ЗАТВЕРДЖЕНО:
Голова Харківської обласної ради
___________________ С.І. Чернов
«____» _______________ 2015 рік
УЗГОДЖЕНО:
Директор Департаменту масових комунікацій Харківської обласної державної адміністрації
____________________ М.Є. Черняк
«____» _______________ 2015 рік
СТАТУТ
КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
«ХАРКІВСЬКІ ОБЛАСНІ КОМУНІКАЦІЙНІ СИСТЕМИ»
м. Харків
2015 рік
РОЗДІЛ І
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ХАРКІВСЬКІ ОБЛАСНІ КОМУНІКАЦІЙНІ СИСТЕМИ» (далі - Підприємство) є об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, що перебуває в управлінні Харківської обласної ради, створене відповідно до рішення Харківської обласної ради від «___» червня 2015 року № ____ - VI «Про створення комунального підприємства Харківської обласної ради «Харківські обласні комунікаційні системи».
1.2. Засновником Підприємства та органом управління майном Підприємства є Харківська обласна рада.
1.3. Уповноважений орган управління діяльністю Підприємства - Харківська обласна державна адміністрація (далі – Уповноважений орган управління).
1.4. Повне найменування Підприємства:
українською мовою:
КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ХАРКІВСЬКІ ОБЛАСНІ КОМУНІКАЦІЙНІ СИСТЕМИ»;
російською мовою:
КОММУНАЛЬНОЕ ПРЕДПРИЯТИЕ ХАРЬКОВСКОГО ОБЛАСТНОГО СОВЕТА «ХАРЬКОВСКИЕ ОБЛАСТНЫЕ КОМУНИКАЦИОННЫЕ СИСТЕМЫ».
Скорочене найменування Підприємства:
українською мовою:
КП Харківської обласної ради «ХОКС»;
російською мовою:
КП Харьковского областного совета «ХОКС».
1.5. Місцезнаходження Підприємства: ____________________________.
1.6. Підприємство має статус юридичної особи публічного права з дня його державної реєстрації в установленому законодавством порядку.
Підприємство є комунальним унітарним комерційним підприємством.
1.7. Підприємство у своїй діяльності керується Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, законами України «Про місцеве самоврядування в України», іншими законами України, актами Кабінету Міністрів України та Президента України, профільних міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями Харківської обласної ради, розпорядженнями голови Харківської обласної ради, розпорядженнями голови Харківської обласної державної адміністрації, а також цим Статутом та внутрішніми документами Підприємства.
1.8. Підприємство має відокремлене майно, самостійний баланс, має право від свого імені укладати договори та інші правочини, може від свого імені набувати майно, майнові та немайнові права, брати зобов’язання, бути позивачем, відповідачем, третьою особою у судах.
1.9. Підприємство має поточний, валютний та інші рахунки в банківських установах, реєстраційні рахунки в органах Державної казначейської служби України, печатку з власним найменуванням та ідентифікаційним кодом, штампи та бланки із своїми реквізитами, використовує у своїй діяльності відповідно до законодавства логотипи.
1.10. Підприємство несе відповідальність за своїми зобов’язаннями у межах належного йому майна згідно з чинним законодавством.
Підприємство не несе відповідальності за зобов’язаннями держави та/або Засновника та/або Уповноваженого органу управління, а держава та/або Засновник та/або Уповноважений орган управління не несуть відповідальності за зобов’язаннями Підприємства.
2.1. Основною метою діяльності Підприємства є реалізація програм, планів і доручень Засновника, щодо дотримання основних принципів діяльності у сфері телекомунікацій, що визначені статтею 6 Закону України «Про телекомунікації», з метою збільшення і покращення доступу більш широких верст населення до загальнодоступних телекомунікаційних послуг, які необхідні їм для задоволення власних потреб, участі в політичному, економічному та громадському житті Харківської області і всієї України, а також з метою створення сприятливих умов розвитку і підвищення ефективності існуючих та нових телекомунікаційних мереж у населених пунктах Харківської області.
2.2. Метою діяльності Підприємства є будівництво, утримання, належна експлуатації, ремонт, інженерних мереж, споруд та обладнання, житлового і нежитлового фонду, які перебувають у комунальній власності територіальних громад Харківської області, при прокладанні, розміщенні і будівництві на або в цих об’єктах телекомунікаційних мереж, обладнання, устаткування.
2.3. Предметом діяльності Підприємства є:
2.3.1. Технічне та технологічне обслуговування, експлуатація телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- та радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж, координація та моніторинг їх розміщення.
2.3.2. Монтаж та установлення електронно-обчислювальних машин та іншого устаткування для оброблення інформації виробниками.
2.3.3. Монтаж електророзподільної та контрольної апаратури.
2.3.4. Монтаж та установлення контрольно-вимірювальних приладів.
2.3.5. Будівництво магістральних наземних та підземних комунікаційних ліній.
2.3.6. Роботи з реконструкції, реставрації та ремонту.
2.3.7. Монтаж та встановлення збірних конструкцій.
2.3.8. Будівельні роботи.
2.3.9. Монтаж в будинках та інших будівельних об'єктах електропроводки, електроарматури та електроприладів.
2.3.10. Монтажні роботи, пов'язані з установленням систем телекомунікації.
2.3.11. Установлення електроопалювального устаткування.
2.3.12. Установлення та ремонт антен на будинках.
2.3.13.Загальний технічний ремонт та обслуговування устатковання будинків.
2.3.14.Технічне та технологічне обслуговування, експлуатація телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- та радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж, координація та моніторинг їх розміщення.
2.3.15 Виконання комплексу послуг із забезпечення функціонування житлового та нежитлового нерухомого майна (поточне обслуговування та ремонт, контроль систем опалення та кондиціювання, прибирання та загальний догляд за приміщеннями тощо); послуги консьєржа; управління житлом та іншим нерухомим майном у спів власності.
2.3.16 Консультування щодо типу та конфігурації комп'ютерних технічних засобів та використання програмного забезпечення: аналіз інформаційних потреб користувачів та пошук найоптимальніших рішень.
2.3.17. Консультування з питань створення програмного забезпечення та надання допомоги щодо технічних аспектів комп'ютерних систем .
2.3.18 Розроблення індивідуального програмного забезпечення (на замовлення) та адаптування пакетів програм до специфічних потреб користувачів.
2.3.19 Розроблення веб-сторінок.
2.3.20 Надання послуг з системного аналізу, програмування та супроводу, а також інших спеціалізованих послуг у сфері інформатизації, не віднесених до інших групувань .
2.3.21. Дослідження кон'юнктури ринку та виявлення суспільної думки.
2.3.22. Консультування у галузі архітектури на попередніх стадіях проектування
2.3.23. Архітектурно-проектні роботи: проектування будівель та споруд, включаючи виготовлення робочих креслень, нагляд за будівництвом (діяльність генеральних підрядників: замовлення проекту, розроблення проектно-кошторисної документації, укладання договорів на будівельні роботи, контроль виконання, здавання об'єктів "під ключ"), планування міст, включаючи ландшафтне проектування садів, парків, спортивних споруд тощо.
2.3.24. Проектування виробничих будівель та споруд, включаючи розміщення машин та устаткування.
2.3.25. Проектування, управління проектами, інженерно-технічну діяльність: проектування інженерних споруд, включаючи гідротехнічні споруди, проектування руху транспортних потоків, розроблення та реалізацію проектів у галузі електротехніки, електроніки, гірництва, хімічної технології, машинобудування, промислового будівництва та системотехніки, техніки безпеки тощо.
2.3.26. Розроблення проектів у галузі кондиціонування повітря, холодильної техніки, санітарної техніки та систем контролю за забрудненням навколишнього середовища, будівельної акустики тощо.
2.3.27. Діяльність технічних консультантів.
2.3.28. Інші послуги в галузі проектно-конструкторських робіт
2.3.29. Планування та проведення рекламних кампаній: створення та розміщення реклами, наприклад, на афішних тумбах, рекламних стендах, у вітринах, демонстраційних залах, на транспортних засобах тощо; розповсюдження або доставку рекламних матеріалів чи зразків; рекламу у засобах масової інформації, шляхом продажу часу та місця для реклами; повітряну рекламу; надання в користування місця для реклами .
2.3.30. Здійснення технічного обслуговування і ремонту димовентиляційних каналів, газових приладів і печей.
2.3.31 Прочистка, ремонт і технічне обслуговування дренажних систем і внутрішньоквартальних зливостоків та інших спеціалізованих робіт у житловому і нежитловому фонді.
2.3.32. Підготовка аналітичних довідок з питань підвищення ефективності використання нерухомого майна.
2.3.33. Здійснення ремонтно-будівельних, монтажно-налагоджувальних та спеціалізованих робіт, виготовлення будівельних матеріалів, виробів, конструкцій, товарів народного споживання, надання побутових послуг на замовлення юридичних осіб та фізичних осіб.
2.3.34. За дорученням здійснення функцій замовника по будівництву і реконструкції жилих і нежилих будинків.
2.3.35. Надання транспортних, торговельно-посередницьких послуг по матеріально-технічному постачанню.
2.3.36. Здійснення підготовки і перепідготовки кадрів робітників і спеціалістів у галузі житлово-комунального господарства.
2.3.37. Надання в межах своєї компетенції науково-технічних, інформаційних та інших послуг.
2.3.38. Підприємство має право здійснювати й інші види діяльності, що не суперечать меті його діяльності та чинному законодавству України.
РОЗДІЛ ІІІ
ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ПІДПРИЄМСТВА
3.1. Підприємство має право:
– планувати свою діяльність, визначати стратегію та основні напрямки свого розвитку відповідно до кон’юнктури ринку товарів, робіт, послуг, соціально-економічної ситуації та плану розвитку Підприємства, галузевих прогнозів та пріоритетів, визначених Харківською обласною радою та Уповноваженим органом управління;
– за погодженням з Харківською обласною радою створювати філії, представництва, відділення та інші відособлені підрозділи без статусу юридичної особи з правом відкриття рахунків і затверджувати положення про ни;
– залучати іноземні інвестиції та кошти фізичних і юридичних осіб на здійснення Підприємством діяльності, передбаченої цим Статутом. Залучати кредити та кошти фінансової допомоги виключно за згодою Харківської обласної ради.
– реалізовувати продукцію (виконувати роботи, надавати послуги) за цінами, що встановлюються ним самостійно або на договірній основі, а у випадках, передбачених законодавством України, за – фіксованими (регульованими) державними цінами (тарифами);
– за погодженням з Харківською обласною радою здійснювати будівництво, реконструкцію, модернізацію, а також капітальний ремонт основних фондів, забезпечувати освоєння нових потужностей;
– розвивати власну соціальну та матеріально-технічну базу;
– виступати замовником і виконавцем робіт та послуг, пов’язаних із реалізацією мети діяльності Підприємства або Програми економічного і соціального розвитку Харківської області на відповідний рік;
– вносити пропозиції до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з питань діяльності Підприємства;
– мати інші права, не заборонені чинним законодавством України.
3.2. Підприємство зобов’язане:
– здійснювати бухгалтерський, оперативний облік та вести звітність згідно з чинним законодавством України;
– забезпечувати своєчасну оплату податків, зборів та інших обов’язкових платежів і відрахувань згідно з чинним законодавством України;
– забезпечувати додержання законодавства у сфері державних закупівель;
– забезпечувати ефективне цільове використання і збереження об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, переданих Підприємству в господарське відання або на інших правових підставах;
– створювати належні умови для високопродуктивної праці, забезпечувати додержання законодавства про працю України, правил, норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування.
РОЗДІЛ ІV
МАЙНО ТА КОШТИ ПІДПРИЄМСТВА
4.1. Майно Підприємства складають основні фонди, оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі Підприємства.
Статутний капітал Підприємства становить 100 тис. грн. (сто тисяч гривень 00 коп.).
Статутний капітал Підприємства підлягає сплаті до закінчення першого року з дня державної реєстрації Підприємства.
Харківська обласна рада вправі приймати рішення щодо зміни розміру статутного капіталу Підприємства.
Рішення щодо зміни розміру статутного капіталу Підприємства набуває чинності з моменту реєстрації відповідних змін до Статуту у встановленому законом порядку.
4.2. Майно Підприємства є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області, що перебуває в управлінні Харківської обласної ради, та закріплене за Підприємством на праві господарського відання.
4.3. Підприємство на праві господарського відання володіє, користується, розпоряджається зазначеним майном для здійснення господарської діяльності, у межах, встановлених чинним законодавством України та Харківською обласною радою.
4.4. Підприємство за згодою Харківської обласної ради має право списувати, відчужувати, передавати з балансу на баланс майно Підприємства відповідно до вимог чинного законодавства України та згідно з порядком, встановленим Харківською обласною радою.
4.5. Джерелами формування майна та коштів Підприємства є:
– майно (грошові та матеріальні цінності), передані Харківською обласною радою як засновником до статутного капіталу Підприємства;
– доходи, одержані від реалізації продукції, послуг, інших видів господарської діяльності;
– надходження від юридичних та фізичних осіб, добровільні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян у встановленому законом порядку;
– інші джерела, не заборонені чинним законодавством України.
4.6. Підприємство має право отримувати фінансову підтримку з обласного бюджету.
4.7. Основним плановим документом є фінансовий план Підприємства, який надає повноваження Підприємству щодо отримання доходів і здійснення видатків, визначає обсяг і спрямування коштів для виконання Підприємством своїх завдань та досягнення цілей, визначених на рік.
4.8. Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання фінансового плану визначені чинним законодавством України.
4.9. Збитки, завдані Підприємству в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами, відшкодовуються Підприємству за рішенням суду.
4.10. Підприємство забезпечує своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно з чинним законодавством України.
РОЗДІЛ V
УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
5.1. До виключної компетенції Харківської обласної ради належить:
У межах чинного законодавства України Харківська обласна рада має право приймати рішення з будь-яких питань діяльності Підприємства.
5.2. До виключної компетенції Уповноваженого органу управління віднесено:
5.3. Одноособовим виконавчим органом Підприємства є директор, який призначається на посаду на умовах контракту та звільняється з посади Харківською обласною радою в установленому порядку.
Директор Підприємства є підзвітним Харківській обласній раді та Уповноваженому органу управління.
5.4. Директор несе персональну відповідальність за результати фінансово-господарської діяльності Підприємства, за виконання покладених на Підприємство завдань та прийнятих ним рішень.
5.5. Директор Підприємства організовує ефективне використання комунального майна.
5.6. Директор Підприємства має право:
– діяти без довіреності від імені Підприємства, представляти Підприємство у відносинах з підприємствами, установами, організаціями, органами державної влади та місцевого самоврядування;
– укладати договори з іншими підприємствами, організаціями, установами та фізичними особами-підприємцями, фізичними особами;
– укладати договори, пов’язані з розпорядженням майном Підприємства, у порядку, визначеному Харківською обласною радою.
– відкривати рахунки в банках та реєстраційні рахунки в органах Державної казначейської служби України, підписувати банківські, фінансові та інші документи, пов'язані з поточною діяльністю Підприємства, видавати довіреності;
– вирішувати питання організації праці відповідно до чинного законодавства;
– затверджувати штатний розпис та організаційну структуру Підприємства;
– призначати на посади та звільняти з посад працівників Підприємства, приймати рішення про заохочення працівників Підприємства та про притягнення їх до відповідальності згідно з чинним законодавством;
– самостійно у межах повноважень видавати накази, надавати вказівки, доручення, що є обов’язковими для виконання усіма працівниками Підприємства;
– затверджувати положення, інші внутрішні документи Підприємства;
– брати участь у засіданнях постійних комісій Харківської обласної ради.
5.7. Директор Підприємства зобов’язаний:
– здійснювати поточне (оперативне) керівництво діяльністю Підприємства, організовувати його фінансово-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечувати виконання завдань, передбачених цим Статутом;
– звітувати перед Харківською обласною радою про стан фінансово-господарської діяльності Підприємства;
– забезпечувати виконання договірних та інших зобов’язань Підприємства;
– здійснювати матеріально-технічне забезпечення діяльності Підприємства;
– організовувати юридичне, економічне, бухгалтерське та інформаційне забезпечення діяльності Підприємства;
– забезпечувати Підприємство кваліфікованими кадрами;
– вживати заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищенням існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам;
– контролювати виконання працівниками посадових інструкцій, Правил внутрішнього трудового розпорядку Підприємства та положень Колективного договору;
– своєчасно виплачувати заробітну плату;
– виконувати інші функції з організації і забезпечення діяльності Підприємства згідно з чинним законодавством України.
5.8. На період відсутності директора його обов’язки виконує один із заступників директора згідно з розподілом обов’язків. У разі відсутності директора, заступників директора виконання обов’язків покладається на іншу особу в установленому порядку.
5.9. Директор Підприємства забезпечує укладання Колективного договору, функціонування структурних підрозділів, а також взаємодію з уповноваженим представником трудового колективу.
РОЗДІЛ VІ
ПОВНОВАЖЕННЯ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ
6.1. Трудовий колектив Підприємства складають усі громадяни, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди).
6.2. Повноваження трудового колективу Підприємства реалізуються загальними зборами трудового колективу.
Загальні збори трудового колективу є правомочними, якщо для участі у них зареєструвалися понад дві третини від загальної чисельності членів трудового колективу.
Загальні збори трудового колективу проводяться за необхідності, але не рідше одного разу на рік.
Рішення загальних зборів трудового колективу вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало понад половини правомочного складу загальних зборів.
До компетенції загальних зборів трудового колективу Підприємства віднесені такі питання:
- розгляд проекту Колективного договору, його затвердження, заслуховування звіту про хід його виконання;
- розгляд і вирішення згідно із законодавством та цим Статутом питань самоврядування трудового колективу.
6.3. Між адміністрацією і трудовим колективом (уповноваженим ним органом) укладається Колективний договір, який не повинен суперечити чинному законодавству України.
Колективним договором регулюються виробничі, трудові і економічні відносини трудового колективу з адміністрацією Підприємства, питання охорони праці та соціального розвитку.
Сторони, які уклали Колективний договір, раз на рік звітують про його виконання на загальних зборах трудового колективу.
Розбіжності, що виникають при укладенні або виконанні Колективного договору, вирішуються в порядку, встановленому чинним законодавством.
6.4. На Підприємстві може створюватися профспілкова організація, яка представляє інтереси своїх членів та захищає їх трудові та соціальні права і інтереси. Діяльність профспілкової організації регламентується чинним законодавством України.
РОЗДІЛ VІІ
ФІНАНСОВА ТА ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА
7.1. Підприємство планує свою фінансово-господарську діяльність і встановлює перспективи розвитку, виходячи із попиту на товари, роботи, послуги і необхідності забезпечення виробничого і соціального розвитку Підприємства, збільшення прибутку.
7.2. Основним узагальнюючим показником фінансових результатів господарської діяльності Підприємства є прибуток (доход).
Чистий прибуток, який виникає внаслідок господарської діяльності Підприємства, після сплати податків та інших обов’язкових платежів, залишається в розпорядженні Підприємства і використовується ним на розвиток матеріальної бази, закупівлю устаткування, приладів та інших матеріальних цінностей, фінансування системи заохочення працівників, соціальних програм Підприємства та інших заходів, передбачених Колективним договором.
7.3. Підприємство може формувати цільові фонди, призначені для покриття витрат, пов’язаних з його діяльністю:
фонд оплати праці;
резервний фонд;
інші фонди.
Порядок розподілу прибутку та його спрямування до утворених фондів на наступний рік визначається на основі аналізу економічних умов функціонування Підприємства, пріоритетних напрямів його діяльності та затверджується у фінансовому плані на наступний рік у встановленому порядку.
7.4. Відносини Підприємства з іншими підприємствами, організаціями і громадянами у всіх сферах господарської діяльності здійснюється на основі договорів.
7.5. Підприємство провадить зовнішньоекономічну діяльність згідно з чинним законодавством України.
7.6. Підприємство забезпечує своїх працівників нешкідливими і безпечними умовами праці та несе відповідальність в затвердженому законодавством порядку за шкоду, заподіяну їх здоров’ю та працездатності.
7.7. Підприємство має право самостійно встановлювати для своїх працівників додаткові відпустки, скорочену тривалість робочого дня та інші пільги, передбачені чинним законодавством України.
8.1. Підприємство здійснює оперативний і бухгалтерський облік результатів своєї діяльності, веде статистичну звітність в установленому законами України порядку.
8.2. Підприємство забезпечує подання бухгалтерської та статистичної звітності до уповноважених органів в обсягах та у строки, передбачені чинним законодавством України.
8.3. Підприємство раз на рік або частіше на вимогу Харківської обласної ради звітує перед радою як органом управління майном Підприємства про стан фінансово-господарської діяльності Підприємства.
8.4. Підприємство щокварталу надає Харківській обласній раді та Уповноваженому органу управління бухгалтерську та статистичну звітність, рух основних засобів за квартал, річну інвентаризацію основних засобів (за підсумками року).
8.5. Уповноважений орган управління здійснює моніторинг стану та ефективності здійснення директором поточного керівництва діяльністю Підприємства.
8.6. Орган управління здійснює моніторинг стану виконання керівником умов контракту.
ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ ДО СТАТУТУ ПІДПРИЄМСТВА
9.1. Статут погоджується директором Департаменту масових комунікацій Харківської обласної державної адміністрації та затверджується розпорядженням голови Харківської обласної ради.
Внесення змін та доповнень до Статуту здійснюється в порядку, встановленому для його прийняття, та оформляється окремим додатком до нього або шляхом викладення Статуту в цілому у новій редакції.
9.2. Зміни та доповнення до Статуту набувають чинності з моменту їх державної реєстрації у встановленому законодавством порядку.
РОЗДІЛ Х
ЛІКВІДАЦІЯ ТА РЕОРГАНІЗАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА
10.1. Реорганізація і ліквідація Підприємства проводиться за рішенням Харківської обласної ради або за рішенням суду відповідно до чинного законодавства України у встановленому порядку.
10.2. При реорганізації або ліквідації Підприємства звільненим працівникам гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
10.3. Підприємство вважається припиненим з моменту внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.