УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної податкової
адміністрації України
28.04.2004 N 248
( z0652-04 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 травня 2004 р.
за N 654/9253
( Документ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів N 13 (z0220-16) від 21.01.2016 )

ЗМІНИ ТА ДОПОВНЕННЯ

до Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги) ( z0107-01 )

( Документ фактично втратив чинність у зв'язку з втратою чинності Документа Державної податкової адміністрації N 614 (z0107-01) від 01.12.2000, до якого вносились зміни )
1. В абзаці четвертому розділу 1 слово "Зіпсований" замінити на слово "Несправний".
2. Розділ 1 після абзацу сьомого доповнити новим абзацом такого змісту:
"блокування РРО у випадках, передбачених документацією виробника, або".
У зв'язку з цим абзаци восьмий - шістнадцятий уважати відповідно абзацами дев'ятим - сімнадцятим.
3. В абзаці чотирнадцятому розділу 1 слово "службових" замінити на слово "звітних".
4. Доповнити розділ 1 новими абзацами такого змісту:
"Сервісне обслуговування - комплекс послуг щодо введення в експлуатацію, технічного обслуговування, гарантійного та післягарантійного ремонту РРО.
Оперативна пам'ять - запам'ятовувальний пристрій у складі фіскального блока РРО, де зберігаються поточні дані, обчислені або занесені за допомогою програмного забезпечення цього РРО".
5. Пункт 2.1 розділу 2 доповнити словами "а також з урахуванням термінів реєстрації, установлених Державним реєстром РРО".
6. Абзац третій пункту 2.2 розділу 2 доповнити реченням "Зазначене поширюється також на Державне підприємство спеціального зв'язку та державні територіально-галузеві об'єднання (підприємства) залізничного транспорту".
7. У пункті 2.3 розділу 2:
7.1. В абзаці другому абревіатуру "ОРО" замінити на слова "обліку розрахункових операцій".
7.2. Після абзацу третього доповнити новим абзацом такого змісту:
"паспорта (формуляра) на РРО".
У зв'язку з цим абзаци четвертий - сьомий уважати відповідно абзацами п'ятим - восьмим.
8. Доповнити пункт 2.4 розділу 2 новим реченням такого змісту: "Дані про РРО (модифікація - дата виготовлення) заносяться згідно з даними паспорта (формуляра) на РРО".
9. У пункті 2.5 розділу 2:
9.1. У другому реченні абзацу першого слова "а також надання довідки про опломбування РРО разом з її завіреною копією до органу ДПС за місцем реєстрації РРО" виключити.
9.2. Абзац другий доповнити першим реченням такого змісту:
"Завірену копію довідки про опломбування РРО та один примірник акта введення в експлуатацію РРО, виданого центром сервісного обслуговування (ЦСО), СПД повинен подати протягом строку дії довідки про резервування фіскального номера до органу ДПС за місцем її видачі".
10. У пункті 2.6 розділу 2 слова "належним чином оформленої довідки про опломбування РРО" замінити на слова "зазначених вище документів".
Доповнити цей пункт новим реченням такого змісту: "Дані про РРО заносяться згідно із записами в довідці про резервування фіскального номера РРО".
11. У пункті 2.9 розділу 2 друге речення викласти в такій редакції:
"Посадова особа органу ДПС вносить зміни до відповідного запису в Книзі реєстраторів розрахункових операцій та до реєстраційного посвідчення".
12. Пункт 2.10 розділу 2 доповнити словами "а в разі перереєстрації - дій за пунктом 2.9 цього Порядку".
13. В абзаці першому пункту 2.11 розділу 2 друге речення викласти в такій редакції:
"Перед скасуванням реєстрації РРО його необхідно зняти з обліку, про що робиться відмітка в реєстраційному посвідченні, і розпломбувати в ЦСО (крім випадків установлення невідповідності конструкції та програмного забезпечення реєстратора до документації виробника)".
14. Пункт 2.14 розділу 2 після слів "реєстрації" у всіх випадках доповнити словом в дужках "(перереєстрації)".
15. Розділ 3 викласти в такій редакції:
"3. Порядок опломбування реєстраторів розрахункових операцій
3.1. Опломбування реєстратора здійснюється ЦСО:
перед реєстрацією РРО;
після його ремонту;
при заміні засобу контролю;
при прийнятті на сервісне обслуговування РРО, який раніше обслуговувався в іншому ЦСО;
за рішенням органу ДПС.
Після перевірки відповідності конструкції та програмного забезпечення реєстратора до документації виробника (далі - перевірка відповідності РРО) опломбування може здійснюватися уповноваженим представником органу ДПС.
ЦСО має право опломбовувати лише ті моделі (модифікації) РРО, з постачальниками яких ним укладені відповідні договори.
3.2. При опломбуванні РРО складається (або доповнюється) у двох примірниках довідка про опломбування реєстратора розрахункових операцій (додаток 5), один з яких надається СПД, а другий зберігається у ЦСО (в органі ДПС), що здійснив опломбування. У довідці обов'язково відображаються дані щодо відповідності конструкції та програмного забезпечення РРО до документації виробника, а також щодо переведення РРО у фіскальний режим роботи. Дані про СПД заносяться з довідки про резервування фіскального номера РРО або з книги обліку розрахункових операцій, а дані про РРО - з паспорта (формуляра) на РРО.
При виявленні ЦСО невідповідності конструкції та (або) програмного забезпечення РРО до документації виробника довідка про опломбування складається у трьох примірниках, один з яких ЦСО надає СПД, другий передає до місцевого органу ДПС, а третій залишає у себе.
3.3. Опломбування корпусу РРО або кожуха кожного з блоків РРО блочної конструкції здійснюється шляхом установлення двох засобів контролю в місцях стику корпусу РРО (кожуха блока) з верхньою кришкою на її протилежних боках таким чином, щоб унеможливити доступ до внутрішніх вузлів РРО без зняття або порушення цілісності засобу контролю. У РРО блочної конструкції засоби контролю встановлюються також на місця підключення з'єднувальних кабелів. Цілісність та справжність засобів контролю визначається за методикою, затвердженою їх виробником.
У документації виробника РРО повинні визначатися конкретні місця встановлення засобів контролю. При опломбуванні РРО слід керуватися цією документацією з урахуванням додаткових вимог абзацу першого цього пункту. ЦСО забороняється використовувати засоби контролю не за призначенням, а також передавати чи продавати їх без здійснення операції опломбування.
3.4. Розпломбування РРО з вилученням попередньої довідки про опломбування та складанням нової довідки здійснюється:
ЦСО - при необхідності доступу до внутрішніх вузлів РРО для проведення його ремонту, якщо таке передбачено документацією виробника, за рішенням органу ДПС, перед скасуванням реєстрації РРО (крім випадків виявлення невідповідності конструкції та (або) програмного забезпечення РРО до документації виробника), при закінченні строку використання засобу контролю, а також у разі припинення дії договору про сервісне обслуговування даного РРО;
представником органу ДПС - для проведення перевірки відповідності РРО та перед скасуванням реєстрації РРО в разі виявлення невідповідності конструкції та (або) програмного забезпечення РРО до документації виробника.
3.5. При розпломбуванні реєстратора в ЦСО перед скасуванням його реєстрації у довідці про опломбування вказуються всі дані, крім даних про опломбування. Якщо після проведення такого розпломбування ЦСО виявив невідповідність конструкції та (або) програмного забезпечення документації виробника, то реєстратор опломбовується та довідка про опломбування складається відповідно до вимог абзацу другого пункту 3.2 цього розділу.
3.6. Копію кожної довідки про опломбування реєстратора розрахункових операцій, виданої ЦСО, СПД повинен подати до органу ДПС за місцем обліку РРО не пізніше настання найближчого терміну подання звітності, пов'язаної із застосуванням РРО або використанням розрахункових книжок.
3.7. У разі порушення цілісності засобу контролю, установленого на РРО, СПД зобов'язаний припинити його застосування, повідомити про це орган ДПС, де РРО перебуває на обліку, та ЦСО, який здійснив опломбування.
3.8. Перевірка відповідності РРО, у тому числі перевірка програмного забезпечення за допомогою верифікатора, повинна проводитися за рішенням керівника органу ДПС або його заступника у таких випадках:
порушення цілісності засобу контролю, установленого на РРО;
виявлення факту опломбування РРО підробленим засобом контролю або таким, серія та номер якого не збігаються із серією та номером, що вказані в довідці про опломбування;
застосування СПД при розрахунках неналежним чином опломбованого або несправного РРО;
відсутність окремих блоків РРО блочної конструкції (або їх від'єднання від РРО);
підключення до РРО додаткових пристроїв (блоків), коли таке підключення не передбачене документацією виробника;
письмове звернення споживача або СПД, що застосовує РРО.
Перевірку проводять уповноважені посадові особи органу ДПС, після чого РРО опломбовується відповідно до вимог цього розділу. Якщо опломбування здійснила уповноважена посадова особа органу ДПС, то СПД повинен забезпечити переопломбування РРО в ЦСО не пізніше наступного робочого дня після перевірки (крім випадків виявлення невідповідності конструкції та (або) програмного забезпечення РРО до документації виробника).
3.9. Щокварталу до 25-го числа наступного за звітним кварталом місяця ЦСО подають до органів ДПС за своїм місцезнаходженням звіт про використання засобів контролю за формою додатка 6. У разі припинення діяльності ЦСО або припинення дії договору з постачальником окремої моделі (модифікації) РРО звіт про використання засобів контролю повинен подаватися у термін не пізніше двох тижнів від дня виникнення зазначених обставин".
16. У пункті 4.4 розділу 4 слово "надання" замінити на слово "оплати".
Доповнити пункт новим реченням такого змісту: "Розрахункова операція вважається проведеною через РРО, якщо дані про її обсяг уведені в режимі реєстрації".
17. Пункт 4.5 розділу 4 доповнити новим абзацом такого змісту:
"Не проводиться через РРО видача готівки, не пов'язана з проведенням розрахунків, якщо така видача здійснюється після виконання Z-звіту до реєстрації першої розрахункової операції та (або) до виконання операції "службове внесення".
18. Абзац другий пункту 4.6 розділу 4 після слова "ведення" доповнити словами "в установленому порядку", а також доповнити абзац словами "за винятком об'єктів виїзної торгівлі та пересувної торговельної мережі".
19. У пункті 4.8 розділу 4:
19.1. В абзаці першому цифру і слова "5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян" замінити на число і слово "100 гривень".
19.2. В абзаці шостому слово "аналогічний" замінити на слова "такий самий".
20. Пункт 4.9 розділу 4 після слів "службове внесення" доповнити словами "на суму".
21. Доповнити розділ 4 новим пунктом 4.10 такого змісту:
"4.10. Після встановлення відремонтованого (резервного) спеціалізованого РРО, що використовується при продажу квитків на залізничному транспорті, або після відновлення постачання електроенергії реєструються через РРО оформлені ручним способом проїзні та перевізні документи шляхом унесення за кожною позицією (маршрутом) кількості оформлених документів, назв станцій відправлення та станцій призначення. При потребі вводяться назви проміжних та транзитних станцій (якщо існують різні маршрути проїзду між станціями відправлення та призначення).
Після вводу інформації друкується чек, який підтверджує факт уведення даних. Наприкінці процедури введення даних касир друкує контрольну стрічку, X-звіт, Z-звіт, які повинні зберігатися в установленому порядку з дотриманням визначених законодавством термінів. Друкування всіх документів здійснюється на звичайній (неквитковій) стрічці, після закінчення друку в кінці стрічки касир робить помітку "код 101", указує прізвище, ініціали та підписує стрічку".
22. З відміток до додатків до Порядку виключити слова "що застосовуються для реєстрації операцій з розрахунків".
23. Додаток 1 до Порядку доповнити текстом такого змісту:
"Примітки:
1. За рішенням керівника органу ДПС (його заступника) розділи Книги реєстраторів розрахункових операцій можна доповнювати графами для внесення додаткової інформації (назва СПД, назва господарської одиниці тощо).
2. Якщо Книга реєстраторів розрахункових операцій чи її окремі розділи ведуться в електронному вигляді, то у відповідних графах може бути відсутній підпис представника суб'єкта підприємницької діяльності".
24. Додаток 2 до Порядку після рядка з написом "Дата виготовлення" доповнити рядком з написом "Строк служби".
25. У додатку 3 до Порядку:
25.1. Першу таблицю доповнити графою "Підпис, прізвище, ініціали представника СПД".
25.2. Другу таблицю доповнити чотирма рядками такого самого змісту, як другий рядок.
26. У додатку 5 до Порядку:
26.1. Слова "модифікації, включеній до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій" замінити на слова "документації виробника".
26.2. Форму довідки про опломбування РРО доповнити рядком з написом "Представник СПД" та підрядковою приміткою "(підпис, прізвище, ініціали)".
26.3. Доповнити додаток текстом такого змісту:
"Примітка. У разі опломбування РРО уповноваженою посадовою особою органу ДПС замість реквізитів центру сервісного обслуговування та його уповноваженої особи вказуються відповідні дані про орган ДПС та посадову особу, що здійснила опломбування (розпломбування)".
27. Доповнити Порядок додатком 6 такого змісту:
                                      "Додаток 6
                                      до Порядку реєстрації,
                                      опломбування та застосування
                                      реєстраторів розрахункових
                                      операцій за товари (послуги)
ЗВІТ
про використання засобів контролю
      _____________________________________________________,
           (назва суб'єкта підприємницької діяльності)
     код за ЄДРПОУ (номер за ДРФО) _____________, місцезнаходження
     (місце проживання) _________________________________________,
     за  період з __________________ до __________________ отримав
     засоби контролю:
------------------------------------------------------------------
|    Дата     |Кількість засобів|Серія та номер засобу контролю у|
|  отримання  |   контролю у    |             партії             |
|             |  партії, штук   |--------------------------------|
|             |                 |    першого     |  останнього   |
|-------------+-----------------+----------------+---------------|
|      1      |        2        |       3        |       4       |
------------------------------------------------------------------
               Усього отримано засобів контролю ____________ штук.
       I. Засоби контролю, використані для опломбування РРО
------------------------------------------------------------------
|Серія та номер установлених засобів|  Фіскальні   |   Період    |
|         контролю з партії         |    номери    |використання |
|-----------------------------------| опломбованих |   засобів   |
|     першого     |   останнього    |     РРО      |  контролю   |
|-----------------+-----------------+--------------+-------------|
|        1        |        2        |      3       |      4      |
------------------------------------------------------------------
            Усього використано засобів контролю ____________ штук.
      II. Засоби контролю, повернені через виробничі дефекти
------------------------------------------------------------------
|    Кількість засобів    |    Вид дефекту    | Дата повернення  |
|        контролю         |                   |                  |
|-------------------------+-------------------+------------------|
|            1            |         2         |        3         |
------------------------------------------------------------------
              Усього повернуто засобів контролю ____________ штук.
        III. Засоби контролю, пошкоджені при встановленні
                      на РРО або зберіганні
------------------------------------------------------------------
|    Кількість засобів    |  Вид пошкодження  |  Дата списання   |
|        контролю         |                   |                  |
|-------------------------+-------------------+------------------|
|            1            |         2         |        3         |
------------------------------------------------------------------
                        Усього засобів контролю ____________ штук.
    IV. Невикористані засоби контролю, повернені постачальнику
------------------------------------------------------------------
|    Кількість засобів    |    N та назва     | Дата повернення  |
|        контролю         |     документа     |                  |
|-------------------------+-------------------+------------------|
|            1            |         2         |        3         |
------------------------------------------------------------------
              Усього повернуто засобів контролю ____________ штук.
 Звіт здав ________________           Звіт прийняв ______________
 __________________________           ___________________________
 (посада, ініціали,                   (посада, ініціали,
 прізвище, підпис)                     прізвище, підпис)
 "___"___________ 20__ року           "___"___________ 20__ року"
Директор Департаменту
податкового аудиту та
валютного контролю
Л.Є.Боєнко