УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
11.05.2006 N 370
( z0613-06 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 травня 2006 р.
за N 614/12488
( Порядок втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів N 1204 (z0124-16) від 28.12.2015 )

ПОРЯДОК

дій митних органів при несвоєчасному погашенні платниками податків податкових зобов'язань

( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби N 1050 (z0100-10) від 02.11.2009 )

1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до статей 2, 5 - 7, 16 та 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (2181-14) (далі - Закон), Порядку надіслання органам державної податкової служби подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків та інформації про скасування або зміну суми нарахованого податкового зобов'язання за рішенням суду (господарського суду) від інших контролюючих органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2001 N 1387 (1387-2001-п) (далі - Порядок надіслання подання).
1.2. Цей Порядок визначає послідовність дій митних органів у разі несвоєчасного погашення платниками податків податкових зобов'язань з податків, зборів (обов'язкових платежів), зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 статті 2 Закону (2181-14) ; нарахування та погашення штрафних санкцій та пені, що справляються з платників податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням узгоджених податкових зобов'язань; порядок направлення до податкових органів подань про здійснення заходів з погашення податкових боргів та іншої визначеної Законом інформації.
1.3. Терміни в цьому Порядку вживаються в значеннях, наведених у Законі (2181-14) , Митному кодексі України (92-15) та Порядку підготовки та направлення митними органами податкових повідомлень платникам податків, установлення й експлуатації дощок податкових повідомлень, затвердженому наказом Державної митної служби України від 11.05.2006 N 370 (z0613-06) .
1.4. Контроль за станом погашення податкового боргу та нарахуванням пені здійснюється з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати узгодженого податкового зобов'язання, який визначається відповідно до пункту 5.3 статті 5 Закону (2181-14) .
Якщо останній день граничного строку сплати податкового зобов'язання припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем граничного строку сплати вважається наступний за вихідним або святковим робочий операційний (банківський) день.
1.5. Погашення сум податкового боргу (у тому числі штрафних санкцій та нарахованої на суму боргу пені) здійснюється за рахунок джерел, визначених статтею 7 Закону (2181-14) .
1.6. Якщо на депозитному рахунку митного органу перебувають кошти платника податків, перераховані як попередня оплата за митне оформлення, у сумі, необхідній для погашення податкового боргу, то така сума податкового боргу (у тому числі штрафних санкцій та нарахованої на суму податкового боргу пені) може бути погашена шляхом перерахування митним органом цих сум до держбюджету на підставі письмової заяви платника податку. Заява повинна бути підписана платником податків - фізичною особою або керівником та головним бухгалтером платника податків - юридичної особи і завірена печаткою.
1.7. Списання безнадійного податкового боргу, визначеного в пункті 12.3 статті 12 та підпункті 18.2.1 пункту 18.2 статті 18 Закону (2181-14) , у тому числі пені, нарахованої на такий борг, а також штрафних санкцій (за їх наявності) здійснюється в разі надходження відповідного рішення податкового органу згідно з Порядком списання непогашених податкових зобов'язань або податкового боргу після ліквідації платника податків, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2002 N 1056 (1056-2002-п) (із змінами), та Порядком списання безнадійного податкового боргу платників податків, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 14.03.2001 N 103 (z0016-02) , зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10.01.2002 за N 16/6304 (із змінами).
1.8. Підготовка та облік подань про здійснення заходів з погашення податкового боргу та інформації, що надсилається до податкових органів відповідно до цього Порядку, а також контроль за станом погашення платниками податків податкових боргів здійснюються із застосуванням відповідного програмного забезпечення.
1.9. Цей Порядок не регулює питання погашення податкового зобов'язання або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (2343-12) .
( Главу 1 доповнено пунктом 1.9 згідно з Наказом Державної митної служби N 1050 (z0100-10) від 02.11.2009 )

2. Направлення до податкових органів подань про здійснення заходів з погашення податкового боргу та інформації про скасування або зміну суми нарахованого податкового зобов'язання за рішенням суду

2.1. Якщо платник податків не сплачує в установлені строки узгоджену суму податкового зобов'язання, то митним органом відповідно до Порядку надіслання подання (1387-2001-п) надсилається до податкового органу за місцем реєстрації платника податків:
подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу через несплату платником (платниками) податків у встановлені строки узгоджених сум податкових зобов'язань (далі - подання) відповідно до строків, зазначених у пунктах 3-5 Порядку надіслання подання (1387-2001-п) ;
інформація про скасування або зміну сум податкових зобов'язань за рішенням суду в день отримання митним органом рішення суду;
інформація про погашення податкового боргу платником податків за фактом отримання такої інформації протягом дня.
2.2. Подання та інформація, зазначені в пункті 2.1 цього Порядку, складаються відділами митних платежів митного органу із застосуванням відповідного програмного забезпечення.
2.3. Відділом митних платежів ведеться облік подань та інформації, зазначених у пункті 2.1 цього Порядку, а також здійснюється контроль за строками надіслання подань та станом погашення податкових боргів шляхом занесення цих даних до Журналу обліку подань про здійснення заходів з погашення податкових боргів і контролю за погашенням цих боргів (далі - Журнал). Журнал ведеться відділом митних платежів митного органу за формою, наведеною в додатку 1 до цього Порядку, в електронному вигляді в межах кожного календарного року окремо в автоматизованому порядку із застосуванням відповідного програмного забезпечення.
2.4. Подання складається на суму податкового боргу (у тому числі штрафних санкцій та пені) щодо одного виду податку або збору (обов'язкового платежу). При цьому в поданні зазначаються реквізити відповідного бюджетного рахунку з обліку доходів, відкритого в розрізі митниць та кодів бюджетної класифікації в управліннях Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
2.5. Подання може складатися щодо одного платника податків або декількох платників податків за умови їх обліку в одному податковому органі.
2.6. Після підписання подання керівником (заступником керівника) митного органу до графи 1 Журналу заноситься порядковий номер подання за певний рік, до графи 2 - дата його складання. Відповідно до інформації, яку містить подання, заповнюються графи 3-14 Журналу.
2.7. Подання в день його складання передається на паперових носіях і в електронному вигляді на носіях електронної інформації (дискетах, дисках тощо) до загального відділу митного органу для надіслання (вручення) відповідному податковому органу.
( Пункт 2.7 глави 2 в редакції Наказу Державної митної служби N 1050 (z0100-10) від 02.11.2009 )
2.8. Загальний відділ митного органу в день отримання подання від відділу митних платежів надсилає (вручає) подання до податкового органу за місцем реєстрації платника (платників) податків.
2.9. Подання вважається надісланим (врученим) до податкового органу, якщо воно надіслано листом з повідомленням про вручення засобами поштового зв'язку або його вручено посадовій особі податкового органу під підпис.
2.10. Загальний відділ митного органу при отриманні корінця повідомлення про вручення подання податковому органу того самого дня передає цей корінець до відділу митних платежів митного органу.
2.11. Дата отримання подання податковим органом проставляється на копії цього подання:
посадовою особою податкового органу в разі вручення подання під розписку;
працівником відділу митних платежів митного органу в разі надіслання листом з повідомленням про вручення. При цьому повідомлення про вручення прикріплюється до копії подання.
2.12. У графі 15 Журналу проставляється дата отримання податковим органом подання. Копія подання підшивається до справи, яка формується в розрізі окремих платників податків, за якими обліковується податковий борг.
2.13. У день отримання митним органом рішення суду про скасування або зміну суми податкового зобов'язання відповідна інформація заноситься до граф 16-18 Журналу.
У день надходження до митного органу інформації про погашення платником податків податкового боргу або його списання відповідна інформація заноситься до граф 21-26 Журналу.
2.14. Інформація про скасування або зміну сум податкових зобов'язань за рішенням суду та інформація про погашення податкового боргу платником податків (далі - інформація) направляється до податкового органу в порядку, зазначеному в пунктах 2.8-2.12 цього Порядку. При цьому дата надіслання такої інформації заноситься до граф 19 або 27 Журналу.
2.15. При реєстрації інформації їй присвоюється номер, який складається з номера подання, щодо якого ця інформація надсилається, і символів:
ІС - для інформації про скасування або зміну сум податкових зобов'язань за рішенням суду;
ІП - для інформації про погашення податкового боргу платником податків.
2.16. Якщо сума податкового боргу змінюється за рішенням суду або погашається платником податків частково, то одночасно з інформацією, зазначеною в пункті 2.14 цього Порядку, до податкового органу надсилається уточнене подання.
2.17. У разі надходження до митного органу ухвали суду про відкриття провадження у справі за позовом платника податків щодо оскарження нарахованих митним органом податкових зобов'язань після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання митний орган у встановлені строки надсилає податковим органам інформацію з цього питання, в тому числі копію ухвали. При цьому митні органи зобов'язані повідомити податкові органи про рішення суду в цій справі.
( Главу 2 доповнено пунктом 2.17 згідно з Наказом Державної митної служби N 1050 (z0100-10) від 02.11.2009 )

3. Контроль за станом погашення податкового боргу

3.1. Для здійснення оперативного контролю за станом погашення податкових боргів і за дотриманням строків направлення до відповідних податкових органів подань у графі 29 "Контрольні відмітки" Журналу вчиняються такі записи:
гранична дата направлення до податкового органу наступного подання - при направленні подання для виставлення податкової вимоги;
дата граничного строку стягнення податкового боргу, що визначається відповідно до пункту 15.2 статті 15 Закону (2181-14) , - при направленні подання для здійснення заходів примусового характеру;
"Погашено" або "Скасовано" - у разі повного погашення або скасування за рішенням суду суми податкового боргу протягом 40 календарних днів з дати надіслання подання;
номер та дата направленого наступного подання - у разі несплати податкового боргу протягом 40 календарних днів з дати надіслання подання для виставлення першої або другої податкової вимоги;
номер та дата направлення уточненого подання - у разі, якщо сума податкового боргу змінюється за рішенням суду або погашається платником податків частково;
"Списано" - у разі, якщо борг списано як безнадійний за рішенням податкового органу.
3.2. Щоденно відділом митних платежів митного органу здійснюються:
перегляд виписок з рахунків, отриманих в установленому порядку, щодо надходження коштів від платників податків у рахунок погашення податкового боргу або від податкових органів у разі здійснення цими органами заходів щодо примусового стягнення податкового боргу. При цьому за наявності інформації про надходження таких коштів у Журнал заносяться відповідні відомості;
перегляд графи "Контрольні відмітки" Журналу (у тому числі й за попередні роки) для забезпечення дотримання строків направлення до податкових органів подань та здійснення інших передбачених цим Порядком заходів.

4. Нарахування штрафних санкцій за порушення граничних строків сплати узгоджених податкових зобов'язань

4.1. Якщо платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом установлених законодавством строків, то такий платник податків зобов'язаний сплатити штрафні санкції відповідно до підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону (2181-14) .
4.2. У разі виявлення митним органом факту порушення платником податків строків сплати узгодженого податкового зобов'язання складається акт довільної форми. Сума штрафних санкцій, зазначених у пункті 4.1 цього Порядку, розраховується на день фактичного погашення податкового боргу (частини податкового боргу).
Відповідно до акта, зазначеного в абзаці першому цього пункту, відділом митних платежів митного органу не пізніше трьох робочих днів від дня складання цього акта складається та направляється такому платнику податків податкове повідомлення за формою та згідно з вимогами, установленими Порядком підготовки та направлення митними органами податкових повідомлень платникам податків, установлення й експлуатації дощок податкових повідомлень, затвердженим наказом Державної митної служби України від 11.05.2006 N 370 (z0613-06) .
4.3. У разі несплати узгоджених сум штрафів у встановлений строк такі суми визнаються сумами податкового боргу. Погашення цих сум здійснюється в загальному порядку, установленому для погашення податкового боргу.
4.4. Суми штрафних санкцій зараховуються до Державного бюджету України й обліковуються за тими самими кодами бюджетної класифікації, що й відповідні податки та збори (обов'язкові платежі), за якими виник податковий борг, що погашається.
( Главу 4 доповнено пунктом 4.4 згідно з Наказом Державної митної служби N 1050 (z0100-10) від 02.11.2009 )

5. Нарахування пені

5.1. Після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
5.2. Нарахування пені здійснюється на день фактичного погашення податкового боргу (частини податкового боргу) за кожний календарний день прострочення платежу, уключаючи день такого погашення.
5.3. Нарахування пені закінчується в день прийняття банком, який обслуговує платника податків, платіжного документа про сплату суми податкового боргу. У разі часткової сплати суми податкового боргу нарахування пені зупиняється на таку сплачену частку.
У разі погашення суми податкового боргу шляхом стягнення відповідним податковим органом коштів або відчуження інших активів боржника в порядку, передбаченому Законом (2181-14) , нарахування пені зупиняється в день такого стягнення або відчуження активів з права власності (повного господарського відання) такого боржника в рахунок такого погашення незалежно від строків оплати вартості таких активів їх покупцем.
5.4. При частковому погашенні податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку податкового боргу. Податковий борг, що погашається частково, сплачується разом зі сплатою пені, нарахованої відповідно до такої частки, єдиним платіжним документом, у якому суми такого податкового боргу та такої пені визначаються окремо.
У разі часткового погашення податкового боргу для частини податкового боргу, що залишилась непогашеною, днем початку нарахування пені залишається перший робочий день, наступний за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначений згідно з пунктом 1.4 цього Порядку.
5.5. Пеня нараховується на суму податкового боргу (уключаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, яка діяла на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення. При цьому для розрахунку використовується більша із зазначених ставок. Зазначений розмір пені діє щодо всіх податків і зборів (обов'язкових платежів), контроль за якими покладено на митні органи.
Якщо платник податків до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання та погашає його, то пеня не нараховується. Це правило не застосовується, якщо судом доведено скоєння злочину посадовими особами платника податків або фізичною особою - платником податків щодо умисного ухилення від сплати зазначеного податкового зобов'язання.
Якщо керівник митного органу або Державної митної служби України (його заступник) відповідно до процедури адміністративного оскарження приймає рішення про продовження строків розгляду скарги платника податків понад строки, визначені абзацом першим підпункту 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 Закону (2181-14) , то пеня не нараховується протягом таких додаткових строків незалежно від результатів адміністративного оскарження.
5.6. Для здійснення контролю за правильністю нарахування пені при погашенні платниками податків податкових боргів відділом митних платежів митного органу в день надходження інформації про погашення податкового боргу платника податків проводиться розрахунок суми пені на день такого погашення (в автоматизованому порядку), після чого ця сума заноситься до картки податкового боргу платника податків.
Приклад розрахунку пені наведено в додатку 2 до цього Порядку.
5.7. Пеня не нараховується:
а) на пеню;
б) на штрафи, що накладаються за адміністративні правопорушення;
в) на несвоєчасно сплачені суми податкових зобов'язань, якщо ненарахування пені передбачено законами України.
5.8. Документи, що підтверджують суму податкових зобов'язань платника податків та граничний строк їх сплати:
митна декларація;
податкове повідомлення;
корінець повідомлення про вручення платнику податків рішення митного органу за скаргою платника податків на податкове повідомлення, яким було завершено процедуру адміністративного оскарження;
рішення суду.
5.9. Документи, що підтверджують суму та дату погашення податкового боргу (частини податкового боргу):
виписки з рахунків у вигляді реєстрів розрахункових документів;
корінець прибуткового документа (повідомлення) про приймання банком платежів готівкою;
акт звіряння надходжень коштів, перерахованих митницею на рахунки органів Державного казначейства України;
інформація від податкового органу щодо відчуження активів боржника в рахунок погашення податкового боргу з датою такого відчуження та сумою погашеного податкового боргу.
5.10. Якщо платник податків не сплачує пеню разом зі сплатою податкового боргу (його частини) або не визначає її окремо в платіжному документі (чи визначає невірно), то митний орган протягом п'яти робочих днів з дня надходження від органу державного казначейства інформації про зарахування коштів до бюджету, яка надається відповідно до вимог Порядку взаємодії та обміну інформацією між органами Державного казначейства України та Державної митної служби України в процесі казначейського обслуговування державного бюджету за доходами, що контролюються митними органами, затвердженого спільним наказом Державного казначейства України та Державної митної служби України від 31.07.2002 N 150/417 (z0660-02) , зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.08.2002 за N 660/6948, письмово повідомляє платника податків про суму пені, що залишилася несплаченою, та відповідно до глави 2 цього Порядку складає на цю суму подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу й направляє це подання до податкового органу за місцем реєстрації платника податків.
5.11. Суми пені зараховуються до державного бюджету й обліковуються за тими самими кодами бюджетної класифікації, що й відповідні податки, збори (обов'язкові платежі), за якими виник податковий борг, що погашається.
5.12. Надміру сплачені суми пені зараховуються в рахунок погашення податкового зобов'язання з податку, збору (обов'язкового платежу), за яким такі суми пені виникли, а в разі його відсутності - повертаються платнику податків відповідно до чинного законодавства.
5.13. У разі визнання судом недійсним податкового повідомлення митного органу про нарахування (донарахування) суми податкового зобов'язання сума пені, нарахована за несвоєчасне погашення такого податкового зобов'язання, скасовується.
5.14. За зверненням платника податків митним органом проводиться звірення нарахованих та погашених сум пені.
Зазначене звірення може проводитися не частіше 1 разу на квартал і повинно оформлюватися у вигляді акта довільної форми.
5.15. Оскарження платником податків сум нарахованої пені здійснюється відповідно до законодавства.
Директор Департаменту
митних платежів
С.О.Джигалов

Додаток 1
до Порядку дій митних
органів при несвоєчасному
погашенні платниками
податків податкових
зобов'язань

ЖУРНАЛ

обліку подань про здійснення заходів з погашення податкових боргів і контролю за погашенням цих боргів

грн.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| N |Дата   |Код     |Наймену-   |Найменування|Ідентифі-|Документ, |Гранична|       Сума податкового боргу       |
|з/п|подання|подання*|вання      |платника    |каційний |за яким   |дата    |------------------------------------|
|   |       |        |податкового|податків -  |код      |нарахову- |сплати  |назва  |усього|     у тому числі    |
|   |       |        |органу,    |юридичної   |(номер)  |валося    |узгодже-|платежу|      |---------------------|
|   |       |        |до якого   |особи або   |платника |податкове |ного    |       |      |основний|штраф  |пеня|
|   |       |        |направлено |прізвище,   |податків |зобов'я-  |податко-|       |      |платіж  |санкції|    |
|   |       |        |подання    |ім'я, по    |         |зання     |вого    |       |      |        |       |    |
|   |       |        |           |батькові    |         |----------|зобов'я-|       |      |        |       |    |
|   |       |        |           |платника    |         |номер|дата|зання   |       |      |        |       |    |
|   |       |        |           |податків -  |         |     |    |        |       |      |        |       |    |
|   |       |        |           |фізичної    |         |     |    |        |       |      |        |       |    |
|   |       |        |           |особи       |         |     |    |        |       |      |        |       |    |
|---+-------+--------+-----------+------------+---------+-----+----+--------+-------+------+--------+-------+----|
| 1 |   2   |   3    |     4     |      5     |    6    |  7  | 8  |   9    |  10   |  11  |   12   |  13   | 14 |
|---+-------+--------+-----------+------------+---------+-----+----+--------+-------+------+--------+-------+----|
|   |       |        |           |            |         |     |    |        |       |      |        |       |    |
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------
* 1 - подання для виставлення першої податкової вимоги;
2 - подання для виставлення другої податкової вимоги;
3 - подання для здійснення заходів примусового стягнення.
грн.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|Дата      |   Сума податкового боргу скасована або   |      Податковий борг погашено або списано як безнадійний         |Контрольні|
|отримання |        змінена за рішенням суду          |                                                                  |відмітки  |
|подання   |------------------------------------------+------------------------------------------------------------------|          |
|податковим|наймену-|дата   |номер  |дата    |дата    |реквізити  |      сума податкового боргу        |дата    |дата    |          |
|органом   |вання   |вине-  |рішення|надіс-  |отриман-|платіжного |------------------------------------|надіс-  |отриман-|          |
|          |суду    |сення  |суду   |лання   |ня      |доручення, |назва  |усього|  у тому числі       |лання   |ня      |          |
|          |        |судом  |       |інформа-|інформа-|за яким    |платежу|      |---------------------|інформа-|інформа-|          |
|          |        |рішення|       |ції до  |ції     |перерахова-|       |      |основний|штрафні|пеня|ції до  |ції     |          |
|          |        |       |       |податко-|податко-|но кошти   |       |      |платіж  |санкції|    |податко-|податко-|          |
|          |        |       |       |вого    |вим     |для сплати |       |      |        |       |    |вого    |вим     |          |
|          |        |       |       |органу  |органом |податкового|       |      |        |       |    |органу  |органом |          |
|          |        |       |       |        |        |боргу      |       |      |        |       |    |        |        |          |
|----------+--------+-------+-------+--------+--------+-----------+-------+------+--------+-------+----+--------+--------+----------|
|   15     |   16   |  17   |  18   |   19   |   20   |   21      |  22   |  23  |  24    |  25   | 26 |   27   |   28   |    29    |
|----------+--------+-------+-------+--------+--------+-----------+-------+------+--------+-------+----+--------+--------+----------|
|          |        |       |       |        |        |           |       |      |        |       |    |        |        |          |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Додаток 2
до Порядку дій митних
органів при несвоєчасному
погашенні платниками
податків податкових
зобов'язань

ПРИКЛАД

розрахунку пені

Платник податків 01.09.2005 здійснює сплату платежу до бюджету в рахунок погашення податкового боргу в сумі 965,94 грн (без урахування пені), який виник у зв'язку з несплатою узгодженого податкового зобов'язання, останнім днем граничного строку сплати якого було 30.06.2005.
Розрахунок пені здійснюється таким чином.
Згідно з підпунктом 16.4.1 пункту 16.4 статті 16 Закону (2181-14) пеня нараховується на суму податкового боргу (уключаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на день виникнення такого податкового боргу або на день його погашення (його частини), при цьому для розрахунку використовується більша з них. Нарахування пені здійснюється на день фактичного погашення податкового боргу (частини податкового боргу) за кожний календарний день прострочення платежу, уключаючи день такого погашення.
Припустимо, що облікова ставка Національного банку України, яка діяла на момент виникнення податкового боргу (за станом на 01.07.2005), дорівнювала 9 %, а на момент погашення (за станом на 01.09.2005) - 9,5 %.
У розрахунку використовується облікова ставка Національного банку України, яка є більшою. У наведеному прикладі вона дорівнює 9,5 %.
Сума пені розраховується за допомогою такої формули:
          S                х К     х U    х 1,2
           погашення боргу    днів    НБУ
     Y = ---------------------------------------,
                           R
     де:
     S - знак суми;
     Y -  сума  пені,  що  нараховується на фактично погашену суму
податкового боргу (завжди  округлюється  до  другого  знака  після
коми);
     S                - фактично погашена сума податкового боргу;
      погашення боргу
     К     - кількість   днів    затримки    сплати    узгодженого
      днів
податкового зобов'язання;
     U    - більша з облікових ставок Національного банку України,
      НБУ
що  діяли  на  день  виникнення податкового боргу або на день його
(його частини) погашення;
     1,2 - коефіцієнт, що дозволяє розрахувати  120 %  річних  від
U
 НБУ;
     R - кількість днів у календарному році.
                            965,94 х 63 х 9,5 %  х 1,2
     У цьому прикладі:  Y = -------------------------- ,
                                     365
     де Y = 19,01 грн.
Таким чином, сума пені, нарахована на фактично сплачену суму боргу, має складати 19,01 грн.