Звернення Харківської обласної ради
до Верховної Ради України, Президента України,
Кабінету Міністрів України та Національного банку України
щодо кризової ситуації у фінансово-кредитній сфері
Депутатський корпус вкрай стурбований ситуацією, що склалася у фінансово-кредитній сфері України, особливо зважаючи на наслідки фінансової кризи, які відчуває на собі кожний громадянин України. До депутатів обласної ради звертаються з проханням посприяти в урегулюванні даного питання підприємці області, які стали заручниками складної фінансової ситуації, оскільки їх діяльність, а відтак - і майбутнє існування, опинились під загрозою знищення. Тож, обласна рада як представницький орган не має права стояти осторонь проблем мешканців регіону, а враховуючи той факт, що малий та середній бізнес є джерелом наповнення бюджету, депутати вважають своїм прямим обов'язком сприяти вирішенню гострих питань, розв'язання яких має стати першим кроком на шляху виходу із фінансово-економічної кризи.
Зважаючи на вищевикладене, сподіваючись, що Держава в особі вищих органів влади спроможна врятувати ситуацію, звертаємось до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України та Національного банку України щодо вжиття дієвих заходів для врегулювання ситуації, а саме:
1. Поновити кредитування малого та середнього бізнесу.
2. Розробити єдиний для всіх комерційних банків механізм надання позичальникам відстрочок по платежах (тіло кредиту та відсотки).
3. Дозволити позичальникам погашати таку частину боргу, яку реально можна заплатити, списуючи пропорційно на тіло кредиту та відсотки.
4. Увести тимчасовий мораторій на конфіскацію майна, яке знаходиться під заставою у банку, та на нарахування штрафів та пені.
5. Не допускати випадків стягування іншого майна в рахунок погашення заборгованості, зважаючи, що ціни на нерухомість впали вдвічі.
6. Розробити форму договору для всіх банків, де БАНК-КЛІЄНТ - партнери, які несуть рівну відповідальність та рівні ризики.
7. Зобов’язати Антимонопольний комітет України заборонити комерційним банкам «окредитовувати» нотаріусів, страхові компанії, третейські суди та інші організації, що призводить до значного збільшення видатків клієнтів, та значного збільшення доходів банків.
8. Перевести валютні кредити у гривневі по курсу НБУ на час укладення кредитних договорів.
9. Визначити механізм відновлення кредитування і рефінансування тих об'єктів, які включені до Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012року з футболу, у тому числі будівництво Харківського метрополітену.
10. Здійснити рефінансування банківської системи з метою забезпечення своєчасного повернення вкладникам коштів з депозитів.
Сподіваємось на взаєморозуміння та плідну співпрацю усіх гілок влади та вищих державних органів у вирішенні доленосних проблем як для регіону, так і держави.
Схвалено
рішенням обласної ради
від 06 березня 2009 року № 1118-V (1118-5-рр)
(XXXІХ сесія V скликання)