Звернення
Харківської обласної ради
до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та народних депутатів України від Харківської області щодо збереження діючої системи оподаткування сільськогосподарських товаровиробників
Депутати Харківської обласної ради 4 лютого 2016 року провели обговорення питання часткового скасування спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість в агропромисловому комплексі і глибоко стурбовані ситуацією, що склалася.
За 2015 рік сільськогосподарські підприємства області за рахунок ПДВ акумулювали на спецрахунках та використали на виробничі цілі 1,7 млрд. грн. Спецрежим ПДВ був головним некорумпованим стабілізуючим фактором для сільського господарства, який дав можливість залучати інвестиції в галузь, впроваджувати нові, прогресивні технології у виробництво, розвивати соціальну інфраструктуру на селі, підвищувати рівень заробітної та орендної плати.
Розрахунки свідчать про те, що за рахунок часткового скасування спецрежиму ПДВ сільгосппідприємства недоотримають 1,3 млрд. грн, що викликає справедливі нарікання з боку селян. За цих умов продукція вітчизняного аграрного сектору стане неконкурентоспроможною порівняно із західними аграрними компаніями, у яких дотація складає в середньому 520 EUR на гектар, при 25-27 EUR в Україні при спецрежимі у минулому році.
В умовах існуючого диспаритету цін на промислові товари і послуги та сільськогосподарську продукцію часткове скасування спеціального режиму оподаткування ПДВ та практична відсутність державних програм підтримки агропромислового виробництва призведе до значного зниження рентабельності виробництва, а у значної частини підприємств і до його збитковості.
Виходячи із вищевикладеного, сесія Харківської обласної ради просить Вас, при внесенні поправок до Державного бюджету України зберегти спецрежим ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників до кінця 2016 року.
Крім того, вважаємо за доцільне при підготовці нового Податкового кодексу врахувати пропозиції аграріїв області щодо запровадження із 2017 року єдиного податку з 1 гектара, установивши при цьому ставку податку для ріллі, сіножатей і пасовищ у розмірі 1% від нормативної грошової оцінки землі.
Тож, зважаючи на вищезазначене, при спільних зусиллях ми знайдемо можливість зберегти позиції сільгосптоваровиробників, збільшити економічну вагу України та її конкурентоспроможність, бо державна підтримка сприятиме розвитку аграрного сектору, що забезпечить стабільні надходження до бюджетів усіх рівнів та валютні надходження до державного бюджету і позитивно вплине на економічну безпеку та стабільність нашої держави.
Сподіваємося на підтримку.
СХВАЛЕНО
рішення обласної ради
від ________ 2016 року № _____-VІI
(ІІІ сесія VIІ скликання)