ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

 

до проекту рішення Харківської обласної ради

«Про хід виконання обласної програми розвитку освіти

«Новий освітній простір Харківщини» на 2019-2023 роки,

затвердженої рішенням обласної ради від 06 грудня

2018 року № 817-VІІ (зі змінами)»

 

Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації у порядку контролю виносить для розгляду на черговій сесії обласної ради питання «Про хід виконання обласної програми розвитку освіти «Новий освітній простір Харківщини» на 2019-2023 роки (далі – Програма), затвердженої рішенням обласної ради від 06 грудня 2018 року № 817-VІІ (зі змінами)».

На реалізацію заходів обласної Програми профінансовано 26,5 млн. грн., з них: за рахунок державного бюджету – 750 тис. грн., обласного бюджету - 5,4 млн. грн. (55,2 %, заплановано 8,684 млн грн.), місцевого бюджету – 20,3 млн. грн.

Підрозділ 1 Дошкільна освіта.

П. 1.1. Модернізація змісту та підвищення якості дошкільної освіти.

За 9 місяців 2019 року створено додатково 730 місць (у 2018 році - 1676 місць) шляхом відкриття 6-ти закладів дошкільної освіти та 21 додаткової групи у діючих закладах.

П. 1.2. Матеріально-технічний розвиток закладів дошкільної освіти.

Всього профінансовано з місцевого бюджету 344,48 тис. грн.

За кошти місцевих бюджетів (344,48 тис. грн.) придбано 4 ігрові елементи для ігрового майданчика 1 ЗДО Малоданилівської селищної ради; іграшки для 4-х ЗДО 3-х районів та Нововдолазької ОТГ; 8 ліжок для 2-х ЗДО Нововодолазької селищної ради; 16 стільців та м'який інвентар для 1-го ЗДО Харківського району; 4 одиниці технічного та 7 одиниць технологічного обладнання на харчоблоки 8 ЗДО; 4 пральні машини 4-х ЗДО; 9 одиниць комп’ютерного обладнання для 5-ти закладів дошкільної освіти; проведено ремонт системи опалення у одному ЗДО Нововодолазької селищної ради

Підрозділ 2. Загальна середня освіта.

П. 2.1. Удосконалення структури системи загальної середньої освіти.

В області створено 51 опорну школу (58 філії), із них 14 опорних шкіл та 19 філій функціонують у 8 ОТГ.

П. 72.5. Матеріально-технічний розвиток закладів загальної середньої освіти.

Всього профінансовано: 20,7 млн. грн., з них; субвенція з державного бюджету – 750,0 тис. грн., місцевих бюджетів – 19,9 млн. грн.

За кошти державного (750,00 тис. грн.) та місцевого бюджетів (750,00 тис. грн.) збудоване футбольне міні-поле зі штучним покриттям в одному ЗЗСО Нововодолазької селищної ради.

За кошти місцевого бюджету (19903,74 тис. грн.) придбано захисні сітки для спортивних залів двох ЗЗСО, 10 шкільних автобусів для 6-ти районів та 2-х ОТГ (з них 2 обладнані спеціальними місцями для дітей з особливими освітніми потребами); 110 од. шкільних меблів, 26 шкільних дошок для 15 ЗЗСО 3-х районів та однієї ОТГ; 4 гвинтівки для кабінету "Захист Вітчизни" одного ЗЗСО; ноутбук, 4 мультимедійні комплекси, 2 принтери для 5-ти ЗЗСО Богодухівського району та Малиновської ОТГ; 108 персональних комп'ютерів (ноутбуків) для 47 ЗЗСО 10 районів та одного міста обласного значення; технічне та технологічне обладнання для харчоблоків 5 ЗЗСО Богодухівського району та Роганської селищної ради; спортивний інвентар для 18 ЗЗСО Богодухівського району та спортивне знаряддя для 2-х ЗЗСО Малоданилівської ОТГ; виконано ремонт електропроводки в двох ЗЗСО; установлена автоматична пожежна сигналізація у 3-х ЗЗСО Зміївського району; проведено заміну 13 дерев'яних вікон на металопластикові у 7-ми ЗЗСО.

Підрозділ 3. Створення умов для якісного навчання української мови в загальної середньої освіти.

Профінансовано з обласного бюджету 129,99 тис. грн. на проведення ІV етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (профінансовано 30 тис. грн.); ІV етапу ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика (профінансовано 49,99 тис. грн.); ІІІ (обласного) етапу ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаємось ж, брати мої» (профінансовано 50 тис. грн.).

Підрозділ 4. Позашкільна освіта.

П. 4.1. Модернізація змісту та удосконалення структури позашкільної освіти. Профінансовано 61,7 тис. грн. за рахунок обласного бюджету на проведення ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

П. 4.2. Матеріально-технічний розвиток закладів позашкільної освіти.

За рахунок місцевих бюджетів придбано спортивний інвентар для 3-х закладів позашкільної освіти (69,60 тис. грн.).

Підрозділ 5. Корекційна та інклюзивна освіта.

П. 5.1. Забезпечення умов для навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами.

Інклюзивне навчання організоване: у 268 закладах загальної середньої освіти для 862 учнів різних нозологій захворювання у 652 класах та у 65 групах 46 закладів дошкільної освіти для 114 дітей з особливими освітніми потребами.

Працюють 30 інклюзивно-ресурсних центрів, створено та відкрито 24 ресурсні кімнати, 25 медіатек.

П. 5.2. Матеріально-технічний розвиток закладів освіти, які фінансуються з обласного бюджету.

За рахунок коштів із обласного бюджету на суму 1,0 млн. грн. КОМУНАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ «ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА СТАНЦІЯ ЮНИХ ТУРИСТІВ» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ придбано два комплекти шкільної меблі для 2-х навчальних кабінетів: біології, географії; навчальне обладнання для кабінетів біології та географії; мультимедійний комплекс; 5 ноутбуків, інтерактивну дошку; проведено мікрофільмування проектно-технічної документації КЗ «ХАРКІВСЬКИЙ СПЕЦІАЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС" ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ до страхового фонду документації.

Підрозділ 7. Вища освіта і наука – регіональний розвиток.

З обласного бюджету профінансовано 803 тис. грн. на виплату обласних стипендій і персональних стипендій імені О.С. Масельського 19 студентам закладів вищої освіти І-ІV рівнів акредитації (щорічно); іменних стипендій облдержадміністрації в галузі науки видатним (20 стипендій щорічно) та обдарованим молодим (20 стипендій щорічно) науковцям.

Підрозділ 8. Кадри.

До Дня працівників освіти проведено педагогічне віче, де відзначені кращі педагоги (з обласного бюджету профінансовано 121,0 тис. грн.).

Підрозділ 9 «Соціальний захист»

Профінансовано 3,3 млн. грн. за рахунок обласного бюджету.

Здійснено виплату компенсації 50% вартості проїзду у метрополітені м. Харкова студентів закладів вищої освіти (профінансовано з обласного бюджету 3,2 млн. грн.); студентів Харківського національного аграрного університету ім. Докучаєва та Харківської державної зооветеринарної академії, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, шляхом надання субвенції державному бюджету (профінансовано з обласного бюджету 58,9 тис. грн.).

Виділені кошти повністю освоєні, усі підрозділи і пункти програми, на які виділялися кошти, повністю виконані.

Інформація про хід виконання Програми додається (19 арк. у 1 прим.)

 

 

 

Заступник директора – начальник

управління освіти і науки

Департаменту науки і освіти

Харківської обласної державної

адміністрації                                                                        Володимир ІГНАТЬЄВ