Додаток 3

 

ВІДОМОСТІ

про стан виконання Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва

   в Харківській області на 2016 – 2020 роки

 

Період дії Програми: 2016 – 2020 роки

Регіон (район, місто): Харківська область

Звітний період: 2017 рік

 

з/п

Зміст заходу

Термін виконання

Стан виконання (причини невиконання)


1

2

3

4

2. Впорядкування нормативно-правового забезпечення підприємницької діяльності та здійснення регуляторної політики

2.1. Нормативно-правове забезпечення малого та середнього бізнесу

1.          1

Участь у розробленні проектів нормативно-правових актів, що сприятимуть розвитку підприємництва

Протягом  року

Згідно із Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» громадяни, суб’єкти господарювання, громадські організації подають до регуляторних органів пропозиції щодо необхідності підготовки тих чи інших регуляторних актів, беруть участь в опрацюванні проектів регуляторних актів шляхом надання зауважень та пропозицій до оприлюднених проектів регуляторних актів, беруть участь у відкритих обговореннях проектів регуляторних актів, одержують від регуляторних органів інформацію щодо здійснення цими органами регуляторної діяльності.

2.           

Організація засідань у форматі «круглих столів» з метою інформування суб’єктів підприємництва про нові законодавчі акти, що стосуються їх діяльності

Протягом  року

15 лютого 2017 року організовано засідання Регіональної ради підприємців Харківської області для обговорення реалізації на регіональному рівні статті 3 Закону України           «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», а також про зміни у державному законодавстві про працю з питань державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

За підсумком засідання, в якому взяли участь представники бізнес середовища та громадських організацій нашого регіону, одноголосно було прийнято рішення, надати пропозиції до органів виконавчої влади щодо створення на рівні Харківської області Ради з питань державного нагляду та контролю для розгляду звернень стосовно перевірок контролюючими органами суб’єктів господарювання.

До її складу планується включити представників бізнес структур та громадськості з різних сфер підприємницької діяльності для об’єктивного розгляду зазначених звернень.

- 15 червня 2017 року відбулось розширене засідання Регіональної ради підприємців Харківської області для обговорення нового порядку проведення перевірок органами державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, що регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 361.

- 26 вересня 2017 року організовано чергове засідання Регіональної ради підприємців Харківської області для обговорення змін у законодавстві з податкових та регуляторних питань, які відбулись протягом липня – вересня 2017 року.

- 14 грудня 2017 року організовано підсумкове засідання Регіональної ради підприємців Харківської області для обговорення результатів перевірок у ІV кварталі 2017 року органів державного контролю в сфері господарської діяльності Сектором державної регуляторної служби в Харківській області.

3.           

Проведення аналізу чинного законодавства України з питань малого бізнесу, його вплив на розвиток підприємництва

Протягом  року

Департаментом економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації систематично проводиться аналіз чинного законодавства України з питань малого і середнього бізнесу.

 

 

4.           

Забезпечення роботи діючих «гарячих ліній», «телефонів довіри», «громадських приймалень» як системи зворотного зв’язку між місцевою владою та представниками бізнесу в процесі вдосконалення законодавчого поля для підприємців

 

Протягом  року

З 01.01.2017 реалізація проекту «гаряча лінія для підприємців» за                                номером: 0800-50-31-91 припинена у зв’язку із переходом консультаційних послуг на стаціонарний зв’язок і режим он-лайн.

З 14 червня 2017 року директор ХАРКІВСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО ФОНДУ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА увійшла до складу Громадської ради при Головному управлінні Державної фіскальної служби у Харківській області та активно прийняла участь у роботі її робочих органів, зокрема посіла посади заступника голови – секретаря Комітету з питань податкової політики та заступника голови – секретаря експертно-апеляційної комісії.

Діяльність даного органу скерована на забезпечення захисту законних прав та інтересів платників податків, поліпшення підприємницького клімату в регіоні, розвитку партнерських відносин між владою, громадськістю та бізнесом, а також підвищення соціальної відповідальності платників податків.

 

 

 

 

 

5.           

Забезпечення видачі документів дозвільного характеру згідно з Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності»

Протягом  року

Порядки видачі документів дозвільного характеру приведено у відповідність із Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».

Законом України від 12.02.2015 № 191-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)», дозвільні центри, як окрема складова центрів надання адміністративних послуг, ліквідувались, а виконання обов’язків державного адміністратора (посаду якого скасовано) покладено на адміністратора центру надання адміністративних послуг. Створення однієї структури з організації надання адміністративних послуг як фізичним особам, так і суб’єктам господарювання, не тільки не погіршило якість надання послуг, а і дозволило отримувати суб’єктами господарювання більш широкий спектр адміністративних послуг.

Також, внесено зміни до  Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, затвердженого Законом України від 19.05.2011 № 3392 щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру.

6.           

Створення сторінки з переліком законів, що регулюють підприємницьку діяльність, на веб-сайті ХАРКІВСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО ФОНДУ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА з метою інформування суб’єктів господарювання щодо змін у законодавстві

Протягом  року

У січні – грудні 2017 року продовжено інформаційне наповнення офіційного сайту ХАРКІВСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО ФОНДУ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА www.kharkiv.biz.ua, який надає можливість широкому колу відвідувачів ознайомитись із основними заходами регіональної та державної підтримки в сфері підприємництва.

Зокрема, значно розширена і оновлена нормативно-правова база у розділі «Бізнес-гід».

Також, оновлена база даних об’єктів комунального майна, які можуть бути передані в оренду або у власність суб’єктам підприємницької діяльності з метою реалізації проектів у сфері малого та середнього підприємництва.

2.2. Здійснення регуляторної політики

7.            

Ведення та оновлення електронного реєстру власних чинних регуляторних актів на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації

 

Протягом  року

Департаментом економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації ведеться реєстр діючих регуляторних актів, розробниками яких є структурні підрозділи обласної державної адміністрації, що дозволяє здійснювати системний моніторинг за проведенням відстежень результативності регуляторних актів.

 

 

 

8.            

Відстеження результативності регуляторних актів згідно із Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»

Протягом  року

Згідно із Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» постійно здійснюється моніторинг відстежень результативності регуляторних актів, які розробляються місцевими органами виконавчої влади, аналізуються звіти про відстеження їх результативності.

Відстеження результативності регуляторних актів здійснювалось відповідно до затвердженого та оприлюдненого на офіційному сайті Харківської обласної державної адміністрації Плану-графіка проведення заходів із відстеження результативності прийнятих регуляторних актів Харківської обласної державної адміністрації на 2017 рік.

Так, у звітному періоді 2017 року, Харківською обласною державною адміністрацією відстеження результативності регуляторних актів не проводились, районними державними адміністраціями Харківської області було прийнято 1 регуляторний акт та підготовлено         19 звітів про відстеження результативності регуляторних актів.

Також, 12 грудня 2017 року затверджено та оприлюднено на офіційному сайті обласної державної адміністрації План-графік проведення заходів із відстеження результативності регуляторних актів Харківської обласної державної адміністрації на 2018 рік.

9.            

Надання суб’єктам господарювання консультативної допомоги з питань реалізації державної регуляторної політики

 

Протягом  року

Фахівцями Харківської обласної державної адміністрації, у межах повноважень, надається інформаційна підтримка з реалізації Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Так, відповідно до листа Державної регуляторної служби України від 19.09.2017 № 8161/0/20-17, Департаментом економіки і міжнародних відносин обласної державної адміністрації проінформовано районні державні адміністрації, міські ради міст обласного значення щодо використання розробниками проектів регуляторних актів он-лайн інструменту з Розрахунку стандартних витрат суб’єктів малого підприємництва під час застосування М-тесту.

З метою підвищення якості підготовки проектів регуляторних актів, полегшення процесу обрахування вартості адміністративних процедур/адміністративного навантаження суб’єктів малого підприємництва в ході проведення М-тесту Державна регуляторна служба України пропонує розробникам проектів регуляторних актів під час здійснення аналізу регуляторного впливу скористатись он-лайн інструментом з Розрахунку стандартних витрат суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та оцінки корупційних ризиків.

Вищезгаданий інструмент допомагає виміряти вартість адміністративних процедур/адміністративного навантаження суб’єктів малого підприємництва в ході проведення М-тесту і є доступним за посиланням: http://mtest.com.ua/.

Відповідно до листа Державної регуляторної служби України від 28.11.2017 № 10653/0/20-17, Департаментом економіки і міжнародних відносин обласної державної адміністрації проінформовано районні державні адміністрації, міські ради міст обласного значення щодо використання рекомендацій Державної регуляторної служби України стосовно оцінки регуляторного впливу проектів регуляторних актів на конкуренцію в рамках проведення аналізу регуляторного впливу.

10.        

Оприлюднення інформації про здійснення регуляторної діяльності

 

Протягом  року

З метою забезпечення вільного доступу підприємців та їх громадських об’єднань до інформації з питань регуляторної діяльності, на сайті Харківської обласної державної адміністрації створено розділ «Регуляторна політика». У зазначеному розділі розміщена інформація про здійснення регуляторної діяльності Харківською обласною державною адміністрацією за звітний період, План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Харківської обласної державної адміністрації на 2018 рік (затверджений 12 грудня 2017 року) та План-графік проведення заходів із відстеження результативності прийнятих регуляторних актів Харківської обласної державної адміністрації на 2018 рік (затверджений 12 грудня 2017 року).

3. Фінансово-кредитна, матеріально-технічна підтримка, ресурсне та інформаційне забезпечення

3.1. Фінансово-кредитна та матеріально-технічна підтримка підприємництва

11.        

Запровадження співпраці з банківськими та небанківськими фінансовими установами для спрощення системи кредитування та мікрокредитування суб’єктів малого та середнього бізнесу, створення на веб-сайті  ХАРКІВСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО ФОНДУ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА розділу щодо наявних програм кредитування для суб’єктів малого та середнього бізнесу

Протягом  року

Листом ХАРКІВСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО ФОНДУ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА (далі Фонд) від 03.02.2017 № 01-17/22 надіслані запити до найбільших та найстабільніших банків Харківської області щодо наявних кредитних програм для малого та середнього бізнесу.

На даний час сформована відповідна база кредитних програм та розміщення на офіційному сайті Фонду www.kharkiv.biz.ua у спеціальній рубриці «Можливості для бізнесу» (Банківський навігатор).

Також, Фонд бере активну участь у заходах та зустрічах з представниками міжнародних організацій – донорів міжнародної технічної допомоги для суб’єктів бізнесу.

27 червня 2017 року в рамках візиту представника Німецько-Українського фонду (далі – НУФ) відбулась робоча зустріч з Почесним консулом Федеративної Республіки Німеччина в Харкові пані Тетяною Гавриш. Під час зустрічі обговорювались варіанти спільного впровадження програм з підтримки фінансування малого та середнього підприємництва за кошти НУФ, у тому числі в рамках створеного в Харківській області «Агрофудкластера», який об’єднав у ланцюг доданої вартості малі та середні агропідприємства регіону.

 

У рамках візиту представник НУФ також виступив перед підприємцями м. Харків, яким представлена нова програма НУФ з підтримки фінансування інвестиційних проектів малого та середнього підприємнцитва за пріоритетними галузевими напрямами.

За результатами візиту сторони домовились про підписання Угоди про співробітництво між НУФ та Харківською обласною державною адміністрацією, яка згодом була підписана 22 вересня 2017 року в рамках проведення IX Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!».

29 червня 2017 року  представниками Фонду прийнято участь в інформаційному дні «Програми Горизонт 2020 для МСП, як фінансового інструменту підтримки інноваційного бізнесу».

Під час заходу присутні мали можливість задати питання та надати проектні пропозиції до аналізу експертам, які мають досвід у підготовці та оцінці проектних пропозицій для програми Горизонт 2020.

12.        

Мікрокредитування суб'єктів малого та середнього підприємництва на зворотній основі під бізнес-плани за пріоритетними напрямами розвитку підприємництва

Протягом  року

За підсумками конкурсу мікрокредитування суб’єктів підприємницької діяльності, який проходив у 2015 році обрано переможця ФОП Ребрик Ю.М. з бізнес-планом «Придбання поліграфічного обладнання». З підприємцем укладений відповідний Договір та виділено кошти у розмірі 100 тис. грн. терміном на 2 роки.

На даний час позичальником вже освоєно усі кошти за цільовим призначенням, що підтверджується відповідними документами.

Станом на 01 грудня 2017 року відбулось повернення позики у повному обсязі на суму 100 тис. грн.

Фондом проводиться супровід діючого договору безвідсоткової позики, зокрема аналіз впровадження суб’єктом підприємницької діяльності бізнес проекту, цільового використання отриманих коштів та контроль за своєчасним поверненням позики.

Також, рішенням Харківської обласної ради від 23.02.2017 № 382-VIІ затверджено новий Порядок використання коштів обласного бюджету, що виділяються для мікрокредитування суб’єктів малого та середнього підприємництва на зворотній основі під бізнес-плани проектів, на 2017 – 2020 роки.

Рішенням Харківської обласної ради від 25.05.2017 № 447-VII виділено кошти в сумі 400 тис. грн., для надання бюджетних позичок суб’єктам підприємницької  діяльності у 2017 році.

Рішенням Харківської обласної ради від 05.05.2017 № 447-VII виділено кошти в сумі 400 тис. грн. для надання бюджетних позичок суб’єктам підприємницької діяльності.

27 листопада 2017 року та 08 грудня 2017 року відбулись засідання з проведення конкурсного відбору суб’єктів малого та середнього підприємництва на отримання мікрокредитування у 2017 році. Засіданням конкурсної комісії з відбору суб’єктів малого і середнього підприємництва на отримання коштів обласного бюджету, що виділяються для мікрокредитування на зворотній основі під бізнес-плани проектів, відповідно до Порядку використання коштів обласного бюджету, що виділяються для мікрокредитування суб'єктів малого і середнього підприємництва на зворотній основі під бізнес-плани проектів, на 2017 – 2020 роки, затвердженого  рішенням обласної ради від 23 лютого 2017 року № 382-VII, розглянуто 5 заявок від фізичних осіб та юридичної особи. За результатами проведених засідань, комісією обрано 2 переможця з бізнес-планами «Модернізація та просування інтернет-магазину авто компонентів High Way1» та «Надання механізованих штукатурних послуг». Кредити надані терміном на два роки.

13.        

Забезпечення діяльності ХАРКІВСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО ФОНДУ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА з метою виконання заходів з підтримки розвитку підприємництва в Харківській області

Протягом  року

Фінансове забезпечення діяльності Фонду здійснювалось за рахунок коштів, отриманих з обласного бюджету. Рішенням Харківської обласної ради від 23.02.2017 № 382-VII з обласного бюджету  виділено:

- 680,2 тис. грн. (із загального фонду) – для забезпечення діяльності ХАРКІВСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО ФОНДУ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА з метою обслуговування та виконання заходів з підтримки розвитку малого підприємництва в Харківській області.

Згідно штатного розпису, структурою Фонду передбачено 5 штатних одиниць: директор, бухгалтер, 2 старших економіста, юрисконсульт.

3.2. Розвиток інфраструктури малого та середнього підприємництва

       14.        

Розширення інфраструктури підтримки підприємництва в районах області шляхом створення бізнес-центрів, консультаційних та інформаційних установ у районах і містах області

Протягом  

року

Протягом звітного періоду Фонд здійснював подальшу роботу з підтримки діяльності бізнес-центрів у Балаклійському, Первомайському та Печенізькому районах Харківської області (ГО «Інвалідів багатодітних родин, родин дітей інвалідів Балаклійського району Харківської області»; ГО спеціалізована соціальна служба «Волонтерський центр» Первомайського району Харківської області; організація роботодавців Печенізького району.). З організаціями підписані додаткові угоди і продовжено термін використання матеріально-технічної допомоги.

Робота щодо створення необхідних для підприємців нових об’єктів інфраструктури підтримки підприємництва проводиться з орієнтацією на місцеві потреби суб’єктів підприємництва.

 

Станом на 02.01.2018 інфраструктура підтримки малого та середнього підприємництва складається із 24 бізнес-центрів, 1 бізнес-інкубатора, 18 технопарків, 4 кластери, 44 біржі, 9 лізингових центрів, 7 координаційних центрів, 45 страхових компаній, 142 аудиторських фірми, 3 інноваційних фонди, 136 інвестиційних компаній, 50 громадських об’єднань підприємців, 8 фондів підтримки підприємництва, 308 установ, які надають консультування з питань комерційної діяльності й керування, 355 небанківських фінансових установ.

       15.        

Надання консультативної допомоги бізнес-центрам області та проведення семінарів для бізнес-центрів з обміну досвідом роботи

Протягом 

року

Фонд на постійній основі здійснює координацію діяльності бізнес-центрів, надає методичну допомогу.

У рамках співробітництва з «Консалтинговим центром» при Харківському міському центрі зайнятості прийнято участь у роботі Центру для надання консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності.

Також, Департаментом економіки і міжнародних відносин обласної державної адміністрації спільно з Фондом та за участю Харківської обласної громадської організації  «Асоціації приватних роботодавців» з 01 по 20 листопада проведено серію виїзних кустових зустрічей з представниками малого та середнього бізнесу районів Харківської області.

Зокрема, зустрічі відбулись для підприємців Дергачівського, Золочівського, Печенізьського, Валківського, Коломацького, Нововодолазького, Первомайського районів області та м. Чугуїв.

       16.        

Здійснення заходів з обліку установ інфраструктури підтримки підприємництва різних форм власності в районах і містах області та оприлюднення на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації та ХАРКІВСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО ФОНДУ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА

Протягом 

року

Фондом проводилась робота щодо моніторингу та обліку установ інфраструктури підтримки підприємництва різних форм власності в районах та містах Харківської області з метою створення спеціальної Бази. Були надіслані запити до районних державних адміністрацій та міських рад міст обласного значення. У результаті успішно проведеної роботи сформовано базу даних, яка розміщена у спеціальній рубриці на офіційному сайті: http://www.kharkiv.biz.ua.

Завдяки вищевказаній інформації підприємці з районів Харківської області мають змогу скористатись допомогою цих інституцій.

 

3.3. Інформаційно-маркетингова підтримка

       17.        

Висвітлення через  засоби масової інформації пріоритетних напрямів Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва

Протягом  року

 

За звітний період продовжено роботу щодо висвітлення важливих аспектів з розвитку малого та середнього підприємництва в засобах масової інформації.

Філія Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Харківська регіональна дирекція» також висвітлювала питання розвитку малого та середнього бізнесу в області.

13.01.2017 районна газета «Вісті Балаклійщини» повідомила, що уряд схвалив проект закону про ратифікацію Угоди між Україною та ЄС про участь України в програмі ЄС «Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME) (2014-2020)». Відповідне рішення було ухвалене у ході засідання Кабінету Міністрів України.

19.01.2017 обласна газета «Слобідський край» розповіла про зміни у податковому законодавстві, що стосуються у першу чергу фізичних осіб-підприємців, які повинні щомісяця сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ), – (ст. «Закрити ФОП не можна працювати»).

04.07.2017 – «Громадська експертиза». Координаторка проекту, спрямованого на соціально незахищені групи населення, Т. Ісаєва, тренерка проекту М. Згурська та учасник проекту О. Бєсєдін — учасники розмови про проект, мета якого — надання підтримки людям, які хочуть розпочати власну справу, їх бізнес-ідеям, навчити людей писати проекти, оформлювати їх в бізнес-плани тощо (хрон. 15 хв.).

27.11.2017 –  «Новини  Харківщини». Керівник обласної громадської організації «Центр Зайнятості Вільних Людей» Г. Лебедєва розповідає про проект, спрямований на підтримку самозайнятості переселенців та учасників АТО, який діє за фінансової підтримки Євросоюзу (хрон. 8 хв.).

19.12.2017 – «Новини Харківщини». Президент Харківської обласної громадської організації  «Асоціація приватних роботодавців» О. Чумак та ментор Д. Манич розповідають про проект «Новий відлік», головна мета –   підтримка малого підприємництва (хрон. 5 хв.).

       18.        

Організація постійно діючих рубрик стосовно розвитку малого та середнього підприємництва у теле-, радіопрограмах і в пресі

Протягом року

 

Питання щодо розвитку малого та середнього підприємництва  висвітлювали й інші комунальні ЗМІ області, такі як Вовчанська районна газета «Хлібороб», Кегичівська районна газета «Наш край», Валківська районна газета «Сільські новини», обласна газета «Слобідський край», «Печенізький край», «Голос Лозівщини», «Вісті Зміївщини», «Дворічанський край», Сахновщинська районна газета «Колос», Близнюківська районна газета «Нове життя», «Вісті Водолажчини», «Вісті Красноградщини» та інші.  

Висвітлювала цю тематику і філія ПАТ «НСТУ» «Харківська регіональна дирекція».

17.01.2017 – «Новини Харківщини». Голова асоціації приватних роботодавців Харківщини О. Чумак – про проект «Участь бізнес-асоціації в аналізі обласних бюджетів, як інструмент впливу на місцеву економічну політику» (хрон.7 хв.)

03.02.2017 – «Ранок з обласним». Інформація про семінар «Актуальні питання ведення підприємницької діяльності у 2017 році», організований Харківським регіональним фондом підтримки підприємництва для представників малого та середнього бізнесу, а також для бажаючих розпочати власну справу (хрон. 3 хв.).

16.02.2017 – «Ранок з обласним». Заступник начальника ГУ ДФС в Харківській області Н. Свєтош та в.о. начальника управління податків і зборів з фізичних осіб О. Петренко – про припинення діяльності фізичними особами-підприємцями, аналізують ці процеси.

27.02.2017 – «Новини Харківщини». Які можливості для розвитку підприємців регіону і чому їм потрібен відповідний майданчик на постійній основі, підтримку малого бізнесу в області, досвід у кількох проектах – розповідає підприємець В. Кандалов. Координатор «Станції успіху» К. Стрельченко – розповідає про проект «Новий відлік» для переселенців та учасників АТО (хрон. 7 хв.).

15.03.2017 – «Молодіжний всесвіт». В.о. директора Харківського обласного центру молоді М. Радченко – про найцікавіші молодіжні проекти, спрямовані, зокрема, на молодіжне підприємництво (хрон. 15 хв.).

16.03.2017 – «Вечір з обласним». Інформація за повідомленням заступника директора Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку міськради
А. Проскуріна щодо роботи бізнес-навігатора, завдання якого розповісти про сферу малого і середнього бізнесу та інвестиційної діяльності. (хрон.4 хв.).

05.06.2017 – «Ранок з обласним». Президент Харківської обласної громадської організації «Асоціація приватних роботодавців» розповів про проект «Новий відлік», розрахований на переселенців, учасників АТО та місцеве населення з метою допомоги запуску власного бізнесу, допомогу в розробці бізнес-плану, можливість презентувати свою ідею потенційним інвесторам (хрон.10 хв.).

06.06.2017 – «Ранок з обласним». Інформація про реалізацію проекту «Абетка експортера», спрямованого на підвищення рівня обізнаності представників малого та середнього бізнесу стосовно можливостей виходу їхньої продукції на зовнішні ринки (хрон. 3 хв.).

 

 

09.06.2017 – «Новини Харківщини». Президенти України – П. Порошенко та Литви – Д. Грібаускайте – про подальшу реалізацію важливих для України реформ, зокрема,  забезпечення прозорого бізнес-середовища (хрон.7 хв.)           .

26.06.2017 – «Слобожанські реалії». Президент Харківської обласної громадської організації «Асоціація приватних роботодавців» розповів про вплив підвищення мінімальної заробітної плати на малий бізнес, перспективи розвитку і підтримку підприємництва (хрон.10 хв.).

05.09.2017 – про розвиток малого та середнього бізнесу в районі розповіла газета «Голос Лозівщини». Газета підкреслює, що підприємництво затверджувалося через кооперативний рух. Ще 26 років тому в Конституції України навіть не було такої форми власності, як приватна. А вже сьогодні підприємці займають найбільшу нішу, найчисельніший сектор української економіки. Чотири основні напрямки діяльності – роздрібна торгівля, перевезення, сільське господарство, надання побутових послуг.

У Лозівському районі сьогодні 98 малих підприємств, які виробляють продукцію майже на 700 мільйонів гривень і складає 75 % від всього обсягу продукції, яка реалізується на Лозівщині. У звітному періоді 2017 року у районі зареєстровано 590 підприємців, що становить на 64 робочих місць більше, ніж у 2016 році. Також, зареєстровано 62 фермерських підприємства. На Лозівщині з кожним роком малий і середній бізнес піднімається на нову якісну сходинку у своєму розвитку, – констатує газета.

14.10.2017 – харківські підприємці пройшли навчання у школі малого бізнесу, – повідомила районна газета «Вісник Чугуївщини». Організаторами безкоштовних занять є Департамент економіки і міжнародних відносин обласної державної адміністрації спільно з ХАРКІВСЬКИМ РЕГІОНАЛЬНИМ ФОНДОМ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА та Харківською обласною громадською організацією «Асоціація приватних роботодавців».

       19.        

Створення спеціального інформаційного веб-ресурсу для підприємництва області, де буде розміщено  актуальну інформацію з різних аспектів діяльності суб’єктів господарювання і яка буде постійно оновлюватись

Протягом  року

 

У звітному періоді продовжено інформаційне наповнення офіційного сайту ХАРКІВСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО ФОНДУ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА (далі – Фонд) www.kharkiv.biz.ua, який надає можливість широкому колу відвідувачів ознайомитись із основними заходами регіональної та державної підтримки в сфері підприємництва.

Щомісячно у розділі «Календар підприємця» розміщується інформація з термінами подання звітності та сплати податків, видається Дайджест ХРФПП, який надає можливість відслідковувати актуальні соціальні та економічні новини області, останні зміни в законодавстві та інформацію про діяльність Фонду.

 

З метою виконання заходів Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва в Харківській області на 2016 – 2020 роки, Фондом проведена робота щодо обліку установ інфраструктури підтримки підприємництва різних форм власності в районах та містах Харківської області. За підсумком сформована база даних, яка розміщена у спеціальній рубриці на офіційному сайті Фонду: http://www.kharkiv.biz.ua.

Усі бажаючі можуть у вільному доступі ознайомитись із зазначеним переліком.

Крім того, на виконання вказаної Програми, сформована база кредитних програм та розміщена на офіційному сайті Фонду у спеціальній рубриці «Можливості для бізнесу» (Банківський навігатор).

У розділі «Кредитування підприємців» систематично оновлюється інформація щодо актуальних стипендій та грантів Міжнародної технічної допомоги.

Також, оновлена база даних об’єктів комунального майна, які можуть бути передані в оренду або у власність суб’єктам підприємницької діяльності з метою реалізації проектів у сфері малого та середнього підприємництва.

3.4. Сфера надання адміністративних послуг

       20.        

Проведення моніторингу щодо дотримання чинного законодавства у сфері надання адміністративних послуг та вироблення пропозицій центральним органам виконавчої влади щодо їх удосконалення

Протягом  року

Усі центри надання адміністративних послуг області чітко дотримуються норм чинного законодавства. За результатами моніторингу виявлені деякі питання, які потребують вирішення на законодавчому рівні. Листи з пропозиціями направлені до відповідних центральних органів виконавчої влади. 

В області проводяться консультації та наради із суб’єктами надання адміністративних послуг щодо законодавчого врегулювання питань, пов’язаних з передачею органам місцевого самоврядування послуг центральних органів виконавчої влади.

       21.        

Оновлення матеріально-технічної бази центрів надання адміністративних послуг, комп’ютерної техніки та програмного забезпечення

Протягом року

Усі центри надання адміністративних послуг оснащені необхідною матеріально-технічною базою, засобами телекомунікаційного зв’язку, комп’ютерною технікою та програмним забезпеченням.

Регіональний центр адміністративних послуг у м. Харків обладнаний системою відеоспостереження, яка дозволяє мінімізувати корупційний ризик, максимально уникати конфліктних ситуацій і забезпечити відео-трансляцію роботи Центру на його офіційному сайті. Для видачі закордонних паспортів та паспортів громадянина України у формі             ID-картки встановлено обладнання та програмне забезпечення – 5 робочих станцій.

 

 

Через державні реєстри (Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державний реєстр прав на нерухоме майно, громадських об’єднань) надаються адміністративні послуги Міністерства юстиції України.

Завдяки співпраці з Головним управлінням Держгеокадастру у Харківській області адміністратор ЦНАП у м. Куп’янськ пройшов навчання та отримав доступ до програмного забезпечення «Державний земельний кадастр». Також, адміністраторами                          ЦНАП м. Первомайський, ЦНАП Зміївської та Дворічанської районних державних адміністрацій пройдено відповідне стажування та ведеться робота щодо підключення до Державного земельного кадастру.

Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках реалізації проекту міжнародної технічної допомоги встановлено обладнання «електронна черга» у ЦНАПах Балаклійського, Дергачівського, Зміївського, Харківського районів та м. Куп’янськ.

В області надання послуг щодо видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон з електронним носієм біометричної інформації забезпечено у: Регіональному центрі послуг м. Харків, ЦНАПах Шевченківського та Київського районів м. Харкова. Також, Харківською міською радою додатково закуплено та буде встановлено відповідне обладнання у всіх територіальних підрозділах ЦНАП м. Харкова.

Нововодолазькою об'єднаною територіальною громадою придбано та встановлено комплект відповідного обладнання, підключення до каналів конфіденційного зв’язку відбудеться у 2018 році.

       22.        

Реалізація проектів з оптимізації процесу надання адміністративних послуг та запровадження їх надання в електронному вигляді

Протягом року

Через відповідні реєстри (Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державний реєстр прав на нерухоме майно, громадських об’єднань) центрами надання адміністративних послуг надаються адміністративні послуги Міністерства юстиції України.

Також, через ЦНАП області доступні для отримання електроні послуги Держгеокадастру.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.06.2017 № 394-р «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції розвитку системи електронних послуг в Україні на 2017 – 2018 роки» для забезпечення реалізації механізму надання адміністративних послуг в електронній формі та інтеграцію їх до Єдиного порталу адміністративних послуг затверджено розпорядження голови обласної державної адміністрації від 06.09.2017 № 426 «Про створення робочої групи з реалізації Концепції розвитку системи електронних послуг в Україні на 2017 – 2018 роки».

 

Згідно з Планом заходів, структурними підрозділами обласної державної адміністрації проведено заходи з реінжинірингу переліків послуг, порядку їх надання, рівня можливості електронізації послуг (повністю або частково) та проблемні питання їх переведення в електронний формат.

29.09.2017 проведено засідання Робочої групи, на якому розроблено План заходів Харківської обласної державної адміністрації.

02.11.2017 відбулась презентація спільного проекту Ізюмської міської ради та компанії Фосс-Он-Лайн на тему: «Досвід створення електронного реєстру міської громади та впровадження програмного забезпечення для автоматизації діяльності ЦНАП і відділу державної реєстрації виконавчого комітету Ізюмської міської ради».

23.11.2017 відбувся всеукраїнський інформаційно-координаційний семінар в межах реалізації інформаційно-сервісного проекту «Ліцензування освітньої діяльності в електронній формі».

18.12.2017 відбувся публічний семінар  із запровадження надання в електронній формі послуг у сфері містобудівної діяльності за участю Державного агентства з питань електронного урядування України, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Координатора проектів ОБСЄ в Україні, центрів надання адміністративних послуг та будівельних організацій області.

       23.        

Проведення спільно з суб’єктами надання адміністративних послуг навчальних заходів для адміністраторів центрів

Протягом року

Протягом 2017 року проведено (34 заходи):

- 8 навчальних семінарів стосовно вирішення питань, які виникають при практичному впровадженні переліку адміністративних послуг;

- 10 семінарів у Головному територіальному управлінні юстиції у Харківській області;

- 10 засідань робочої групи з надання адміністративних послуг із реєстрації прав на нерухоме майно та бізнесу для державних реєстраторів спільно з Головним територіальним управлінням юстиції у Харківській області;

- 1 публічний семінар  із запровадження надання в електронній формі послуг у сфері містобудівної діяльності за участю Державного агентства з питань електронного урядування України спільно з Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та Координатора проектів ОБСЄ в Україні;

- 2 семінари на тему: «Реформування системи публічних послуг в Україні», організованих на базі Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України;

 

- 3 практичних семінари на тему: «Мережа змін» за ініціативи Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

       24.        

Здійснення моніторингу роботи центрів надання адміністративних послуг в Харківській області

Протягом  року

Протягом 2017 року на постійній основі здійснювався аналіз кількості наданих ЦНАП адміністративних послуг; своєчасності надання послуг; зручності для споживачів; взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг.

Проводились виїзні робочі зустрічі представників Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону обласної державної адміністрації спільно з  адміністраторами центрів надання адміністративних послуг області, на яких відбувалось обговорення питань подальшого розвитку центрів надання адміністративних послуг, пропозицій щодо вирішення питань, які виникають при практичному наданні адміністративних послуг мешканцям громад.

На офіційних сайтах обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій, міських рад міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад у розділах «Адміністративні послуги» та «Доступ до публічної інформації»:

- розміщена актуальна інформація про центри надання адміністративних послуг області, перелік адміністративних послуг, які надають структурні підрозділи обласної державної адміністрації через центр надання адміністративних послуг м. Харкова та інформаційні картки таких адміністративних послуг;

- створено підрубрику «Інформація про сільські, селищні та міські ради, їх виконавчі комітети, що здійснюють реєстрацію/зняття з місця реєстрації проживання/перебування фізичних осіб на території Харківської області»;

- бланки заяв, необхідних для звернення щодо надання адміністративних послуг;

- адміністративні дані, що збираються (обробляються) розпорядником інформації «Моніторинг функціонування ЦНАП»;

- «Карта центрів надання адміністративних послуг Харківської області».

Для моніторингу та аналізу якості обслуговування відвідувачів центрів надання адміністративних послуг проводилась:

- процедура «Таємний клієнт»;

- анкетування відвідувачів;

- аналіз кількості та змісту талончиків «електронної черги», вкинутих до відповідних скриньок;

- аналіз інформації, що надходить від споживачів послуг за допомогою інструментів інтерактивного спілкування та/або Книги відгуків і пропозицій.

Також, центрами надання адміністративних послуг м. Харків, м. Чугуїв, м. Первомайський, центром надання адміністративних послуг при Балаклійській районній державній адміністрації  запроваджено систему он-лайн консультування.

3.5. Сприяння залученню міжнародної технічної допомоги у сферу підтримки та розвитку малого та середнього підприємництва

       25.        

Підтримка малого та середнього бізнесу, у тому числі серед внутрішньо переміщених осіб, за рахунок ресурсів міжнародних донорських організацій

Протягом року

У 2017 році зберігався пріоритет міжнародних донорських організацій у частині підтримки розвитку малого та середнього бізнесу за напрямом відновлення та започаткування власного бізнесу у т.ч. серед внутрішньо переміщених осіб, а також створення нових робочих місць для переселенців.

Протягом 2017 року Департаментом з підвищення конкурентоспроможності регіону обласної державної адміністрації (далі – Департамент) зафіксована діяльність у Харквіській області наступних проектів і програм, які направлені на розвиток малого та середнього підприємництва і підтримуються міжнародними організаціями:

БФ «Карітас України» та БФ «Карітас Харків»:

·          Проект «Створення робочих місць для нового життя. Гранти для роботодавців», який впроваджується зі сприянням CRS. Надавалась допомога у розмірі 30 000 грн., на створення та облаштування додаткового робочого місця для внутрішньо переміщених осіб.

22 лютого 2017 року за підтримки Департаменту, БФ «Карітас України» на базі              Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України проведено інформаційну сесію проекту для цільової аудиторії. У заходах взяли участь 28 представників суб’єктів господарювання Харківської області.

·          Проектом «Підтримка підприємців серед ВПО» надавалась можливість отримати фінансування на започаткування або відновлення підприємницької діяльності у розмірі        від 20 000 до 25 000 грн.

Також, у Харкові функціонує IDP (Independent Development People) Business Space –соціальний бізнес-простір. Резидентами є грантери фонду, люди різноманітних професій, які під одним дахом відновлюють втрачений або будують новий бізнес. Простір включає в себе:

- коворкінг на 25 робочих місць;

- івент-зону для заходів, презентацій та ін. (50 місць);

- навчальну зону для майстер-класів, тренінгів та ін. (20 місць);

- зону для проведення переговорів (6 місць).

- «IDP Business School» школа для підприємців, яка дозволить отримати знання для успішного розвитку бізнесу.

Міжнародна організація з міграція (МОМ):

·          Проект «Підтримки працевлаштування ВПО, учасників бойових дій та членів місцевих громад» за підтримки Європейського Союзу. Мета проекту: інтеграція та об'єднання внутрішньо переміщених осіб та членів, приймаючих громад, шляхом соціальної згуртованості населення та миробудівництва. Для учасників проекту проводились тренінги та надавались гранти від 400 до 2150 євро на закупівлю обладнання або на оплату курсів перекваліфікації.

·          Проект «Новий відлік». Третя фаза проекту впроваджується в рамках «Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва в Харківській області на             2016 – 2020 рік» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та спрямований на підтримку, започаткування, розвиток або відновлення підприємницької діяльності для внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО та членів їх родин. Проведено захист бізнес планів за результатами відповідних тематичних навчань.

Також, у зв’язку із значною кількістю бажаючих долучитись до проекту, організаторами прийнято рішення запустити проект «Новий відлік. Малі міста» за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) для представників Балаклійського, Чугуївського, Первомайського та Лозівського районів Харківської області.

Агенство США з міжнародного розвитку USAID:

·          Проект «Економічні можливості постраждалим від конфлікту». Надається підтримка у створенні робочих місць для внутрішньо переміщених осіб та започаткуванні власного бізнесу переселенців. Реципієнтом та виконавцем проекту є Міжнародний благодійний фонд «Український жіночий фонд»; бенефіціар – Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

З метою підвищення ефективності залучення міжнародної технічної та фінансової допомоги, збільшення знань та навичок потенційних реципієнтів, а також для забезпечення оперативного інформування про доступні можливості, Департаментом у 2017 році проведено наступні інформаційні та практичні заходи серед яких:

- 16 семінарів-тренінгів з проектного менеджменту для потенційних реципієнтів регіону, в тому числі, у районах та містах Харківської області;

- сформовано 66 Дайджестів – запитів проектів та програм міжнародної допомоги, які розміщені на сайті та включені до щотижневої розсилки Департаменту 1102 адресатам – представникам органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, організацій громадянського суспільства, вищих навчальних закладів і малого та середнього бізнесу;

- на сайті Департаменту розроблено розділ «Бібліотека МТД», в якому розміщено каталог донорських організацій, методична література із підготовки проектів, посібники та важливі корисні посилання;

- створено та наповнено розділ «Бібліотека експортера»;

- розроблено та розміщено на сайті Департаменту 7 інформаційних підбірок із інформацією про можливості та умови участі у проектах та програмах міжнародної технічної допомоги, в тому числі з підтримки малого та середнього бізнесу;

- спільно з представниками донорських організацій проведено 4 інформаційні сесії та презентації проектів міжнародної технічної допомоги, серед яких слід відзначити Агрофінансовий форум «Нові можливості для малих та середніх сільгоспвиробників», який відбувся 18.12.2017 на базі Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка. Про доступні можливості для сільгоспвиробників розповіли представники проектів USAID «Кредитування сільськогосподарських виробників» (КЕП), «Підтримка аграрного і сільського розвитку» («Агросільрозвиток»), «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). У роботі форуму прийняли участь 127 учасників, серед яких: представники малих фермерських підприємств, об'єднаних територіальних громад, профільних вищих навчальних закладів регіону.

З метою розширення співробітництва із програмами міжнародної технічної допомоги укладено меморандум про співробітництво між Швейцарсько-Українським проектом «Підтримка децентралізації України» DESPRO, Харківською обласною державною адміністрацією та Харківською обласною радою.

Протягом 2017 року Департаментом реалізується проект «Абетка експортера», спрямований на підвищення рівня обізнаності представників ділових кіл регіону стосовно особливостей здійснення експортної діяльності. У рамках проекту проведено:

- 6 освітніх семінарів, учасниками яких були 309 представників малого та середнього бізнесу Харківщини;

- розроблено та оприлюднено 9 Дайджестів «Виставково-ярмаркові заходи в країнах – торговельних партнерах України»;

- опубліковано 34 аналітичні довідки щодо імпортних потреб країн – торгівельних партнерів України, ринки яких перебувають у фокусі розвитку експорту відповідно до Експортної стратегії України;

- розроблено та поширено інформаційно-аналітичну підбірку «Логістика: практичні поради експортеру»;

- поширено методичні та аналітичні матеріали програм LEV (USAID) та CUTIS, спрямовані на підтримку розвитку малого та середнього підприємництва

30.11.2017 у рамках Канадсько-українського проекту підтримки торгівлі та інвестицій CUTIS за участі представників керівництва Офісу з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України проведено зустріч «Жіноче підприємництво: вихід на зовнішні ринки». Загальна кількість учасників – 41 особа, 12 з яких є постійними слухачами проекту «Абетка експортера». Під час зустрічі кожна учасниця отримала практичний посібник з експорту до Канади I CAN Export.

3.6. Підготовка кадрів

       26.        

Робота щодо інформування та залучення кандидатів до участі у стажуванні в Німеччині за Програмою Федерального міністерства економіки та енергетики для управлінських кадрів «Fit for Partnership with Germany»

Протягом року

Протягом 2017 року Департаментом економіки і міжнародних відносин обласної державної адміністрації проводилась робота з поширення інформації серед підприємницьких та ділових кіл області з реалізації Програми Федерального міністерства економіки та енергетики для управлінських кадрів «Fit for Partnership with Germany». Так, велась співпраця з Харківською обласною громадською організацією «Асоціація приватних роботодавців», Всеукраїнською громадською організацією «Український союз промисловців і підприємців», Харківською торгово-промисловою палатою, районними державними адміністраціями та міськими радами міст обласного значення Харківської області щодо залучення можливих кандидатів до Програми Федерального міністерства економіки та енергетики для управлінських кадрів «Fit for Partnership with Germany».

Також, на сайті та на сторінці у соціальній мережі Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону обласної державної адміністрації поширено інформацію про Програму Федерального міністерства економіки та енергетики для управлінських кадрів «Fit for Partnership with Germany» (розміщено в розділі «НОВИНИ» від 31.07.2017 та 01.09.2017) та включено до чотирьох щотижневих розсилок Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону обласної державної адміністрації, які направлені на інформування зацікавлених сторін про актуальні заходи та новини у сферах міжнародної допомоги, експортної діяльності підприємств та надання адміністративних послуг.

 

 

 

 

 

 

З огляду на важливість для товаровиробників Харківщини перспектив налагодження контактів з метою організації взаємовигідного співробітництва з підприємствами Німеччини, а також враховуючи оптимальний баланс теоретичної складової учбової Програми «Fit for Partnership with Germany» та сучасних механізмів практичної підготовки управлінських кадрів підприємств приватного сектору економіки планується провести консультації та запросити фахівців Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH для презентації Програми у 2018 році.

       27.        

Реалізація комплексної освітньої програми «Школа малого бізнесу»

Протягом року

З метою підвищення конкурентоспроможності бізнесу шляхом організації комплексного підходу до поширення знань і кваліфікації підприємців та бажаючих розпочати власну справу протягом звітного періоду 2017 року продовжено реалізацію комплексної освітньої програми «Школа малого бізнесу».

Спільно з кафедрою економічної кібернетики та прикладної економіки Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна розроблено унікальний освітній курс для підприємців «IT-інструменти для бізнесу», який проходив з 18 квітня по 14 червня 2017 року.

Під час курсу, який складався з 16 занять та охоплював найбільш важливі аспекти бізнесу, слухачі мали змогу в інтерактивній формі ознайомитись та застосувати на практичних заняттях різноманітні сервіси, платформи, методики та моделі для ведення власного бізнесу.

За підсумком зазначеного курсу підприємці отримали необхідні навички не тільки для ефективного використання сучасних ІТ-технологій, але і  стали ширше дивитись на існуючі можливості з урахування власних недоліків, слабких та навпаки сильних сторін.

Наприкінці курсу, слухачі отримали свідоцтва підвищення кваліфікації ХАРКІВСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО ФОНДУ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА.

З 17 жовтня по 21 листопада 2017 року проведено новий спеціальний курс «Школа малого бізнесу (ІІ рівень)», який був орієнтований на вже досвідчених підприємців.

Під час курсу, який складався з 11 занять у формі семінарів-практикумів та майстер-класів, представники бізнесу мали змогу здобути нові знання та навички або підвищити вже набуті.

 

 

 

 

 

       28.        

Проведення семінарів і майстер-класів для бажаючих розпочати власну справу, у т.ч. для демобілізованих із зони АТО та ВПО

Протягом року

За звітний період ХАРКІВСЬКИМ РЕГІОНАЛЬНИМ ФОНДОМ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА проведено 9 заходів, які відвідали майже 600 підприємців у               т.ч. демобілізовані із зони АТО та ВПО, а саме:

5 відкритих семінарів у м. Харків за наступними темами:

- 26 січня 2017 року – «Актуальні питання ведення підприємницької діяльності у            2017 році»;

- 15 березня 2017 року – «Роз’яснення основних вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, а також зменшення тиску на суб’єкти господарювання»;

- 20 червня 2017 року – «Основні вимоги законодавства у сфері техногенної безпеки до об’єктів підвищеної небезпеки»;

- 21 вересня 2017 року – «Роз’яснення основних вимог законодавства у галузі будівництва з питань пожежної безпеки»;

- 07 грудня 2017 року – «Роз’яснення основних вимог законодавства з питань гігієни та охорони праці, а також застосування санкцій та обліку пожеж».

1 зустріч  з підприємцями та представниками Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області:

- 28 березня 2017 року – «Новації оподаткування підприємницької діяльності. Декларування доходів громадян, отриманих у 2016 році».

3 інтернет – конференції спільно з представниками Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області:

- 30 січня 2017 року – «Податкові новації підприємницької діяльності»;

- 18 квітня 2017 року – «Декларування доходів громадян та податкова знижка»;

- 28 вересня 2017 року – «Інформаційна підтримка платників за допомогою веб-порталу ДФС».

       29.        

Проведення щорічного конкурсу «Підприємець року»

Протягом року

06 вересня 2017 року відбувся урочистий прийом голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради з нагоди Дня підприємця. На заході було відзначено кращих підприємців Харківського району,  які зробили вагомий внесок у розвиток підприємницької діяльності.

 

 

 

 

 

3.7. Підтримка програм зайнятості. Сприяння розвитку підприємницької ініціативи у незайнятого населення

       30.        

Сприяння підвищенню зацікавленості роботодавців у створенні нових робочих місць у пріоритетних видах економічної діяльності, зокрема шляхом компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для працевлаштування

безробітних

Протягом року

З метою підвищення зацікавленості роботодавців у створенні нових робочих місць у пріоритетних видах економічної діяльності, зокрема шляхом компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для працевлаштування безробітних, службою зайнятості ведеться відповідна робота. Так, роботодавцям, які працевлаштовують на новостворені робочі місця громадян з числа безробітних, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, компенсуються витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожну прийняту на нове робоче місце таку особу. Протягом 2017 року прийнято 1,5 тис. рішень про працевлаштування безробітних, за яких здійснюватиметься компенсація таких витрат, в т.ч. майже 0,6 тис. щодо осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

       31.        

Проведення щороку у лютому-березні двомісячника з укладання колективних договорів на підприємствах області з метою соціального захисту працівників

лютий-березень

З метою соціального захисту працівників у лютому-березні 2017 року проведено черговий двомісячник з укладання колективних договорів підприємствами, установами, організаціями області. Департаментом соціального захисту населення обласної державної адміністрації узагальнено інформацію місцевих управлінь соціального захисту населення про результати двомісячника.

За даними моніторингу в області укладено 15,8 тис. колективних договорів. Колективно-договірним регулюванням охоплено 612,9 тис. працівників області або 84,5% від загальної чисельності працюючих в області.

       32.        

Забезпечення професійного орієнтування  незайнятого населення з метою розвитку ними підприємницької ініціативи у сфері малого та середнього бізнесу шляхом виплати одноразової допомоги по безробіттю для організації власної справи

Протягом року

В області проводиться постійна системна інформаційно-роз’яснювальна робота щодо орієнтації незайнятих осіб на започаткування ними власної справи, розвитку та підтримки підприємницьких ініціатив.

Протягом січня-грудня 2017 року службою зайнятості проводились семінари, надавались безоплатні індивідуальні і групові консультації з питань організації та провадження підприємницької діяльності, а саме:

- понад 200 профінформаційних семінарів «Як розпочати власний бізнес», у яких взяли участь 1,9 тис., осіб з числа незайнятих;

- майже 50 профконсультаційних семінарів «Від бізнес ідей до власної справи» за участю 0,4 тис., таких осіб;

 

 

- близько 6,7 тис., осіб отримали безкоштовні консультації з питань пошуку, відбору та найму персоналу, оформлення трудових відносин, державної реєстрації суб’єктів господарювання тощо.

Для орієнтації незайнятого населення на організацію власної справи в сфері сільського (зеленого) туризму, що є перспективною в регіоні, в профінформаційних секторах базових центрів зайнятості розташована відповідна підбірка матеріалів, зокрема з розвитку народних промислів. Протягом 2017 року проведено 10 семінарів з питань організації зеленого туризму за участю більше 50 осіб.

Крім цього, з метою здійснення консультативної підтримки у започаткуванні власної справи, проведено близько 180  уніфікованих профінформаційних семінарів для жителів села за темами: «Ефективне ведення сільського господарства», «Служба зайнятості працівникам села», в яких взяли участь 1,5 тис. осіб.

Для організації підприємницької діяльності у 2017 році по Харківській області одноразово допомогу по безробіттю виплачено 72 безробітним особам, з яких: 23 особи – молодь віком до 35 років; 9 осіб з числа сільських мешканців; 24 особи потребують додаткових гарантій у сприянні у працевлаштуванні, 13 осіб – проживають у малих містах.

       33.        

Здійснення підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва шляхом проведення семінарів, тренінгів, майстер-класів та надання інформаційних, маркетингових, юридичних консультацій підприємцям-початківцям з використанням можливостей Консалтингового центру Державної служби зайнятості

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Протягом року

Для здійснення підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва, забезпечення всебічного інформування та доступу до системи консалтингових послуг при кожному центрі зайнятості у Харківському регіоні відкриті Консалтингові центри, створені зони коворкінгу, які обладнані необхідною комп’ютерною технікою, доступом до мережі Інтернет, wi-fi та пакетом бізнес-програм.  

Послуги у сфері бізнес-планування та розвитку власної справи на початку підприємницької діяльності надаються за рахунок співпраці з органами місцевої влади, представниками державних та недержавних структур, які за напрямами діяльності сприяють розвитку та підтримці малого підприємництва, на безоплатній основі та розраховані на дві категорії клієнтів: тих, хто планує зайнятися підприємницькою діяльністю (сектор «Відкриття власного бізнесу»), та підприємці-початківці, зокрема колишні безробітні, які отримали одноразову допомогу на відкриття власної справи (сектор «Підтримка власного бізнесу»).

Так, протягом 2017 року в секторі «Відкриття власного бізнесу» проведено понад            200 інформаційних семінарів «Як розпочати свій бізнес» (1,9 тис. учасники) та майже          50 консультаційних семінарів «Від бізнес-ідеї до власної справи» (понад 0,4 тис. учасників).

 

У Консалтингових центрах акумулюється інформація про основні проблеми і труднощі, з якими стикаються підприємці-початківці, забезпечується зручний доступ до інформації і можливість отримання консультації з «перших рук» від фахівців професіоналів.

Родзинкою діяльності центрів є постійне проведення різноманітних тренінгів та майстер-класів, під час яких майбутні підприємці з числа безробітних осіб, які планують започаткувати власну справу та молоді люди, які тільки-но відкрили приватне підприємство, можуть завести нові та корисні знайомства, поспілкуватися з успішними людьми, освоїти навики роботи в команді, набути майбутніх партнерів по бізнесу, а головне – отримати впевненість та підтримку. У центрах реалізована можливість надання соціальними партнерами служби зайнятості дистанційних консультацій підприємцям у режимі он-лайн.

На виконання Порядку забезпечення надання територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері зайнятості населення та трудової міграції, консультацій особам з питань організації та провадження підприємницької діяльності, надано 6,7 тис. консультацій.

У рамках угод про співпрацю з Харківським обласним центром зайнятості, Центр управлінського консалтингу «Софія» проводить тренінги на тему: «Маркетинг в області ЗМІ», а ТОВ «Видавничий будинок «Фактор» надає індивідуальні консультації з юридичних та комерційних питань. Відвідувачі мають можливість отримати покрокову інструкцію з питань основ бухгалтерського обліку, зокрема заповнення звітності до фіскальних органів за допомогою відео-уроків (6 уроків по 10 хвилин).

Також, проводиться інформування підприємців і про можливість долучитися до методичних матеріалів у форматі бізнес-помічника, та отримати безкоштовні онлайн-консультації з бухгалтерських, юридичних і банківських питань на порталі проекту «КУБ». Відповідні посилання розміщені на комп’ютерах вільного доступу в Консалтингових центрах.

З метою зменшення кількості безробітних громадян шляхом сприяння розвитку малого і середнього бізнесу, розпочато запровадження краудфандінгової платформи у діяльності служби зайнятості. Принцип роботи такої платформи надаватиме можливість майбутньому підприємцю залучити на реалізацію власної справи кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, кошти міжнародних донорів, місцевих бюджетів та волонтерів.

 

 

3.8. Розвиток страхового ринку

       34.        

Проведення засідань у форматі «круглих столів», семінарів, нарад з актуальних питань страхування за участю депутатів, представників облдержадміністрації, провідних наукових закладів, страхових організацій та страхових компаній

Протягом  року

01.03.2017 проведено круглий стіл Харківського союзу страховиків та кафедри фінансів і кредиту Харківського національного університету будівництва та архітектури на тему: «Співробітництво з питань підвищення кваліфікації та стажування педагогічних і науково-педагогічних працівників».

07.06.2017 проведено круглий стіл Харківського союзу страховиків та Управління патрульної поліції в м. Харкові на тему: «Повернення чинності страхового полісу та використання Європротоколу».

08.09.2017 проведено семінар Харківського союзу страховиків на тему: «Фінансова, податкова та спеціалізована звітність страхової компанії за 9 місяців 2017 року».

       35.        

Проведення конкурсу студентських наукових робіт зі страхування

Протягом  року

Протягом звітного періоду 2017 року Харківським союзом страховиків не було проведено конкурсу студентських наукових робіт зі страхування.

       36.        

Проведення соціологічного дослідження стану та тенденцій розвитку страхового ринку регіону з метою відпрацювання заходів та пропозицій щодо його стимулювання

Один раз на рік

У звітному періоді 2017 року Харківським союзом страховиків  не було заплановано проведення соціологічного дослідження стану та тенденцій розвитку страхового ринку регіону.

 

       37.        

Проведення на базі страхових компаній Харківського регіону практичних занять, переддипломної практики студентів

Протягом року

У травні-червні 2017 року Харківським союзом страховиків проведено ознайомчу та виробничу практику студентів у страхових компаніях.

У жовтні-листопаді 2017 року Харківським союзом страховиків проведено виробничу та переддипломну практику студентів у страхових компаніях.

 

 

       38.        

Проведення науково-практичних конференцій регіонального та міжнародного рівня з актуальних проблем страхового забезпечення малого та середнього підприємництва із запрошенням науковців і практиків галузі

Протягом року

Харківським союзом страховиків  проведено обговорення тимчасових особливостей здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, а саме: про підсумки діяльності страхового ринку України та урочистої Церемонії нагородження Лідерів «Національної премії Insurance TOP» та «Національного Клубу страхової виплати».

       39.        

Підвищення рівня діяльності зі сприяння соціального захисту населення (страхування життя, пенсійне страхування, медичне страхування, пільгове особисте страхування найбільш незахищених верств населення)

Протягом року

Харківським союзом страховиків протягом 2017 року проведено заходи з підвищення рівня діяльності зі сприяння соціального захисту населення, а саме: проведено консультації, семінари, конференції з актуальних питань страхування населення.

 

       40.        

Систематичне проведення аналізу проблем страхування з метою виборів пріоритету та удосконалення стратегії розвитку страхової галузі

Протягом року

Пропозиції Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг України щодо проекту «Про внесення змін до Методики формування страхових резервів за видами страхування, іншими ніж страхування життя та Положення про обов’язкові критерії та нормативи достатності, диверсифікованості та якості активів страховика».

Підсумки діяльності страховиків на ринку Обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності в Харківському регіоні та затвердження заходів забезпечення сталого розвитку ринку.

       41.        

Проведення опитування страхових компаній з метою вдосконалення державних програм з підтримки підприємництва

Протягом року

На постійній основі проводиться опитування керівників страхових компаній та експертів страхового ринку, метою якого є виявлення проблем із обов’язкового страхування в Україні.

       42.        

Сприяння у виданні підручників, методичних матеріалів зі страхової справи

Протягом року

Харківським союзом страховиків проводиться робота з видання підручників, методичних матеріалів зі страхової справи.

Так, розроблено та роздано інформаційний матеріал для всіх патрульних поліції в м. Харків щодо сприяння страхувальникам у разі настання дорожньо-транспортної пригоди.

       43.        

Співпраця із засобами масової інформації стосовно висвітлення показників фінансової діяльності компаній, проведення прес-конференцій, надання експертних коментарів за вимогою ЗМІ для інформування населення з важливих питань у сфері страхування

Протягом року

Харківський союз страховиків організовує надання експертних коментарів для інформування населення з важливих питань у сфері страхування, які транслюються в ефірі обласного телеканалу «ОТБ».

Проведення прес-конференції з представниками засобів масової стосовно введення «електронного євро протоколу».

Проведення інформаційно-розяснювальної роботи стосовно проблем ринку Обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності в Харківському регіоні.

 

       44.        

Сприяння діяльності страхового омбудсмена та впровадженню дієвого механізму досудового врегулювання спорів на ринку страхових послуг

Протягом року

Допомога страхового омбудсмена є безкоштовною для громадян. Рішення омбудсмена є обов’язковими до виконання для страхових компаній – членів спілки  «Український страховий омбудсмен».

За звітний період надано 1268 консультацій. За сприяння страхового омбудсмена задоволено 209 скарг від постраждалих, а загальна сума виплат склала близько 5 мільйонів гривень.

       45.        

Здійснення контролю за розповсюдженням реклами у сфері страхових послуг, виготовлення спільної реклами страховиками

Протягом року

Харківським союзом страховиків  на постійній основі здійснюється контроль за розповсюдженням реклами у сфері страхових послуг, виготовленням спільної реклами страховиками.

 

 

       46.        

Створення умов для розвитку страхування нерухомості юридичними та фізичними особами від природних катастроф та техногенних аварій, залучення благодійників для розв’язання питань, що мають важливе суспільне значення

Протягом року

Харківським союзом страховиків створюються сприятливі умови для розвитку страхування нерухомості юридичними та фізичними особами від природних катастроф та техногенних аварій.

4. Цільові підпрограми, інноваційні та пілотні проекти

4.1. Галузь інформаційно-комунікаційних технологій

42.       

Залучення студентської молоді Харківщини у сферу інформаційно-комунікаційних технологій в рамках проекту «Kharkiv IT Unicorns»

Протягом року

Департаментом з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації (далі – Департамент) за звітний період 2017 року з інформаційної підтримки проведено 6 тренінгів у рамках проекту «Kharkiv IT Unicorns», зокрема:  

- 09.02.2017 – «Techno Trends Meetup», під час якого учасники мали змогу дізнатись корисну інформацію щодо мотиваційних елементів у системі побудови стартапу;

- 23.02.2017 – «Дослідження ринку»;

- 09.03.2017 – «Ключові ресурси» Під час тренінгу студенти отримали нові знання щодо ключових ресурсів, які потрібні для ціннісних пропозицій задля побудови взаємовідносин із клієнтами, ефективних каналів збуту продукту;

- 23.03.2017 – «Ключові види діяльності»;

- 06.04.2017 – «Інтелектуальна власність в стартапах»;

- 20.04.2017 – «Підготовка бізнес-презентацій». Під час тренінгу його учасники дізналися основні елементи професійної презентації, а також отримали інформацію щодо побудови правильного пітча, рекомендації стосовно комунікацій з аудиторією та потенційними інвесторами.

Під час заходів проекту учасники одержали від організаційного комітету проекту поліграфічну продукцію презентаційного характеру: книга «Харківщина – конкурентоспроможний регіон», брошура «Харківська область».

Департаментом на регулярній основі поширюється шляхом розміщення на сайті Департаменту, сторінці Департаменту у соціальній мережі, шляхом e-mail розсилки інформація щодо можливостей:

·      підвищення кваліфікації та набуття нових компетенцій представниками малого та середнього бізнесу в сфері IT за допомогою відкритих онлайн-курсів на платформах Coursera, edEx, Stanford university, Prometeus тощо;

·      підвищення кваліфікації шляхом проходження стажування за міжнародними програмами, які містять компоненти з розвитку ІТ (Mashav (Ізраїль), CEUME, SABIT (США);

·      підвищення кваліфікації шляхом проходження стажування/навчання за програмами, які містять компоненти з розвитку ІТ та фінансуються Урядом США.

Департаментом підготовлено та поширено добірку інформаційних матеріалів з розвитку стартапів та існуючих бізнесів шляхом використання краудфандингових платформ (Kickstarter, indiegogo).

На засіданні Координаційної ради з питань захисту прав інтелектуальної власності при обласній державній адміністрації 29.04.2017 за пропозицією Департаменту до Плану роботи Координаційної ради на 2017 рік внесено пункт про інформування представників студентства стосовно інтелектуальної власності як основи сучасного бізнесу, її охорони та захисту відповідно до чинного законодавства України.

12.09.2017 у рамках реалізації на Харківщині проекту «Абетка експортера» відбувся безкоштовний семінар «Документальні перевірки МСБ з боку контролюючих органів під час здійснення зовнішньоекономічної діяльності».

43.       

Реалізація медіа-проекту «Харківський регіон - найкраща IT-локація в Україні»

Протягом року

Харківський IT Кластер активно інформує громадськість про життя і роботу харківської IT спільноти різними засобами (у тому числі через соціальні мережі). Харківським IT Кластером здійснюється промоція Харківського регіону як на загальноукраїнському, так і на міжнародному рівнях. Поміж завдань:

- співпраця з посольствами інших країн в Україні задля інформування про стан IT індустрії та організації B2B зустрічей між представниками закордонних підприємств і керівниками IT компаній Харківщини;

- написання і публікація статей в англомовній пресі про Харківський регіон як IT локацію: How Kharkiv’s IT Companies Shape The Local IT Education System; Kharkiv: The Hidden Hotbed Of Innovation In Eastern Ukraine; Why & How Ukraine’s Kharkiv Is Emerging As A Smart City Hub;

- створення промоційного відео про Харків як IT локацію, яке потребує подальшої медіа-підтримки і поширення у ЗМІ;

- створення цифрового каталогу, в якому представлені провідні харківські IT компанії та їхній досвід роботи.

44.       

Поширення проекту Kids2IT на всі загальноосвітні навчальні заклади Харківського регіону

Протягом  року

Проект Харківського IT Кластеру «Kids2IT» орієнтований на дітей шкільного віку та їхніх батьків. Він має підсилити інтерес до IT професій у означених категорій населення, зорієнтувати маленьких харків’ян у виборі майбутньої професії, а також підвищити їх рівень комп’ютерної грамотності.

У межах «Kids2IT» Харківським IT Кластером і його партнерами проведено низку заходів, для мешканців м. Харківата області:

- організовано дистанційно-очний освітній курс для дітей та викладачів на базі авторської платформи Миколи Арзубова Dots (у курсі взяли участь до 2000 учнів з Харкова та області);

- проведено 10 профорієнтаційних семінарів та IT брейн-рингів для школярів, у яких взяли участь понад 600 осіб.

У звітному періоді Харківським IT Кластером продовжено роботу над повноцінним сайтом «Kids2IT». Цей сайт являє собою комунікаційну платформу, де зібрано інформацію про події, гуртки та курси  IT спрямування для дітей у Харківському регіоні. Відвідувачі зможуть реєструватися і долучатися до IT-життя регіону.

4.2. Впровадження інновацій

45.       

Організація засідань у форматі «круглих столів» щодо обговорення конкретних дій, формулювання запитів, розроблення та впровадження інновацій, що стосуються діяльності суб’єктів підприємництва

Протягом  року

На базі Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця діє Start-up центр «First Capital» (далі – Центр) веде постійну роботу з пошуку та навчання ініціативної молоді. Робота Центру спрямована на  розвиток у молоді знань та практичних навиків, необхідних для старту власного бізнесу. У своїй діяльності Центр співпрацює з багатьма підприємствами та установами серед них:

- Харківський клуб підприємців;

- Клуб молодих підприємців «Трамплін»;

- Харківська обласна громадська організація «Асоціація приватних роботодавців»;

- ЮФ «Правовий легіон».

21.11.2017 на базі Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця проведено круглий стіл за темою: «Розвиток підприємництва в Україні: стратегії, технології, інновації». У рамках заходу представники Спілки підприємців Харківської області запропонували робочі місця для студентів зі знанням англійської мови, а також проведення Конкурсу Start-up проектів для студентів спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», з перспективою їх подальшого фінансування.

01.12.2017 на базі Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця відбулась Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція за темою: «Східноєвропейське партнерство у сфері науки та освіти: нові стратегії розвитку».  У рамках заходу обговорили впровадження інновацій, що стосуються діяльності суб’єктів підприємництва для студентської молоді. За результатами конференції сформовано Резолюцію, яка містить висновки і має наукову та практичну цінність.

03.12.2017 на базі Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця проведено круглий стіл за темою: «Студент – клієнт, студент – співробітник». Метою заходу було обговорення питань з працевлаштування та специфіки ринку праці у банківській сфері;

компетентності, якими має володіти молодий фахівець – випускник університету; можливих форм стажувань і проходження практики; недоліків у навчальних програмах і можливостей суміщення навчання та роботи. Представники банків презентували свої інноваційні продукти, які полегшують користування банківськими послугами своїм клієнтам і можуть стати в нагоді у студентському житті, а деякі з них розроблені та впроваджуються саме для навчальних закладів.

04.12.2017 на базі Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця пройшла VIII Міжнародна науково-практична конференція за темою: «Сучасні  проблеми  управління підприємствами: теорія та практика». Метою конференції було обговорення наукових і практичних проблем розвитку управління, ефективного використання сучасних технологій та інструментів у діяльності підприємств.

05.12.2017 проведено Міжнародну науково-практичну конференцію за темою:  «Інноваційні розробки в аграрній сфері». Метою заходу було розповісти молоді про особливості інноваційних розробок в аграрній сфері.

15.12.2017 на базі Харківського національного університету радіоелектроніки відбулась конференція по бездротовим інформаційним системам на тему: «Wireless Solution Expert Conference». Під час заходу були висвітлені технології Wi-Fi мереж останнього покоління; питання планування, можливості та особливості роботи бездротових систем, а також цікаві приклади реалізованих проектів в Україні та світі. Крім того, організатори розповіли про плани університету стосовно використання можливостей високошвидкісної Wi-Fi мережі та розробки додаткових сервісів.

46.       

Створення, підтримка та розвиток інформаційного ресурсу для взаємодії наукових та інноваційних організацій та підприємництва

Протягом року

Створена інформаційна молодіжна платформа «Student», де розміщується інформація про можливості участі в конкурсах, отримання стипендій, грантів та молодіжні заходи. Проект призначений для студентів, школярів, молоді, громадських організацій, молодих вчених, волонтерів та спортсменів. Виконавцем заходу є Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця.

На базі Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця функціонує науковий он-лайн журнал «Економіка розвитку» для молоді. Інформаційний ресурс  призначений для публікації оригінальних, інноваційних, новітніх та високоякісних наукових статей з широким спектром охоплення проблем, пов'язаних із забезпеченням випереджаючого зростання світової та національної економіки.

 

 

 

 

 

 

4.3. Розвиток молодіжного підприємництва

       48.        

Організація та проведення засідань у форматі «круглих столів», семінарів із питань розвитку молодіжного підприємництва на Харківщині у вищих навчальних закладах м. Харкова

Протягом  року

Студенти Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця протягом 2017 року приймали активну участь у наукових гуртках, основна тематика яких присвячена розвитку молодіжного підприємництва та формуванню власного бізнесу в сучасних умовах.

24.10.2017 на базі Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця пройшов семінар за темою: «Просування бізнесу в Instagram». На заході  обговорили актуальні питання просування бізнесу в соціальних мережах, зокрема в Instagram. Спікер поділилась корисними рекомендаціями щодо організації бізнес-аккаунта в Instagram та наповнення його правильним контентом.

27.10.2017 – 30.10.2017 проведено ІІІ Молодіжний форум. У рамках заходу відбулись круглі столи за темами: «Бізнес. IT. Працевлаштування», «Арт і культура», «Суспільство. Соціальні проекти. Молодіжна політика», а також «Харків – спортивна столиця», «Наука і освіта» та «Медіа-комунікації. Instagram. YouTube». Гості мали можливість послухати провідних діячів м. Харків із запропонованих галузей діяльності та задати їм власні питання. У кожній секції були висунуті пропозиції, які можуть сприяти більшому розвитку молоді та міста.

04.11.2017 на базі Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця реалізовано курс тренінгів за темою: «Перший крок до кар’єрного злету». Під час заходу учасники обговорили питання з планування дій на 5 років та влаштування на високооплачувану посаду без досвіду роботи для реалізації своїх бізнес-планів.

23.11.2017 відбувся І Польсько-український форум місцевого самоврядування «Громада. Ефективний розвиток. Інвестиції». Учасники заходу говорили про польський досвід управління територіями; створення комфортних умов для проживання мешканців; місцеве самоврядування та бізнес; формування бізнес-середовища; розвиток територій та конкуренція.

13.12.2017 на базі Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця пройшов семінар за темою: «Управління персоналом та економіка праці». Метою заходу було розповісти молоді про особливості діяльності Державної служби України з питань праці та обговорити найважливіші соціально-економічні питання регіону щодо молодіжного підприємництва.

 

 

 

16.12.2017 – 17.12.2017 на базі Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця відбувся Хакатон за темою: «Smart City, Smart House». Захід включив у себе менторські сесії, пітчинг, спілкування з консультантами-експертами у вищезазначених областях для створення стартапу за невеликий проміжок часу.

18.12.2017 на базі  Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» реалізовано круглий стіл у рамках Українсько-чеського проекту «Розвиток міжнародного співробітництва з українськими вишами в галузі енергетики і транспорту». Мета заходу – активізація співпраці між університетами по всіх науково-освітнім напрямам; підготовка плану діяльності на 2018 рік у рамках проекту «Розвиток міжнародного співробітництва з українськими вишами в галузі енергетики і транспорту».

       49.        

Організація співпраці вищих навчальних закладів із підприємствами, установами  та організаціями Харківської області  з метою підвищення підприємницької активності студентів і молоді

 

Протягом  року

На основі підписаних домовленостей із бізнесом на базі вищих навчальних закладів  Харківської області у звітному періоді проведено ряд відкритих лекцій, тренінгів та тестувань від провідних компаній (Бізнес Сервіс Центр «САН ІнБев Стиль», типографія «Фактор-Друк», регіональний офіс «ПриватБанк», пивний завод «Рогань»).

У рамках навчальних дисциплін та ознайомлювальних практик студенти взяли участь у екскурсії на виробничі підприємства.

Протягом 2017 року проведено майстер-класи за темами: «Працевлаштування молоді на перше робоче місце»; «Сучасні інструменти підготовки резюме» тощо.

20.11.2017 студенти Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця відвідали МК «Philip Morris International». Поїздка була організована спеціально для студентів 3 – 6 курсів у рамках проекту «Працевлаштування». Учасники змогли потрапити на закрите виробництво, побачити роботу офісу із середини, а також побувати на презентації компанії.

22.11.2017 студенти Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця відвідали завод покрівельних матеріалів «Акваізол». Учасники екскурсії долучились до робочого процесу, ознайомились із основним та допоміжними процесами виробництва.

01.12.2017 студенти Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця відвідали фабрику «Ахмад Ті». У ході екскурсії студенти ознайомились із діяльністю, організацією роботи міжнародної компанії в Україні та історією бренду ТМ «Ahmad Tea London». Студентам провели дегустацію чайної продукції фабрики та ознайомили з повним її асортиментом.

 

05.12.2017 студенти Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця відвідали  IT-компанію «Gameloft». Учасники мали змогу особисто поринути в атмосферу роботи креативних і успішних людей, отримати нові практичні знання і відкрити для себе нові можливості для майбутньої спеціальності.

       50.        

Організація та проведення конкурсу бізнес-планів та стартапів серед студентів вищих навчальних закладів м. Харкова та Харківської області

Протягом  року

У рамках роботи Start-up центру «First Capital» (далі – Центр), який створено на базі Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця в рамках європейського проекту «TEMPUS SUCSID» на постійній основі проводяться семінари, круглі столи та тренінги із залученням Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця та представників бізнесу. Метою роботи Центру є пошук ініціативної і талановитої молоді та допомога їй у розробці інноваційних бізнес проектів,   ІТ-стартапів та пошук потенційних інвесторів.

11.12.2017 відбувся Ярмарок стартапів. Захід такого формату покликаний допомогти молоді втілити у життя свої задумки.

18.12.2017 Харківським національним економічним університетом ім. С. Кузнеця проведено відкритий чемпіонат Харкова по вирішенню бізнес-кейсів Kuznets Business Challenge. Метою проекту стала реалізація запропонованих кейсів, що охоплюють різні галузі та сфери бізнесу від менеджменту, маркетингу та HR до технічних завдань.

       51.        

Проведення майстер-класів із різних видів підприємницької діяльності

Протягом року

ХАРКІВСЬКИМ РЕГІОНАЛЬНИМ ФОНДОМ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА у рамках спеціального курсу «IT-інструменти для бізнесу» проведено декілька майстер-класів, а саме:

- 23 травня відбулась лекція практикуючого Інтернет-маркетолога Артема Корнієнко, в рамках якої були розглянуті наступні питання:

·          основні визначення маркетингу;

·          ціннісна концепція маркетингу;

·          основні маркетингові важелі управління доходом та планування прибутку;

·          як побудувати лінійку продуктів, яка буде продавати себе сама?

·          що таке автоворонка і основні сервіси автоматизації продажів;

·          3 помилки 90% підприємців;

·          3 інструменту подвоєння доходу без вкладень.

- 06 червня відбувся черговий майстер-клас, присвячений роботі з кадрами на тему: «Навіщо потрібні співробітники та як їх мотивувати».

 

 

В якості експерта була запрошена Яна Попова, яка є коучем з питань особистих якостей і роботі з людьми. Під час заняття присутні дізнались:

- як не прогоріти, наймаючи нових співробітників;

- як вибудувати себе, щоб ефективно управляти колективом;

- у чому полягають ролі начальник-підлеглий і чому їх потрібно витримувати.

Також були представлені ІТ-інструменти для оцінки та організації роботи співробітників.

На заключному етапі заняття присутні малу змогу за допомогою спеціального тестування виявити свої сильні та слабкі сторони в якості  управлінця, що дає змогу працювати над виправленням власних недоліків.

- 07 червня  відбувся майстер-клас на тему: «Інструменти Інтернет-маркетингу». У рамках заняття розглянута структура сайту для продажу товарів або послуг та зроблено огляд основних сервісів автоматизації маркетингових процесів.

- 14 червня пройшов он-лайн майстер-клас від на тему:  «Методології Agile і моделі створення цінності», присвячений «гнучким» методологіям управління бізнесом. Були розглянуті останні досягнення в сфері управління проектами в ІТ та способи їх застосування в традиційній підприємницькій діяльності.

- протягом серпня – вересня пройшов цикл безкоштовних майстер-класів на тему: «Еволюція бізнес систем», який складався з чотирьох занять за темами: «Еволюція власника», «Еволюція бізнес-моделей», «Еволюція клієнта», «Впровадження».

19 жовтня 2017 року відбувся майстер-клас, присвячений аспектам підбору персоналу. В якості експерту виступила Олена Мостова, яка є засновником Центру управлінського консалтингу «Софія», керівником рекрутингової компанії, бізнес-тренером та психотерапевтом. Під час заходу, який проходив у формі інтерактивного обговорення, експерт поділаль прийомами оцінки реальних можливостей та можливостей найманого співробітника за допомогою простого інтерв'ювання.

14 листопада 2017 року підприємці опановували аспекти системного мислення для розвитку бізнесу. В якості бізнес-тренера виступив Олексій Гагарінов який є директором консалтингової компанії FSS. Майстер-клас відбувався в інтерактивному режимі, де кожен мав змогу висловити власну думку щодо підходу до побудови та організації бізнесу з середини та ззовні  в умовах сьогодення. 

 

 

 

       52.        

Проведення для студентів вищих навчальних закладів спеціальних майстер-класів  від успішних представників бізнесу «Лабораторія успіху»

Протягом року

ХАРКІВСЬКИМ РЕГІОНАЛЬНИМ ФОНДОМ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА (далі – Фонд) проведено спеціальні майстер-класи від успішних представників бізнесу «Лабораторія успіху», а саме:

- 27 квітня 2017 року директор Фонду провела відкриту лекцію для учасників бізнес-школи, яка функціонує на базі Харківського торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету. Під час зустрічі із студентським активом вищого навчального закладу презентовані основні напрями діяльності Фонду в 2017 році та запропонована співпраця з метою залучення молодих фахівців до створення власного бізнесу.

- 19 травня 2017 року директор Фонду прийняла  участь у круглому столі на тему: «Інновації, наука, бізнес, державне управління», який проходив на базі Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Під час заходу презентовано можливості, які надають органи державного управління та місцевого самоврядування для бізнесу та науки.

4.4. Сприяння розвитку туристичного бізнесу для представників малого та середнього підприємництва

       53.        

Підтримка роботи веб-сайту ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму», у т.ч. іноземними мовами (англійська, французька, німецька, польська, турецька)

Протягом року

Управлінням культури і туризму обласної державної адміністрації оновлено ресурс (із збереженням хостингу та домену) та спрощено систему управління (для модераторів) і систему користування (для інтернет-користувачів) туристичного сайту «Харківський обласний туристсько-інформаційний центр» (http://www.omctur.kh.ua/uk).

Сайт Харківського обласного туристсько-інформаційного центру www.omctur.kh.ua перебуває в топ-5 у пошуку систем Google.

У 2017 році кількість відвідувачів становила близько 21 тис. осіб (Україна – 90,83%, країни СНД – 1,6%, країни ЄС – 4,7%, США та Канада – 1,46%).

У звітному періоді впроваджено мобільну версію сайту.

       54.        

Організація туристичної виставки «Харківська туристична бієнале»

Протягом року

Управлінням культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації з метою забезпечення розвитку  внутрішнього в’їзного туризму та популяризації туристичного потенціалу області, проведено презентаційний захід «Харківщина туристична».

02.06.2017 – 03.06.2017 проведено виставку «Харківщина: туристичні відкриття» з  культурно-розважальною програмою, екскурсією до «Фельдман Екопарк» та інфотуром Харківською областю: «Харківщина. Історія в особистостях, подіях та легендах». На виставці було представлено 120 експозицій, серед яких, були представники 3 міст та 11 регіонів України, 26 районів Харківської області, 9 вищих навчальних закладів м. Харків. Туристичну виставку «Харківщина: туристичні відкриття» відвідало понад 4000 осіб.

       55.        

Участь у міжнародних та вітчизняних туристичних виставках, форумах, конференціях тощо

Протягом року

Протягом 2017 року управлінням культури і туризму обласної державної адміністрації поширено інформацію про туристичний та курортно-рекреаційний потенціал Харківщини на всеукраїнських туристичних заходах та виставках у містах Київ, Запоріжжя, Полтава, Львів, Одеса, Луцьк та Івано-Франківськ.

       56.        

Створення рекламних відеофільмів із серії «Харківщина туристична»

Протягом  року

Управлінням культури і туризму обласної державної адміністрації протягом звітного періоду 2017 року проведено роботу щодо збору актуальної інформації про туристичні об’єкти Харківщини з метою розроблення іміджевих відеофільмів про туристичний потенціал області.

Створено відеофільм «Харківщина: туристичні відкриття».

       57.        

Створення відеороликів щодо популяризації туристичного потенціалу Харківського регіону (2 відеоролики)

Протягом  року

У звітному періоді проводилась робота з районами області щодо відеороликів про їх туристичний потенціал.

 

       58.        

Розроблення та виготовлення туристичної презентаційно-довідкової продукції

Протягом  року

Протягом звітного періоду здійснено промоцію туристичного потенціалу Харківського регіону шляхом розповсюдження поліграфічних видань туристичного спрямування:

-           календар «Туристичні події Харківщини» (укр., англ.);

-           буклет «ТОП-10 туристичних об’єктів Харківщини» (укр., англ.);

-           буклет ««Туристичні маршрути Харківщини»;

-           туристична карта «Туристичні місця Харківщини»;

-           путівник «Харківщина: туристичні відкриття»;

-           євро-флаєри;

-           календарі.

 

 

 

 

 

 

 

 

4.5. Міжнародне, міжрегіональне та транскордонне співробітництво

       59.        

Залучення підприємств малого та середнього бізнесу до участі в міжнародних виставкових заходах за кордоном, бізнес-форумах та ділових місіях, які проводяться в Україні за участю представників іноземних компаній

Протягом  року

Департаментом економіки і міжнародних відносин обласної державної адміністрації (далі – Департамент) постійно здійснюється робота з інформування представників малого та середнього бізнесу Харківської області про можливості участі в міжнародних виставкових заходах за кордоном, бізнес-форумах та ділових місіях (далі – міжнародні заходи), які проводяться в Україні за участю представників іноземних компаній.

Інформація щодо міжнародних заходів направлена Харківській торгово-промисловій палаті, Регіональному представництву Міжнародної Торгової Палати «ICC Ukraine» в Харківській області, Об’єднанню промисловців і підприємців в Харківській області – регіональному відділенню Всеукраїнської громадської організації «Український союз промисловців і підприємців», Харківському регіональному відділенню «Європейської Бізнес Асоціації», Спілці підприємців Харківської області з метою розповсюдження серед підприємств, організацій та установ регіону.

Протягом звітного періоду направлено інформацію щодо 72 міжнародних заходів.

Також, представники малого та середнього бізнесу Харківської області прийняли участь у міжнародних заходах, які проходили у регіоні, а саме:

02.03.2017 – 03.03.2017 відбулось виїзне засідання Міжнародного трейд-клубу в Україні на території Харківщини. Засідання проходило в рамках програми, якою було передбачено протокольну зустріч з керівництвом Харківської обласної державної адміністрації, відвідання провідних промислових підприємств  області, спілкування у форматі «В2В» з представниками ділових кіл Харківщини та знайомство з інфраструктурними проектами Харкова. 

02.03.2017 проведено зустріч першого заступника голови обласної державної адміністрації з делегацією ГО «Міжнародний ТРЕЙД-КЛУБ в Україні», до складу якої увійшли представники дев’яти країн світу, у тому числі країн-членів ЄС.

У ході зустрічі обговорено суспільно-політичну і соціально-економічну ситуацію в Харківській області та окреслено перспективні напрями взаємодії Харківщини з країнами, представники яких увійшли до складу вказаної делегації.

У рамках візиту делегація «Міжнародного ТРЕЙД-КЛУБУ» відвідала такі харківські підприємства, як «Світ Шахтаря», «Маст Іпра», «Папа Карло» і «Лісова казка». Під час зустрічей з керівництвом і співробітниками згаданих підприємств, представники країн-членів ЄС надали роз’яснення щодо експорту на європейські ринки та розповіли про стандарти окремих груп товарів, які виробляються на території Європейського Союзу.

12.04.2017 у м. Харків відбулась презентація Німецько-Української промислово-торговельної палати. У заході взяли участь представники українських та німецьких бізнес-структур, а також органів влади. Під час заходу відбулась презентація економічного та інвестиційного потенціалу Харківської області. Керівництво Харківської обласної державної адміністрації зазначило щодо зацікавленості у відкритті представництва Німецько-української торгової палати на території Харківської області та готовності надати всебічне сприяння для успішної реалізації цього проекту.

21.06.2017 – 22.06.2017 у конференц-залі «Premier Palace Hotel Kharkiv» у м. Харків відбувся Четвертий міжнародний бізнес-форум «Україна 2017. Стратегічне бачення: виклики та можливості» за участі представників ділових кіл Польщі, Франції, Німеччини, США та України.

Форум пройшов за підтримки посольств Республіки Польща та Республіки Франція в Україні, а також за участі першого заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України і представників керівництва Харківської обласної державної адміністрації.

У рамках заходу представлені «прикладні» блоки: майданчик для комунікацій між представниками зарубіжних делегацій та українськими підприємцями, «Інвестиційний салон», під час якого українські компанії провели «роуд шоу» та представили свої проекти європейським й американським потенційним інвесторам.

22.09.2017 у м. Харків відбувся ІХ Міжнародний економічний форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!» (далі – Форум) – найвагоміший економічний захід на Сході України, який традиційно збирає велику кількість керівників органів влади, експертів, дипломатів, представників міжнародних організацій та фондів, відкриваючи перед українським бізнесом можливості для пошуку нових інвестиційних та торговельних партнерів.

Зокрема, у роботі Форуму взяли участь:

- представники делегацій більш ніж 30 країн світу, 15 Надзвичайних і Повноважних Послів (США, КНР, Японія, Туреччина, а також Азербайджан, Албанія, Білорусь, В’єтнам, Грузія, Казахстан, Македонія, Сербія, Таджикистан, Узбекистан, Хорватія);

- представники майже двох десятків інвестиційних фондів і компаній: від інституційних інвесторів, міжнародних фінансових організацій, таких, як ЄБРР і Європейський інвестиційний банк, які системно вкладають сьогодні в Україну, і завершуючи венчурними інвесторами, які приїхали до Харківської області із США у пошуку перспективних              ІТ-стартапів;

- представники всіх основних міжнародних програм і проектів, діяльність яких спрямована на підтримку децентралізації та розвиток місцевих громад в Україні;

- представники потужних міжнародних промислових компаній, які приїхали до Харківської області для налагодження співпраці, зокрема, всесвітньо відомі компанії «Вестінгауз», «Інка Трейдінг енд Інженірінг», «Сіменс», «Донфанг електрік машинері», «Кейс»;

- керівництво ПрАТ «Укргідроенерго, ДП НАЕК «Енергоатом», ПАТ «Центренерго», ДК «Укроборонпром», інших державних концернів та компаній, які виступають замовниками продукції для харківських підприємств;

- керівники більш ніж 30 провідних промислових підприємств енергетичної та машинобудівної галузі, які входять у склад державного концерну «Укроборонпром».

У рамках Форуму підписано низку документів, а саме:

- Меморандум про співпрацю між Харківською обласною державною адміністрацією, Харківською обласною громадською організацією «Асоціація приватних роботодавців» і Міжнародною радою шведської промисловості «NIR»,

- Меморандум про співпрацю між Харківською обласною державною адміністрацією, Харківською обласною громадською організацією «Асоціація приватних роботодавців» та Українсько-німецьким фондом.

Метою зазначених документів є надання проектної підтримки малому та середньому бізнесу, підвищення інвестиційної привабливості регіону, а також розвиток міжнародних зв’язків Харківської області.

Також, підписано Меморандум про співпрацю між Харківською обласною державною адміністрацією та Українською асоціацією шовкового шляху «SilkLink». У рамках вказаного документу сторони об’єднають зусилля у напрямі покращення інвестиційної привабливості регіону через розроблення та реалізацію інвестиційних проектів на території Харківської області за участі китайських інвесторів, приведення існуючих інвестиційних проектів і пропозицій у відповідність до китайських стандартів.

Крім вказаного вище, в рамках Форуму ПАТ «Турбоатом» підписано кілька договорів та угод на поставку енергетичного обладнання як українським суб’єктам господарювання, так і іноземним.

 

 

 

Також, підписано документи щодо науково-технічного співробітництва, зокрема, меморандуми про розширення співпраці між Харківським національним технічним університетом сільського господарства ім. П. Василенка та офіційним дистриб’ютором «Case IH» в Україні ТОВ «Укрфармінг» та про стратегічне партнерством між «DCH IN», ПАТ «Харківський тракторний завод» і Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут».

Під час заходу проводились панельні дискусії, у тому числі, відбулась дискусія в рамках Ради з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України «Можливості з розвитку експорту», у ході якої обговорювались проблеми та виклики бізнесу, які стоять перед підприємцями Харківської області щодо здійснення експортної діяльності; презентовано роботу Офісу з просування експорту (можливості для експортерів, в тому числі для представників малого та середнього бізнесу).

Зокрема, підкреслено, що Офіс з просування експорту (далі – Офіс) є консультативно-дорадчим органом при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, який створено  як «єдине вікно» допомоги українським експортерам у виході на нові ринки. У рамках співпраці з підприємцями регіону Офіс готовий надавати допомогу щодо розвитку експортних можливостей харківських експортерів, сприяти налагодженню співробітництва та партнерства між харківським та закордонним бізнесом, здійснювати промоції харківських товарів та послуг за кордоном.

Презентовано проект технічної допомоги CUTIS (Канадсько-український проект з підтримки торгівлі та інвестицій), який реалізується у сфері експорту та залучення інвестицій та спрямований на підтримку малого та середнього бізнесу у всіх регіонах України через співпрацю з торгово-промисловими палатами, бізнес-асоціаціями, а також урядом та проектними офісами реформ. Зокрема, підприємці Харківської області отримали інформацію щодо правил та процедур експорту до Канади.

У панельній дискусії взяли участь: торговий представник України – заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Н. Микольська, керівник Офісу з просування експорту М. Каганяк, президент Асоціації приватних роботодавців Харківської області О. Чумак, виконавчий директор Канадсько-української торгової палати в Україні Е. Турос, представники дипломатичних установ, Європейського банку реконструкції та розвитку, іноземних консалтингових компаній, керівники підприємств регіону.

 

 

05–07 жовтня 2017 року у м. Харків проходив Міжнародний форум з розвитку фермерства «AGROPORT-2017» (далі – Форум). Захід відвідали представники майже всіх областей України (21 область) та спостерігали онлайн–глядачі зі всіх областей України, а також 13 країн: Німеччини, Королівства Нідерландів, Литви, Польщі, Турції, Данії, США, Італії, Індії, Тайланду, Австралії та Російської Федерації.

У роботі Форуму взяли участь офіційні делегації від Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Львівської Полтавської, Сумської, Херсонської областей. У перший день роботи Форуму підписано меморандум порозуміння між Харківською, Львівською, Херсонською обласними державними адміністраціями щодо співпраці та обміну досвідом у сфері розвитку сільськогосподарської кооперації.

Відбулось підписання меморандуму про співпрацю між Харківським тракторним заводом та Харківським національним аграрним університетом  ім. В.В. Докучаєва.

У Форумі прийняли участь 60 вітчизняних та міжнародних експертів, що ділились досвідом у рамках ділової програми (під час заходу відбулось понад 10 конференцій, семінарів та воркшопів); близько 200 компаній взяли участь у виставці.

Також, проведено урочистий захід AGROPORT Awards, у рамках якого були відзначені кращі представники аграрної галузі та представники харчопереробної промисловості Харківщини.

23 листопада 2017 року у м. Харків проводився II Польсько-український Форум місцевого самоврядування «Громада. Ефективний розвиток. Інвестиції» (далі – Форум), в якому взяла участь голова обласної державної адміністрації Ю. Світлична.

У роботі Форуму прийняли участь більше 400 учасників-представників органів місцевого самоврядування України та Польщі, а також ділових та експертних кіл і громадських організацій обох країн. У заході взяли участь: голова Харківської обласної Ради, президент Української асоціації районних та обласних рад С. Чернов, генеральний консул Республіки Польща у м. Харків Я. Яблонський, президент Польсько-Української господарчої палати та президент Міжнародного об’єднання «Європа-Північ-Схід», екс-міністр економіки Польщі Я. Пєхота та інші. Ініціаторами та організаторами Форуму виступили Харківська обласна державна адміністрація, Посольство Республіки Польща в Україні, Генеральне консульство Республіки Польща у м. Харків, Харківський центр розвитку місцевого самоврядування, програма «U-LEAD з Європою», громадська організація «Польсько-українська аграрна асоціація», міжнародний фонд «Солідарність».

 

У рамках роботи Форуму обговорені наступні питання: вивчення польського досвіду управління територіями, розвиток інфраструктури, створення комфортних умов для мешканців та формування бізнес-середовища, заохочення інвесторів до розвитку територій, підходи щодо пошуку інвесторів та статус громад, розвиток співпраці між Польщею та Україною у сфері місцевого розвитку.

       60.        

Розроблення та розповсюдження через

дипломатичні установи України за кордоном інформаційних, рекламних і презентаційних матеріалів

Протягом  року

Департаментом економіки і міжнародних відносин обласної державної адміністрації    (далі – Департамент) протягом звітного періоду проводилась робота щодо розповсюдження через дипломатичні установи України за кордоном, а також міністерства, міжурядові комісії та інші організації інформаційних, рекламних і презентаційних матеріалів щодо економічного потенціалу Харківської області.

З метою залучення іноземних інвестицій до Харківської області обласною державною адміністрацією створено Реєстр інвестиційних проектів (пропозицій), який включає               54 інвестиційні пропозиції (проекти) загальною вартістю 1639,5 млн. дол. США (проекти відносяться до таких сфер, як: енергетика, житлово-комунальне господарство, промисловість, будівництво, сільське господарство, медицина, екологія).

Презентація інвестиційного потенціалу Харківщини проводиться на постійній основі під час робочих зустрічей керівництва області з офіційними представниками іноземних держав (протягом IV кварталу 2017 року їх відбулось 16), а також шляхом розповсюдження вказаних інвестиційних пропозицій серед потенційних інвесторів як на території України так і за її межами (через закордонні дипломатичні установи України).

У березні 2017 року Департаментом підготовлено та направлено інформаційно-аналітичні матеріали щодо інвестиційних проектів вартістю понад 20 млн. дол. США, які плануються до реалізації у Харківській області, та дані про вільні земельні ділянки (типу Greenfield) та вільні виробничі площі (типу Brownfield) Офісу із залучення та підтримки інвестицій «UkraneInvest» (м. Київ).

У квітні 2017 року Департаментом підготовлено та направлено Главі Адміністрації Президента України інформацію щодо великих інвестиційних проектів, які можуть бути реалізовані у регіоні, та розподіл вільних земельних ділянок, наданих районними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування Харківської області, які можуть бути використанні для реалізації інвестиційних проектів.

Також, Департаментом у червні поточного року підготовлено та направлено на адресу Посольства України у Королівстві Норвегія; Грецькій Республіці презентаційні матеріали щодо інвестиційного потенціалу Харківської області.

З метою презентації економічного, туристичного та культурного потенціалу регіонів України в рамках заходів щодо відзначення 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Федеративною Республікою Німеччина, які планували відбутись у  Берліні у вересні 2017 року, Департаментом підготовлено та направлено у червні поточного року на адресу Посольства України у Федеративній Республіки Німеччина відповідні інформаційні матеріали.

У серпні 2017 року Департаментом підготовлено та надіслано до Кабінету Міністрів України інформацію щодо інвестиційної діяльності в регіоні, а саме, перелік найбільших інвестиційних проектів, які були реалізовані у 2014 – 2017 роках, перелік найбільших інвестиційних проектів, які зараз реалізуються та перелік найбільших інвестиційних проектів, які підготовлені і потребують залучення інвестицій.

У вересні 2017 року з метою створення експозиції щодо презентації економічної привабливості регіонів України, демонстрація якої планувалась на жовтень-листопад 2017 року в «Казмедіацентрі» м. Астана, Департаментом направлено Посольству України в Республіці Казахстан інформаційні матеріали щодо економічно потенціалу Харківської області (українською та англійською мовами).

У жовтні 2017 року з метою розвитку українсько-норвезького співробітництва, зокрема, на міжрегіональному рівні, Департаментом направлено презентаційні матеріали щодо економічного потенціалу Харківської області до Посольства України у Королівстві Норвегія.

У грудні 2017 року Департаментом підготовлено та направлено інформацію компанії «Міцубіші Корпорейшен в Україні» щодо інвестиційних проектів (пропозицій) Харківської області за підсумками зустрічі з представниками компанії, яка проходила 11.12.2017 в Харківській обласній державній адміністрації.

4.6. Підвищення професійного рівня суб’єктів господарювання у Харківській області. Пошук нових шляхів розвитку підприємництва

       61.        

Реалізація проекту в частині  підготовки та проведення фокус-груп, конкурсів серед представників малого та середнього бізнесу, «круглих столів», прес-конференцій, семінар-тренінгів для виявлення галузевих особливостей ведення бізнесу, проведення  консультацій, установчих зборів щодо створення кооперативного ОРСП у Харківській області, навчання підприємців, випуск навчальних матеріалів, електронного довідника з метою виконання завдань, зазначених у підрозділі 4.5.

Протягом  року

Рішенням сесії обласної ради від 31.08.2017 затверджено  Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті на виконання заходів Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва в Харківській області на 2016 – 2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 08 вересня 2016 року № 245-VII (зі змінами), з метою проведення належної роботи з реалізації Об’єднанням промисловців і підприємців в Харківській області – регіональним відділенням Всеукраїнської громадської організації «Український союз промисловців і підприємців» зазначеного заходу.

 

 

 

 

4.7. Створення системи інформаційно-електронного повідомлення підприємців області « Інтернет - дайджест «БІЗНЕС-ІНФОРМ»

       62.        

Реалізація проекту «Інтернет-дайджест» БІЗНЕС-ІНФОРМ» з метою впровадження нових форм і підходів надання інформаційної підтримки суб’єктам підприємницької діяльності

Протягом  року

Рішенням сесії обласної ради від 31.08.2017 затверджено  Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті на виконання заходів Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва в Харківській області на 2016 – 2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 08 вересня 2016 року № 245-VII (зі змінами), з метою проведення належної роботи з реалізації Харківською обласною громадською організацією «Асоціація приватних роботодавців» зазначеного заходу.

4.8. Підтримка підприємницьких ініціатив ВПО, ветеранів АТО, молоді та інших категорій безробітних

       63.        

Реалізація програми «Новий відлік» шляхом проведення семінарів, тренінгів, майстер-класів та надання інформаційних, маркетингових, юридичних консультацій підприємцям з числа переселенців, ветеранів АТО з метою розвитку підприємницької ініціативи у безробітних та започаткування ними власної справи у сфері малого бізнесу,  забезпечення фінансування бізнес-планів

Протягом  року

У рамках реалізації програми «Новий відлік» обласна служба зайнятості активно приймає участь у проведенні семінарів, тренінгів, майстер-класів та надання інформаційних, маркетингових, юридичних консультацій підприємцям із числа переселенців, ветеранів АТО з метою розвитку підприємницької ініціативи у безробітних та започаткування ними власної справи у сфері малого бізнесу.

Так, в межах співпраці з Харківською обласною громадською організацією «Асоціація приватних роботодавців», службою зайнятості проводиться інформування безробітних та населення щодо реалізації Проекту «Професійна інтеграція ВПО у Харківський області»                  (далі – Проект), розпочатий за сприяння Німецького Товариства міжнародного співробітництва (GIZ GmbH).  Проект спрямований на сприяння працевлаштуванню ВПО, учасників АТО та членів їх родин, які проживають у Зміївському, Чугуївському, Первомайському та  Лозівському районах Харківської області.

 

 

Учасники Проекту мають змогу подати свою бізнес ідею на відбір у проекті, пройти навчання, розробити бізнес-плани, отримати кваліфіковану допомогу від підприємців з великим досвідом діяльності та захистити свої ідеї на конкурсі.

Зокрема, Проектом передбачається:

- проведення відбору учасників Проекту (листопад, грудень 2017 року                         січень 2018 року);

- проведення курсу бізнес-навчання з основ ведення малого бізнесу, бізнес-планування, дослідження ринку, основ ведення обліку на малих підприємствах, маркетингу та розвитку підприємницьких навичок (39 навчальних годин, січень – лютий 2018 року);

- менторський супровід учасників проекту під час написання власних бізнес-планів (січень – лютий 2018 року);

- проведення конкурсу бізнес-планів учасників (січень – лютий 2018 року).

Проект «Новий Відлік – 4» спрямований на сприяння працевлаштуванню ВПО, створення можливостей для започаткування і розвитку ними власного бізнесу та буде реалізовуватись на території малих міст Харківської області – Балаклії, Чугуєва, Первомайського та Лозової.

Учасники даного Проекту протягом жовтня – листопада отримали повний бізнес-курс як започаткувати та реалізувати власну справу; професійну допомогу в написанні бізнес-плану; можливість презентувати готовий бізнес-план потенційним інвесторам і пошук пільгового кредитування;  можливість знаходиться в бізнес-середовищі, обмін досвідом з учасниками подібних проектів.

26.09.2017 Харківською обласною громадською організацією «Асоціація приватних роботодавців» проведено І етап із захисту бізнес-планів учасників проекту Програми «Новий відлік», в  рамках реалізації Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва в Харківській області на 2016 – 2020 роки.

12.10.2017 Харківською обласною громадською організацією «Асоціація приватних роботодавців» проведено ІІ етап із захисту бізнес-планів учасників проекту Програми «Новий відлік»

На суд експертів учасники представили різноманітні проекти: від відкриття кафе до створення інтернет-майданчика для батьків, які хочуть підібрати своїм дітям «освітні гуртки», котрі будуть запропоновані програмою по ряду заданих параметрів.

 

 

Кожен проект проходив під керівництвом ментора – експерта у своїй сфері. Крім того, у рамках проекту працював консультаційний центр. Основним завданням консультаційного центру була допомога у всіх питаннях, що стосуються написання бізнес-плану і його захисту. Так, ментори проекту консультували учасників з питань бізнес-планування, питань, що стосуються юридичної, маркетингової та комунікаційної сфери. У центрі можна було попрацювати над написанням бізнес-плану, зустрітися з учасниками попередніх етапів проекту «Новий відлік».

Протягом звітного періоду 2017 року Харківською обласною громадською організацією «Асоціація приватних роботодавців» проведено наступні заходи:

10.10.2017 стартував проект  «Новий відлік. Малі міста».

01.11.2017 відбулась робоча зустріч експертів Харківської обласної громадської організації «Асоціація приватних роботодавців» з підприємцями та представниками громадськості Дергачівського району Харківщини.
06.11.2017 реалізовано робочу зустріч експертів Харківської обласної громадської організації «Асоціація приватних роботодавців» з підприємцями та представниками громадськості Печенізького району  Харківської області.
08.11.2017 відбулась робоча зустріч експертів Харківської обласної громадської організації «Асоціація приватних роботодавців» і підприємців та представників громадськості Валківського району Харківської області.
22.11.2017 у Новій Водолазі відбулась робоча зустріч представників місцевої об'єднаної територіальної громади, експертів Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і представника Харківської обласної громадської організації «Асоціація приватних роботодавців» з питань старту Проекту «Центр розвитку підприємницьких ініціатив ВПО та ветеранів АТО «Новий відлік».
01.12.2017 проведено Форум учасників проекту «Новий відлік»1, 2, 3, 4.
05.12.2017 пройшла Презентація проекту  «Новий відлік – 5». Учасниками проекту стали люди з проблемами слуху. Група отримала початкові знання в сфері маркетингу, фінансової грамотності, організації та реєстрації бізнесу, а також допомогу в підготовці бізнес-плану. Виклад матеріалу відбувався за допомогою сурдоперекладача. Завершальним етапом навчання стала робота учасників в команді, зокрема, вид діяльності, який здійснювала команда – вирощування ягід (малий бізнес в сфері сільського-господарства).
07.12.2017 відбувся захист бізнес-ідей учасників проекту «Новий відлік-4. Малі міста»     м. Чугуїв.

15.12.2017 – 26.12.2017 проведено навчальний курс з основ підприємницької діяльності для учасників програми «Новій відлік»-5, зокрема навчальний курс відвідало 50 учасників.

15.12.2017 пройшла презентація проекту програми компенсації процентних ставок за кредитами для малого та середнього підприємництва у рамках круглого столу у рамках проекту «Прозорий бюджет, як інструмент громадської участі».

26.12.2017 відбулась презентація бізнес – ідей учасників освітнього проекту «Новий відлік-5».

 5. Захист прав та інтересів підприємців

       64.        

Організація та проведення засідань у форматі «круглих столів» за участю представників органів державної влади, керівників громадських об'єднань підприємців, провідних вчених і керівників підприємницьких структур Харківського регіону з  розвитку малого та середнього підприємництва

Протягом  року

ХАРКІВСЬКИМ РЕГІОНАЛЬНИМ ФОНДОМ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА спільно з представниками Головного управління Державної фіскальної служби України у  Харківській області проведено 3 інтернет-конференції, а саме:

- 30 січня 2017 року проведено інтернет-конференцію на тему: «Податкові новації підприємницької діяльності»;

- 18 квітня 2017 року реалізовано  інтернет-конференцію на тему: «Декларування доходів громадян та податкова знижка»;

- 28 вересня 2017 року відбулась інтернет-конференція на тему: «Інформаційна підтримка платників за допомогою веб-порталу ДФС».  Під час заходу запрошений експерт  відповіла на 10 питань від користувачів сайту. Усі питання та відповіді  розміщено у спеціальній рубриці «Інтернет-конференції» на сайті ХРФПП.

Також, 28 березня 2017 року проведено зустріч  з підприємцями та представниками Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області на тему: «Новації оподаткування підприємницької діяльності. Декларування доходів громадян, отриманих у 2016 році».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       65.        

Забезпечення вільного доступу підприємців до інформації органів державної влади стосовно питань впровадження регуляторної політики та поліпшення бізнес-середовища в області шляхом висвітлення нової інформації на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації

Протягом  року

З метою інформування підприємців з питань регуляторної політики на офіційному сайті Харківської обласної державної адміністрації розміщено план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік (затверджений 12 грудня 2017 року) та План-графік проведення заходів із відстеження результативності прийнятих регуляторних актів Харківської обласної державної адміністрації на 2018 рік (затверджений 12 грудня 2017 року).

       66.        

Створення та забезпечення роботи Інтернет-порталу щодо захисту прав підприємців із тематичними форумами, наданням он-лайн консультацій та розміщення на зазначеному порталі освітніх та роз’яснювальних матеріалів

 

 

 

 

 

 

 

Протягом  року

У звітному періоді продовжено інформаційне наповнення офіційного сайту ХАРКІВСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО ФОНДУ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА (далі – Фонд) www.kharkiv.biz.ua, який надає можливість широкому колу відвідувачів ознайомитись із основними заходами регіональної та державної підтримки в сфері підприємництва.

Щомісячно у розділі «Календар підприємця» розміщується інформація з термінами подання звітності та сплати податків, видається Дайджест ХРФПП, який надає можливість відслідковувати актуальні соціальні та економічні новини області, останні зміни в законодавстві та інформацію про діяльність Фонду.

З метою виконання заходів Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва в Харківській області на 2016 – 2020 роки, Фондом проведена робота щодо обліку установ інфраструктури підтримки підприємництва різних форм власності в районах та містах Харківської області. За підсумком сформована база даних, яка розміщена у спеціальній рубриці на офіційному сайті Фонду: http://www.kharkiv.biz.ua.

Усі бажаючі можуть у вільному доступі ознайомитись із зазначеним переліком.

Крім того, на виконання вказаної Програми, сформована база кредитних програм та розміщена на офіційному сайті Фонду у спеціальній рубриці «Можливості для бізнесу» (Банківський навігатор).

У розділі «Кредитування підприємців» систематично оновлюється інформація щодо актуальних стипендій та грантів Міжнародної технічної допомоги.

 

 

       67.        

Забезпечення інформаційної і консультаційної підтримки малого та середнього підприємництва в режимі «гарячої лінії» для підприємців, телефону довіри, книги скарг

Протягом  року

З 01.01.2017 реалізація проекту «гаряча лінія для підприємців» за номером: 0800-50-31-91 була припинена у зв’язку із переходом консультаційних послуг на стаціонарний зв’язок і режим он-лайн.

З 14.06.2017 директор Фонду увійшла до складу Громадської ради при Головному управлінні Державної фіскальної служби у Харківській області та активно прийняла участь у роботі її робочих органів, зокрема посіла посади заступника голови – секретаря Комітету з питань податкової політики та заступника голови – секретаря експертно-апеляційної комісії.

Діяльність даного органу скерована на забезпечення захисту законних прав та інтересів платників податків, поліпшення підприємницького клімату в регіоні, розвитку партнерських відносин між владою, громадськістю та бізнесом, а також підвищення соціальної відповідальності платників податків.

       68.        

Сприяння діяльності бізнес-омбудсмена з метою інформованості суб’єктів господарювання щодо можливості вирішення спірних питань, які виникають у підприємців стосовно  порушення їх законних інтересів, відповідно до інформації Ради бізнес-омбудсмену

Протягом  року

Бізнес-омбудсмен розглядає скарги щодо можливого вчинення корупційних діянь або інших порушень законних інтересів суб’єктів підприємництва внаслідок дій або бездіяльності, включаючи рішення, з боку органів державної влади та органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, що перебувають у сфері їх управління, та їхніх посадових осіб.

За звітний період у Харківській області всього розглянуто 234 скарги з податкових питань в частині електронного адміністрування ПДВ, перевірки державних податкових і фіскальних органів, затримки із поверненням ПДВ, митних питань, дій органів місцевого самоврядування та мерів тощо. Також, протягом січня – грудня 2017 року бізнес-омбудсменом у Харківській області  відкрито 23 справи, закрито – 138 справ, у розгляді – 10 справ, відхилено – 63 справи.

 

 

 

 

Директор Департаменту економіки і

міжнародних відносин Харківської

обласної державної адміністрації                                                                                                                                                            А.Л. Колос

 

 

 

\