Голові Харківської обласної ради

Чернову С.І.

 

 

Шановний Сергію Івановичу!

 

Ми, депутати Харківської обласної ради просимо, Вашого сприяння у вирішенні ситуації, яка склалася в Харківській області після проведення робіт з опресування газопроводів низького тиску.

Наприклад, 25 липня 2016 року на підставі листа начальника Зміївського УЕГГ ПАТ «Харківгаз» С.Гнирі до Лиманської сільської ради (від 19 липня 2016 року №01-2622) було розпочато проведення вищезазначених робіт, внаслідок чого припинено газопостачання 471 домоволодінню (споживачу). Листом також повідомлено про строки проведення робіт: з 25.07.2016 по 29.07.2016. Але станом на 29.07.2016 газопостачання було відновлене лише 70 споживачам. Причиною відмови у відновленні газопостачання іншим споживачам працівниками Зміївського УНГГ ПАТ «Харківгаз» вказувалося, зокрема, на невідповідність новим нормам технічної документації або ж елементів самого газового обладнання.

Щоб газопостачання було відновлено, громадяни вимушені розробити проекти та ескізи, для чого потрібен певний час та великі кошти (працівниками газової служби називається сума від 2000 до 10000 грн.). Люди в розпачі. Деяким громадянам взагалі потрібно робити перебудову приміщень, щоб привести їх у відповідність до нових вимог. На сьогодні все село опинилося у скрутній ситуації - немає на чому приготувати їжу. використання електроприборів для її приготування призведе до значного збільшення навантаження на електромережі, що теж небезпечно. Крім того, приведення техдокументації до нових вимог потребує для громадян значних фінансових затрат, що не по кишені для більшості жителів села, особливо для пенсіонерів при мінімальній пенсії у 1130 грн. В селі Лиман 1300 домоволодінь, де постійно проживають громадяни, з них отримують субсидію на оплату житлово-комунальних послуг 700. Це говорить про те. що більшість сімей є малозабезпеченими і не мають достатньо коштів навіть для життєво необхідних потреб. Мова йде не про нових споживачів. Договори про газопостачання діють 25-30 років, весь час газ безперебійно постачався і до цього часу претензій до споживачів із зазначених питань не висувалося. Це говорить про те, що проекти і схеми були виготовлені, технічні умови виконані. Чому сьогодні споживачі повинні сплачувати за зміни в цих документах та заміну газового шлангу-з’єднувачу, перевстановлювати в інше місце лічильники, якщо всі ці роботи в свій час були здійснені працівниками самої газової компанії, про що є відповідні відмітки. А що найбільше обурило людей, гак це те, що споживачів навіть не попередили про відключення газу і не надали часу для усунення порушень. Крім того, багато нарікань викликає поведінка працівників газової компанії, які, аби потрапити до домоволодінь, перетинають паркани, залякують споживачів, і взагалі поводять себе грубо і гордовито.

За повідомленнями ЗМІ роботи з опресування газопроводів низького тиску та інші планові ремонтні роботи та роботи з модернізації газотранспортної системи проводяться в населених пунктах всієї Харківської області.

Виходячи з вищевикладеного, з метою уникнення соціальної напруженості в області, просимо Вас винести на розгляд чергової сесії звернення Харківської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо вжиття заходів вирішення на законодавчому рівні питання про скасування плати для побутових споживачів природного газу за роботи і послуги щодо заміни газових приладів па нові та пов'язані з цим роботи з коригування схем газопостачання домоволодіння (додається).

 

Додаток на 3 арк. в 1 прим.

 

 

 

З повагою,

Депутати Харківської обласної ради                                        В. Мураєва

 

О. Пилипенко

 

Є. Сироткін