Звіт постійної комісії обласної ради

з питань молодіжної політики, спорту, культури  та туризму

про роботу за 2019 рік

Постійну комісію утворено за рішенням обласної ради від 25 листопада 2015 року № 5-VII. У складі комісії зараз працюють 5 депутатів. Діяльність постійної комісії будується відповідно до плану роботи обласної ради, плану роботи постійної комісії, на основі законності, гласності, рівноправності та вільного колективного обговорення питань, надання висновків і рекомендацій.

Відповідно до Положення про постійні комісії обласної ради, постійна комісія з питань молодіжної політики, спорту, культури та туризму попередньо розглядає: проекти програм щодо розвитку фізкультури і спорту, туризму; поліпшення становища сім’ї, жінок, дітей та молоді;  проекти програм з організації оздоровлення, відпочинку і дозвілля дітей та молоді; проекти програм щодо утвердження здорового способу життя в дитячому і молодіжному середовищі та протидії поширенню соціально небезпечних хвороб серед дітей та молоді;  питання контролю за виконанням рішень ради за напрямками діяльності комісії, інші питання в межах компетенції ради.

За звітний період постійною комісією проведено 6 засідань, на яких розглянуто 111 питань.

Депутати – члени постійної комісії – контролюють виконання рішень обласної ради та  своїх власних рішень.

На контролі постійної комісії знаходиться 7 обласних програм, інформація про хід їх виконання систематично заслуховується на засіданнях, зокрема:

- Програма розвитку культури, туризму та охорони  нерухомої культурної спадщини  Харківської області на 2019-2023 роки,  затверджена рішенням обласної ради  06 грудня 2018 року № 822-VІI. На виконання заходів Програми з обласного бюджету виділено 2341,3 тис. грн., що дозволило: придбати та встановити в глядацькій залі ОКЗ "Харківський державний академічний український театр ім. Т.Г. Шевченка" 668 крісел; придбати для КЗ "Харківський академічний російський драматичний театр імені О.С. Пушкіна" професійні прожектори, відео проектор, об’єктив; придбати для ОКЗ "Харківський академічний театр музичної комедії" комплект світлового обладнання, прожектори, світлові голови, театральні прожектори, комплект «Дим машина та джерело живлення, комплект комутації сигнальної.

 

У 2019 році з метою поповнення книжкового фонду придбано літератури  у кількості  2132 примірника для поповнення фондів обласних бібліотек друкованими і електронними виданнями (для ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей», ОКЗ «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека»  та ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для юнацтва») на загальну суму 317,3 тис. грн.  

Також з обласного бюджету виділено кошти 946,5 тис. грн. на оновлення матеріально-технічної бази наступних обласних закладів: КЗ «Харківський вищий коледж мистецтв»; Харківське музичне училище  ім. Б.М. Лятошинського; ОКЗ «Харківське художнє училище»; ОКЗ «Лозівський вищий коледж мистецтв» (придбано мультимедійне обладнання, музичні інструменти, оргтехніку, комп’ютерну техніку, концертні костюми, меблі).  

За підтримки постійної комісії кошти в сумі 994 тис. грн. направлено на побудову інтерактивної повнопрофільної експозиції «Харківщина з найдавніших часів до сьогодення» у КЗ «ХАРКІВСЬКИЙ ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ ІМЕНІ М.Ф.СУМЦОВА» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ. Також  з обласного бюджету для цього закладу було виділено 1416 тис. грн. на придбання автотранспорту для перевезення тимчасових і пересувних експозицій,  розповсюдження фондово-облікової документації серед районних музеїв області. Для встановлення 10 дорожніх інформаційних знаків вздовж основних напрямів  було виділено 88 тис. грн.

 

- Соціальна Програма розвитку фізичної  культури і спорту, молодіжних ініціатив та формування здорового способу життя у Харківській області на 2019–2023 роки, затверджена рішенням обласної ради  06 грудня 2018 року № 819-VІI. Загалом на сферу фізичної культури та спорту протягом 2019 року з обласного бюджету виділено 213 млн. 843 тис. 700 грн.

За рахунок коштів обласного бюджету для оздоровлення дітей соціально незахищених категорій придбано 7420 путівок до санаторіїв і таборів Харківської, Одеської, Запорізької та Львівської областей на загальну суму 58 млн. 685,38 тис. грн. 

На реалізацію заходів Програми в галузі молодіжної політики в області на 2019 рік з обласного бюджету виділено  5 млн. 021 тис. 075 грн. Проведено 147 заходів.

З метою ефективного функціонування дитячо-юнацьких спортивних шкіл, підготовки спортивного резерву області, збереження учнівського контингенту і тренерських кадрів протягом 2019 року з обласного бюджету дитячо-юнацьким спортивним школам фізкультурно-спортивних товариств було виділено 36 млн. 024 тис. 265 грн. 

Також у 2019 році 57 млн. 422 тис. 548 грн. виділено на проведення обласних змагань, навчально-тренувальних зборів, відряджень збірних команд області на всеукраїнські змагання з олімпійських та неолімпійських видів спорту (У 2019 році на території Харківської області проведено 1842 заходи: обласні змагання, підготовка та участь збірних команд області у всеукраїнських змаганнях. Спортсменам області, досягнення яких сприяють утвердженню авторитету регіону на міжнародній арені, з метою підвищення їх соціального захисту та заохочення виплачено грошових нагород і стипендій на суму  4 млн. 371 тис. 674 грн.

У 2019 році збудовано 16 майданчиків зі штучним покриттям і 18 з гімнастичним та тренажерним обладнанням.

 

- Регіональна Програма національно-патріотичного виховання молоді на 2019 – 2023 роки, затверджена На виконання заходів Програми у 2019 році виділено 1 млн. 030 тис. грн. Спільно з громадянським сектором області проведено 14 заходів. Відбулось налагодження ефективного діалогу між державними органами влади та представниками інститутів громадянського суспільства.

- Програма збереження та розвитку в Харківській області мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на 2016 – 2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 14 квітня 2016 року №108-VII. З обласного бюджету у 2019 році на підготовку, поліпшення матеріально-технічної бази та утримання оздоровчого табору «Чайка» Комунального закладу «Харківський професійний коледж спортивного профілю» Харківської обласної ради та спортивно-оздоровчого табору «Чайка» Харківського державного вищого училища фізичної культури №1  виділено  6 млн. 182,31 тис. грн. 

 

 

- Програма розвитку архівної справи в Харківській області на 2017 − 2021 роки, затвердженої рішенням обласної ради 23 лютого 2017 року № 386-VII. Всього у 2019 році програмою передбачено 4,635 млн. грн. для проведення ремонту покрівлі  і заміни комунікацій двох будівель архіву. Депутати підтримали виділення додаткових коштів у сумі 3,4 млн грн. На виконання заходу щодо забезпечення охорони приміщень в 2019 році з обласного бюджету були  виділені  кошти в сумі 1400,0 тис. грн. Для спрощеного доступу до архівних документів було   придбано книжковий сканер у комплекті Metis EDS GAMMA обладнання  для оцифровування документів НАФ України на суму 999,0 тис. грн. В зв’язку  з відсутністю фінансування із обласного бюджету невирішеною  залишилася проблема щодо проведення невідкладного  ремонту покрівлі будівлі архіву пр. Московському,7 та поточний ремонт  тепловузлів в обох будівлях архіву.

 

- Регіональна Програма реформування системи інституційного догляду і виховання дітей у Харківській області на 2018-2026 роки, затверджена рішенням обласної ради  30 серпня 2018 року № 774-VІI.

За звітний період у рамках виконання Програми створено 17 патронатних сімей, здійснено добір і навчання 6 кандидатів у патронатні вихователі; утворено 13 служб у справах дітей в ОТГ; за рахунок субвенції з державного бюджету придбано 5 житлових будинків для дитячих будинків сімейного типу; забезпечено роботу 65 інклюзивних груп у 46 дошкільних закладах; створено Ресурсний центр з підтримки інклюзивної освіти Комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти», який здійснює методичне, аналітичне забезпечення діяльності 29 інклюзивно-ресурсних центрів, а також 24 ресурсні кімнати і 25 медіатек. На базі КУ Богодухівський дитячий будинок-інтернат розпочало функціонування відділення паліативного догляду; затверджено план заходів з реалізації в області у 2017-2020 роках пілотного проекту «Створення системи надання послуг раннього втручання» для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя.

- Обласна Програма збереження архітектурної спадщини в Харківській області на 2018-2023 роки”, затверджена рішенням від 07 червня 2018 року № 722-VII. В рамках реалізації її заходів продовжується вирішення актуальних питань пам’яткоохоронної сфери: завершено розроблення науково-проектної документації «Історико-архітектурний опорний план м. Харків та науково-проектна документація щодо визначення меж і режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів м. Харків».  Документація передана до Міністерства культури України для затвердження проведена організаційна робота з науковцями Державного підприємства «Всеукраїнський науково-методичний та дослідно-інформаційний центр архітектурної спадщини» (м. Київ) щодо визначення вартості розроблення номінаційного досьє, необхідного для продовження процедури занесення будівлі Держпрому до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

На кожному засіданні постійної комісії розглядаються питання виконання обласного бюджету та соціально-економічного розвитку регіону.

Постійна комісія опікується питаннями  функціонування і розвитку  комунальних закладів, установ, заслуховує інформацію про підсумки фінансово-господарської діяльності обласних комунальних підприємств, а також  звіти їх керівників про свою діяльність.

Депутати комісії брали  активну  участь у роботі конкурсних комісій по виборах керівників закладів культури, у перевірках стану та ефективності використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, що відображається на балансі цих підприємств, заслуховували звіти керівників. 

За ініціативи голови постійної комісії 27 вересня 2018 року відбулося виїзне засідання на базі комунального закладу "Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова" Харківської обласної ради, де депутати на місці ознайомились  з проблемними питаннями цього музею. Депутати звернулися  до Департаменту капітального будівництва Харківської обласної державної адміністрації з пропозицією: після оновлення проектно-кошторисної документації визначити обсяг першочергових робіт та їх черговість щодо реконструкції. рекомендували Управлінню  культури і туризму  Харківської обласної державної адміністрації утворити робочу групу для опрацювання концепції оновлення експозиції музею КЗ „Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова” із залученням провідних фахівців музейної галузі, істориків, громадськості.  У лютому 2019 року на базі комунального закладу «Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова» Харківської обласної ради відбулося засідання робочої групи, до складу якої увійшла голова постійної комісії,  щодо опрацювання концепції оновлення експозиції музею. Було розроблено концепцію проведення реекспозиції та розпочато підготовчі роботи; придбано експозиційне обладнання для відкритого показу до експозиції «Харківщина з найдавніших часів до сьогодення».

Також депутати на своїх засіданнях наприкінці 2019 року розглядали питання щодо затвердження списку осіб, які пропонувались для зарахування до кадрового резерву на посаду керівників профільних  комунальних закладів.

З метою стимулювання розвитку та соціальної підтримки талантів Харківської області, виявлення обдарованої молоді та сприяння її самореалізації. З 2007 року обласною радою проводиться конкурс ім. О.С. Масельського на кращий літературний твір. Цього року на Харківщині конкурс було проведено вже тринадцятий раз, в якому взяли участь 173 автори, з яких 77 учнів. Всього за роки проведення до участі у цьому конкурсі надавали свої роботи близько 2350 конкурсантів. Голова постійної комісії є секретарем  організаційного комітету конкурсу. Конкурс привертає увагу наших обдарованих земляків, які свій талант та любов до рідного краю втілюють у художньому слові. Як завжди, найбільш популярною  номінацією є "Поезія".

Голова постійної комісії є одним з членів Колегій управління культури і туризму, а також Управління у справах молоді і спорту Харківської обласної державної адміністрації, входить до складу конкурсного комітету обласного конкурсу міні-проєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє», організаційного комітету Міжнародного дитячого медіафестивалю «Дитятко».

Депутати постійної комісії плідно співпрацюють з галузевими структурними підрозділами облдержадміністрації, районними та міськими радами, установами різних форм власності, громадськими організаціями. На засіданнях постійної комісії присутні представники засобів масової інформації.

Членів постійної комісії об'єднує відповідальна депутатська діяльність та активна життєва позиція. Усі депутати комісії  постійно проводять прийоми виборців у закріплених за ними виборчих округах.  Депутати комісії сприяють реалізації обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» в закріплених районах області. Постійна комісія здійснює свою діяльність на належному рівні, працює злагоджено та професійно.

 

 

 

Голова  постійної комісії                                                  Валерія МУРАЄВА