ІНФОРМАЦІЯ

про хід виконання у 2018 році комплексної програми

«Розвиток місцевого самоврядування в Харківській області

на 2017-2021 роки», затвердженої рішенням обласної ради

від 08 грудня 2016 року № 310-VII (зі змінами)

 

Комплексну програму «Розвиток місцевого самоврядування в Харківській області на 2017-2021 роки» (далі – Програма) було розроблено та затверджено обласною радою VIІ скликання з метою продовження впровадження комплексу заходів щодо розвитку місцевого самоврядування в Харківській області.

 

У рамках Програми протягом 2018 року в цілому передбачено 32 заходи, із них фінансування здійснено по 16 заходах.

 

По комплексній програмі «Розвиток місцевого самоврядування в Харківській області на 2017-2021 роки» на 2018 рік передбачалося фінансування на загальну суму 69 427,0 тис. грн, виділено з обласного бюджету 42 054,551 тис. грн, освоєно упродовж 2018 року 38 626,15 тис. грн (92 %).

 

Розділ 1. "Забезпечення формування нормативно-правової бази розвитку місцевого самоврядування та роботи обласної ради". Розділ містить 4 пункти із заходами, 1 із яких фінансувався у 2018 році. Передбачено фінансування на загальну суму 277,0 тис. грн, виділено з обласного бюджету 127,49 тис. грн., освоєно 77,49 тис. грн. (61 %), а саме:

 

-  розробка та забезпечення систематизації електронних інформаційної та нормативно-правової баз обласної ради – передбачено фінансування на суму 197,0 тис. грн, виділено з обласного бюджету – 127,49 тис. грн., освоєно – 77,49 тис. грн. (61 %).

 

Розділ 2. "Підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад". Розділ містить 5 пунктів із заходами на загальну суму 100,0 тис. грн. Протягом 2018 року фінансування не здійснювалося, заходи реалізовувалися без фінансування.

 

Розділ 3. "Налагодження дієвого двостороннього зв’язку між органами місцевого самоврядування, громадами". Розділ містить 6 пунктів із заходами, з яких у 2018 році фінансування передбачалося по 3 заходах на загальну суму 1 950,0 тис. грн, виділено з обласного бюджету 1 777,1 тис. грн, освоєно протягом 2018 року 1 489,6 тис. грн(83 %), зокрема:

 

-       створення та розміщення спеціалізованих теле- та радіопрограм, фільмів, окремих рубрик у засобах масової інформації, присвячених діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування, забезпечення трансляції пленарних засідань сесій обласної ради – передбачено фінансування на суму 700,0 тис. грн, виділено з обласного бюджету 657,1 тис. грн, освоєно 515,1 тис. грн (78 %);

-       проведення обласних семінарів, конференцій, нарад, у тому числі виїзних, на базі органів місцевого самоврядування Харківської області – передбачено фінансування на суму 50,0 тис. грн, виділено з обласного бюджету 20,0 тис. грн, але захід виконувався без використання коштів.

Зокрема, з метою сприяння сталому розвитку сільських територій, надання територіальним громадам всебічної допомоги у розбудові своєї спроможності проведено 14 виїзних семінарів із різних актуальних питань місцевого розвитку, зокрема: організації співробітництва територіальних громад, практичного застосування новацій земельного та бюджетного законодавства, підготовки інвестиційних проектів для участі в обласних, державних та міжнародних грантових програмах. Організовано навчальний тур для старост ОТГ та представників місцевих рад, які виявили ініціативу щодо об’єднання, до громад Хмельницької області (всього взяли участь 12 осіб). Під час навчального візиту вони мали змогу ознайомитися з кращими практиками своїх колег щодо діяльності в старостинських округах, взаємодії з громадськими активістами щодо впровадження проектів розвитку на периферійних територіях. Також взяли участь у Всеукраїнському форумі старост об’єднаних територіальних громад, що відбувся у червні 2018 року у м. Хмельницькому;

 

-       інформаційне забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування, інформування територіальних громад, депутатів, керівників та працівників апаратів місцевих рад, органів державної влади, наукових та навчальних закладів, громадських організацій через офіційні веб-сайти, інформаційно-аналітичні бюлетені, журнали, публікації у ЗМІ тощо – передбачено фінансування на суму 1 100,0 тис. грн, виділено з обласного бюджету – 1 100,0 тис. грн, освоєно 974,535 тис. грн. (89 %).

 

Розділ 4. "Розширення місцевого, міжрегіонального та міжнародного співробітництва органів місцевого самоврядування". Розділ містить 4 пункти із заходами, з яких у 2018 році фінансування передбачалося по 3 заходах на загальну суму 3 150,0 тис. грн, виділено з обласного бюджету 2 832,9 тис. грн, освоєно протягом 2018 року 1 789,476 тис. грн (63 %), зокрема:

 

-       забезпечення членства обласної ради у громадських організаціях та інших добровільних об'єднаннях органів місцевого самоврядування, участь у конгресах та інших заходах, сплата членських внесків (у т.ч.: Українській асоціації районних та обласних рад; Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області) – передбачено фінансування на суму 2 500,0 тис. грн, виділено з обласного бюджету 2 500,0 тис. грн, освоєно 1 727,556 тис. грн (69 %).

 

Реалізація заходів Програми, спрямованих на розвиток місцевого самоврядування, та взаємодія обласної ради з місцевими радами області всіх рівнів відбувалася у тісній співпраці з Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області.

 

У 2018 році до Асоціації прийнято 7 рад, із них 4 – новостворені об’єднані територіальні громади.

Станом на 01.01.2019 Асоціація об’єднала у своєму складі 432 ради різного рівня, що складає 98,2 % від загальної кількості місцевих рад Харківської області, у тому числі 13 об’єднаних територіальних громад.

Протягом року обласною радою спільно з Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області організовано і проведено 4 засідання загальних зборів Асоціації, на яких прийнято 34 рішення, та 4 засідання Правління Асоціації, на яких розглянуто 14 питань та прийнято відповідні рішення.

У 2018 році Асоціація приділяла значну увагу підготовці, укладенню та видавництву інформаційної, методичної й довідкової літератури:

-       практичні кроки реформи сільської медицини;

-       пам’ятка щодо здійснення державної регуляторної політики органами місцевого самоврядування;

-       методичні рекомендації "Про нові повноваження та можливості органів місцевого самоврядування у використанні земельних ресурсів громад";

-       методичні рекомендації "Про нагальні питання надання в оренду водних об’єктів";

-       методичні рекомендації "Про правове забезпечення роботи органів місцевого самоврядування";

-       методичні матеріали "Навіщо інспектори праці громадам?";

-       інформація про проект держпідприємства "Система електронних торгів арештованим майном" (СЕТАМ).

Всі видання розповсюджувалися не тільки серед членів Асоціації безоплатно під час проведення зборів, нарад, семінарів, а й серед органів місцевого самоврядування Харківської області.

 

Асоціацією у 2018 році було схвалено низку звернень, зокрема:

 

до Кабінету Міністрів України:

· щодо повернення відрахувань екологічного податку до обласних бюджетів у розмірі 55% та внесення відповідних змін до Бюджетного кодексу України;

· щодо компенсації місцевим радам втрат, пов’язаних із наданням пільг підприємствам залізничного транспорту, – додаткової дотації на компенсацію втрат відповідних доходів місцевих бюджетів області в повному обсязі внаслідок прийняття державою рішення про особливості оподаткування плати за землю для залізниць та гірничодобувних підприємств;

 

до Української асоціації районних та обласних рад:

· про підтримку звернень щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності під полезахисними лісовими смугами у комунальну власність відповідних територіальних громад за механізмом, визначеним розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 № 60-р;

 

до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення:

· щодо прискорення розгляду заявок для отримання ліцензій на мовлення громад на вільних радіоканалах.

 

Спільно з Асоціацією розроблялася презентаційна продукція, якою забезпечувалися представники місцевих рад та депутати під час урочистих заходів, прийомів делегацій.

 

Працівники виконавчого апарату Харківської обласної ради та представники Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області брали активну участь у підготовці публікацій, матеріалів, що стосуються місцевого самоврядування.

 

-       організація навчальних візитів з метою вивчення, узагальнення та впровадження в практику роботи органів місцевого самоврядування області вітчизняного та світового досвіду – передбачено фінансування на суму 150,0 тис. грн, виділено з обласного бюджету 30,0 тис. грн, але захід відбувся без використання коштів;

-       забезпечення участі у конгресах та інших заходах, організації візитів та прийомів керівників держави, іноземних делегацій, делегацій із інших областей України. Представницькі та презентаційні видатки – передбачено фінансування на суму 500,0 тис. грн, виділено з обласного бюджету 302,9 тис. грн, освоєно 61,92 тис. грн (20 %).

 

З року в рік поглиблюється участь Харківської обласної ради у міжнародних подіях, пов’язаних із розвитком місцевого самоврядування та становленням муніципального руху, із залученням коштів донорів у програми міжнародної технічної допомоги (МТД).

 

З метою сприяння територіальним громадам сіл, селищ, міст області у вирішенні питань соціально-економічного характеру за січень-грудень 2018 року проведено 14 семінарів і тренінгів з обговорення актуальних проблем розвитку громад, зокрема: організації співробітництва громад, практичного застосування земельного та бюджетного законодавства, підготовки мініпроектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» та інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР та Міжнародної технічної допомоги.

Завдяки роботі з організації співробітництва територіальних громад, громадами Харківської області укладено 35 договорів співробітництва, в рамках яких підготовлено 33 спільні проекти та створено 2 комунальні підприємства.

Одним з дієвих інструментів співробітництва органів місцевого самоврядування на міжрегіональному та міжнародному рівні стала участь обласної ради у пілотному проекті «Комітет регіонів ЄС – Україна» Ініціатива «Рівний-Рівному», що підтримується програмою «U-LEAD з Європою» (стратегічний напрямок співпраці, визначений Харківською обласною радою, – економічний розвиток сільських територій. В рамках проекту проведено 5 стратегічних зустрічей з учасниками та партнерами Проекту та 2 навчальні візити з обміну досвідом і стажування представників органів місцевого самоврядування у Великопольському воєводстві.

Протягом року проводилася активна робота щодо залучення до регіону інших проектів (програм), спрямованих на розвиток сільських територій.

 

Розділ 5. "Заохочення громадської ініціативи з питань місцевого та регіонального розвитку". Розділ містить 10 пунктів із заходами, у 2018 році передбачалося фінансування по всіх заходах на загальну суму 63 100,0 тис. грн, виділено з обласного бюджету по 9 заходах 36 467,061 тис. грн, освоєно протягом 2018 року 34 787,742 тис. грн (95 %), зокрема:

 

-       підтримка та співфінансування проектів, програм, грантів, спрямованих на розвиток місцевого самоврядування, – передбачено фінансування на суму 1 000,0 тис. грн, виділено з обласного бюджету 470,74 тис. грн, освоєно 100,0 тис. грн (21 %).

 

Велика увага приділялася виконанню заходів щодо реалізації Закону України «Про співробітництво територіальних громад». На сьогодні вже укладено 35 договорів співробітництва територіальних громад, охоплено 113 місцевих рад, до складу яких входить 423 населених пункти. У рамках співробітництва утворено 2 спільних комунальних підприємства, підготовлено 33 інвестиційні проекти, з яких 5 вже реалізовані. Громади акумулюють свої ресурси та зусилля задля спільного вирішення наявних місцевих проблем, а саме: закуповують сучасну техніку, спільно проводять роботи з благоустрою своїх населених пунктів, вирішують питання вивезення твердих побутових відходів, цим самим підвищують якість надання послуг сільському населенню.

 

У рамках продовження співпраці, що була підтверджена підписанням Меморандуму про взаєморозуміння щодо сталого розвитку між Харківською обласною радою, Харківською обласною державною адміністрацією та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй, розпочато дворічний Проект «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» з метою стимулювання та підтримання створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, пошуку й отримання фінансування для ініціатив по покращенню стану будинків у територіальних громадах.

 

За ініціативою Харківської обласної ради та Асоціації європейських прикордонних регіонів у Харківській області вперше в Україні пройшов Х Молодіжний Форум Асоціації європейських прикордонних регіонів, що став майданчиком для ініціативної молоді і студентства з України та 10 європейських країн для обговорення тем, пов’язаних зі збереженням природної, історичної та культурної спадщини.

 

За сприяння Харківської обласної ради, з метою промоції палацо-паркового комплексу як території інтелектуального туризму, привернення уваги до об’єкту культурної спадщини в селищі Шарівка Богодухівського району на території Палацо-паркового комплексу "Садиба" проведено фестиваль "Культурний ХАКАТОН", що став переможцем конкурсу Міністерства культури України "Малі міста – великі враження".

 

У рамках X Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!» Харківською обласною радою організовано та проведено дискусійну панель на тему: «Децентралізація та місцевий розвиток: нові можливості для бізнесу». У ході дискусії розглядались питання щодо формування нової системи управління та місцевого розвитку, територіального маркетингу, прозорості публічних закупівель в умовах децентралізації.

Участь в дискусії взяли понад 120 учасників. Під час форуму керівництвом обласної ради проведено низку зустрічей із міжнародними делегаціями.

 

За звітний період Харківська обласна рада провела та взяла участь у майже 170 заходах міжнародного та міжрегіонального характеру.

Здійснено 11 закордонних поїздок до Італійської Республіки, Королівства Бельгія, Королівства Данія, Республіки Вірменія,Республіки Польща та Французької Республіки.

 

З міжнародними та вітчизняними установами підписано 5 документів договірного характеру:

-  Меморандум між Харківською обласною радою, Міністерством регіонального розвитку та житлово-комунального господарства України та Німецьким товариством міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaftfür Internationale Zusammenarbeit» (GIZ) GmbH щодо реалізації ініціативи «Рівний-Рівному»;

-  Угоду про співробітництво між Харківською та Хмельницькою обласними радами;

-  Меморандум про взаєморозуміння з Фондом ООН у галузі народонаселення;

-  Меморандум про співпрацю та взаємодію між Харківською обласною радою та організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities), що забезпечує реалізацію в Україні проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID);

-   Програму «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

 

Харківська обласна рада продовжувала роботу як Територіальний координатор європейської ініціативи «Угода Мерів», відповідно до Угоди про співпрацю з Генеральним Директоратом з Енергетики Європейської Комісії. Підписантами «Угоди Мерів» у Харківській області стали 14 громад (м. Балаклія, м. Богодухів, м. Дергачі, м. Ізюм, м. Красноград, м. Куп’янськ, м. Лозова, м. Мерефа, м. Первомайський, м. Харків, м. Чугуїв, смт Пісочин, селище Новопокровка Чугуївського району, Чкаловська ОТГ).

 

У рамках Угоди про співпрацю між Українським фондом соціальних інвестицій, Харківською обласною радою та Харківською обласною державною адміністрацією в Харківській області впроваджується перша фаза Проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури УФСІ V» (впроваджено 13 мікропроектів: 6 проектів з капітального ремонту соціального житла, 6 проектів з покращення освітніх послуг- капітальні ремонти 2 дитячих садків, 4 шкіл у містах Лозова, Богодухів, Дергачі, Золочів, Ізюм, Красноград та 1 соціальний мікропроект (Вовчанський геріатричний інтернат).

 

Відповідно до Меморандуму про співпрацю між Харківською обласною радою та Німецьким бюро міжнародної співпраці «Deutsche Gesellschaftfur Internationale Zusammenarbeit» (GIZ), яке діє за дорученням Уряду Німеччини, підписаного 01 листопада 2016 року, в громадах Харківщини реалізується проект «Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні».

 

Крім зазначеного, з метою розвитку партнерських відносин, координації співпраці органів місцевого самоврядування Харківської області у сфері міжнародного, міжрегіонального і транскордонного співробітництва, експертно-аналітичного та інформаційного забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування, у рамках трьохсторонніх угод з Харківською обласною радою та Асоціацією органів місцевого самоврядування, продовжувалось співробітництво з Харківським національним економічним університетом імені Семена Кузнеця, Харківським національним університетом міського господарства імені О.М. Бекетова та Харківським національним університетом імені В.Н.Каразіна.

 

Протягом року фахівці Харківської обласної ради брали активну участь у заходах (дискусіях, круглих столах, тренінгах тощо), організованих у рамках програми «DOBRE», програми «U-LEAD з Європою», швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, проектах Фонду Східна Європа та спрямованих на децентралізацію влади, реформування місцевого самоврядування та об’єднання територіальних громад;

 

-       співфінансування міні-проектів – переможців обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом у майбутнє» – передбачено фінансування на суму 50 000,0 тис. грн, виділено з обласного бюджету – 30 822,442 тис. грн, освоєно 30 822,442 тис. грн (100 %).

 

З метою впровадження в області новітніх засобів розвитку місцевого самоврядування, підтримки громадських ініціатив, сприяння територіальним громадам сіл, селищ, міст Харківської області у розв’язанні місцевих проблем соціально-економічного характеру вперше у Харківській області було запроваджено обласний конкурс міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом у майбутнє» (далі - Конкурс).

Вперше за сім років в Конкурсі передбачено участь проектів співробітництва територіальних громад, що сприяло підвищенню активності громад та посилило їх спроможність.

Ця категорія учасників мала можливість отримати до 1,5 млн грн на фінансування проектів, спрямованих на благоустрій територій громад, придбання спецтехніки, розробку проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт та будівництво соціально значущих об’єктів.

У 2018 році реалізовано 5 таких проектів на загальну суму 6,2 млн грн.

Всього переможцями у конкурсному відборі 2018 року стали 238 із 795 міні-проектів на загальну суму 61,7 млн грн. Співфінансування з обласного бюджету склало 30,8 млн грн.

За результатами впровадження міні-проектів у 2018 році:

- здійснено 187 заходів соціального спрямування при реалізації міні-проектів у номінації «Добробут та розвиток громад» на загальну суму 43,4 млн грн, з обласного бюджету – 21,7 млн грн;

- впроваджено 39 заходів з благоустрою населених пунктів та впровадження екологічних заходів при реалізації міні-проектів у номінації «Благоустрій та охорона довкілля» на загальну суму 11,5 млн грн, з обласного бюджету – 5,7 млн грн;

- реалізовано 12 заходів по збереженню культурної та духовної спадщини при реалізації міні-проектів у номінації «Історико-культурна спадщина та розвиток туризму» на загальну суму 3,9 млн грн, з обласного бюджету – 2,0 млн грн.

 

Довідково:

- у 2012 році – 51 міні-проект на суму 1,8 млн грн (49 територіальних громад), з обласного бюджету на співфінансування виділено 1 200 000,0 грн;

- у 2013 році – 78 міні-проектів на загальну суму 4,9 млн грн (73 територіальні громади), з обласного бюджету на співфінансування виділено 2 382 435,0 грн;

- у 2014 році – 76 міні-проектів на загальну суму 6,2 млн грн (59 територіальних громад), з обласного бюджету на співфінансування виділено 2 991 904,0 грн;

- у 2015 році – 173 міні-проекти на загальну суму 26,2 млн грн (93 територіальні громади), з обласного бюджету на співфінансування виділено 13 020 901,0 грн;

- у 2016 році – 402 міні-проекти на загальну суму 57,5 млн грн (191 територіальна громада), з обласного бюджету на співфінансування виділено 28 110 040,0 грн;

- у 2017 році – 431 міні-проект на загальну суму 58,3 млн грн (243 територіальні громади), з обласного бюджету на співфінансування виділено 28 701 400,0 грн.

-       проведення обласного конкурсу ім. О.С.Масельського на кращий літературний твір – передбачено фінансування на суму 200,0 тис. грн, виділено з обласного бюджету – 200,0 тис. грн, освоєно 159,49 тис. грн (80 %).

З метою стимулювання розвитку та соціальної підтримки талантів Харківської області, виявлення обдарованої молоді з 2007 року рішенням обласної ради було запроваджено конкурс ім. О.С. Масельського на кращий літературний твір. Цей конкурс привертає увагу обдарованих земляків, які свій талант та любов до рідного краю втілюють у художньому слові.

У конкурсі випробовують свій хист: творча молодь, письменники, журналісти, аматори, інші жителі Харківської області, у тому числі ті, які навчаються у Харківській області.

У 2018 році на Харківщині вже дванадцятий раз проводився обласний конкурс імені О.С. Масельського на кращий літературний твір, який зібрав за всі роки існування близько 2200 учасників. Цього року Конкурс проходив за чотирма основними номінаціями («Проза», «Поезія», «Публіцистика», «Драматургія») та двома додатковими – «Учнівська молодь» та «Майстер слова». У ньому взяли участь 185 авторів. Переважна більшість наданих робіт склали поетичні збірки – 100, проза – 49, публіцистика – 30.

Для участі у конкурсі 81 робота надійшли від учнівської молоді шкіл, коледжів, середніх навчальних закладів.

Разом у конкурсі 2018 року взяли участь 185 учасників (у тому числі учнівська молодь шкіл, коледжів, середніх навчальних закладів – 80, а також члени спілок письменників і журналістів – 16). Переважна більшість наданих робіт складають, як правило, поетичні збірки. У звітному році їх було 100 (у тому числі 43 – представники учнівської молоді і 5 – "Майстри слова").

За всі роки існування конкурсу свої роботи представили близько 2200 літераторів із усіх районів області;

 

-       проведення дитячого телевізійного фестивалю "Дитятко" – передбачено фінансування на суму 800,0 тис. грн, виділено з обласного бюджету – 800,0 тис. грн, освоєно 799,985 тис. грн (100 %).

 

Вже 10 років поспіль візитівкою Харківщини є заснований обласною радою Міжнародний дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко».

За 10 років у ньому взяли участь 4 680 учасників зі 119 країн світу (у 2018 році до "Дитятко" приєдналось 10 нових країн). Загальна кількість конкурсних робіт за ці роки - 6 200.

У 2018 році до оргкомітету надійшло 1285 конкурсних робіт від 1088 учасників з 91 країни світу. Загальна тривалість надісланих робіт - понад 260 годин.

З цікавого задуму фестиваль перетворився на яскраве і з нетерпінням очікуване свято дитячої творчості. Фестиваль розвивається, розширюється конкурсна, навчальна та культурна програми.

До конкурсної програми ювілейного десятого фестивалю "Дитятко" було відібрано 176 робіт із 48 країн світу. Більшість відібраних фільмів стали українською прем'єрою, деякі європейською та, навіть, світовою. Серед відібраних робіт - переможці та лауреати Берлінале, міжнародних дитячих кінофестивалів у Канаді та Сполучених Штатах Америки, Чехії, Німеччині, Іспанії, Нідерландах, Польщі, Швеції та Фінляндії, Китаї, Південній Кореї, Індії та Ірану, Мексиці та Бразилії, тощо.

Завдячуючи підтримці з боку Ради Європи, у рамках фестивалю переможці та призери номінації "Місцеве самоврядування - це ми!" (3 дитячі студії з Близнюків Харківської області, Радивиліва Рівненської області та зі Львова) у листопаді 2018 року відвідали Світовий форум демократії у Страсбурзі та штаб-квартиру Ради Європи.

Фестиваль "Дитятко" має партнерські стосунки з дитячими кінофестивалями світу та міжнародними організаціями, підтримується Радою Європи, є членом CIFEJ - Міжнародного центру фільмів для дітей та молоді.

Рішенням обласної ради від 06 грудня 2018 року № 904-VII внесено зміни до назви фестивалю, який відтепер називається "Міжнародний дитячий медіафестиваль «Дитятко»":

 

-       підтримка та співфінансування міжнародного проекту ЄС та ООН у рамках програми розвитку "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" – передбачено фінансування у сумі 1 000,0 тис. грн, виділено з обласного бюджету 1 000,0 тис. грн, але кошти не освоєно у зв'язку з припиненням дії проекту;

 

-       проведення обласного конкурсу для дітей та молоді "Місцеве самоврядування - це ми!" – передбачено фінансування у сумі 100,0 тис. грн., виділено з обласного бюджету 100,0 тис. грн, освоєно 97,912 тис. грн (98 %).

 

У межах реалізації Програми проведено щорічний обласний конкурс для дітей та молоді «Місцеве самоврядування - це ми!»".

Протягом року проведено низку екскурсій та виїзних занять для студентів вищих навчальних закладів та школярів, під час яких депутати обласної ради, фахівці виконавчого апарату знайомили їх із діяльністю та структурою Харківської обласної ради, органів місцевого самоврядування краю, розподілом повноважень, сферами відповідальності тощо.

Майже 400 школярів та студентів вузів Харківської області взяли участь у щорічному обласному конкурсі для дітей та молоді «Місцеве самоврядування - це ми!»" у 2018 році. Конкурс проводиться у шести номінаціях, серед яких як індивідуальні, так і колективні;

 

-        проведення обласного конкурсу журналістських робіт з питань діяльності та кращих практик місцевого самоврядування, децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування – передбачено фінансування на суму 100,0 тис. грн, виділено з обласного бюджету 100,0 тис. грн, освоєно 95,21 тис. грн (95 %).

 

У червні 2018 року вдруге відбулося нагородження переможців започаткованого у 2017 році щорічного конкурсу журналістських робіт "Історії успіху громад", який проводиться серед журналістських робіт, розміщених у регіональних та місцевих ЗМІ усіх типів та форм власності.

У конкурсній програмі було представлено майже 100 робіт на тему місцевого самоврядування та територіальної організації влади, проведення реформ в Україні.

У порівнянні з минулим роком, кількість конкурсних робіт зросла на 20%. Конкурс проводиться за методологією Ради Європи;

 

-       виплата щомісячної стипендії особам, яким присвоєно звання "Почесний громадянин Харківської області" – передбачено фінансування на суму 2 800,0 тис. грн, виділено з обласного бюджету – 2 332,535 тис. грн, освоєно 2 332,535 тис. грн (100 %) (довідково: всього звання присвоєно 65 особам, станом на 31.12.2018 стипендію отримують 43);

 

-       участь у реалізації та співфінансуванні міжнародного грантового проекту Європейського Союзу "Ефективна первинна медицина в громадах" – передбачено фінансування на суму 7 000,0 тис. грн, виділено з обласного бюджету – 641,344 тис. грн, освоєно 380,167 тис. грн (59 %).

 

З серпня 2018 року в Харківській області реалізується проект «Ефективна первинна медицина в громаді» у рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини» та фінансується Європейським Союзом.

Мета проекту – сприяння розбудові ефективної первинної медико-санітарної допомоги у громадах Харківської області шляхом підвищення обізнаності громадськості про медичну реформу, навчання та консультування лікарів, керівників медичних закладів та представників місцевого самоврядування, надання міні-грантів для покращення медичних послуг. Харківська обласна рада є координатором проекту. Партнерами з реалізації проекту є Асоціація органів місцевого самоврядування в Харківській області, Громадська організація «Агенція змін «Перспектива» та Громадська спілка «Українсько-Німецька Медична Асоціація». Строк реалізації проекту – 30 місяців. Бюджет проекту – 501,3 тис. євро, співфінансування з обласного бюджету – 60,1 тис. євро.

За перші 2 місяці реалізації Проекту було проведено 6 спеціалізованих тренінгів, 2 консультації, 1 вебінар та ярмарок вакансій для молодих спеціалістів-медиків на базі Харківського національного медичного університету.

 

Розділ 6. "Організація громадських та соціальних заходів". Розділ містить 3 пункти із заходами, з яких у 2018 році фінансування передбачалося по всіх заходах на загальну суму 850,0 тис. грн, виділено з обласного бюджету 850,0 тис. грн, освоєно протягом 2018 року 481,81 тис. грн (57 %), зокрема:

 

-       забезпечення участі обласної ради у проведенні загальнодержавних, професійних свят, а також відзначення в області пам'ятних та ювілейних дат. Заохочення громадян, трудових колективів підприємств, установ та організацій, які зробили вагомий внесок у розвиток регіону, – передбачено фінансування на суму 500,0 тис. грн, виділено з обласного бюджету 500,0 тис. грн, освоєно 357,312 тис. грн (71 %);

-       організація відзначення Дня місцевого самоврядування – передбачено фінансування на суму 250,0 тис. грн, виділено з обласного бюджету 250,0 тис. грн, освоєно 24,498 тис. грн (10 %);

-       організація спортивних змагань серед депутатів та працівників органів місцевого самоврядування області, популяризація спорту і здорового способу життя, забезпечення участі депутатів та працівників органів місцевого самоврядування області у всеукраїнських і міжрегіональних змаганнях з різних видів спорту – передбачено фінансування на суму 100,0 тис. грн, виділено з обласного бюджету 100,0 тис. грн, освоєно 100,0 тис. грн (100 %).

 

 

Проведена робота по виконанню заходів комплексної програми «Розвиток місцевого самоврядування в Харківській області на 2017- 2021 роки», затвердженої рішенням обласної ради від 08 грудня 2016 року № 310-VII (зі змінами)», сприяла розвитку місцевого самоврядування в області, становленню громадянського суспільства та поліпшенню умов для самостійного вирішення територіальними громадами питань місцевого значення.

 

 

Перший заступник

голови обласної ради                                                          В. Коваленко