Додаток 1

 

Інформація про хід виконання у 2017 році Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва в Харківській області на 2016 – 2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 08 вересня 2016 року № 245-VII (зі змінами)

 

Формування сприятливого підприємницького середовища є одним із головних завдань діяльності Харківської обласної державної адміністрації.

За даними Головного управління статистики у Харківській області, станом на 01.01.2017 в області здійснювали діяльність 1096 середніх підприємств, що складає 5,4% від загальної кількості підприємств та 19 328 малих підприємств, що складає 94,6% від загальної кількості підприємств регіону.

За кількістю середніх підприємств Харківська область посідає 3 місце після м. Києва та Дніпропетровської області та 4 місце за кількістю малих підприємств після м. Києва, Дніпропетровської та Одеської областей.

За даними Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області, станом на 01.01.2018 кількість суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб Харківської області склала 138 504 особи.

За даними Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області, станом на 01.01.2018 надходження податкових платежів до обласного бюджету від діяльності юридичних осіб склали 6 275 977,7 тис. грн., фізичних осіб – підприємців – 2 028 608,1 тис. грн.

Станом на 01.01.2017 у сфері малого підприємництва працювало  111190 осіб, у сфері середнього підприємництва – 204568 осіб (кількість зайнятих працівників, за даними Головного управління статистики у Харківській області). У порівнянні з попереднім роком, кількість зайнятих працівників у сфері малого підприємництва збільшилась на 101,4%, у сфері середнього підприємництва – на 100,4%.

Станом на 01.01.2017 обсяг реалізованої продукції малими підприємствами області становив 80385,4 млн. грн., що склало 29,4% від загального обсягу реалізації відповідного виду діяльності, та обсяг реалізованої продукції середніми підприємствами області становив 149471,0 млн. грн., що склало 54,7% від загального обсягу реалізації. У звітному періоді обсяг реалізованої продукції малими підприємствами області збільшився на 131,5%, у порівнянні з попереднім роком, обсяг реалізованої продукції середніми підприємствами області збільшився на 125,3%.

За даними Головного управління статистики у Харківській області, за січень – грудень 2017 року по Харківській області кількість новостворених суб’єктів ЄДРПОУ за датами первинної реєстрації склала 3732 (із статусом юридичної особи та без статусу юридичної особи). 

У Харківській області створена одна з найпотужніших в Україні ринкових інфраструктур.

Станом на 02.01.2018 в області діють 24 бізнес-центри, 1 бізнес-інкубатор, 18 технопарків, 4 кластери, 44 біржі, 9 лізингових центрів, 7 координаційних центрів, 45 страхових компаній, 142 аудиторські фірми, 3 інноваційні фонди, 136 інвестиційних компаній, 50 громадських об’єднань підприємців, 8 фондів підтримки підприємництва, 308 установ, які надають консультування з питань комерційної діяльності й керування, 355 небанківських фінансових установ.

Успішно реалізуються заходи Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва в Харківській області на 2016 – 2020 роки, затвердженої рішенням Харківської обласної ради VII сесії VII скликання  від 08 вересня 2016 року № 245-VII (зі змінами) (далі – Програма).

Обласною державною адміністрацією спільно з ХАРКІВСЬКИМ РЕГІОНАЛЬНИМ ФОНДОМ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА (далі – Фонд) на постійній основі здійснюється координація діяльності бізнес-центрів, надається методична допомога, інформаційна підтримка розвитку бізнесу, проводяться семінари для підприємців.

З метою підвищення конкурентоспроможності бізнесу шляхом організації комплексного підходу до поширення знань і кваліфікації підприємців та бажаючих розпочати власну справу протягом 2017 року продовжено реалізацію комплексної освітньої програми «Школа малого бізнесу».

Спільно з кафедрою економічної кібернетики та прикладної економіки Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна розроблено унікальний освітній курс для підприємців «IT-інструменти для бізнесу», який  проходив з 18 квітня по 14 червня 2017 року.

Під час курсу, який складався з 16 занять та охоплював найбільш важливі аспекти бізнесу, слухачі мали змогу в інтерактивній формі ознайомитись та застосувати на практичних заняттях різноманітні сервіси, платформи, методики та моделі для ведення власного бізнесу.

Наприкінці курсу, слухачі отримали свідоцтва підвищення кваліфікації Фонду.

Також, з 17 жовтня по 21 листопада 2017 року проведено новий спеціальний курс «Школа малого бізнесу (ІІ рівень)», орієнтований на вже досвідчених підприємців.

Під час курсу, який складався з 11 занять у формі семінарів-практикумів та майстер-класів, представники бізнесу мали змогу здобути нові знання та навички або підвищити вже набуті.

Так, за звітний період проведено 9 відкритих заходів, які відвідали майже 600 підприємців у т.ч. демобілізовані із зони АТО та ВПО, зокрема: 5 відкритих семінарів для підприємців та бажаючих відкрити власну справу, 1 зустріч  з підприємцями та представниками Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області, 3 інтернет – конференції спільно з представниками Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області.

  У рамках зазначеної Програми, Департаментом економіки і міжнародних відносин обласної державної адміністрації спільно з Фондом та за участю Харківської обласної громадської організації «Асоціація приватних роботодавців» з 01 по 20 листопада проведено серію виїзних кущових зустрічей з представниками малого та середнього бізнесу Дергачівського, Золочівського, Печенізьського, Валківського, Коломацького, Нововодолазького, Первомайського районів Харківської області та м. Чугуєва.

Завдяки спільним зусиллям органів влади та громадськості, у суб’єктів підприємницької діяльності у районах з’явилась можливість отримати відповіді на найбільш актуальні запитання. У заходах брала участь команда експертів Державної фіскальної служби України у Харківській області та Головного управління Держпраці у Харківській області, адже, саме питання, пов’язані з оподаткуванням, легалізацією заробітної плати та трудових відносин є найбільш затребуваними.

Крім того, під час семінарів підприємців ознайомили з можливостями  для розвитку бізнесу за рахунок міжнародної технічної допомоги, фінансово-кредитних та грантових програм підтримки сектору малого та середнього бізнесу. Зокрема, учасників поінформували про старт четвертої хвилі проекту «Новий відлік. Малі міста» та надали детальну інформацію щодо можливості отримання пільгового безвідсоткового кредитування за рахунок коштів обласного бюджету.

Рішенням Харківської обласної ради від 23.02.2017 № 382-VIІ затверджено новий Порядок використання коштів обласного бюджету, що виділяються для мікрокредитування суб’єктів малого та середнього підприємництва на зворотній основі під бізнес-плани проектів, на 2017 – 2020 роки.

Також, рішенням Харківської обласної ради від 31 серпня 2017 року № 503-VII затверджено Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті на виконання заходів Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва в Харківській області на 2016 – 2020 роки.

Так, 27 листопада та 08 грудня 2017 року проведено 2 засідання конкурсних комісій з відбору суб’єктів малого і середнього підприємництва на отримання коштів обласного бюджету, що виділяються для мікрокредитування на зворотній основі під бізнес-плани проектів, відповідно до Порядку використання коштів обласного бюджету, що виділяються для мікрокредитування суб’єктів малого та середнього підприємництва на зворотній основі під бізнес-плани проектів, на 2017 – 2020 роки.

За підсумками засідань конкурсних комісій визначено 2 переможця конкурсу з бізнес-планами: «Модернізація та просування інтернет-магазину авто компонентів High Way1» та «Надання механізованих штукатурних послуг».

З метою активізації співпраці підприємницьких кіл з органами виконавчої влади регіону, протягом 2017 року здійснювала свою роботу Регіональна рада підприємців у Харківській області (далі – Регіональна рада підприємців), сформована за територіальним принципом із числа представників суб’єктів господарювання, громадських організацій підприємців, об’єднань підприємців, організацій роботодавців.

15 лютого 2017 року організовано засідання Регіональної ради підприємців для обговорення реалізації на регіональному рівні статті 3 Закону України  «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», а також про зміни у державному законодавстві про працю з питань державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

За підсумком засідання, в якому брали участь представники бізнес середовища та громадських організацій нашого регіону, одноголосно було прийнято рішення, надати пропозиції до органів виконавчої влади щодо створення на рівні Харківської області Ради з питань державного нагляду та контролю для розгляду звернень стосовно перевірок контролюючими органами суб’єктів господарювання.

15 червня 2017 року відбулось розширене засідання Регіональної ради підприємців для обговорення нового порядку проведення перевірок органами державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, що регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 361.

26 вересня 2017 року організовано чергове засідання Регіональної ради підприємців для обговорення змін у законодавстві з податкових та регуляторних питань, які відбулись протягом липня – вересня 2017 року.

14 грудня 2017 року організовано підсумкове засідання Регіональної ради підприємців для обговорення результатів перевірок у ІV кварталі 2017 року органів державного контролю в сфері господарської діяльності Сектором державної регуляторної служби в Харківській області.

  Також, у рамках Програми, Харківською обласною громадською організацією «Асоціація приватних роботодавців» реалізується програма «Новий відлік».

Так, 26.09.2017 та 12.10.2017 проведено І та ІІ етапи із захисту бізнес-планів учасників проекту Програми «Новий відлік-3».

  У листопаді проведено четверту хвилі проекту «Новий відлік. Малі міста», спрямованого на підтримку, започаткування, розвиток або відновлення підприємницької діяльності для внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО та членів їх родин, які проживають у Балаклії, Первомайську, Лозовій та інших «малих містах» Харківської області.

З листопада по грудень 2017 року проводився курс бізнес-навчання з основ ведення малого бізнесу, бізнес-планування, дослідження ринку, основ ведення обліку на малих підприємствах, маркетингу та розвитку підприємницьких навичок (39 навчальних годин).

У грудні 2017 року, Харківською обласною громадською організацією «Асоціація приватних роботодавців» реалізовано п’яту хвилю проекту «Новий відлік-5». Учасниками проекту стали люди з проблемами слуху. Група отримала початкові знання в сфері маркетингу, фінансової грамотності, організації та реєстрації бізнесу, а також допомогу в підготовці бізнес-плану. Виклад матеріалу відбувався за допомогою сурдоперекладача. Завершальним етапом навчання стала робота учасників в команді. Вирощування ягід (малий бізнес в сфері сільського-господарства) був одним із напрямків діяльності, за яким учасники розробляли бізнес-план.

Усі центри надання адміністративних послуг оснащені необхідною матеріально-технічною базою, засобами телекомунікаційного зв’язку, комп’ютерною технікою та програмним забезпеченням.

Регіональний центр адміністративних послуг у м. Харкові обладнаний системою відеоспостереження, яка дозволяє мінімізувати корупційний ризик, максимально уникати конфліктних ситуацій і забезпечити відео-трансляцію роботи Центру на його офіційному сайті. Для видачі закордонних паспортів та паспортів громадянина України у формі ID-картки встановлено обладнання та програмне забезпечення – 5 робочих станцій.

Через державні реєстри (Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державний реєстр прав на нерухоме майно, громадських об’єднань) надаються адміністративні послуги Міністерства юстиції України.

Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках реалізації проекту міжнародної технічної допомоги встановлено обладнання «електронна черга» у центрах надання адміністративних послуг Балаклійського, Дергачівського, Зміївського, Харківського районів та м. Куп’янська.

В області надання послуг щодо видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон з електронним носієм біометричної інформації забезпечено у: Регіональному центрі послуг м. Харкова, центрах надання адміністративних послуг Шевченківського та Київського районів м. Харкова.

Через відповідні реєстри (Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державний реєстр прав на нерухоме майно, громадських об’єднань) центрами надання адміністративних послуг надаються адміністративні послуги Міністерства юстиції України.

Також, через центр надання адміністративних послуг області доступні для отримання електроні послуги Держгеокадастру.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.06.2017 № 394-р «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції розвитку системи електронних послуг в Україні на 2017 – 2018 роки» для забезпечення реалізації механізму надання адміністративних послуг в електронній формі та інтеграцію їх до Єдиного порталу адміністративних послуг затверджено розпорядження голови обласної державної адміністрації від 06.09.2017 № 426 «Про створення робочої групи з реалізації Концепції розвитку системи електронних послуг в Україні на 2017 – 2018 роки».

Згідно з Планом заходів, структурними підрозділами обласної державної адміністрації проведено заходи з реінжинірингу переліків послуг, порядку їх надання, рівня можливості електронізації послуг (повністю або частково) та проблемні питання їх переведення в електронний формат.

29.09.2017 проведено засідання Робочої групи, на якому розроблено План заходів Харківської обласної державної адміністрації.

02.11.2017 відбулась презентація спільного проекту Ізюмської міської ради та компанії Фосс-Он-Лайн на тему: «Досвід створення електронного реєстру міської громади та впровадження програмного забезпечення для автоматизації діяльності ЦНАП і відділу державної реєстрації виконавчого комітету Ізюмської міської ради».

23.11.2017 відбувся всеукраїнський інформаційно-координаційний семінар в межах реалізації інформаційно-сервісного проекту «Ліцензування освітньої діяльності в електронній формі».

18.12.2017 відбувся публічний семінар із запровадження надання в електронній формі послуг у сфері містобудівної діяльності за участю Державного агентства з питань електронного урядування України, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Координатора проектів ОБСЄ в Україні, центрів надання адміністративних послуг та будівельних організацій області.

Протягом 2017 року на постійній основі здійснювався аналіз кількості наданих ЦНАП адміністративних послуг; своєчасності надання послуг; зручності для споживачів; взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг.

Також, центрами надання адміністративних послуг м. Харкова, м. Чугуєва, м. Первомайського, центром надання адміністративних послуг при Балаклійській районній державній адміністрації  запроваджено систему он-лайн консультування.

В області проводиться постійна системна інформаційно-роз’яснювальна робота щодо орієнтації незайнятих осіб на започаткування ними власної справи, розвитку та підтримки підприємницьких ініціатив.

Протягом січня – грудня 2017 року службою зайнятості проводились семінари, надавались безоплатні індивідуальні і групові консультації з питань організації та провадження підприємницької діяльності, а саме:

- понад 200 профінформаційних семінарів «Як розпочати власний бізнес», у яких брали участь 1,9 тис., осіб з числа незайнятих;

- майже 50 профконсультаційних семінарів «Від бізнес ідей до власної справи» за участю 0,4 тис., таких осіб;

- близько 6,7 тис., осіб отримали безкоштовні консультації з питань пошуку, відбору та найму персоналу, оформлення трудових відносин, державної реєстрації суб’єктів господарювання тощо.

Для орієнтації незайнятого населення на організацію власної справи в сфері сільського (зеленого) туризму, що є перспективною в регіоні, в профінформаційних секторах базових центрів зайнятості розташована відповідна підбірка матеріалів, зокрема з розвитку народних промислів. Протягом 2017 року проведено 10 семінарів з питань організації зеленого туризму за участю більше 50 осіб.

Крім цього, з метою здійснення консультативної підтримки у започаткуванні власної справи, проведено близько 180  уніфікованих профінформаційних семінарів для жителів села за темами: «Ефективне ведення сільського господарства», «Служба зайнятості – працівникам села», в яких брали участь 1,5 тис. осіб.

Для організації підприємницької діяльності у 2017 році по Харківській області одноразово допомогу по безробіттю виплачено 72 безробітним особам, з яких: 23 особи – молодь віком до 35 років; 9 осіб – з числа сільських мешканців; 24 особи – потребують додаткових гарантій у сприянні у працевлаштуванні, 13 осіб – проживають у малих містах.

Департаментом економіки і міжнародних відносин обласної державної адміністрації  постійно проводиться робота з інформування представників малого та середнього бізнесу Харківської області про можливості участі в міжнародних виставкових заходах за кордоном, бізнес-форумах та ділових місіях (далі – міжнародні заходи), які проводяться в Україні за участю представників іноземних компаній.

Інформація щодо міжнародних заходів направлена Харківській торгово-промисловій палаті, Регіональному представництву Міжнародної Торгової Палати «ICC Ukraine» в Харківській області, Харківській обласній громадській організації «Асоціація приватних роботодавців», Об’єднанню промисловців і підприємців в Харківській області – регіональному відділенню Всеукраїнської громадської організації «Український союз промисловців і підприємців», Харківському регіональному відділенню «Європейської Бізнес Асоціації», Спілці підприємців Харківської області з метою розповсюдження серед підприємств, організацій та установ регіону.

Протягом 2017 року направлено інформацію щодо 72 міжнародних заходів.

Також, представники малого та середнього бізнесу Харківської області прийняли участь у міжнародних заходах, які проходили у регіоні, а саме:

02.03.2017 – 03.03.2017 відбулось виїзне засідання Міжнародного трейд-клубу в Україні на території Харківщини. Засідання проходило в рамках програми, якою було передбачено протокольну зустріч з керівництвом Харківської обласної державної адміністрації, відвідування провідних промислових підприємств  області, спілкування у форматі «В2В» з представниками ділових кіл Харківщини та знайомство з інфраструктурними проектами Харкова. 

02.03.2017 проведено зустріч першого заступника голови обласної державної адміністрації з делегацією ГО «Міжнародний ТРЕЙД-КЛУБ в Україні», до складу якої увійшли представники дев’яти країн світу, у тому числі країн-членів ЄС.

У ході зустрічі обговорено суспільно-політичну і соціально-економічну ситуацію в Харківській області та окреслено перспективні напрями взаємодії Харківщини з країнами, представники яких увійшли до складу вказаної делегації.

У рамках візиту делегація «Міжнародного ТРЕЙД-КЛУБУ» відвідала такі харківські підприємства, як «Світ Шахтаря», «Маст Іпра», «Папа Карло» і «Лісова казка». Під час зустрічей з керівництвом і співробітниками вищевказаних підприємств, представники країн-членів ЄС надали роз’яснення щодо експорту на європейські ринки та розповіли про стандарти окремих груп товарів, які виробляються на території Європейського Союзу.

12.04.2017 у м. Харкові відбулась презентація Німецько-Української промислово-торговельної палати. У заході брали участь представники українських та німецьких бізнес-структур, а також органів влади. Під час заходу відбулась презентація економічного та інвестиційного потенціалу Харківської області. Керівництво Харківської обласної державної адміністрації зазначило зацікавленість у відкритті представництва Німецько-української торгової палати на території Харківської області та готовності надати всебічне сприяння для успішної реалізації цього проекту.

21.06.2017 – 22.06.2017 у конференц-залі «Premier Palace Hotel Kharkiv» у м. Харкові відбувся Четвертий міжнародний бізнес-форум «Україна 2017. Стратегічне бачення: виклики та можливості» за участі представників ділових кіл Польщі, Франції, Німеччини, США та України.

У рамках заходу представлені «прикладні» блоки: майданчик для комунікацій між представниками зарубіжних делегацій та українськими підприємцями, «Інвестиційний салон», під час якого українські компанії провели «роуд шоу» та представили свої проекти європейським й американським потенційним інвесторам.

22.09.2017 у м. Харкові відбувся ІХ Міжнародний економічний форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!» (далі – Форум) – найвагоміший економічний захід на Сході України, який традиційно збирає велику кількість керівників органів влади, експертів, дипломатів, представників міжнародних організацій та фондів, відкриваючи перед українським бізнесом можливості для пошуку нових інвестиційних та торговельних партнерів.

Зокрема, у роботі Форуму брали участь:

- представники делегацій більш ніж 30 країн світу, 15 Надзвичайних і Повноважних Послів (США, КНР, Японія, Туреччина, а також Азербайджан, Албанія, Білорусь, В’єтнам, Грузія, Казахстан, Македонія, Сербія, Таджикистан, Узбекистан, Хорватія);

- представники майже двох десятків інвестиційних фондів і компаній: від інституційних інвесторів, міжнародних фінансових організацій, таких, як ЄБРР і Європейський інвестиційний банк, які системно інвестують сьогодні в Україну, і включаючи венчурних інвесторів, які приїхали до Харківської області із США у пошуку перспективних ІТ-стартапів;

- представники всіх основних міжнародних програм і проектів, діяльність яких спрямована на підтримку децентралізації та розвиток місцевих громад в Україні;

- представники потужних міжнародних промислових компаній, які приїхали до Харківської області для налагодження співпраці, зокрема, всесвітньо відомі компанії «Вестінгауз», «Інка Трейдінг енд Інженірінг», «Сіменс», «Донфанг електрік машинері», «Кейс»;

- керівництво ПрАТ «Укргідроенерго, ДП НАЕК «Енергоатом», ПАТ «Центренерго», ДК «Укроборонпром», інших державних концернів та компаній, які виступають замовниками продукції для харківських підприємств;

- керівники більш ніж 30 провідних промислових підприємств енергетичної та машинобудівної галузі, які входять у склад державного концерну «Укроборонпром».

У рамках Форуму підписано низку документів, а саме:

- Меморандум про співпрацю між Харківською обласною державною адміністрацією, Харківською обласною громадською організацією «Асоціація приватних роботодавців» і Міжнародною радою шведської промисловості «NIR»,

- Меморандум про співпрацю між Харківською обласною державною адміністрацією, Харківською обласною громадською організацією «Асоціація приватних роботодавців» та Українсько-німецьким фондом.

Метою зазначених документів є надання проектної підтримки малому та середньому бізнесу, підвищення інвестиційної привабливості регіону, а також розвиток міжнародних зв’язків Харківської області.

Також, підписано Меморандум про співпрацю між Харківською обласною державною адміністрацією та Українською асоціацією шовкового шляху «SilkLink». У рамках вказаного документу сторони об’єднають зусилля у напрямку покращення інвестиційної привабливості регіону через розроблення та реалізацію інвестиційних проектів на території Харківської області за участі китайських інвесторів, приведення існуючих інвестиційних проектів і пропозицій у відповідність до китайських стандартів.

Також, підписано документи щодо науково-технічного співробітництва, зокрема, меморандуми про розширення співпраці між Харківським національним технічним університетом сільського господарства ім. П. Василенка та офіційним дистриб’ютором «Case IH» в Україні ТОВ «Укрфармінг» та про стратегічне партнерством між «DCH IN», ПАТ «Харківський тракторний завод» і Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут».

Під час заходу проводились панельні дискусії, у тому числі, відбулась дискусія в рамках Ради з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України «Можливості з розвитку експорту», у ході якої обговорювались проблеми та виклики бізнесу, які стоять перед підприємцями Харківської області щодо здійснення експортної діяльності; презентовано роботу Офісу з просування експорту (можливості для експортерів, в тому числі для представників малого та середнього бізнесу).

Зокрема, підкреслено, що Офіс з просування експорту (далі – Офіс) є консультативно-дорадчим органом при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, який створено  як «єдине вікно» допомоги українським експортерам у виході на нові ринки. У рамках співпраці з підприємцями регіону Офіс готовий надавати допомогу щодо розвитку експортних можливостей харківських експортерів, сприяти налагодженню співробітництва та партнерства між харківським та закордонним бізнесом, здійснювати промоції харківських товарів та послуг за кордоном.

Презентовано проект технічної допомоги CUTIS (Канадсько-український проект з підтримки торгівлі та інвестицій), який реалізується у сфері експорту та залучення інвестицій та спрямований на підтримку малого та середнього бізнесу у всіх регіонах України через співпрацю з торгово-промисловими палатами, бізнес-асоціаціями, а також урядом та проектними офісами реформ. Зокрема, підприємці Харківської області отримали інформацію щодо правил та процедур експорту до Канади.

05–07 жовтня 2017 року у м. Харкові проходив Міжнародний форум з розвитку фермерства «AGROPORT-2017» (далі – Форум). Захід відвідали представники майже всіх областей України (21 область) та спостерігали онлайн–глядачі з усіх областей України, а також 13 країн: Німеччини, Королівства Нідерландів, Литви, Польщі, Турції, Данії, США, Італії, Індії, Тайланду, Австралії та Російської Федерації.

У роботі Форуму брали участь офіційні делегації від Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Львівської Полтавської, Сумської, Херсонської областей. У перший день роботи Форуму підписано Меморандум порозуміння між Харківською, Львівською, Херсонською обласними державними адміністраціями щодо співпраці та обміну досвідом у сфері розвитку сільськогосподарської кооперації.

Відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між Харківським тракторним заводом та Харківським національним аграрним університетом  ім. В.В. Докучаєва.

У Форумі прийняли участь 60 вітчизняних та міжнародних експертів, що ділились досвідом у рамках ділової програми (під час заходу відбулось понад 10 конференцій, семінарів та воркшопів); близько 200 компаній брали участь у виставці.

Також, проведено урочистий захід AGROPORT Awards, у рамках якого були відзначені кращі представники аграрної галузі та представники харчопереробної промисловості Харківщини.

23 листопада 2017 року у м. Харкові проводився II Польсько-український Форум місцевого самоврядування «Громада. Ефективний розвиток. Інвестиції».

Також, Департаментом економіки і міжнародних відносин обласної державної адміністрації протягом звітного періоду проводилась робота щодо розповсюдження через дипломатичні установи України за кордоном, а також міністерства, міжурядові комісії та інші організації інформаційних, рекламних і презентаційних матеріалів щодо економічного потенціалу Харківської області.

 

 

 

Директор Департаменту економіки і

міжнародних відносин Харківської

обласної державної адміністрації                                                      А.Л. Колос