Пояснювальна записка

до проекту рішення Харківської обласної ради «Про схвалення проекту змін до Перспективного плану формування територій громад

Харківської області»

 

1.  Обґрунтування необхідності прийняття рішення

Прийняття рішення дозволить забезпечити реалізацію процесу проведення добровільного об’єднання територіальних громад з врахуванням  історичних, географічних, культурних, соціально-економічних особливостей розвитку Дергачівського та Ізюмського районів Харківської області, що дасть змогу сформувати самодостатні територіальні громади, які б володіли відповідними матеріальними і фінансовими ресурсами, територією та об'єктами соціальної інфраструктури, необхідними для ефективного виконання покладених на них завдань та функцій.

 

2. Мета і шляхи її досягнення

Рішенням Харківської обласної ради від 18 червня 2015 року № 1226-VІ (зі змінами) затверджено проект Перспективного плану формування територій громад Харківської області.

По Дергачівському району: 12.07.2017 Малоданилівською селищною та Черкасько-Лозівською сільською радою Дергачівського району були прийняті рішення «Про добровільне об'єднання територіальних громад». Після цього, виникла нагальна потреба внести зміни до згаданого проекту з метою належної організації процесу проведення добровільного об’єднання територіальних громад. Внесення відповідних змін до Перспективного плану дозволить Малоданилівській селищній об’єднаній територіальній громаді отримати державну підтримку, відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Відповідно до Перспективного плану формування територій громад Харківської області на території Дергачівського району планується створити 2 об’єднані територіальні громади (Дергачівську та Солоницівську), проте враховуючи, утворення Малоданилівської селищної ОТГ, Дергачівською районною робочою групою з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад, запропоновано внести зміни до складу Дергачівської ОТГ, виділивши з неї Малоданилівську селищну та Черкасько-Лозівську сільську ради, які об’єдналися у Малоданилівську селищну об’єднану територіальну громаду, таким чином, у складі Дергачівського району планується утворити:

 Дергачівську об’єднану територіальну громаду Дергачівського району,  (Дергачівська міська рада, Безруківська сільська рада, Русько-Лозівську сільська рада, Козачолопанська селищна рада, Прудянська селищна рада, Слатинська селищна рада, Проходівська сільська рада, Токарівська сільська рада);

Малоданилівську обєднану територіальну громаду (Малоданилівська селищна рада та Черкасько-Лозівська сільська рада).

Склад Солоницівської об’єднаної територіальної громади (Солоницівська селищна рада, Пересічанська селищна рада, Вільшанська селищна рада, Полівська сільська рада, Протопопівська сільська рада) залишається без змін.

По Ізюмському району:

З 20 по 25 липня 2017 року відбулися сесії Оскільської сільської ради, Капитолівської сільської ради, Комарівської сільської ради, Студенокської сільської ради Ізюмського району на яких було прийнято рішення про добровільне об’єднання зазначених громад у Оскільську сільську об’єднану територіальну громаду. Після цього, виникла нагальна потреба внести зміни до згаданого проекту з метою належної організації процесу проведення добровільного об’єднання територіальних громад. Внесення відповідних змін до Перспективного плану дозволить Малоданилівській селищній об’єднаній територіальній громаді отримати державну підтримку, відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

  Відповідно до Перспективного плану формування територій громад Харківської області на території Ізюмського району планується створити 2 об’єднані територіальні громади (Ізюмську – з адміністративним центром у місті обласного значення Ізюм  та Оскільську – з адміністративним центром у  с. Оскіл), проте враховуючи, що до складу Оскільської ОТГ увійшли населені пункти Комарівської сільської ради,  Ізюмською районною робочою групою з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад, запропоновано внести зміни до складу Ізюмської міської ОТГ, виділивши з неї Комарівську сільську раду,  яка увійшла до складу Оскільської сільської ОТГ.

За результатами аналізу поданих пропозицій та з урахуванням вимог Методики формування спроможних територіальних громад, розроблено проект пропозицій про внесення змін до проекту Перспективного плану формування територій громад Харківської області, до якого додаються нові паспорти об’єднаних територіальних громад та зміни до графічної частини.

 

3. Правові аспекти

Проект рішення підготовлено відповідно до статті 11 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 р. №214 «Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад».

 

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Внесення змін до  проекту Перспективного плану формування територій громад Харківської області не потребує фінансових видатків.

 

5. Позиція зацікавлених органів

Проект рішення не порушує інтересів інших органів.

 

 

6. Регіональний аспект

Дія даного рішення розповсюджується на територію Дергачівського та Ізюмського районів Харківської області.

 

7. Громадське обговорення

Громадські обговорення змін до проекту Перспективного плану формування територій громад Харківської області проводилися у Дергачівському та Ізюмському районах Харківської області.

Текст проекту рішення розміщено на офіційному веб-сайті облдержадміністрації. 

 

8. Прогноз результатів

Очікуваним результатом реалізації рішення є формування на території  Дергачівського та Ізюмського районів Харківської області спроможних, самодостатніх територіальних громад, покращення якості надання адміністративних, соціальних, громадських послуг жителям територіальних громад.

 

 

Заступник начальника Управління

масових комунікацій Харківської

обласної державної адміністрації –

начальник відділу внутрішньої

політики                                                                                     І.П. Ісаєнко