У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про Положення про Раду представників кримськотатарського народу
Затвердити Положення про Раду представників кримськотатарського народу (додається).
Президент України
|
Л.КУЧМА
|
м. Київ, 7 квітня 2000 року
N 573/2000
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 7 квітня 2000 року N 573/2000
ПОЛОЖЕННЯ
про Раду представників кримськотатарського народу
1. Рада представників кримськотатарського народу (далі - Рада) є консультативно-дорадчим органом при Президентові України.
2. Рада у своїй діяльності керується Конституцією України (
254к/96-ВР)
, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України та цим Положенням.
3. Основними завданнями Ради є:
аналіз і прогнозування політико-правових, соціально-економічних, культурних та інших питань, пов'язаних з поверненням в Україну, облаштуванням, адаптацією депортованого кримськотатарського народу та його інтеграцією в українське суспільство, підготовка і внесення пропозицій Президентові України щодо вирішення цих питань, а також питань фінансування відповідних державних і республіканських програм, визначення пріоритетних напрямів використання коштів на названі цілі;
участь у реалізації заходів щодо вирішення політико-правових, соціально-економічних, культурних та інших проблем, пов'язаних з поверненням, облаштуванням, адаптацією депортованого кримськотатарського народу та його інтеграцією в українське суспільство;
участь у розробленні проектів актів законодавства України та державних програм з питань, пов'язаних із поверненням в Україну, облаштуванням, адаптацією депортованого кримськотатарського народу, його інтеграцією в українське суспільство, збереженням етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності;
аналіз стану виконання законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, а також нормативно-правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим і рішень Ради міністрів Автономної Республіки Крим з питань, пов'язаних з поверненням кримських татар та внесення відповідних пропозицій;
сприяння узгодженню позицій громадських організацій кримських татар, консультативно-дорадчих органів та органів державної влади з метою ефективного вирішення політико-правових, соціально-економічних, культурних та інших проблем, пов'язаних з поверненням, адаптацією депортованого кримськотатарського народу та його інтеграцією в українське суспільство.
4. Рада для виконання покладених на неї завдань має право:
розглядати на своїх засіданнях питання щодо стану вирішення політико-правових, соціально-економічних, культурних, кадрових та інших проблем, пов'язаних з поверненням, адаптацією депортованого кримськотатарського народу і його інтеграцією в українське суспільство;
звертатися із запитами з питань, віднесених до завдань Ради, до центральних та місцевих органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та їх посадових осіб, одержувати від них безоплатно у встановленому порядку статистичні дані, інформацію, довідкові, інші матеріали;
утворювати в разі потреби тимчасові експертні та робочі групи, залучати в установленому порядку спеціалістів центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), вчених та інших фахівців (за їх згодою) для вивчення та підготовки питань для розгляду на засіданні Ради.
5. Рада у процесі виконання покладених на неї завдань взаємодіє з центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, консультативно-дорадчими органами при Президентові України.
6. Положення про Раду затверджує Президент України.
Раду очолює голова, який призначається та увільняється від виконання обов'язків Президентом України. Головою Ради призначається Голова Меджлісу кримськотатарського народу.
Голова Ради затверджує персональний склад Ради та вносить до нього зміни, здійснює керівництво діяльністю Ради.
Голова та інші члени Ради беруть участь у її роботі на громадських засадах.
7. Для попереднього обговорення пропозицій, що вносяться на розгляд Ради, забезпечення належної підготовки її засідань може бути утворена президія Ради у складі голови, заступників голови, секретаря Ради, а також членів президії Ради, які обираються з числа інших членів Ради.
Склад президії Ради затверджується Радою.
8. Основною формою роботи Ради є засідання, які проводяться в міру потреби, але не рідше одного разу на квартал.
Засідання Ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше половини її членів.
Головує на засіданнях Ради її голова, а в разі його відсутності - заступник голови.
Для участі в засіданнях Ради можуть бути запрошені представники Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, підприємств, установ і організацій, провідні вчені та фахівці.
9. Рада в межах своїх повноважень приймає рішення. Рішення Ради приймаються відкритим голосуванням простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів Ради.
10. Рішення Ради мають рекомендаційний характер.
На підставі пропозицій Ради в установленому порядку можуть бути прийняті відповідні акти та дані доручення Президентом України, Кабінетом Міністрів України, підготовлені та внесені на розгляд Верховної Ради України законопроекти.
11. Рада працює у місті Києві.
12. Організаційно-технічне та інше забезпечення діяльності Ради здійснюється відповідним структурним підрозділом Адміністрації Президента України, Державним управлінням справами (у межах компетенції).
14. Рада для виконання покладених на неї завдань та реалізації наданих прав використовує бланки зі своїм найменуванням.
Глава Адміністрації
Президента України
|
В.ЛИТВИН
|