта експертизи. Відповідальність за достовірність наданих супровідних документів та інформації несе замовник експертизи.
Експерт _______________ ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)
Акредитаційне посвідчення N _______________
М.П.
Начальник відділу державного регулювання у сфері видобутку, виробництва, використання та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння Департаменту державної політики у сфері пробірного нагляду, документів суворої звітності та лотерейної діяльності О.В.Кузнєцова