УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 20 червня 2012 р. № 572
Київ
|
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України (
2456-17)
Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю, що додається.
Прем'єр-міністр України
|
М.АЗАРОВ
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 20 червня 2012 р. № 572
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Реабілітація дітей-інвалідів" (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінсоцполітики.
Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є:
Фонд соціального захисту інвалідів - відповідальний виконавець бюджетної програми;
орган виконавчої влади в Автономній Республіці Крим з питань соціального захисту населення, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (далі - органи соціального захисту населення).
3. Бюджетні кошти спрямовуються на здійснення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю (далі - реабілітаційні заходи) та придбання реабілітаційного обладнання для підприємств, установ, організацій, закладів та благодійних фондів, що надають реабілітаційні послуги дітям з інвалідністю (далі - реабілітаційні установи).
4. Оплата придбання реабілітаційного обладнання здійснюються Фондом соціального захисту інвалідів за умови, що реабілітаційні установи обслуговують дітей з інвалідністю на безоплатній основі, мають відповідний кваліфікований штат працівників та надають реабілітаційні послуги (крім консультативних) не менш як 100 дітям з інвалідністю протягом року.
5. Реабілітаційні установи подають протягом 30 днів з дня набрання чинності законом про Державний бюджет України на відповідний рік Фонду соціального захисту інвалідів пропозиції щодо визначення переліку реабілітаційного обладнання.
6. Фонд соціального захисту інвалідів на підставі зазначених пропозицій протягом 45 днів з дня набрання чинності законом про Державний бюджет України на відповідний рік формує за участю громадських організацій осіб з інвалідністю перелік реабілітаційного обладнання.
7. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.
Попередня оплата таких товарів, робіт і послуг проводиться з урахуванням положень бюджетного законодавства.
8. Фонд соціального захисту інвалідів розподіляє реабілітаційне обладнання між реабілітаційними установами відповідно до потреби у такому обладнанні.
8-1. Фонд соціального захисту інвалідів проводить розподіл бюджетних коштів, передбачених для здійснення реабілітаційних заходів, між органами соціального захисту населення пропорційно чисельності дітей з інвалідністю, які проживають у районі обслуговування.
8-2. Для здійснення реабілітаційних заходів органи соціального захисту населення на підставі рекомендацій індивідуальної програми реабілітації дітей з інвалідністю та заяви (у довільній формі) батьків або законних представників забезпечують направлення таких дітей до відповідних реабілітаційних установ.
8-3. Реабілітаційні установи, до яких здійснюється направлення дітей з інвалідністю для здійснення реабілітаційних заходів, повинні мати відповідний кваліфікований штат працівників та матеріально-технічну базу.
8-4. Вартість реабілітаційних заходів визначається органами соціального захисту населення окремо для кожної дитини з інвалідністю відповідно до індивідуальної програми реабілітації та побажань батьків або законного представника. Гранична вартість реабілітаційних заходів не повинна перевищувати для однієї дитини з інвалідністю, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження:
I ступеня - 9 тис. гривень;
II ступеня - 16 тис. гривень;
III ступеня - 25 тис. гривень.
Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти з інвалідністю та дитини з інвалідністю, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I ступеня, II ступеня, III ступеня, збільшується на 50 відсотків.
8-5. Оплата реабілітаційних заходів здійснюється органами соціального захисту населення на підставі актів виконаних робіт відповідно до договору про надання реабілітаційних заходів, укладеного з реабілітаційною установою.
8-6. Органи соціального захисту населення подають щомісяця до 15 числа Фонду соціального захисту інвалідів зведені дані щодо кількості дітей з інвалідністю, які були забезпечені реабілітаційними заходами, із зазначенням переліку таких заходів, які отримала кожна дитина з інвалідністю, їх вартості, а також реабілітаційних установ, які здійснювали відповідні реабілітаційні заходи.
9. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні та необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
10. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.