УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 серпня 2011 р.
за N 963/19701
Про затвердження Порядку доступу нотаріусів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно
Відповідно до частини шостої статті 28 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (
1952-15)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок доступу нотаріусів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що додається.
2. Департаменту взаємодії з органами влади (Зеркаль О.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03.10.92 N 493 (
493/92)
"Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на директора Департаменту взаємодії з органами влади Зеркаль О.В.
4. Цей наказ набирає чинності з 1 січня 2012 року.
Перший заступник Міністра
ПОГОДЖЕНО:
Перший заступник Голови
Державної реєстраційної
служби України
|
І.І.Ємельянова
І.І.Завальна
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства юстиції
України
02.08.2011 N 1936а/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 серпня 2011 р.
за N 963/19701
ПОРЯДОК
доступу нотаріусів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно
1.1. Цей Порядок визначає умови та підстави доступу нотаріусів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав) при здійсненні нотаріальних дій.
У випадку, передбаченому цим Порядком, нотаріуси при здійсненні нотаріальних дій з об’єктом нерухомого майна мають доступ до Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна та Державного реєстру іпотек (далі разом - Реєстри).
1.2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
користувач - державний або приватний нотаріус;
об'єкт нерухомого майна - нерухоме майно, об'єкт незавершеного будівництва.
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (
1952-15)
та інших нормативно-правових актах, прийнятих відповідно до нього.
1.3. Доступ користувача до Державного реєстру прав та Реєстрів надається (припиняється) на підставі договору, укладеного між таким користувачем та адміністратором Державного реєстру прав.
У разі якщо користувачем є державний нотаріус, договір укладається між державною нотаріальною конторою, у якій працює такий користувач, та адміністратором Державного реєстру прав.
1.4. Користувач під час вчинення нотаріальних дій з об'єктом нерухомого майна користується інформацією про зареєстровані речові права, їх обтяження на такий об'єкт з Державного реєстру прав та інформацією про зареєстровані обтяження речових прав щодо суб’єкта речового права з Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна.
У разі відсутності інформації на відповідний об’єкт нерухомого майна у Державному реєстрі прав користувач під час вчинення нотаріальних дій з таким об’єктом користується інформацією про зареєстровані права власності або інші речові права з Реєстру прав власності на нерухоме майно, про обтяження речових прав з Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна та/або про іпотеки з Державного реєстру іпотек щодо цього об’єкта.
1.5. Користувач здійснює пошук відомостей про зареєстровані речові права, їх обтяження на об'єкт нерухомого майна у Державному реєстрі прав та Реєстрах. За результатом такого пошуку користувач формує витяги з Державного реєстру прав та Реєстрів, які засвідчує підписом, скріплює печаткою та залишає у справі державної нотаріальної контори чи приватного нотаріуса.
Пошук необхідних відомостей у Державному реєстрі прав здійснюється відповідно до Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за реєстраційним номером об'єкта нерухомого майна, за адресою об'єкта нерухомого майна, за кадастровим номером земельної ділянки, за номером запису. У разі здійснення пошуку відомостей про обтяження речових прав на нерухоме майно у спеціальному розділі Державного реєстру прав користувач додатково здійснює пошук за ідентифікаційними даними фізичної або юридичної особи.
Пошук необхідних відомостей у Реєстрах здійснюється відповідно до Порядку використання даних Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек та Державного реєстру обтяжень рухомого майна, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 14 грудня 2012 року N 1844/5 (
z2102-12)
, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2012 року за N 2102/22414.
Перед здійсненням пошуку відомостей про зареєстровані речові права, їх обтяження на об'єкт нерухомого майна користувач вносить до Державного реєстру прав та Реєстрів відомості про підставу користування інформацією з Державного реєстру прав.
1.6. Доступ користувача до Державного реєстру прав надається на платній основі відповідно до встановлених Міністерством юстиції України тарифів.
За пошук відомостей у Державному реєстрі прав справляється плата в розмірі, що встановлюється Міністерством юстиції України.
Кошти, що надходять від плати за пошук відомостей у Державному реєстрі прав, зараховуються на рахунок адміністратора Державного реєстру прав і спрямовуються на супроводження цього Реєстру.
1.7. Користування інформацією про зареєстровані речові права, їх обтяження на об'єкт нерухомого майна, що міститься у Державному реєстрі прав та Реєстрах, здійснюється користувачем виключно під час вчинення нотаріальних дій щодо цього об'єкта нерухомого майна.
Забороняється надавати іншим особам за їх зверненням інформацію, отриману відповідно до цього Порядку, крім випадків, встановлених законом.
Користувач вживає заходів щодо забезпечення зберігання, запобігання несанкціонованому доступу та поширенню інформації про зареєстровані речові права, їх обтяження на об'єкт нерухомого майна, отриманої згідно з цим Порядком, відповідно до законодавства.
Директор Департаменту
взаємодії з органами влади
|
О.В.Зеркаль
|