УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС України
25.11.2003 N 1429
( z0906-04 ) (z0906-04)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 липня 2004 р.
за N 907/9506
ІНСТРУКЦІЯ
із здійснення підрозділами ДСО заходів майнової та особистої безпеки громадян з використанням технічних засобів охорони
1. Загальні положення
1.1. Інструкція із здійснення підрозділами ДСО заходів майнової та особистої безпеки громадян з використанням технічних засобів охорони (далі - Інструкція) визначає загальні положення організації роботи підрозділів Державної служби охорони (далі - підрозділи ДСО) при наданні фізичним особам таких послуг:
- обладнання квартир та інших приміщень з особистим майном громадян (будинків, дач, індивідуальних гаражів, приватного автотранспорту тощо) засобами охоронної і охоронно-пожежної сигналізації (далі - ОіОПС);
- обладнання квартир та інших приміщень з особистим майном громадян (далі - приміщень) засобами автономної сигналізації;
- централізоване спостереження за станом технічних засобів охорони (далі - ТЗО), встановлених на квартирах (у приміщеннях) з повідомленням про їх спрацювання власника (наймача) квартири (приміщення) або іншої особи, яка за довіреністю власника (наймача) має право укладати договір з підрозділом ДСО (далі - "Клієнт");
- централізована охорона квартир (приміщень) за допомогою систем передачі сповіщень з реагуванням групи затримання (далі - ГЗ);
- експлуатаційне обслуговування та ремонт ТЗО, встановлених на квартирах (у приміщеннях).
1.2. Для організації роботи із забезпечення майнової та особистої безпеки громадян у підрозділах ДСО залежно від кількості укладених договорів визначаються службові особи (службова особа), які за своїми функціональними обов'язками відповідають за цей напрям роботи або за окремі спеціалізовані пункти централізованого спостереження (далі - ПЦС).
1.3. Штатна чисельність особового складу, що забезпечує здійснення заходів майнової та особистої безпеки громадян, визначається наказами МВС України.
1.4. Утримання введених посад здійснюється за рахунок коштів, що надходять від "Клієнта" або уповноважених ним юридичних осіб за надані послуги.
1.5. Комплекс робіт, пов'язаних з обладнанням квартир (приміщень) засобами ОіОПС, підключенням їх до ПЦС, експлуатаційним обслуговуванням та ремонтом, виконується силами підрозділів ДСО за рахунок коштів "Клієнта". У разі здійснення монтажних робіт іншими виконавцями підключення засобів ОіОПС до ПЦС та їх прийняття в експлуатацію проводиться у встановленому порядку.
1.6. На кожну квартиру (приміщення), що охороняється, у підрозділі ДСО заводиться літерна справа (додаток 1). Літерна справа зберігається на ПЦС, а після розірвання договору - в архіві. Термін зберігання літерної справи в архіві - 3 роки.
1.7. Підставою для проведення монтажних робіт, прийняття засобів ОіОПС в експлуатацію та укладення договору є заява "Клієнта" (додаток 2).
1.8. Норми і розцінки на монтажні роботи з обладнання квартир (приміщень) засобами ОіОПС визначаються чинними нормативними актами.
1.9. Вартість послуг, пов'язаних із охороною квартир (приміщень), та інших видів послуг визначається у договорі з урахуванням фактичних витрат, пов'язаних із наданням того чи іншого виду послуг.
1.10. Пільги з оплати послуг підрозділів ДСО надаються окремим категоріям громадян згідно з чинним законодавством України.
1.11. Взаємовідносини між підрозділом ДСО та "Клієнтом" оформляються договором на визначений за бажанням останнього вид послуг.
1.12. Спірні питання між "Клієнтом" та підрозділом ДСО вирішуються у встановленому законодавством України порядку.
1.13. Підрозділи ДСО при наданні громадянам послуг, зазначених у пункту 1.1, для страхування своєї відповідальності перед "Клієнтом" можуть залучати страхові компанії.
1.14. Працівникам ДСО забороняється розголошувати стороннім особам відомості про канали зв'язку, принципи роботи технічних засобів охорони, що використовуються, шифри, коди, умовні номери квартир (приміщень), що охороняються.
1.15. Відповідальність за організацію роботи із здійснення заходів, пов'язаних із майновою та особистою безпекою громадян, за допомогою технічних засобів охорони покладається на начальників підрозділів ДСО.
2. Порядок прийняття квартир громадян та інших приміщень з особистим майном громадян під охорону (спостереження)
2.1. Робота з письмовими заявами громадян на обладнання квартир (приміщень) засобами ОіОПС забезпечується шляхом створення в підрозділах ДСО гнучкого й налагодженого виробничого процесу, який має виключати факти затримки розгляду заяв, виконання монтажних робіт та підключення квартир (приміщень) під охорону (спостереження) за допомогою ПЦС.
2.2. Письмові заяви громадян на обладнання квартир (приміщень) засобами ОіОПС реєструються в журналі обліку заяв громадян на обладнання засобами ОіОПС (додаток 3) і розглядаються керівництвом підрозділу ДСО в одноденний термін після їх реєстрації.
Перед прийняттям заяви з'ясовується право "Клієнта" на житло (ордер на житло, свідоцтво на право власності, реєстраційна відмітка в паспорті, документи на право володіння гаражем, дачею тощо). Перед "Клієнтом" ставиться вимога включити до списку довірених осіб всіх без винятку людей, зареєстрованих за даною адресою.
2.3. Якщо немає технічної можливості протягом місяця задовольнити заяву "Клієнта" щодо підключення квартири до ПЦС, йому в десятиденний термін з дня реєстрації заяви надсилається пояснення з пропозицією обладнати його квартиру (приміщення) засобами автономної сигналізації, про що робиться запис у журналі обліку заяв громадян, а сама заява береться на контроль.
2.4. Квартира (приміщення) громадян обстежується в присутності "Клієнта" представником підрозділу ДСО (інспектором-інженером або інженером, який відповідає за цей напрямок роботи). Обстеження квартири проводиться у зручний для "Клієнта" час.
2.5. У ході обстеження квартири (приміщення) інспектор (інженер) роз'яснює "Клієнту" умови охорони та вивчає особливості квартири (приміщення), а саме:
- технічну укріпленість будівельних конструкцій;
- розташування приміщення в будинку та відносно дороги;
- місця можливого проникнення зловмисників;
- можливі шляхи відходу та укриття зловмисників;
- особливості блокування квартири (приміщення) нарядом (нарядами) групи затримання;
- місця скупчення матеріальних цінностей (антикваріату, зброї, комп'ютерів, відеотехніки тощо);
- наявність та місце утримання домашніх тварин;
- розміщення розподільчих телефонних коробок.
2.6. За результатом обстеження квартири (приміщення) складається акт обстеження у двох примірниках (додаток 4). В акті обстеження "Клієнту" даються рекомендації щодо технічної укріпленості та оснащення засобами охоронно-пожежної сигналізації квартири (приміщення), а також пропонується здати дублікати ключів до підрозділу ДСО. Рекомендації щодо технічної укріпленості квартири (приміщення) мають відповідати вимогам Галузевого стандарту України (ГСТУ) 78.11.001-98, а за оснащенням засобами ОіОПС - розділу 6 цієї Інструкції.
"Клієнт" має право відмовитись від виконання запропонованих заходів. Відмова "Клієнта" обов'язково фіксується в акті обстеження, який складається у двох примірниках. У цьому разі питання про майнову відповідальність підрозділу ДСО обумовлюється в договорі при його укладенні з урахуванням ступеня ризику. Перший примірник акта обстеження зберігається в літерній справі, а другий - у "Клієнта".
2.7. За результатом обстеження квартири (приміщення) та визначення можливостей (бажання) "Клієнта" щодо виконання рекомендацій з технічної укріпленості та оснащення квартири (приміщення) засобами ОіОПС інспектор (інженер) в акті обстеження складає схему блокування засобами ОіОПС квартири (приміщення) (додаток 4). Схема блокування складається на примірнику акта обстеження, який долучається до літерної справи. На примірнику "Клієнта" схема блокування не відображається.
2.8. Відповідно до схеми блокування квартири (приміщення) інспектором (інженером) складається кошторис на обладнання засобами ОіОПС.
Після оплати "Клієнтом" вартості монтажних робіт (не менше 50% суми, вказаної в кошторисі, або вартості матеріалів і кросувальних робіт, якщо вона перевищує 50% від суми кошторису) уповноваженою особою підрозділу ДСО на АТС подається заява на виконання кросувальних робіт. Інспектор (інженер) визначає з "Клієнтом" час їх проведення.
2.9. Монтажні роботи виконуються електромонтерами охоронно-пожежної сигналізації (далі - електромонтерами ОПС) з монтажу систем ОіОПС підрозділу ДСО згідно зі схемою блокування, яка їм передається на час проведення монтажних робіт.
Допускається виконання монтажних робіт електромонтерами ОПС з технічної експлуатації засобів ОіОПС підрозділу ДСО у разі їх невеликої завантаженості.
Всі зміни та доповнення до схеми блокування погоджуються з інспектором-інженером (інженером). Електромонтеру ОПС категорично забороняється самостійно вносити зміни до схеми блокування квартири (приміщення).
2.10. Змонтовані засоби ОіОПС приймаються в експлуатацію за участю інспектора (інженера). У ході прийняття засобів ОіОПС в експлуатацію перевіряється:
- відповідність виконаних робіт схемі блокування;
- якість виконаних робіт та їх відповідність чинним нормативним документам;
- справність змонтованої ОіОПС в усіх режимах роботи з обов'язковою перевіркою через ПЦС;
- усунення недоліків у технічній укріпленості будівельних конструкцій, що були виявлені при обстеженні.
2.11. Здавання і прийняття засобів ОіОПС в експлуатацію проводиться згідно з чинними нормативно-технічними документами.
2.12. Під час прийняття засобів ОіОПС в експлуатацію інспектор (інженер) складає наступні документи:
- акт прийняття засобів ОіОПС в експлуатацію (додаток 5);
- акт прийняття виконаних робіт (додаток 6), якщо роботи виконувалися силами підрозділу ДСО.
2.13. Акт прийняття виконаних робіт передається до бухгалтерії підрозділу ДСО для нарахування заробітної плати виконавцю монтажних робіт та списання матеріалів.
2.14. Після прийняття засобів ОіОПС в експлуатацію інспектор (інженер) проводить з "Клієнтом" інструктаж про порядок здавання квартири (приміщення) під охорону та її зняття з охорони, а після укладення договору "Клієнту" вручається "Пам'ятка користувача охоронною сигналізацією", яка є невід'ємною частиною договору. Для кожного типу апаратури "Пам'ятка користувача охоронною сигналізацією" розробляється підрозділом ДСО з урахуванням правил користування охоронною сигналізацією, розроблених виробником, та тактики охорони.
2.15. Після прийняття засобів ОіОПС в експлуатацію інспектор-інженер (інженер) складає оперативну картку на квартиру (приміщення) (додаток 7).
2.16. Інформація в оперативній картці для наряду групи затримання (схема під'їзних шляхів, місць можливого проникнення зловмисників, шляхів відходу та укриття зловмисників) заповнюється командиром стройового підрозділу міліції охорони.
3. Організація охорони квартир та інших приміщень з особистим майном громадян за допомогою технічних засобів охорони
3.1. Перед оформленням договору про охорону квартири (приміщення) за допомогою ПЦС "Клієнту" пропонується здати до підрозділу ДСО комплект ключів від його квартири (приміщення), дверей в окремі кімнати, якщо вони замикаються на замок, та вхідних дверей, що зачиняються на шляху підходу до квартири (двері під'їзду, двері в загальний коридор тощо). У тих випадках, коли вищевказані двері мають кодові замки, необхідно внести номер коду до оперативної картки.
Здавання дублікатів ключів від квартири (приміщення) на збереження до підрозділу ДСО є однією з основних умов укладення договору на охорону. Порядок прийняття, видачі та збереження ключів визначений у розділі 7 цієї Інструкції. Після здавання ключів на зберігання "Клієнт" зобов'язаний своєчасно проводити заміну ключів від замків у разі заміни останніх та кодів від кодових замків у разі зміни кодів.
Якщо "Клієнт" відмовився від здавання ключів на зберігання, з ним укладається договір про спостереження за засобами ОіОПС, якими обладнана квартира (приміщення) та їх обслуговування.
3.2. Договір на охорону (спостереження) квартири (приміщення) підписують керівник підрозділу ДСО і "Клієнт". Після укладення договору готується наказ про прийняття квартири (приміщення) під охорону (спостереження) (додаток 8), що надсилається до вказаних у ньому служб ДСО для ознайомлення та виконання.
3.3. Квартира (приміщення) береться підрозділом ДСО під охорону (спостереження) з дня, зазначеного в наказі про взяття квартири (приміщення) під охорону (спостереження).
3.4. Одночасно з наказом про взяття квартири (приміщення) під охорону (спостереження) на ПЦС передається оперативна картка, яка має знаходитись на робочому місці чергового пульта управління (далі - ЧПУ). У разі наявності на ПЦС автоматизованих систем централізованого спостереження, які дають можливість створювати електронну базу даних оперативних карток (далі - електронна оперативна картка), оперативна картка зберігається в літерній справі, а дані з неї заносяться до електронної оперативної картки.
Якщо до електронної оперативної картки немає можливості внести інформацію, що міститься в оперативній картці, остання обов'язково повинна знаходитись на робочому місці ЧПУ.
3.5. Інспектор (інженер), який згідно з наказом про взяття квартири (приміщення) під охорону (спостереження) відповідає за профілактичне обслуговування засобів ОіОПС, встановлених на квартирі (у приміщенні), заносить дані про квартиру (приміщення) в дислокацію квартир, підключених на ПЦС (додаток 9), та в подальшому своєчасно поновлює дані, що змінились у процесі надання "Клієнту" охоронних послуг.
3.6. Інформація, яка міститься в оперативній картці, перевіряється не рідше одного разу на місяць ЧПУ за журналом перевірки справності засобів ОіОПС та поновлення даних про "Клієнта" (додаток 10). Під час перевірки ЧПУ звіряє дані про "Клієнта", членів його сім'ї, довірених осіб і перевіряє їх контактні телефони. У разі виявлення зміни довіреної особи ЧПУ фіксує цей факт у журналі здавання/прийняття чергувань ЧПУ.
Забороняється внесення до оперативної картки фактів зміни довірених осіб без письмової заяви "Клієнта". Письмова заява "Клієнта" зберігається в літерній справі.
3.7. Справність засобів ОіОПС на квартирах (у приміщеннях) перевіряється не рідше одного разу на місяць. Перевірка проводиться черговим пульта управління. У ході перевірки перевіряється справність сигналізації в усіх режимах: взяття під охорону, зняття з охорони та в режимі "Тривога". Результат перевірки заноситься до журналу перевірок справності засобів ОіОПС та поновлення даних про "Клієнта". У разі несправності системи сигналізації ЧПУ передає заявку електромонтеру з технічної експлуатації засобів ОіОПС на квартирах (у приміщеннях).
3.8. Закріплення за квартирою (приміщенням) електромонтера ОПС з технічної експлуатації засобів ОіОПС здійснюється відповідно до наказу про прийняття квартири (приміщення) під охорону (спостереження).
3.9. Для розрахунків за охоронні послуги "Клієнту" видається розрахункова книжка. "Клієнт" розраховується з підрозділом ДСО шляхом сплати коштів до обраної підрозділом ДСО кредитно-фінансової установи або до каси підрозділу ДСО згідно з чинним законодавством України.
3.10. Сигнал "Тривога", що надходить з квартири (приміщення), ЧПУ передає групі затримання ПЦС та до чергової частини підрозділу ДСО. Інформація про надходження сигналу "Тривога" фіксується ЧПУ у відомості за добу.
3.11. З метою з'ясування та усунення причин, що спричинили спрацювання засобів ОіОПС, у тих випадках, коли неможливо терміново викликати господаря квартири (приміщення) або його довірених осіб, здійснюється перезакриття квартири (приміщення).
Перезакриття квартири (приміщення) проводиться інспектором-черговим або помічником чергового, відповідальним підрозділу ДСО, а у виняткових випадках - молодшим інспектором групи затримання. Вказані особи здійснюють перезакриття квартири (приміщення) при обов'язковій присутності двох понятих, якщо інше не визначено умовами укладеного договору. Квартира (приміщення) відмикається дублікатом ключа, що зберігається в підрозділі ДСО.
При перезакритті квартири (приміщення) понятими бажано залучати мешканців різних квартир.
Клієнт має право письмово визначити осіб, які мають переваги при перезакритті квартири (приміщення) як поняті (перед перезакриттям квартири (приміщення) понятими насамперед запрошувати вказаних осіб), дати згоду на перезакриття квартири (приміщення) з одним понятим з визначеного ним переліку, а також довірити перезакриття квартири (приміщення) працівникам підрозділу ДСО без понятих. Всі вищевказані умови обумовлюються в договорі.
Перезакриття квартири (приміщення) оформляється актом про перезакриття (додаток 11), який завіряється підписами представника підрозділу ДСО та понятих. Перший примірник акта про перезакриття квартири через канцелярію передається для реагування посадовій особі, яка відповідає за профілактичне обслуговування засобів ОіОПС та аналіз довільних спрацювань, а другий залишається у "Клієнта". Акт про перезакриття квартири зберігається в літерній справі.
3.12. Кожне спрацювання засобів ОіОПС на квартирах (у приміщеннях) має відпрацьовуватись електромонтером ОПС. Винятком може бути випадок, коли сигнал "Тривога" надійшов з вини "Клієнта" або при знеструмленні електромережі, що було з'ясовано нарядом групи затримання. Причина надходження сигналу "Тривога", яка була з'ясована електромонтером ОПС, фіксується ЧПУ у відомості за добу та в оперативній картці, а особою, яка відповідає за аналіз повторних спрацювань, - у журналі аналізу надходження довільних спрацювань (додаток 12).
Замість журналу аналізу надходження довільних спрацювань можна використовувати електронний журнал аналізу надходження довільних спрацювань.
3.13. Надходження заявок від "Клієнта" на ремонт засобів ОіОПС фіксується ЧПУ в журналі обліку заявок для електромонтерського складу на ремонт засобів ОіОПС на квартирах (додаток 13) або у відомості за добу в таблиці "Заявки" для невеликих за ємністю ПЦС. ЧПУ при надходженні заявки від "Клієнта" на ремонт засобів ОіОПС передає її електромонтеру ОПС, закріпленому наказом за квартирою (приміщенням) "Клієнта". У неробочий час заявка передається черговому електромонтеру ОПС. На прохання "Клієнта" виконати ремонт засобів ОіОПС у день подачі його заявки необхідно вжити всіх заходів для термінового виконання цієї заявки. У разі неможливості терміново виконати заявку вона виконується в інший зручний для "Клієнта" час. Порядок списання матеріалів, що були витрачені при виконанні профілактичних робіт, визначений у розділі 5 цієї Інструкції.
3.14. Капітальний ремонт засобів ОіОПС на квартирах (у приміщеннях) проводиться за рахунок "Клієнта". Підставою для проведення капітального ремонту засобів ОіОПС є заява "Клієнта", яка реєструється в журналі обліку заяв громадян (додаток 3). Перед проведенням капітального ремонту інспектор (інженер) складає акт обстеження, кошторис, при потребі вносить зміни у схему блокування, а якщо остання у ході проведення капітального ремонту буде змінена, визначає час проведення капітального ремонту. Капітальний ремонт проводиться за умови оплати "Клієнтом" не менше 50% вартості монтажних робіт або вартості матеріалів та кросувальних робіт, якщо вона перевищує 50% вартості монтажних робіт.
Розірвання договору на охорону квартири (приміщення) чи спостереження за ним здійснюється за таких умов:
- за письмовою заявою "Клієнта";
- при несплаті за послуги довше терміну, визначеного в договорі;
- у разі систематичних порушень "Клієнтом" зобов'язань за договором;
- у разі неможливості подальшої охорони з технічних причин за згодою "Клієнта".
Після розірвання договору видається наказ про зняття квартири (приміщення) з охорони (спостереження), який підписується керівником підрозділу ДСО. Уповноваженою особою підрозділу ДСО на АТС подається заявка на відключення абонентської лінії від рамок ОіОПС. З "Клієнтом" проводяться остаточні взаєморозрахунки та повертаються ключі, що зберігалися в підрозділі ДСО. Якщо "Клієнт" не забрав ключі протягом одного місяця, останні знищуються у встановленому порядку. Літерна справа на цю квартиру (приміщення) здається до архіву підрозділу ДСО.
3.15. До автономних систем охоронно-пожежної сигналізації належать системи, які складаються з технічних засобів охорони (приймально-контрольних приладів, концентраторів малої ємності, електромеханічних сповіщувачів, електронних сповіщувачів тощо), що передають сигнали "Тривога" на звукові та світлові сповіщувачі, а також системи автодозвону (крім випадків, коли автодозвон здійснюється на ПЦС).
3.16. При автономній системі сигналізації контроль за її станом здійснюється за принципом індивідуальної або взаємної охорони.
Світлові та звукові сповіщувачі встановлюються в місці, вибраному "Клієнтом", залежно від того, чию увагу вони повинні привернути в разі спрацювання засобів ОіОПС. Для привертання уваги сусідів і оточуючих та психологічного впливу на зловмисника світлові та звукові сповіщувачі встановлюються безпосередньо в квартирі (приміщенні) або ззовні. Для реагування на спрацювання засобів ОіОПС осіб, які за домовленістю з "Клієнтом" повинні на них відреагувати (сусіди, надомники, приватні та відомчі охоронці тощо), світлові та звукові сповіщувачі можуть виводитися за згодою останніх безпосередньо до них.
3.17. При встановленні автономної сигналізації "Клієнту" пропонується укласти договір на обслуговування засобів ОіОПС.
3.18. Автономними системами охоронно-пожежної сигналізації можуть обладнуватись квартири громадян, дачі, гаражі, особистий автотранспорт тощо.
3.19. Підрозділи ДСО можуть надавати послуги із встановлення на квартирах та в інших приміщеннях з особистим майном громадян переговорних пристроїв (аудіодомофонів), відеопереговорних пристроїв (відеодомофонів), а в під'їздах житлових будинків, гуртожитках тощо - систем контролю доступу. При встановленні вищевказаних систем з "Клієнтом" може бути укладений договір про їх обслуговування.
3.20. Монтаж засобів автономної сигналізації, переговорних і відеопереговорних пристроїв та систем контролю доступу виконується за рахунок "Клієнта".
3.21. Після закінчення виконання монтажних робіт інспектор-інженер проводить з "Клієнтом" інструктаж з питання користування змонтованою системою ОіОПС, а після укладення договору "Клієнту" видається відповідна Інструкція, яка розробляється підрозділом ДСО під конкретну апаратуру та затверджується керівником підрозділу ДСО.
3.22. Ремонт і обслуговування автономної сигналізації, переговорних і відеопереговорних пристроїв та систем контролю доступу здійснюється працівниками підрозділів ДСО за заявками громадян.
4. Організація служби з охорони квартир та інших приміщень з особистим майном громадян за допомогою технічних засобів охорони
4.1. Служба з охорони квартир (приміщень) організовується відповідно до вимог Закону України "Про міліцію" (
565-12)
, постанови Кабінету Міністрів України від 10.08.93 N 615 (
615-93-п)
"Про заходи щодо вдосконалення охорони об'єктів державної та інших форм власності", цієї Інструкції та інших нормативних документів.
4.2. За організацію служби з охорони квартир та місць з особистим майном громадян відповідає безпосередньо начальник підрозділу ДСО або службова особа, яка відповідає за цей напрямок роботи.
4.3. Безпосереднє керівництво групами затримання, черговими пульта управління здійснює інспектор-черговий та помічник чергового, а у разі відсутності в підрозділі ДСО чергової частини - відповідальний черговий підрозділу ДСО.
4.4. Керівництво підрозділу ДСО повинно розробити таку дислокацію маршрутів груп затримання, яка б забезпечила прибуття ГЗ на об'єкт та квартиру за сигналом "Тривога" в найкоротший час.
4.5. Дії чергового пульта управління при надходженні сигналу "Тривога" з квартири (приміщення), що охороняється:
- при надходженні сигналу "Тривога" з квартири (приміщення), що охороняється, ЧПУ зобов'язаний негайно повідомити про це по радіостанції ГЗ та чергову частину ВДСО (у разу відсутності чергової частини - відповідального чергового підрозділу ДСО);
- після отримання від наряду ГЗ підтвердження про отримання тривожного повідомлення ЧПУ повинен передати по радіостанції або в інший спосіб для наряду ГЗ додаткову інформацію про квартиру (приміщення), яка вміщена в оперативній картці: номер під'їзду та його розташування (з боку вулиці або двору), поверх, на який бік будинку виходять вікна, наявність балкона і його розташування, вразливі місця та місця можливого відходу та укриття зловмисників. Поінформувати "Клієнта" або довірену особу про надходження сигналу "Тривога" з охоронюваної квартири (приміщення);
- зафіксувати у відомості за добу час надходження сигналу "Тривога" і прибуття ГЗ на квартиру;
- якщо після сигналу "Тривога" на ПЦС надійшло повідомлення від "Клієнта" або довіреної особи про зняття квартири (приміщення) з охорони, ЧПУ повинен негайно дати відбій ГЗ та повідомити про це чергову частину ДСО (у разі відсутності чергової частини - відповідального чергового підрозділу ДСО);
- після обстеження ГЗ квартири (приміщення) ЧПУ зобов'язаний отримати від цієї групи інформацію про результати обстеження та причини надходження сигналу "Тривога". Отриману інформацію ЧПУ фіксує у відомості за добу та в оперативній картці;
- у разі якщо інспектор-черговий (відповідальний черговий) прийняв рішення про перезакриття квартири (приміщення), ЧПУ повинен з'ясувати прізвище члена групи затримання, який до перезакриття квартири буде її охороняти, та записати його у відомості за добу;
- після перезакриття квартири (приміщення) ЧПУ повинен з'ясувати в особи, яка перезачиняла квартиру, причину надходження сигналу "Тривога". Відмітку про з'ясовану причину спрацювання засобів ОіОПС ЧПУ фіксує у відомості за добу та в оперативній картці.
4.6. Дії інспектора-чергового (у разі відсутності чергової частини - відповідального чергового підрозділу ДСО) при надходженні сигналу "Тривога" з квартири (приміщення), що охороняється:
- після отримання повідомлення від ЧПУ про надходження сигналу "Тривога" з квартири (приміщення), що охороняється, інспектор-черговий (відповідальний черговий) бере на себе керування діями ГЗ;
- при повідомленні ГЗ про відсутність явних ознак проникнення до квартири (приміщення) інспектор-черговий (відповідальний черговий) приймає рішення про перезакриття квартири (приміщення). До перезакриття квартири (приміщення) інспектор-черговий (відповідальний черговий) повинен вжити заходів щодо її охорони;
- при надходженні від ГЗ інформації про виявлення на квартирі (у приміщенні), що охороняється, слідів злому негайно повідомити про це чергового органу внутрішніх справ і при можливості направити додаткові сили для здійснення блокування і пошуку злочинців, а також виїхати особисто на місце події. Прибувши на місце, діяти відповідно до ситуації, що склалася, керуючись чинними нормативними документами;
- при отриманні повідомлення від "Клієнта" про скоєння крадіжки в його квартирі (приміщенні), що знаходилась під охороною, негайно вислати за адресою ГЗ, повідомити керівництво підрозділу ДСО та чергового міськрайрайоргану внутрішніх справ і виїхати на місце події. До прибуття оперативної групи міськрайрайоргану внутрішніх справ забезпечити охорону квартири (приміщення), з'ясувати у ЧПУ час здавання квартири (приміщення) під охорону та чи було надходження з неї сигналу "Тривога", а також стан засобів ОіОПС у даний час. Далі діяти відповідно до ситуації, що склалася, керуючись чинними нормативними документами;
- при надходженні від громадян повідомлення про сліди проникнення до квартири (приміщення), що не охороняється ПЦС, негайно направити ГЗ за адресою квартири (приміщення), передати інформацію до чергової частини органу внутрішніх справ і далі діяти відповідно до ситуації, що склалася, керуючись чинними нормативними документами;
- якщо факт скоєння крадіжки був підтверджений, інспектор-черговий зобов'язаний прослухати магнітні записи телефонних розмов, розмов по радіостанції та магнітний запис фону залу ПЦС та з'ясувати час прийняття квартири (приміщення) під охорону, час надходження сигналу "Тривога", час передачі ЧПУ сигналу "Тривога" наряду ГЗ, час прийняття сигналу "Тривога" нарядом ГЗ та час прибуття наряду ГЗ. Магнітні записи зберігаються до зняття стенограми та її завірення, а виявлені факти відображаються в рапорті інспектора-чергового на ім'я керівника підрозділу.
4.7. Дії нарядів ГЗ при надходженні сигналу "Тривога" з квартири (приміщення), що охороняється:
4.7.1. ГЗ, отримавши від ЧПУ адресу квартири (приміщення), з якої надійшов сигнал "Тривога", негайно найкоротшим шляхом, з дотриманням правил дорожнього руху прибуває за вказаною адресою. Під час слідування старший ГЗ (молодший інспектор ГЗ) з'ясовує особливості розташування квартири, що охороняється, розподіляє обов'язки між членами ГЗ та визначає порядок їх дій після прибуття на місце.
4.7.2. При надходженні кількох сигналів "Тривога" з різних об'єктів ГЗ відпрацьовує їх послідовно за таким принципом:
- від більш важливого до менш важливого об'єкта;
- від спрацювання кнопки тривожної сигналізації до спрацювання засобів охоронно-пожежної сигналізації;
- від ближчого об'єкта до об'єкта, розташованого на більшій відстані.
4.7.3. За неможливості вчасного виїзду ГЗ до зазначеного місця через надзвичайні обставини (затримка підозрюваних осіб, несправність автомобіля тощо) старший наряду ГЗ негайно повідомляє про це інспектора-чергового (відповідального чергового), використовуючи при цьому всі доступні засоби зв'язку (радіозв'язок, телефонний зв'язок) і далі діє за його вказівкою.
4.7.4. ГЗ, що прибула за вказаною адресою, блокує всі можливі шляхи відходу зловмисників, перевіряє цілісність будівельних конструкцій (вхідних та балконних дверей, вікон, стін тощо), з'ясовує причину спрацювання засобів ОіОПС і вживає всіх заходів до затримання злочинців, дотримуючись правил особистої безпеки. При цьому міліціонер-водій блокує під'їзд(и) будинку та вікна, що виходять на його бік, старший наряду ГЗ (молодший інспектор ГЗ) перевіряє сходовий марш під'їзду, блокує ліфт та вхідні двері квартири, а третій член наряду ГЗ блокує вікна та балконні двері тильного боку будинку.
У разі відсутності явних слідів проникнення та ознак присутності в квартирі (приміщенні) людей про це повідомляється інспектор-черговий (відповідальний черговий), після чого слід діяти за його вказівкою.
У разі виявлення слідів злому про це негайно повідомляється інспектор-черговий (у разі відсутності чергової частини - відповідальний черговий підрозділу ДСО) та черговий органу внутрішніх справ, після чого забезпечується охорона квартири (приміщення). У разі виявлення сторонніх осіб у квартирі, що охороняється, або підозрілих осіб за межами квартири (приміщення) вживаються заходи щодо їх затримання. У подальшому слід діяти за вказівкою інспектора-чергового (відповідального чергового).
4.7.5. Дії наряду ГЗ при під'їзді до квартири (приміщення), її обстеженні, виявленні та перевірці підозрілих осіб, затриманні зловмисників та дотриманні правил особистої безпеки мають відповідати чинним нормативним документам МВС України та ДДСО при МВС України.
4.7.6. Якщо інспектор-черговий (відповідальний черговий) прийняв рішення про перезакриття квартири (приміщення), старший наряду ГЗ вживає необхідних заходів щодо її охорони аж до її перезакриття.
Категорично забороняється залишати квартиру (приміщення) без охорони до її перезакриття.
Для охорони квартири (приміщення) за розпорядженням чергового-інспектора (відповідального чергового) виставляється один із членів ГЗ, який забезпечується табельною зброєю, засобами індивідуального захисту та засобами радіозв'язку, або вся група затримання, якщо конструктивні особливості та місце розташування квартири (приміщення) не дозволяють блокувати всі вразливі місця одному міліціонеру.
5. Організація профілактичного обслуговування та ремонту засобів ОіОПС на квартирах та в інших приміщеннях з особистим майном громадян
5.1. Інженерно-технічні працівники і електромонтери ОПС підрозділу ДСО, на яких покладені обов'язки стосовно технічної експлуатації засобів ОіОПС, встановлених на квартирах (у приміщеннях), у своїй роботі керуються нормативними документами з технічної експлуатації засобів ОіОПС.
5.2. Функціональні обов'язки працівників, зайнятих на обслуговуванні сигналізації на квартирах та в інших приміщеннях з особистим майном громадян, розробляються і затверджуються керівництвом підрозділу ДСО.
5.3. Для забезпечення технічного обслуговування засобів ОіОПС, встановлених на квартирах (у приміщеннях), у підрозділах охорони вводяться посади електромонтерів ОПС з розрахунку одна посада на 500 квартир (приміщень) або 180 умовних установок. У разі відсутності в підрозділі ДСО штатної чисельності означена робота виконується електромонтерами ОПС, які обслуговують засоби охоронно-пожежної сигналізації на об'єктах. Умови оплати праці електромонтерів ОПС при розширенні зон такі ж самі, як і для електромонтерів ОПС, що обслуговують засоби сигналізації на об'єктах.
5.4. Електромонтери ОПС виконують регламентні роботи за заявками громадян у разі невзяття квартири (приміщення) під охорону, а також після спрацювання засобів сигналізації, крім випадків, зазначених у пункту 3.12 цієї Інструкції.
Групові концентратори, інша апаратура, на яку підключено декілька абонкомплектів, обслуговуються електромонтерами ОПС один раз на місяць згідно з графіком виконання регламентних робіт.
5.5. Режим роботи електромонтерів ОПС, зайнятих технічним обслуговуванням засобів ОіОПС на квартирах (у приміщеннях), встановлюється залежно від їх завантаження з урахуванням кількості заявок, що надходять на ПЦС, та часу доби надходження заявок.
5.6. Вихід електромонтерів ОПС на роботу, отримання завдання на робочий день, перевірка електромонтером ОПС справності сигналізації через ПЦС, а також контрольні дзвінки електромонтерів ОПС на ПЦС фіксуються в журналі обліку робочого часу електромонтерського складу.
Електромонтер ОПС повинен періодично інформувати ЧПУ про своє місцезнаходження, а виконавши заявку, обов'язково перевірити справність засобів ОіОПС у всіх режимах роботи через ПЦС.
5.7. Електромонтери ОПС повинні вести журнал електромонтера охоронно-пожежної сигналізації з технічного обслуговування засобів ОіОПС (додаток 14), до якого після виконання профілактичних робіт заносяться відомості про виконану роботу та використані при цьому матеріали.
5.8. Чергування електромонтерів ОПС в неробочий час та у вихідні й святкові дні здійснюється згідно з графіком чергувань, який складається особою, відповідальною за цей напрям роботи.
5.9. Оплата праці електромонтерів ОПС за роботу у вихідні, святкові дні та в нічний час здійснюється згідно з чинними нормативними документами.
5.10. Під час чергування електромонтер ОПС повинен завжди підтримувати зв'язок з черговою частиною підрозділу ДСО, а в разі відсутності чергової частини - з черговим пульта управління.
5.11. Ремонт групових концентраторів автоматизованих систем, приймально-контрольних приладів, централей, комунікаторів, систем передачі сповіщень тощо виконується електромонтерами ремонтно-експлуатаційної майстерні (РЕМ) підрозділу ДСО (районного або регіонального підрозділу ДСО) в установленому порядку.
5.12. Порядок списання витрачених під час виконання профілактичних та ремонтних робіт матеріалів проводиться згідно з чинними нормативними документами. Підставою для списання матеріалів є наступні документи:
- акт прийняття виконаних робіт (додаток 6), який складається при виконанні монтажних робіт та капітальних ремонтів;
- журнал електромонтера охоронно-пожежної сигналізації з технічного обслуговування засобів ОіОПС (додаток 14), який складається при проведенні профілактичних робіт;
- акт виконання робіт з ремонту засобів ОіОПС (додаток 15), який складається при виконанні поточних ремонтів та при обслуговуванні засобів автономної сигналізації.
6. Вимоги до технічної оснащеності засобами ОіОПС квартир та інших приміщень з особистим майном громадян
6.1. Периметр у квартирах (приміщеннях), розташованих на першому, другому та останньому поверхах, має блокуватися засобами ОіОПС. Вхідні двері блокуються на пролом та відкривання, а вікна, балконні двері та кватирки - на відчинення та розбиття скла, нижня частина балконних дверей - на пролом. Для блокування будівельних конструкцій на відчинення використовують магнітоконтактні сповіщувачі типу СМК-1, СМК-3, а для блокування будівельних конструкцій на розбиття та пролом - омічні сповіщувачі типу "фольга" та провід ЄП (НВ).
Допускається блокування вхідних дверей на пролом інфрачервоними сповіщувачами з діаграмою направленості типу "штора" або сейсмічними сповіщувачами. Допускається блокування на відчинення та розбиття вікон, балконних дверей та кватирок пасивними електронними сповіщувачами (інфрачервоними, ультразвуковими, акустичними та комбінованими).
6.2. Вікна та балкони квартир (приміщень), що виходять на стаціонарні пожежні драбини, дахи різновисоких будівель, козирки та інші будівельні конструкції, а також до насаджень, за допомогою яких можна потрапити до квартири, мають бути обладнані засобами ОіОПС у порядку, визначеному пунктом 6.1 цієї Інструкції.
6.3. У квартирах (приміщеннях), розташованих на інших поверхах, крім зазначених у пунктах 6.1 та 6.2 цієї Інструкції, як правило, засобами ОіОПС обладнуються тільки вхідні та перехідні двері (вхідні двері до кімнат). Вхідні двері блокуються відповідно до пункту 6.1, а перехідні двері блокуються на відчинення електромагнітними сповіщувачами типу СМК-1, СМК-3 (потай).
6.4. Квартири (приміщення), які мають будівельні конструкції, що не відповідають вимогам щодо технічної укріпленості, визначеним ГСТУ 78.11.001-98, мають бути заблоковані одним із наведених у пункті 6.1 способів.
6.5. Дачні будинки та власні будинки громадян оснащуються засобами ОіОПС у порядку, визначеному пунктом 6.1 цієї Інструкції.
6.6. У гаражах засобами ОіОПС блокуються ворота та двері (двері в одній із стулок воріт або відокремлені двері). Ворота блокуються на відчинення електромеханічними сповіщувачами типу ВК-200, ВК-1000 та електромагнітними сповіщувачами типу СМК-1. Двері блокуються на відчинення електромагнітними сповіщувачами типу СМК-1.
6.7. При оснащенні гаражів засобами ОіОПС додатково можуть використовуватись інші методи блокування внутрішніх об'ємів.
7. Правила зберігання ключів від квартир та інших приміщень з особистим майном громадян
7.1. Порядок зберігання ключів
7.1.1. У випадках, коли неможливо терміново викликати "Клієнта" або довірених осіб для з'ясування та усунення причин, що призвели до спрацювання сигналізації, необхідно провести перезакриття квартири (приміщення). Для перезакриття квартири (приміщення) використовують комплект ключів, який зберігається в підрозділі ДСО.
7.1.2. Відповідальність за організацію роботи зі зберігання ключів несе службова особа, яка за своїми функціональними обов'язками відповідає за їх облік і зберігання. Перевірку стану зберігання ключів вищевказана особа повинна проводити один раз на квартал.
7.1.3. Відповідальність за зберігання ключів несе інспектор-черговий (у разі відсутності чергової частини - відповідальний черговий підрозділу ДСО). При здаванні чергування чергова зміна, яка чергування здає, передає за списком кількість ключів зміні, що заступає на чергування. Кількість ключів, яка знаходиться на зберіганні в підрозділі ДСО, фіксується в рапорті про здавання-прийняття чергування.
7.1.4. Ключі від кожної квартири (приміщення) зберігаються в окремому пеналі, який повинен опечатуватись. Допускається зберігання ключів в окремих мішечках, пристосованих для опечатування. Залежно від кількості квартир, що охороняються, пенали з комплектами ключів зберігаються в сейфах або шафах. При можливості виділяється окреме приміщення для розміщення сейфів або шаф (далі - кімната зберігання ключів).
7.1.5. Кімнати зберігання ключів та розташовані там сейфи і шафи мають знаходитись у приміщенні чергової частини, а в разі відсутності чергової частини - на ПЦС. Допускається зберігання ключів на спеціалізованому ПЦС при розташуванні останнього окремо від підрозділу ДСО.
7.1.6. Ключі від сейфів, шаф і кімнат зберігання ключів та печатка для їх опечатування знаходяться у інспектора-чергового (у разі відсутності чергової частини - у відповідального чергового підрозділу ДСО), і під час передачі чергування передаються інспектору-черговому наступної зміни.
7.1.7. Сейфи, шафи і кімнати зберігання ключів опечатуються печаткою чергової частини (у разі відсутності чергової частини - печаткою відповідального чергового підрозділу ДСО), а пенали з ключами - печатками службової особи, яка відповідає за збереження ключів, або начальника ПЦС чи керівництва підрозділу ДСО.
7.1.8. У черговій частині (у разі відсутності чергової частини - на ПЦС) заводиться журнал обліку ключів від квартир громадян, що охороняються (додаток 16), в який вноситься інформація про прийняття ключів на зберігання, їх заміну чи тимчасову видачу "Клієнту" (довіреним особам), а також про повернення ключів "Клієнту" (довіреним особам) після розірвання договору. Журнал обліку ключів від квартир громадян, що охороняються, заводиться з розрахунку один журнал на один сейф (шафу) і в цьому сейфі (шафі) зберігається.
7.1.9. Для обліку фактів перезакриття квартири в черговій частині (у разі відсутності чергової частини - на ПЦС) заводиться журнал видачі ключів для перезакриття квартири (додаток 17), який є невід'ємною частиною службової документації чергової частини підрозділу ДСО (у разі відсутності чергової частини - службової документації ПЦС). Бланки актів на перезакриття квартири зберігаються в черговій частині (у разі відсутності чергової частини - на ПЦС).
7.1.10. Сейфи, шафи та кімнати зберігання ключів обладнуються засобами ОіОПС з підключенням на окремий код ПЦС.
У разі зберігання ключів на ПЦС необхідно вжити заходів до підключення сейфа з ключами (шафи) до системи централізованого спостереження, яка має можливість фіксувати кожне взяття під охорону та зняття з-під охорони сейфа з ключами (шафи) або підключити їх на інший ПЦС підрозділу ДСО.
7.1.11. Відмітки про зняття з-під охорони та прийняття під охорону сейфів (шаф) і кімнат зберігання ключів на ПЦС фіксуються в контрольному листі.
7.2. Порядок приймання ключів на зберігання
7.2.1. Комплект ключів від "Клієнта" приймає інспектор (інженер), який за своїми функціональними обов'язками відповідає за організацію роботи зі зберігання ключів. Факт прийняття та кількість отриманих на зберігання ключів фіксується в договорі. Подальша фіксація факту заміни ключів та зміни їх кількості відбувається згідно з цією Інструкцією.
7.2.2. Інспектор (інженер), прийнявши ключі від "Клієнта", реєструє їх в журналі обліку ключів від квартир громадян, що охороняються. Після цього до ключів прикріплюється бірка з реєстраційним номером і вони вміщуються в пенал, на якому проставляється цей реєстраційний номер. Пенал з ключами в присутності "Клієнта" та інспектора-чергового опечатують і кладуть в сейф в окреме вічко, номер якого відповідає номеру пенала.
7.2.3. Інспектор-черговий розписується за отримання комплекту ключів у журналі обліку ключів від квартир громадян, що охороняються, і проставляє кількість отриманих ключів. Після цього сейф (шафа) опечатується і здається під охорону на ПЦС.
Для підрозділів ДСО, де немає чергової частини, дії, які повинен виконувати інспектор-черговий, виконує відповідальний черговий підрозділу ДСО.
7.3. Порядок передавання ключів, що знаходяться на зберіганні в підрозділі ДСО, черговими за зміною
7.3.1. Під час приймання-здавання чергування в журналі рапортів приймання-здавання чергування окремим абзацом вказується кількість прийнятих на зберігання комплектів ключів, кількість виданих комплектів ключів, а також номери пеналів, які були розпечатані інспектором-черговим під час його чергування з причини перезакриття квартири, тимчасової видачі ключів, їх заміни чи доповнення. Наприкінці рапорту вказується загальна кількість ключів, які зберігаються в підрозділі ДСО.
7.3.2. Інспектор-черговий, який закінчив чергування, передає, а інспектор-черговий, який заступає на чергування, приймає під охорону ключі, що зберігаються в підрозділі ДСО. Інспектор-черговий, який заступив на чергування, перевіряє відповідність кількості комплектів ключів, що вказана в рапорті приймання-здавання, дійсній кількості комплектів ключів, що зберігаються.
7.3.3. Пенали з ключами, які використовувалися для перезакриття квартир, тимчасової видачі ключів, їх заміни чи доповнення, опечатуються під час ранкового інструктажу особистою печаткою посадової особи, яка відповідає за організацію роботи зі зберігання ключів, а у разі її відсутності - особистою печаткою начальника ПЦС або керівника підрозділу ДСО. Водночас особа, яка опечатує ключі, перевіряє оформлення актів на перезакриття квартир та заповнення журналу видачі ключів для перезакриття квартир, а також звіряє кількість ключів з даними, що містяться в журналі обліку ключів від квартир громадян, що охороняються.
Категорично забороняється опечатувати пенали печаткою чергової частини.
7.3.4. Інспектор-черговий, який заступив на чергування, вміщує пенали з ключами в сейф (шафу), після чого останній опечатується і здається під охорону на ПЦС.
7.4. Порядок видавання ключів для перезакриття квартири
7.4.1. Для перезакриття квартири (приміщення) інспектор-черговий або помічник чергового з'ясовує у чергового пульта управління номер пенала (він відображений в оперативній картці) і знімає з охорони ПЦС місце збереження ключів.
7.4.2. Інспектор-черговий відмикає сейф і за номером у журналі обліку ключів від квартир громадян, що охороняються, звіряє адресу квартири, що відповідає номеру пенала, з адресою квартири, яку необхідно перезакрити. Якщо дані співпали, то береться пенал з відповідним номером. Одночасно перевіряється печатка, якою пенал був опечатаний. Потім пенал відчиняється, кількість ключів у ньому звіряється з даними, які містяться в журналі обліку ключів від квартир громадян, що охороняються.
У випадку, якщо пенал не опечатаний або опечатаний печаткою чергової частини, а кількість ключів у пеналі не відповідає кількості ключів, яка проставлена в журналі обліку ключів від квартир громадян, що охороняються, інспектору-черговому необхідно доповісти про це керівникові підрозділу ДСО.
7.4.3. Після взяття пенала з ключами сейф опечатується та здається під охорону на ПЦС.
7.4.4. Інспектор-черговий видає ключі особі, яка буде перезакривати квартиру (приміщення), та номерний акт на перезакриття квартири. Перед видачею ключів інспектор-черговий заповнює журнал видачі ключів для перезакриття квартир, в якому фіксує дату і час видачі ключів, номер пенала, адресу квартири (приміщення), що перезакривається, та прізвище особи, яка видала і яка отримала ключі.
Квартиру мають право перезакривати: інспектор-черговий, помічник чергового, відповідальний підрозділу ДСО, інші чергові офіцери, молодший інспектор групи затримання, а також офіцери квартирної групи та начальник ПЦС.
7.4.5. Після перезакриття квартири (приміщення) особа, яка перезакривала квартиру (приміщення), здає ключі та акт про перезакриття квартири до чергової частини. Інспектор-черговий фіксує в журналі видачі ключів для перезакриття квартир час та дату повернення ключів, номер акта про перезакриття квартири, причину спрацювання засобів ОіОПС і розписується за отримання ключів. Комплект ключів вміщують у пенал, опечатують печаткою інспектора-чергового і кладуть на зберігання в сейф чергової частини до того моменту, коли він буде переопечатаний відповідальною особою.
7.4.6. Пенал з ключами після опечатування відповідальною особою інспектор-черговий кладе в сейф (шафу) для зберігання ключів.
7.5. Порядок видачі ключів "Власнику" на тимчасове користування
7.5.1. Якщо "Клієнт" (довірена особа) хоче отримати тимчасово ключі, які зберігаються в підрозділі ДСО, йому необхідно написати заяву на ім'я начальника підрозділу ДСО за формою, наведеною в додатку 18.
Категорично забороняється видавання ключів в тимчасове користування неповнолітнім та особам, які не включені до списку довірених осіб.
7.5.2. Після резолюції керівника підрозділу ДСО або його заступників про дозвіл на видавання ключів інспектор-черговий приймає заяву, перевіряє документи, що посвідчують особу, отримує від ЧПУ інформацію з оперативної картки про "Клієнта" та прописаних за даною адресою осіб і, переконавшись у тому, що ця особа має право на отримання ключів, знімає з охорони місце зберігання ключів і дістає пенал з ключами.
У нічний час право підпису заяви надається відповідальному підрозділу ДСО.
7.5.3. Інспектор-черговий у присутності особи, яка має отримати ключі, розпечатує пенал, звіряє кількість ключів з даними журналу обліку ключів від квартир громадян, що охороняються, вносить дані цієї особи в журнал і під її підпис видає їй ключі.
7.5.4. Інспектор-черговий вміщує замість ключів у пенал або у вічко сейфа заяву, після чого здає сейф під охорону на ПЦС.
7.5.5. Після повернення ключів інспектор-черговий перевіряє документи особи, що їх повернула, наявність усіх ключів, заповнює журнал обліку ключів від квартир громадян, що охороняються, і розписується в ньому та заяві. Особа, яка повернула ключі, розписується в журналі обліку ключів від квартир громадян, що охороняються.
У тому випадку, якщо кількість повернутих ключів змінилась, інспектор-черговий змінює її і в журналі обліку ключів від квартир громадян, що охороняються. Інспектор-черговий та особа, яка повернула ключі, розписуються в журналі обліку ключів від квартир громадян, що охороняються.
7.5.6. Заява на тимчасове отримання ключів зберігається в літерній справі.
7.5.7. Отримані ключі вміщують у пенал, який потім опечатує відповідальна особа.
7.5.8. Пенал з ключами, опечатаний відповідальною особою, інспектор-черговий кладе в сейф (шафу), в якому зберігаються ключі.
7.6. Порядок заміни ключів
7.6.1. Якщо "Клієнт" (довірена особа) хоче замінити ключі, інспектор-черговий повинен перевірити документи цієї особи, отримати на ПЦС інформацію з оперативної картки, пересвідчитися в тому, що ця особа має право замінити ключі, зняти з охорони місце зберігання ключів і взяти пенал з ключами.
Категорично забороняється замінювати ключі неповнолітнім та особам, не включеним до списку довірених осіб.
7.6.2. Інспектор-черговий у присутності особи, яка хоче замінити ключі, розпечатує пенал, звіряє кількість ключів з даними журналу обліку ключів від квартир громадян, що охороняються, заповнює цей журнал і під підпис "Клієнта" в журналі видає ключі, які необхідно замінити (вилучити). Після цього приймає нові ключі, у журналі обліку ключів від квартир громадян, що охороняються, проставляє нову кількість ключів і розписується за їх отримання.
7.6.3. У випадку, якщо "Клієнт" (довірена особа) хоче доповнити кількість ключів, інспектор-черговий доповнює ними відповідний пенал і в журналі обліку ключів від квартир громадян, що охороняються, змінює кількість ключів та розписується за їх отримання.
7.6.4. Отримані ключі вміщуються в пенал, після чого його опечатує відповідальна особа.
7.6.5. Пенал з ключами після опечатування відповідальною особою інспектор-черговий кладе в сейф (шафу), в якому зберігаються ключі.
7.7. Порядок повернення ключів "Клієнту"
7.7.1. Після розірвання договору на охорону (спостереження) квартири (приміщення) ключі повертаються "Клієнту".
7.7.2. Інспектор-черговий видає ключі тільки після отримання наказу про розірвання договору.
7.7.3. Інспектор-черговий перед видачею ключів записує в журналі обліку ключів від квартир громадян, що охороняються, паспортні дані "Клієнта" і розписується в ньому про видачу ключів. "Клієнт" розписується в отриманні ключів і проставляє їх кількість. При поверненні ключів у журналі обліку ключів від квартир громадян, що охороняються, у графі "ПРИМІТКА" робиться запис: "Розірвання договору".
7.7.4. Якщо протягом місяця після повідомлення "Клієнта" про необхідність забрати ключі він їх не забирає, останні знищуються.
Для знищення ключів створюється комісія, склад якої затверджується наказом начальника підрозділу ДСО. За фактом знищення ключів складається відповідний акт (додаток 19), який підписується членами комісії. На обкладинці літерної справи вказується номер акта знищення ключів та дата його складання. Акт знищення ключів зберігається в архіві канцелярії протягом 3 років.
7.8. Організація та здійснення контролю за зберіганням і використанням ключів
7.8.1. Для організації та здійснення контролю за зберіганням і використанням ключів проводяться наступні види контролю: щодобовий, вибірковий та інвентаризація.
7.8.2. Щодобовий контроль проводиться під час здавання чергування черговою зміною. У ході щодобового контролю перевіряються пенали з ключами, які були розпечатані інспектором-черговим під час його чергування (пенали від квартир, які перезакривались, пенали від квартир, які відкривались для тимчасової видачі ключів, та пенали від ключів, які відкривались для заміни або доповнення ключів). Під час перевірки звертається увага на дотримання правил заповнення журналів та актів, які використовуються під час видачі ключів, а також відповідність кількості ключів, що знаходяться в пеналах, кількості, вказаній у журналах. Щодобовий контроль проводить під час ранкового інструктажу службова особа, яка відповідає за зберігання ключів в підрозділі ДСО, або начальник ПЦС та керівники підрозділу ДСО.
7.8.3. Вибіркова перевірка проводиться не рідше одного разу на місяць. Її проводить посадова особа, яка відповідає за зберігання ключів у підрозділі ДСО, або начальник ПЦС. Під час перевірки вибірково беруться кілька пеналів з ключами (не менше 1/12 від загальної кількості ключів), перевіряються печатки на пеналах і відповідність кількості ключів у пеналі кількості, вказаній у журналі обліку ключів від квартир громадян, що охороняються. Після закінчення вибіркової перевірки особа, яка її проводила, доповідає керівництву рапортом про результати перевірки.
Вищевказані рапорти протягом року накопичуються, а в кінці року підшиваються і здаються до канцелярії.
7.8.4. Інвентаризація здійснюється комісією, склад якої визначається наказом начальника підрозділу ДСО, і проводиться один раз на півроку. Під час інвентаризації проводиться перевірка наявності ключів, що зберігаються в підрозділі ДСО, їх відповідність обліковим даним у реєстраційних журналах, а також виконання вимог цієї Інструкції. Результати інвентаризації та висновки комісії оформляються протоколом засідання інвентаризаційної комісії, який затверджується начальником підрозділу ДСО.
7.8.5. Факти втрати ключів або відкриття пенала з ключами без потреби фіксуються в протоколі засідання інвентаризаційної комісії, за результатами якого проводиться службове розслідування.
Начальник Департаменту
ДСО при МВС України
полковник міліції
|
О.П.Угровецький
|
Додаток 1
до пункту 1.6 Інструкції
із здійснення підрозділами
ДСО заходів майнової
та особистої безпеки
громадян з використанням
технічних засобів охорони
ПЕРЕЛІК
документації, яка має знаходитися в літерній справі, на квартири та інші приміщення з особистим майном громадян
1. Заява замовника про обладнання квартири (приміщення) засобами ОіОПС (додаток 2 до Інструкції).
2. Наказ про прийняття квартири (іншого приміщення з особистим майном громадян) під охорону (додаток 8).
3. Акт обстеження зі схемою блокування (додаток 4).
4. Акт прийняття засобів ОіОПС в експлуатацію (додаток 5).
5. Договір на охорону (спостереження).
6. Акти на перезакриття квартири (додаток 11).
7. Матеріали листування з "Клієнтом".
Перелік документації на квартири та інші приміщення з особистим майном громадян, яка має знаходитись на ПЦС
1. Оперативна картка (додаток 7).
2. Журнал перевірки справності засобів ОіОПС та поновлення даних про "Клієнта" (додаток 10).
3. Журнал обліку заявок для електромонтерського складу на ремонт засобів ОіОПС на квартирах (додаток 13) (для малих ПЦС замість цього журналу можна використовувати таблицю "Заявки" у відомості за добу).
4. Журнал обліку робочого часу електромонтерського складу.
5. Журнал обліку квартир, зданих під охорону на тривалий час.
Перелік документації на квартири та інші приміщення з особистим майном громадян, яка має знаходитись у канцелярії підрозділу ДСО
1. Журнал обліку заяв громадян на обладнання засобами ОіОПС їх квартир (додаток 3).
2. Акти про знищення ключів від квартир та інших приміщень з особистим майном громадян (додаток 19).
Перелік документації на квартири та інші приміщення з особистим майном громадян, яка має знаходитись у черговій частині підрозділу ДСО
1. Журнал видачі ключів для перезакриття квартир (додаток 17). У разі відсутності чергової частини журнал знаходиться на ПЦС.
2. Журнал обліку ключів від квартир громадян, що охороняються, зданих на зберігання до ВДСО (додаток 16). Журнал знаходиться у сейфі, в якому зберігаються ключі.
3. Бланки заяв про тимчасове отримання ключів (додаток 18). Заяви до повернення ключів зберігається в пеналі для ключів, а після повернення ключів додаються до літерних справ.
4. Бланки актів про перезакриття квартир (додаток 11).
Перелік документації на квартири та інші приміщення з особистим майном громадян, яка має знаходитись у службових осіб
1. Дислокація квартир (додаток 9). Знаходиться в начальника ПЦС або інспектора-інженера.
2. Журнал аналізу надходження довільних спрацювань (додаток 12). Знаходиться в начальника ПЦС або інспектора-інженера.
3. Журнал електромонтера охоронно-пожежної сигналізації з технічного обслуговування засобів ОіОПС (додаток 14). Знаходиться в електромонтера ОПС.
Додаток 2
до пункту 1.7 Інструкції
із здійснення підрозділами
ДСО заходів майнової
та особистої безпеки
громадян з використанням
технічних засобів охорони
Начальнику ВДСО ____________
від _______________________,
(прізвище, ім'я
та по батькові)
який проживає за адресою:
___________________________,
ЗАЯВА
Прошу обладнати мою квартиру технічними засобами охорони з
підключенням на пункт централізованої охорони.
Основні дані про квартиру:
Поверх ____, під'їзд ____, вхід (з вулиці, із двору)
______, кількість кімнат ____ , балкон (кількість балконів) ____,
вікна, балкони виходять на _________________. Кількість поверхів у
будинку ____.
Місце роботи, посада, робочий телефон ____________________
Домашній телефон зареєстрований на _______________________
Квартиру дозволяю здавати і знімати з охорони наступним
довіреним особам:
Особи, які прописані:
------------------------------------------------------------------
| N з/п | П.І.Б. | Домашня адреса | Телефон |
|-------+-------------+----------------------------+-------------|
| | | | |
|-------+-------------+----------------------------+-------------|
| | | | |
------------------------------------------------------------------
Інші особи:
------------------------------------------------------------------
|N з/п | П.І.Б. | Домашня адреса | Телефон |
|-------+-------------+----------------------------+-------------|
| | | | |
|-------+-------------+----------------------------+-------------|
| | | | |
------------------------------------------------------------------
Зобов'язуюсь оплатити підрозділу ДСО вартість проведення
монтажних робіт
___________ 200__ року __________ _______________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
Додаток 3
до пунктів 2.2, 3.14
Інструкції із здійснення
підрозділами ДСО заходів
майнової та особистої
безпеки громадян
з використанням технічних
засобів охорони
ЖУРНАЛ
обліку заяв громадян про обладнання їх квартир засобами ОіОПС
-------------------------------------------------------------------------------
| N | Дата |Прізвище,|Адреса|Домашній| Дата | Дата |Примітка|
|реєстрації|постановки| ім'я та | |телефон |обстеження|укладення| |
| | на облік | по | | | квартири |договору | |
| | |батькові | | | | | |
|----------+----------+---------+------+--------+----------+---------+--------|
| | | | | | | | |
|----------+----------+---------+------+--------+----------+---------+--------|
| | | | | | | | |
|----------+----------+---------+------+--------+----------+---------+--------|
| | | | | | | | |
-------------------------------------------------------------------------------
Додаток 4
до пунктів 2.6, 2.7
Інструкції із здійснення
підрозділами ДСО заходів
майнової та особистої
безпеки громадян
з використанням технічних
засобів охорони
АКТ
обстеження квартири
____________ 200__ року м.________
Представник ВДСО ____________________________________________
разом із "Замовником" ____________________________________________
за письмовою заявою останнього від ____________200__ року провели
обстеження квартири, розташованої на ___ поверсі у під'їзді
N ______, ____-поверхового будинку, за адресою:
___________________________, домашній телефон ____________, з
метою обладнання її технічними засобами охорони з підключенням на
пункт централізованого спостереження (автономно).
Для забезпечення надійної охорони необхідно:
1. Виконати наступні умови з технічної укріпленості квартири:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
2. Обладнати технічними засобами охорони: ___________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
3. На квартирі встановити ППК типу: _________________________
4. Здати до підрозділу Державної служби охорони дублікат
ключів від вхідних дверей квартири та інших дверей, що можуть
стати перешкодою для наряду групи затримання на шляху до квартири.
"Замовник" від виконання робіт з технічної укріпленості
відмовився __________ ______________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
"Замовник" від обладнання квартири технічними засобами
охорони _______________________________________________ відмовився
__________ ______________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
"Замовник" від здачі дублікатів ключів до підрозділу
Державної служби охорони відмовився
__________ ______________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
------------------------------------------------------------------
|Схема розташування квартири |
| |
| |
| |
|----------------------------------------------------------------|
|Схема блокування квартири з урахуванням побажання "Замовника" |
| |
| |
| |
------------------------------------------------------------------
Акт складається у двох примірниках.
Представник підрозділу ДСО
(підприємства) __________ ______________________
(підпис) (П.І.Б.)
___________ 200__ року
М.П.
Представник замовника
охоронних послуг __________ ______________________
(підпис) (П.І.Б.)
___________ 200__ року
М.П.
Додаток 5
до пункту 2.12 Інструкції
із здійснення підрозділами
ДСО заходів майнової
та особистої безпеки
громадян з використанням
технічних засобів охорони
АКТ
прийняття засобів ОіОПС в експлуатацію
____________ 200__ року м.________
Комісія з прийняття в експлуатацію засобів сигналізації,
встановленої у (на) _____________________________________________,
(вказується назва приміщення, адреса,
__________________________________________________________________
номер квартири)
у складі представника ВДСО _______________, представника монтажної
організації _______________ спільно з "Клієнтом" ______________
здійснила перевірку виконаних монтажних робіт та технічної
укріпленості, проведених відповідно до акта обстеження N ___ від
___________ 200__ року, та перевірила справність змонтованої
системи сигналізації.
У результаті перевірки встановлено, що монтаж засобів
сигналізації проведений __________________________________________
(назва монтажної організації,
__________________________________________________________________
прізвище виконавця)
На квартирі встановлений(ні) прилад(и): _____________________
Заблоковано _________________________________________________
(перераховуються заблоковані будівельні
__________________________________________________________________
конструкції, об'єми приміщень та вказуються типи сповіщувачів,
__________________________________________________________________
якими вони заблоковані)
Роботи виконані згідно з актом обстеження і технічними
нормами, опір шлейфу блокування складає _____ Ом, підключено
додатковий опір (діод) ________ кОм (марка діоду), опір ізоляції
відносно землі становить ____ кОм, струм охорони становить ___ мА.
Проведена перевірка змонтованої системи сигналізації через
ПЦС в режимах "Взяття під охорону", "Тривога", "Зняття з охорони",
яка показала справність системи в усіх перерахованих режимах.
Монтажні роботи виконані ____________________________________
(дається оцінка та перелічуються
__________________________________________________________________
недоліки, за які оцінка знижена)
Технічна укріпленість _______________________________________
(відповідає, не відповідає вимогам,
__________________________________________________________________
якщо не відповідає, то чому)
Разом з тим виявлені такі недоліки: ________________________,
які належить усунути в строк до ____________ 200__ року.
Висновок: на підставі викладеного вище система сигналізації
приймається в експлуатацію з ____________ 200__ року.
Представник виконавця
монтажних робіт __________ ______________________
(підпис) (П.І.Б.)
___________ 200__ року
М.П.
Представник замовника
охоронних послуг __________ ______________________
(підпис) (П.І.Б.)
___________ 200__ року
М.П.
Представник підрозділу ДСО
(підприємства) __________ ______________________
(підпис) (П.І.Б.)
___________ 200__ року
М.П.
Додаток 6
до пунктів 2.12, 5.12
Інструкції із здійснення
підрозділами ДСО заходів
майнової та особистої
безпеки громадян
з використанням технічних
засобів охорони
АКТ
прийняття виконаних робіт
Розділ 1. Монтажні роботи
------------------------------------------------------------------
| N | N |Назва та технічна| Од. |Кільк.|Вартість|Усього|
|з/п|розцін-| характеристика |вимірювання| |розцінки| |
| | ки | обладнання або | | | | |
| | | видів робіт | | | | |
|---+-------+-----------------+-----------+------+--------+------|
| 1 | | | | | | |
------------------------------------------------------------------
У розділі 1
Збільшення заробітної плати при роботі К =
в експлуатованих приміщеннях
Усього в розділі 1
Розділ 2. Будівельні роботи
------------------------------------------------------------------
| N | N |Назва та технічна| Од. |Кільк.|Вартість|Усього|
|з/п|розцін-| характеристика |вимірювання| |розцінки| |
| | ки | обладнання або | | | | |
| | | видів робіт | | | | |
|---+-------+-----------------+-----------+------+--------+------|
| 1 | | | | | | |
------------------------------------------------------------------
У розділі 2
Збільшення заробітної плати при К =
роботі в експлуатованих приміщеннях
Усього в розділі 2
Розділ 3. Наладка електричної частини ОіОПС
------------------------------------------------------------------
| N | N |Назва та технічна| Од. |Кільк.|Вартість|Усього|
|з/п|розцін-| характеристика |вимірювання| |розцінки| |
| | ки | обладнання або | | | | |
| | | видів робіт | | | | |
|---+-------+-----------------+-----------+------+--------+------|
| 1 | | | | | | |
------------------------------------------------------------------
Усього в розділі 3
Розділ 4. Матеріали
------------------------------------------------------------------
| N | N |Назва матеріалів | Од. |Кільк.|Вартість|Усього|
|з/п|розцін-| |вимірювання| |розцінки| |
| | ки | | | | | |
|---+-------+-----------------+-----------+------+--------+------|
| 1 | | | | | | |
------------------------------------------------------------------
Усього в розділі 4
Усього в розділах 1, 2, 3
З урахуванням коефіцієнта К =
З матеріалами
ПДВ-20%
Усього за актом з урахуванням ПДВ
Представник підрозділу ДСО
(підприємства) __________ ______________________
(підпис) (П.І.Б.)
___________ 200__ року
М.П.
Представник замовника
охоронних послуг __________ ______________________
(підпис) (П.І.Б.)
___________ 200__ року
М.П.
Додаток 7
до пункту 2.15 Інструкції
із здійснення підрозділами
ДСО заходів майнової
та особистої безпеки
громадян з використанням
технічних засобів охорони
------------------------------------------------------------------------------
|1-001 | | | | | | | | | |
|----------------------------------------------------------------------------|
| ОПЕРАТИВНА КАРТКА НА КВАРТИРУ, ЩО ОХОРОНЯЄТЬСЯ ВДСО |
| |
| Пультовий N 1-005 Договір __________ Номер пенала ____ |
| |
| Прізвище, ім'я та |
| по батькові "Клієнта" ____________________ |
| |
| Домашній телефон _____ Службовий телефон _____ Крос-ТЛФ _______ |
| КРТ на __ поверсі |
| N ТЛФ пари на КРТ __ |
| Адреса квартири ________________________________ |
| Під'їзд ___ Поверх ___ Вхід з ___________________________ |
| Коди для відкриття вхідних дверей ________________________ |
| Вікна та балкони виходять на _____________________________ |
| Місця можливого проникнення та уходу злочинців ___________ |
| __________________________________________________________ |
| __________________________________________________________ |
| |
| Тип апаратури ________ Місце установки __________________ |
| Заблоковано ______________________________________________ |
| Прізвище, ім'я та по батькові, СЛУЖБОВА |
| домашні та службові телефони довірених осіб ІНФОРМАЦІЯ |
| -------------------------------------------------------- ------------------|
| |1 |4 | |Квартира здана |
| |---------------------------+--------------------------| |під охорону на |
| |2 |5 | |тривалий час |
| |---------------------------+--------------------------| |з ____ до ____ |
| |3 |6 | | (заповнюється |
| -------------------------------------------------------- | олівцем) |
| Прізвище, ім'я та по батькові, ------------------|
| домашні та службові телефони осіб, які мають |
| переваги при перезакритті квартири як поняті |
| -------------------------------------------------------- |
| |1 |2 | |
| -------------------------------------------------------- |
|----------------------------------------------------------------------------|
| N |Число| Причина |Реальна | | N |Число| Причина |Реальна |
|з/п|і час| спрацювання |причина | |з/п|і час| спрацювання |причина |
| | |засобів ОіОПС,|спрацю- | | | |засобів ОіОПС,|спрацю- |
| | | яку виявив |вання | | | | яку виявив |вання |
| | | наряд ГЗ |засобів | | | | наряд ГЗ |засобів |
| | | |ОіОПС | | | | |ОіОПС |
|---+-----+--------------+--------| |---+-----+--------------+--------|
| | | | | | | | | |
|---+-----+--------------+--------| |---+-----+--------------+--------|
| | | | | | | | | |
|---+-----+--------------+--------| |---+-----+--------------+--------|
| | | | | | | | | |
|---------------------------------- ----------------------------------|
------------------------------------------------------------------------------
---------
| 1-001 |
---------
СХЕМА БЛОКУВАННЯ КВАРТИРИ
------------------------------------------------------------------
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
------------------------------------------------------------------
Схему склав ___________ __________ ______________________
(посада) (підпис) (ініціали та прізвище)
СХЕМА ПІД'ЇЗНИХ ШЛЯХІВ
------------------------------------------------------------------
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
------------------------------------------------------------------
Схему склав ___________ __________ ______________________
(посада) (підпис) (ініціали та прізвище)
Картку
перевірив ___________ __________ ______________________
(посада) (підпис) (ініціали та прізвище)
Додаток 8
до пункту 3.2 Інструкції
із здійснення підрозділами
ДСО заходів майнової
та особистої безпеки
громадян з використанням
технічних засобів охорони
Управління (Відділ)
Державної служби охорони при Головному
управлінні (управлінні) МВС України в _____________
Н А К А З
__.__.200__ м.________ N ____
Про прийняття під охорону квартири
На підставі листа громадянина _____ від _________ 200__ року
про ______________________________________________________________
(взяття під охорону (спостереження) квартири)
та договірних відносин N _____ від ____________ 200__ року
НАКАЗУЮ:
1. Начальнику ВДСО _____________________________________________
(найменування підрозділу)
_________________________________________________________________:
(звання, прізвище, ім'я та по батькові)
1.1. З ___________ 200__ року до ___________ 200__ року
провести тренування засобів охоронно-пожежної сигналізації та з
___________ 200__ року здійснювати охорону (спостереження)
квартири:
1.2. Внести відповідні зміни в дислокацію об'єктів, квартир
та інших приміщень громадян, що охороняються (спостерігаються) ПЦС
ВДСО, з ___________ 200__ року здійснювати профілактичне
обслуговування засобів ОПС, котрі закріпити за електромонтером
ОПС:
------------------------------------------------------------------
| N | Найменування та | Вид | Код | Апаратура | Загальна |
|з/п| адреса квартири | охорони | | (ППК, | кількість |
| | | | | електронні | умовних |
| | | | |сповіщувачі) | установок |
|---+-----------------+---------+-----+-------------+------------|
| | | | | | |
------------------------------------------------------------------
1.3. Внести відповідні зміни в дислокацію маршрутів нарядів
ГЗ, ознайомити особовий склад ГЗ з місцем розташування об'єкта та
провести навчання з методів блокування вразливих місць об'єкта.
2. Начальнику централізованої бухгалтерії (прізвище та
ініціали) внести договір N __ від ___________ 200__ року до єдиної
бази діючих договорів У(В)ДСО і здійснювати розрахунки на підставі
укладеного договору за послуги охорони згідно з цим наказом і
розрахунком-дислокацією з ___________ 200__ року.
Начальник У(В)ДСО
__________________________
(назва підрозділу)
_____________ __________ __________________________
(спеціальне (підпис) (ініціали та прізвище)
звання)
Додаток 9
до пункту 3.5 Інструкції
із здійснення підрозділами
ДСО заходів майнової
та особистої безпеки
громадян з використанням
технічних засобів охорони
Дислокація квартир, підключених на ПЦС
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|Пульто-| N | N |Прізвище | Адреса | N | N |Кількі- | КРТ | Блокування |Кільк.| Мат. |
| вий N |догово-|пенала|"Клієнта"| квартири |телефону|під'їзду| сть |Поверх/| засобами ОіОПС |приве-|відпов. |
| | ру, | | |(кількість| | |поверхів| пара |------------------------|дених |(так/ні)|
| | дата | | | кімнат) | | | у | |ППК|Елект-|СМК|Фоль-|КТС|умов- | |
| | | | | | | |буд./на | | |ронні | | га | | них | |
| | | | | | | | якому | | |спові-| | | |уста- | |
| | | | | | | |поверсі | | |щувачі| | | |новок.| |
| | | | | | | |розташо-| | | | | | | | |
| | | | | | | | вана | | | | | | | | |
| | | | | | | |квартира| | | | | | | | |
|-------+-------+------+---------+----------+--------+--------+--------+-------+---+------+---+-----+---+------+--------|
| | | | | | | | | | | | | | | | |
|-------+-------+------+---------+----------+--------+--------+--------+-------+---+------+---+-----+---+------+--------|
| | | | | | | | | | | | | | | | |
|-------+-------+------+---------+----------+--------+--------+--------+-------+---+------+---+-----+---+------+--------|
| | | | | | | | | | | | | | | | |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Додаток 10
до пункту 3.6 Інструкції
із здійснення підрозділами
ДСО заходів майнової
та особистої безпеки
громадян з використанням
технічних засобів охорони
ЖУРНАЛ
перевірки справності засобів ОіОПС та поновлення даних про "Клієнта"
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|КОД | П.І.Б. | Січень |Лютий|Березень|Квітень|Травень|Червень|Липень|Серпень|Вересень|Жовтень|Листопад|Грудень|При-|
| | квартиронаймача, | | | | | | | | | | | | |міт-|
| | адреса квартири | | | | | | | | | | | | |ка |
|----+------------------+----------+-----+--------+-------+-------+-------+------+-------+--------+-------+--------+-------+----|
|1-01|Сидоренко В.В., |Б/З 2.01 | | | | | | | | | | | | |
| |вул. Г. Сковороди,|Іванова **| | | | | | | | | | | | |
| |21, кв. 3 * | | | | | | | | | | | | | |
|----+------------------+----------+-----+--------+-------+-------+-------+------+-------+--------+-------+--------+-------+----|
|1-02|Петренко В.П., |З/В 2.01 | | | | | | | | | | | | |
| |вул. Квітнева, 10,|Іванова **| | | | | | | | | | | | |
| |кв. 11 * | | | | | | | | | | | | | |
|----+------------------+----------+-----+--------+-------+-------+-------+------+-------+--------+-------+--------+-------+----|
|1-03|Прокопенко А.М., |Б/З 2.01 | | | | | | | | | | | | |
| |вул. Квітнева, 10,|Іванова **| | | | | | | | | | | | |
| |кв. 50 * | | | | | | | | | | | | | |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------
* Прізвище та адреса квартиронаймача.
** Дата, коли була перевірена справність систем охоронної сигналізації у даній квартирі, та прізвище ЧПУ, який проводив перевірку.
У разі зміни довіреної особи перед датою перевірки пишеться З/В (зміна "Власника"), а якщо змін довірених осіб не було, то перед датою перевірки пишеться Б/З (без змін).
Додаток 11
до пункту 3.11 Інструкції
із здійснення підрозділами
ДСО заходів майнової
та особистої безпеки
громадян з використанням
технічних засобів охорони
АКТ
перезакриття квартири
Акт складено
__________________________________________________________________
(посада, звання, прізвище, ім'я та по батькові
__________________________________________________________________
відповідального чергового)
у присутності понятих:
1. __________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, домашня адреса)
2. __________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, домашня адреса)
про те, що ____________ 200_ року о ______ годині _____ хвилин
було проведено відкриття квартири, розташованої за адресою:
_________________________________________________________________,
з причини надходження на ПЦС- ___ о ___ годині ___ хвилин сигналу
"Тривога".
При відкритті квартири виявлено:
__________________________________________________________________
(вказуються з'ясовані причини надходження сигналу "Тривога")
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Причини надходження сигналу "Тривога": ______________________
(усунені або не усунені)
Проведене здавання квартири під охорону на ПЦС о ___ годині ___
хвилин.
Підписи:
Представник ВДСО ________________ _______________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
Поняті:
1. ________________ _______________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
2. ________________ _______________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
Додаток 12
до пункту 3.12 Інструкції
із здійснення підрозділами
ДСО заходів майнової
та особистої безпеки
громадян з використанням
технічних засобів охорони
ЖУРНАЛ
аналізу надходження довільних спрацювань
-----------------------------------------------------------------------
|Пультовий| Дата, час та причина спрацювання |
| N | |
|---------+-----------------------------------------------------------|
|1-001 | | | | | | | | | | |
|---------+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----|
|1-002 | | | | | | | | | | |
|---------+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----|
|1-003 | | | | | | | | | | |
|---------+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----|
|1-004 | | | | | | | | | | |
|---------+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----|
|1-005 | | | | | | | | | | |
|---------+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----|
|1-006 | | | | | | | | | | |
-----------------------------------------------------------------------
Примітка. Замість цього журналу можна використовувати електронний журнал аналізу надходження довільних спрацювань.
Додаток 13
до пункту 3.13 Інструкції
із здійснення підрозділами
ДСО заходів майнової
та особистої безпеки
громадян з використанням
технічних засобів охорони
ЖУРНАЛ
обліку заявок для електромонтерського складу на ремонт засобів ОіОПС на квартирах
------------------------------------------------------------------
|Дата | Прізвище | Заявка |Заявка |Заявка |Заявка | Заявка |
| |електромонтера| N 1 | N 2 | N 3 | N 4 | N 5 |
|-----+--------------+----------+-------+-------+-------+--------|
| | | | | | | |
|-----+--------------+----------+-------+-------+-------+--------|
| | | | | | | |
|-----+--------------+----------+-------+-------+-------+--------|
| | | | | | | |
------------------------------------------------------------------
Примітка 1. Вказується час надходження заявки, час, на який "Клієнт" викликає електромонтера, адреса квартири та час передачі заявки електромонтеру.
Примітка 2. Замість цього журналу можна використовуватви таблицю "Заявки" у відомості за добу.
Додаток 14
до пунктів 5.7, 5.12
Інструкції із здійснення
підрозділами ДСО заходів
майнової та особистої
безпеки громадян
з використанням технічних
засобів охорони
ЖУРНАЛ
електромонтера охоронно-пожежної сигналізації з технічного обслуговування засобів ОіОПС
--------------------------------------------------------------------
|Дата| Адреса |Найменування|Параметри| Підпис |Використані| Підпис|
| |квартири| виконаних | шлейфів |"Клієнта"| матеріали |переві-|
| | | робіт | | | |ряючого|
|----+--------+------------+---------+---------+-----------+-------|
| | | | | | | |
|----+--------+------------+---------+---------+-----------+-------|
| | | | | | | |
|----+--------+------------+---------+---------+-----------+-------|
| | | | | | | |
--------------------------------------------------------------------
Додаток 15
до пункту 5.12 Інструкції
із здійснення підрозділами
ДСО заходів майнової
та особистої безпеки
громадян з використанням
технічних засобів охорони
АКТ
виконання робіт з ремонту засобів охоронно-пожежної сигналізації в квартирі _________________________
____________ 200__ року м.________
------------------------------------------------------------------
| N | Перелік виконаних робіт | Вартість | Кількість | Сума |
|з/п| при проведенні ремонту | утримання |витраченого |(грн.)|
| | засобів ОіОПС |електромонтера|часу (годин)| |
| | | за 1 годину | | |
| | | (грн.) | | |
|---+-------------------------+--------------+------------+------|
| | | | | |
|---+-------------------------+--------------+------------+------|
| | | | | |
|---+-------------------------+--------------+------------+------|
| | | | | |
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
| N | Назва | Вартість | Кількість | Сума |
|з/п| радіоелектроматеріалів, | (грн.) | (шт.) |(грн.)|
| | використаних при | | | |
| | проведенні робіт | | | |
|---+-------------------------+--------------+------------+------|
| | | | | |
|---+-------------------------+--------------+------------+------|
| | | | | |
|----------------------------------------------------------------|
|Загальна вартість |
|виконаних робіт |
------------------------------------------------------------------
Представник підрозділу
ДСО (підприємства) __________ ______________________
(підпис) (П.І.Б.)
___________ 200__ року
М.П.
Представник замовника
охоронних послуг __________ ______________________
(підпис) (П.І.Б.)
___________ 200__ року
М.П.
Додаток 16
до пункту 7.1.8 Інструкції
із здійснення підрозділами
ДСО заходів майнової
та особистої безпеки
громадян з використанням
технічних засобів охорони
ЖУРНАЛ
обліку ключів від квартир громадян, що охороняються
------------------------------------------------------------------------------------------
| N | Номер| Адреса | ПІБ |Кіль- | Дата | ПІБ та | Дата | П.І.Б., |При- |
|з/п|пенала|квартири|"Клієнта"|кість |прийняття| підпис | видачі і|паспортні дані|мітка|
| | | | |ключів| і | посадової|кількість| та підпис | |
| | | | | у |кількість|особи, яка| ключів | особи | |
| | | | |пеналі| ключів | прийняла | | за отримання | |
| | | | | | | ключі | | ключів | |
|---+------+--------+---------+------+---------+----------+---------+--------------+-----|
| | | | | | | | | | |
|---+------+--------+---------+------+---------+----------+---------+--------------+-----|
| | | | | | | | | | |
|---+------+--------+---------+------+---------+----------+---------+--------------+-----|
| | | | | | | | | | |
------------------------------------------------------------------------------------------
Примітка. Журнал знаходиться в сейфі (шафі) для зберігання ключів.
Додаток 17
до пункту 7.1.9 Інструкції
із здійснення підрозділами
ДСО заходів майнової
та особистої безпеки
громадян з використанням
технічних засобів охорони
ЖУРНАЛ
видачі ключів для перезакриття квартири
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| Дата |Пультовий|Адреса| Прізвище | Час |Кількість |Прізвище|Кількість| N акта | Причина | Прізвище | Час |Кількість |
|видачі| N | |чергового,|видачі| ключів. | особи, | ключів. | на |спрацюван-|чергового,|отриман-| ключів. |
|ключів| | |який видав|ключів| Підпис | яка | Підпис |перезак-| ня, яка | який | ня | Підпис |
| | | | ключі | |чергового,|отримала| особи, | риття |вказана в | отримав | ключів |чергового,|
| | | | | |який видав| ключі | яка |квартири| акті | ключі | | який |
| | | | | | ключі | |отримала | | | | | отримав |
| | | | | | | | ключі | | | | | ключі |
|------+---------+------+----------+------+----------+--------+---------+--------+----------+----------+--------+----------|
| | | | | | | | | | | | | |
|------+---------+------+----------+------+----------+--------+---------+--------+----------+----------+--------+----------|
| | | | | | | | | | | | | |
|------+---------+------+----------+------+----------+--------+---------+--------+----------+----------+--------+----------|
| | | | | | | | | | | | | |
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Примітка. Журнал знаходиться в черговій частині (у разі відсутності чергової частини - на ПЦС).
Додаток 18
до пункту 7.5.1 Інструкції
із здійснення підрозділами
ДСО заходів майнової
та особистої безпеки
громадян з використанням
технічних засобів охорони
Начальнику ВДСО ____________
від _______________________,
(прізвище, ім'я
та по батькові)
вул. __, будинок N _, кв. __
договір N __, пультовий N __
ЗАЯВА
Я, _________________________________________________________,
(прізвище, ім'я та по батькові)
прошу видати мені в тимчасове користування ключі від моєї квартири
на термін до ___ __________200__ року у зв'язку з тим, що
__________________________________________________________________
(вказується причина)
Особою, яка отримує ключі, пред'явлено ______________________
(вказується назва
__________________________________________________________________
документа, що посвідчує особу, серія, номер, ким і коли виданий)
Ключі в повному комплекті (___ шт. ) отримав. Одночасно до
мого відома доведено, з чим я погоджуюсь, що, відповідно до умов
договору, ані я, ані члени моєї родини чи мої довірені особи
тимчасово охоронною сигналізацією користуватися не будемо.
Підпис ________________
____________ 200__ року
Ключі видав: ________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я та по батькові, підпис)
Ключі до чергової частини (квартирної групи) ВДСО повернув
__________________________________________________________________
(вказується прізвище особи, яка повернула ключі,
__________________________________________________________________
назва документа, що посвідчує особу, серія, номер,
__________________________________________________________________
ким і коли виданий)
Ключі отримав _______________________________________________
(посада, ініціали та прізвище)
у кількості ____ шт.
Підпис _________________
____________ 200__ року
Примітка. Після повернення ключів заява долучається до літерної справи.
Додаток 19
до пункту 7.7.4 Інструкції
із здійснення підрозділами
ДСО заходів майнової
та особистої безпеки
громадян з використанням
технічних засобів охорони
АКТ
знищення ключів від квартир та інших приміщень з особистим майном громадян
Комісія, призначена наказом начальника ВДСО
від ___.___.200__ N __ у складі:
голови комісії _________________________________________________,
членів комісії __________________________________________________
____________________________________________________________
___________________________________________________________,
склала цей акт про те, що ______________ 200__ року були знищені
такі комплекти ключів:
------------------------------------------------------------------
| Номер | Адреса квартири | Прізвище | Кількість |Примітка|
| пенала | | власника |ключів, що | |
| | | | були | |
| | | | знищені | |
|---------+--------------------+------------+-----------+--------|
| | | | | |
|---------+--------------------+------------+-----------+--------|
| | | | | |
|---------+--------------------+------------+-----------+--------|
| | | | | |
------------------------------------------------------------------
Голова комісії __________ __________________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
Члени комісії: __________ __________________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
__________ __________________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
__________ __________________________
(підпис) (ініціали та прізвище)