УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 16 листопада 2002 р. N 1753
Київ
|
Про затвердження Порядку проходження дипломатичної служби працівниками патронатної служби Міністра закордонних справ
Відповідно до статті 9 Закону України "Про дипломатичну службу" (
2728-14)
Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок проходження дипломатичної служби працівникам патронатної служби Міністра закордонних справ (додається).
Прем'єр-міністр України
|
А.КІНАХ
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 листопада 2002 р. N 1753
ПОРЯДОК
проходження дипломатичної служби працівниками патронатної служби Міністра закордонних справ
1. З метою організаційного забезпечення своєї діяльності та відповідно до статті 9 Закону України "Про дипломатичну службу" (
2728-14)
Міністр закордонних справ (далі - Міністр) має право самостійно добирати та приймати осіб на посади для роботи у патронатній службі.
Призначення на посади патронатної служби Міністра (далі - патронатна служба) згідно з штатним розписом і категорією, що відповідає посаді, здійснюється Міністром.
На посади для роботи у патронатній службі призначаються особи, щодо яких не будуть виявлені обмеження, пов'язані з прийняттям на дипломатичну службу.
До складу патронатної служби можуть включатися посади помічника, радника, керівника прес-служби або інші, передбачені штатним розписом.
2. Міністр утворює патронатну службу в межах граничної чисельності працівників МЗС та його штатного розпису.
Структура, штатний розпис патронатної служби затверджується Міністром.
3. Працівники патронатної служби підпорядковуються безпосередньо Міністру.
4. На посади патронатної служби приймаються громадяни України, які мають необхідний досвід роботи в органах дипломатичної служби.
Прийняття на посади патронатної служби здійснюється без проведення конкурсу.
З метою набуття працівниками патронатної служби практичного досвіду, перевірки їх професійного рівня і ділових якостей може встановлюватися випробування, а також проводитися стажування. Працівники, які досягли пенсійного віку, до стажування не залучаються.
Основними завданнями працівників патронатної служби є:
підготовка необхідних матеріалів та документів для Міністра, облік, аналіз кореспонденції, що надходить на його ім'я, підготовка відповідних проектів доручень, протокольних рішень тощо;
надання окремих фахових консультацій, а також роз'яснень з питань діяльності Міністра або МЗС (за дорученням Міністра);
взаємодія з підрозділами МЗС, закордонними дипломатичними установами України, представництвами МЗС на території України, органами державної влади, органами місцевого самоврядування у розв'язанні питань, що виникають під час опрацювання доручень Міністра;
організація зустрічей Міністра з громадськістю, представниками засобів масової інформації, посадовими особами інших органів, прийом відвідувачів та іноземних делегацій.
5. Основні обов'язки і права працівників патронатної служби визначаються законодавством з питань державної та дипломатичної служби.
Конкретний перелік обов'язків та прав працівників патронатної служби визначається у положенні про патронатну службу та посадових інструкціях, що затверджуються Міністром.
6. Працівники патронатної служби можуть бути звільнені на загальних підставах, передбачених Кодексом законів про працю України (
322-08)
, або у разі зміни керівника (частина четверта статті 41 Закону України "Про дипломатичну службу" (
2728-14)
, про що в трудовій книжці робиться запис з посиланням на пункт 1 статті 40 Кодексу законів про працю України.
7. Інші питання перебування на дипломатичній службі працівників патронатної служби регулюються Законом України "Про дипломатичну службу" (
2728-14)
.