Пояснювальна записка

до проекту рішення обласної ради

 

«Про затвердження комплексної  Програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції  на 2017 – 2018 роки та Порядку використання коштів обласного бюджету на проведення відпочинку осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у санаторно-курортних закладах Харківської області»

 

Одним із найбільш актуальних завдань є комплексне вирішення питань соціального забезпечення, соціального захисту учасників антитерористичної операції (далі – АТО), зокрема демобілізованих військовослужбовців, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, членів їх сімей та сімей загиблих учасників АТО.

На державному рівні це питання врегульовано через забезпечення надання державних соціальних гарантій низкою нормативно-правових актів.

На регіональному рівні протягом 2015 – 2016 років діяла комплексна Програма соціальної підтримки учасників антитерористичної операції на 2015 – 2016 роки (далі – Програма), яка була розроблена відповідно до Указу Президента України від 18 березня 2015 року №150/2015 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції».

Програмою передбачалися заходи щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції.

Станом на 23.10.2016 на обліку в органах соціального захисту населення перебуває 8440 учасника бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, з них 99 – мають статус інваліда війни, та 182 членів сімей загиблого військовослужбовця та інших осіб, що брали участь в АТО.

За даними місцевих органів соціального захисту кількість демобілізованих осіб та членів сім’ї загиблого військовослужбовця та інших осіб, що брали участь в АТО становить 6262 особи

Проект комплексної Програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції на 2017 – 2018 роки (далі – комплексна Програма) розроблений на підставі пропозицій структурних підрозділів обласної державної адміністрації та Харківського обласного центру зайнятості, які охоплюють основні спектри життєзабезпечення осіб, які брали участь в АТО.

Комплексна Програма містить 7 розділів:

1.      Визначення проблеми, на вирішення якої спрямована Програма.

2.      Мета програми.

3.      Основні завдання Програми.

4.      Шляхи і засоби вирішення проблеми, обсяги та джерела фінансування, строки та етапи виконання Програми.

5.      Якісні показники виконання Програми.

6.      Очікувані результати від реалізації Програми

7.      Координація і контроль за ходом виконання Програми.

8.      Напрями діяльності та заходи Програми

До рішення додається Порядок використання коштів обласного бюджету на проведення відпочинку осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у санаторно-курортних закладах Харківської області, з розробленою формою направлення їх до санаторно-курортних закладів Харківської області.

Реалізація зазначеної комплексної Програми дозволить забезпечити соціальну адаптацію учасників АТО; поліпшити соціально-психологічний клімат в їх родинах; покращити здоров'я та психоемоційний стан; повернути їх до соціуму.

Комплексну Програму планується реалізувати за два роки.

 

 

 

Директор Департаменту

соціального захисту населення

Харківської обласної державної

адміністрації                                                                                                          Ю.І. Шпарага