Звернення

депутатів Харківської обласної ради до

Президента України та Верховної Ради України

щодо майбутнього продажу земель

 

Висловлюємо Вам всебічну підтримку у намірах скорішого відновлення Української економіки, забезпечення її стійкого розвитку, подолання корупції та підвищення добробуту пересічних українців.

Маємо зазначити, що  ключовим чинником широкої громадської підтримки під час виборів Президента України, українське суспільство вважало деолігархізацію української економіки і політичного життя та створення справедливого, конкурентного середовища для бізнесу, зокрема і для аграрного сектору економіки.

Сьогодні в Україні у «турборежимі» запроваджується ринок земель сільськогосподарського призначення. Законопроєкт № 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», прийнятий депутатами у першому читанні, замість створення умов для розвитку малого та середнього аграрного бізнесу забирає у фермера надію придбати землю, яку він зараз обробляє, а натомість дає «зелене світло» саме агрохолдингам і веде до закріплення та зміцнення позицій олігархів у агросекторі України, а значить і у її політичному житті. Також ці законодавчі норми сприятимуть скороченню робочих місць та податкових платежів до місцевих бюджетів і врешті-решт призведуть до остаточного занепаду українського села.

Цього не можна допустити, тому аграрії Харківщини вимагають у період підготовки законопроєкту до другого читання врахувати у законопроєкті наступні правки:

1. Проведення загальнонаціонального референдуму, виключно після якого буде дозволено допуск іноземців на ринок землі.

2. Запровадити ринок землі у два етапи. На першому етапі право на отримання у власність земельних ділянок надається виключно фізичним особам - громадянам України, з обмеженням до 500 гектарів землі на одну фізичну особу, державі та ОТГ- без обмежень.

3. У разі перепродажу земельних ділянок раніше ніж через 5 років, особа має сплатити до бюджету України подвійну ставку ПДФО.

4. Надання на другому етапі права набувати у власність та володіння земельними ділянками с/г призначення юридичним особам, власникам (учасникам, акціонерам) які є виключно громадянами України. Встановлення обмеження щодо обсягу максимального земельного банку у власності однієї особи, з урахуванням пов'язаних осіб, не більше 5 тисяч гектарів.

5. Введення обмежень на загальну площу с/г землі в користуванні та володінні - не більше 20 тисяч гектарів. Як виключення для вже існуючих компаній - в розмірі не більше площі землі, яка вже обробляється (як власність – не більше 20 тисяч гектарів).

6. Надати право юридичним та фізичним особам, що займаються молочним скотарством, купувати (набувати у власність та володіння) землю с/г призначення вище встановленого ліміту із розрахунку 2 га на 1 корову. При скороченні поголів’я та невідновленні його протягом 5 календарних років така особа зобов'язана продати відповідну кількість землі.

Володимире Олександровичу! Врахування у законопроекті № 2178-10 вищезазначених правок є життєво необхідним, бо відсутність цих норм у такому важливому законі буде суперечити інтересам Україні та українців! Це є беззаперечним свідченням неможливості приймати законопроєкт у другому читанні. Закликаємо Вас докласти максимум зусиль для їхнього врахування, що, нарешті, створить умови для розвитку малого і середнього аграрного бізнесу в Україні.

 

СХВАЛЕНО

Рішення обласної ради

від ________________у № ____-VIІ

(__ сесія VІI скликання)