Звіт
постійної комісії обласної ради з питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації
про роботу за 2019 рік
Постійна комісія з питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації створена рішенням обласної ради І сесії VІІ скликання від 25 листопада 2015 року № 5-VІІ.
До складу постійної комісії входить 5 депутатів, які працювали відповідно до плану роботи обласної ради, плану роботи комісії та щотижневих планів основних заходів обласної ради.
Депутати постійної комісії, в межах компетенції, розглядали:
- питання щодо підтримки діяльності засобів масової інформації органів місцевого самоврядування та регіональних видань;
- пропозиції щодо фінансування, управління, заснування та реорганізації засобів масової інформації обласної ради, призначення і звільнення їх керівників;
- питання реформування відповідно до закону комунальних друкованих засобів масової інформації та їх редакцій;
- питання та пропозиції щодо реалізації заходів по забезпеченню прав людини, свободи слова та інформації;
- питання щодо забезпечення інформованості ЗМІ про діяльність обласної ради;
- здійснювали контроль за виконанням рішень ради за напрямами діяльності комісії, власних рекомендацій;
- співпрацювали з відповідними структурними підрозділами обласної державної адміністрації.
За звітний період було підготовлено та проведено 4 засідання постійної комісії, на яких розглянуто 47 питань, з них: рекомендовано винести на розгляд сесій обласної ради 37 питань, у тому числі підготовлено спільно з профільними управліннями Харківської обласної державної адміністрації та підтримано 12 профільних проектів рішень обласної ради, а також 10 питань плану роботи постійної комісії на 2019 рік.
Важливим напрямком роботи постійної комісії, що сприяв розв’язанню питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації, є здійснення контролю за станом виконання ухвалених обласною радою рішень та рекомендацій постійної комісії.
Систематично здійснюється контроль за виконанням наступних програм:
· Обласної цільової Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 14 квітня 2016 року № 110-VIІ (далі Програма). За підсумками 9 місяців 2019 року обсяг фінансування заходів Програми за рахунок коштів обласного бюджету складає 1 030,0 тис. грн., профінансовано 400,0 тис. грн. Були охоплені наступні заходи: Організація та проведення урочистостей до державних свят та пам’ятних дат; Проведення семінарів для фахівців органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та представників інститутів громадянського суспільства; Проведення щорічного регіонального Форуму інститутів громадянського суспільства; Проведення щорічного обласного зльоту волонтерів з обміну досвідом; Надання організаційної, методичної та фінансової підтримки громадським організаціям. Звіт про хід виконання у 2019 році цієї Програми заплановано розглянути на черговій сесії обласної ради у І кварталі 2020 року.
· Програми розвитку інформаційного простору Харківської області на 2016-2020 роки затвердженої рішенням обласної ради від 04 лютого 2016 року № 52-VІI (далі Програма). Рішенням обласної ради від 28 лютого 2019 року № 945-VII внесено зміни до цієї Програми – збільшено загальний обсяг фінансування заходів Програми, а саме передбачено кошти на фінансову підтримку КП «РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ (далі - КП РІЦ ХОР) (підсумкова загальна сума фінансування становить: на 2019 рік – 3 579,0 тис. грн., з них профінансовано у 2019 році - 3 199,0 тис. грн; на 2020 рік – 3 916,7 тис.грн.).
Також, у 2019 році КП РІЦ ХОР отримало фінансову підтримку з обласного бюджету в рамках Програми економічного і соціального розвитку на 2019 рік у розмірі 836,0 тис.грн.
КП РІЦ ХОР здійснено моніторинг друкованих засобів масової інформації Харківської області за різними темами. Висвітлено інформацію щодо діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на офіційному вебсайті КП РІЦ ХОР. Оприлюднено інформацію щодо проведення інформаційно-виставкових заходів на офіційному вебсайті ІВЦ «Бузок», інформаційних платформах Facebook та Instagram.
Працівники Сектору редакції книги «Книга Пам’яті України» продовжували пошукові роботи, пов’язані з встановленням імен загиблих і зниклих безвісти за іменними медальйонами, знайденими пошуковими загонами, архівними матеріалами, складались біографії полеглих та зниклих безвісти воїнів, які заносяться у додаткові списки чергових томів.
Інформаційно-виставковим відділом організовано та проведено тематичні виставки живопису та графіки, виставки вишитих картин.
На сайті Головної редколегії науково-документальної серії «Реабілітовані історією» (м. Київ) розміщена Книга третя частина 3 «Реабілітовані історією. Харківська область» (pdf-файл). Мартиролог репресованих мешканців Харківщини вищезазначеної книги включений до національної бази репресованих.
Звіт Департаменту масових комунікацій Харківської обласної державної адміністрації про хід виконання цієї Програми було заслухано на засіданні постійної комісії (у листопаді 2019 року) та на пленарному засіданні обласної ради (у грудні 2019 року).
· Обласної програми «ІТ-Харківщина» на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 04 лютого 2016 року № 109-VІI (далі Програма). Звіт Департаменту масових комунікацій Харківської обласної державної адміністрації та КП ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ХАРКІВСЬКІ ОБЛАСНІ КОМУНІКАЦІЙНІ СИСТЕМИ» (далі – КП ХОР «ХОКС») про хід виконання цієї програми заслухано на засіданні постійної комісії (у листопаді 2019 року) та на пленарному засіданні обласної ради (у грудні 2019 року).
КП ХОР «ХОКС» є співрозробником та співвиконавцем програмних завдань в частині створення мережі швидкісного передавання даних на базі сучасних пакетних технологій та запровадження технології широкосмугового доступу та виконання робіт з підключення до єдиної мережі всіх органів державної влади, органів місцевого самоврядування та комунальних закладів. У 2019 році в рамках Програми економічного і соціального розвитку Харківської області на 2019 рік було профінансовано внески в статутний капітал КП ХОР «ХОКС» за рахунок коштів обласного бюджету у розмірі 416,0 тис. грн.
· Програми інформатизації Харківської області «Електронна Харківщина» на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 06 грудня 2018 року № 846-VІI (далі Програма). Програма є складовою Національної програми інформатизації. Її основне спрямування – розвиток і модернізація комп’ютерної техніки, інформаційних порталів, сайтів.
Протягом року депутати постійної комісії на засіданнях розглядали питання про внесення змін до цієї Програми. Також, тримали на контролі хід виконання її заходів, отримуючи щоквартальні звіти Харківської обласної державної адміністрації. Звіт про хід виконання цієї Програми у 2019 році заплановано розглянути на черговій сесії обласної ради у І кварталі 2020 року.
Слід зазначити, що обсяг фінансування даної Програми на 2018-2020 роки становить 98 661,0 тис. грн. (у тому числі на 2018 рік - 33 822 тис. грн., на 2019 рік - 32 000 тис. грн. та на 2020 передбачено 32 839 тис .грн.).
За підтримки постійної комісії в рамках виконання заходів Програми та з метою побудови центрального комунікаційного вузла та комплексної інформаційно-телекомунікаційної системи створено відмовостійкий комплекс серверного обладнання обласної ради. Придбано сучасне обладнання для проведення колегій, нарад, пленарних засідань сесій обласної ради у залі засідань Будинку рад, зокрема, налаштовано Програмно-апаратний комплекс «Система поіменного голосування» із заміною пультів голосування та встановлено конференц-систему.
З метою розвитку системи електронного документообігу з 15 листопада 2019 року в Харківській обласній раді запроваджено «Електронний кабінет депутата» з використанням придбаних та переданих у користування депутатам обласної ради планшетних комп’ютерів із встановленим програмним забезпеченням модулю «Електронний кабінет депутата» та дообладнана створена у минулому році мережа WI-FI, яка покриває приміщення депутатських комісій, робочі кабінети працівників виконавчого апарату обласної ради, конференц-зал та зал засідань Будинку рад. Завдяки впровадженню Wi-Fi системи у депутатів з’явилася можливість користувалися матеріалами сесії в електронному вигляді, що дало економію паперу та людського ресурсу.
Проведено модернізацію та забезпечено належний рівень систем технічного та ресурсного супроводу пленарних засідань сесій обласної ради.
Обласною радою та обласною державною адміністрацією постійно ведеться робота по забезпеченню безперебійного функціонування інформаційно-телекомунікаційної системи та існуючих інформаційних ресурсів, а також оснащення сучасною комп’ютерною технікою.
На реалізацію вищенаведених заходів Програми з обласного бюджету Харківській обласній раді виділено 6 200,00 тис. грн, які у 2019 році були спрямовані на закупівлю необхідних товарів та послуг. За 11 місяців 2019 року договорами охоплено 6 155,039 тис. грн, економія бюджетних коштів, яка виникла за результатами відкритих торгів, проведених Харківською обласною радою при реалізації вищезазначених заходів, склала 44,961 тис. грн. За підтримки постійної комісії рішенням обласної ради проведено коригування обсягів фінансування, в межах видатків, передбачених в обласному бюджеті на 2019 рік, за рахунок зекономлених бюджетних коштів здійснюється модернізація Системи Wi-Fi шляхом її дообладнання додатковими точками бездротового доступу.
На засіданнях постійної комісії протягом звітного періоду розглядалися питання про підсумки фінансово-господарської діяльності обласних комунальних підприємств Харківської обласної ради, а саме: КП ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ХАРКІВСЬКІ ОБЛАСНІ КОМУНІКАЦІЙНІ СИСТЕМИ»; КП – редакція газети «Слобідський край»; КП «Регіональний інформаційний центр» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ; КП «ЛОЗІВСЬКА ДРУКАРНЯ» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ; КП «Чугуївська міська друкарня» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ; Краснокутська районна друкарня; Богодухівська районна друкарня.
Також, депутати заслуховували керівників вищезазначених підприємств та приймали відповідні рішення щодо подовження дії контрактів з ними із визначенням термінів їх дії.
По мірі надходження матеріалів протягом року на засіданнях постійної комісії депутати погоджували кадровий резерв на посаду керівників вищезазначених комунальних підприємств з відповідними рекомендаціями підвищення ефективності їх діяльності.
Протягом звітного періоду голова постійної комісії Гусаров О.С. представляв постійну комісію у персональному складі: оргкомітету обласного конкурсу журналістських робіт «Історії успіху громад»; Конкурсного комітету обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє»; робочої групи з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова; Координаційної ради з питань сприяння розвитку громадянського суспільства при обласній державній адміністрації; Комісії щодо оцінки корупційних ризиків у Харківській обласній раді та з підготовки проекту Антикорупційної програми Харківської обласної ради на 2017-2020 роки.
З метою завчасного попередження проблемних питань та визначення ефективних шляхів вирішення кризових ситуацій депутати постійної комісії тісно співпрацювали з виконавчим апаратом обласної ради, відділом інформаційно-комп’ютерного та документального забезпечення апарату Харківської обласної державної адміністрації, Департаментом масових комунікацій Харківської обласної державної адміністрації як шляхом інформування про стан справ у профільних напрямках, так і під час участі в дискусіях, конференціях, семінарах, круглих столах, виїзних нарадах. Така форма роботи сприяла встановленню дієвого двостороннього зворотного зв’язку зі структурними підрозділами органів виконавчої влади та оперативному результативному втручанню в процес забезпечення надання якісних послуг населенню області.
З метою дієвого контролю за станом використання місцевими бюджетами субвенцій з державного бюджету депутати постійної комісії в рамках повноважень періодично розглядають зазначені питання на засіданнях комісії із запрошенням керівників структурних підрозділів Харківської обласної державної адміністрації.
Члени постійної комісії регулярно проводять прийоми виборців у закріплених районах, вирішують або сприяють вирішенню проблемних питань.
За звітний період постійна комісія розглядала звернення громадян, які мешкають у районах Харківської області, з різних питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації. Всі проблемні питання вирішувались в установлені законодавством терміни, по деяких були направлені запити до профільних структурних підрозділів Харківської облдержадміністрації та Харківської міської ради, обласних служб з наступним інформуванням заявників.
Членів постійної комісії об'єднує відповідальна депутатська діяльність та активна життєва позиція. Постійна комісія здійснює свою діяльність на належному рівні, працює злагоджено та професійно. Депутати постійної комісії поважають думку один одного та колег, що дає можливість швидко і без перешкод вирішувати проблемні питання та приймати необхідні рішення.
Голова постійної комісії Олександр ГУСАРОВ