Звіт
постійної комісії обласної ради з питань промисловості, житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та будівництва про роботу за 2019 рік
Постійна комісія обласної ради з питань промисловості, житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та будівництва створена рішенням обласної ради від 25 листопада 2015 року № 5-VІІ.
У складі постійної комісії працюють десять депутатів, які є керівниками промислових підприємств, наукових установ та підприємцями. Свою роботу комісія здійснює відповідно до повноважень, визначених Положенням про постійні комісії Харківської обласної ради, на підставі плану роботи обласної ради, плану роботи комісії та щотижневих заходів обласної ради.
Комісія опікується широким колом питань, що потребують постійної системної роботи депутатів спільно зі структурними підрозділами обласної державної адміністрації.
Протягом 2019 року на засіданнях постійної комісії заслуховувалася інформація про хід виконання 10 обласних програм, а саме:
- програми «Питна вода Харківської області» на 2012-2020 роки;
- Програми стимулювання об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів Харківської області до впровадження енергоефективних технологій на 2016-2020 роки;
- Програма розвитку освітлення населених пунктів Харківської області «Енергія світла» на 2019-2021 роки;
- регіональної програми розвитку паливної галузі Харківської області до 2020 року;
- регіональної Програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та зменшення споживання енергоресурсів у Харківській області на 2016 – 2022 роки;
- Програми відшкодування відсотків за кредитами, отриманими населенням Харківської області на впровадження енергозберігаючих заходів, на 2016 – 2020 роки;
- обласної Програми збереження архітектурної спадщини в Харківській області на 2018-2023 роки;
- обласної Програми надання підтримки учасникам антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил для будівництва житла в Харківській області на 2019-2021 роки;
- Програми створення та ведення містобудівного кадастру Харківської області на 2019-2022 роки;
- Програми розроблення містобудівної документації у Харківській області на 2016-2020 роки.
Велика увага постійної комісії приділялася виконанню обласних програм.
У зв’язку із закінченням дії Програми створення та ведення містобудівного кадастру Харківської області на 2015-2018 роки, у лютому 2019 року розроблено та затверджено обласною радою нову програму з такою ж назвою на 2019-2022 роки та виділено з обласного бюджету кошти у сумі 1млн 200 тис. грн.
У рамках реалізації І етапу Програми у 2019 році створено містобудівний кадастр та його геопортал, а саме: придбано комп'ютерне обладнання та відповідні програмні продукти, які забезпечать продуктивність геоінформаційної системи ведення містобудівного кадастру, а також програмне забезпечення для формування набору даних інформаційних ресурсів містобудівного кадастру.
Також, в області реалізується Програма надання підтримки учасникам антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил для будівництва житла в Харківській області на 2019-2021 роки, метою якої є поліпшення стану забезпечення житлом учасників антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил, створення умов для будівництва чи придбання ними житла.
Для реалізації цієї програми з обласного бюджету у 2019 році було виділено 15,0 млн грн. Завдяки цьому погоджено 16 житлових об’єктів, в яких кандидати можуть вибрати житло серед 1799 квартир; затверджено список кандидатів та черговість їх участі у Програмі, відібрано 89 кандидатів на 2019 рік; укладено 58 договорів на будівництво 62 квартир загальною площею 3,4 тис м2, освоєно 14 983 686 грн. (у тому числі укладено 4 договори з громадянами, які мають статус внутрішньо переміщеної особи на придбання п’яти квартир загальною площею 256,66 м2, державна підтримка для цієї категорії громадян склала 1157,6 тис. грн.).
У зв’язку із значним зростанням попиту з боку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів області на «теплі» кредити, частина яких компенсується з обласного бюджету, за підтримки постійної комісії наприкінці 2019 року було збільшено обсяг фінансування Програми на 2019 рік до 4165 тис. грн. Завдяки цьому в грудні місяці одразу 40 ОСББ та ЖБК області отримали відшкодування частини «теплих» кредитів на загальну суму 2,8 млн грн. Усього у поточному році з обласного бюджету було сплачено 4,1 млн грн компенсації за 76 кредитами, залученими ОСББ та ЖБК для впровадження енергоефективних заходів (для порівняння: у 2018 році – 1,8 млн грн за 42 кредитами).
За сприяння постійної комісії протягом 2019 року вносилися зміни до Програми розвитку освітлення населених пунктів Харківської області «Енергія світла» на 2019-2021 роки. У ході виконання програми реалізовано наступні заходи:
- виконано роботи з поточного ремонту електричних мереж зон загального користування та вхідних груп в багатоквартирних житлових будинках усіх форм власності у 3632 під’їздах на загальну суму 10937,548 тис. грн.
- виконано роботи з реконструкції та будівництва зовнішнього освітлення по 9-ти об’єктах на загальну суму 5102,144 тис. грн;
- виконано роботи з капітального ремонту зовнішнього освітлення та їх елементів по 11-ти об’єктах на загальну суму 4391,647 тис. грн;
На реалізацію Програми у 2019 році було передбачено фінансування на загальну суму 20587,677 тис. грн., освоєно коштів - 20431,339 тис. грн.
Протягом звітного періоду члени постійної комісії брали участь у діяльності робочої групи та комісії по вирішенню комплексу питань, пов’язаних з прийняттям у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області об’єкта «Пам’ятникоохоронні роботи по будівлі - пам’ятці архітектури по вул. Римарська, 21 у м. Харкові (КП «Харківська обласна філармонія») (реконструкція) (коригування у зв’язку з виділенням пускових комплексів)» (II пусковий комплекс)». Наприкінці травня 2019 року на сесії Харківської обласної ради вищезазначений об’єкт було прийнято у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області.
Разом з цим, постійною комісією спільно з Департаментом житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації протягом звітного періоду відпрацьовано соціально спрямовані питання стосовно прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області наступних об’єктів:
- обладнання та устаткування для реалізації заходів з водообміну у Краснопавлівському водосховищі та передачу його у державну власність Управлінню каналу Дніпро-Донбас;
- сміттєвозу з боковим завантаженням СБМ-308/2 на шасі МАЗ-6312С3 та передачу його у комунальну власність Лозівської міської об’єднаної територіальної громади.
На початку звітного року члени постійної комісії та представники Управління паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної державної адміністрації разом з професором Університету імені Адама Міцкевича (Республіка Польща) паном Еріком Косінським обговорювали проблеми щодо стану, законодавчого врегулювання та перспектив розвитку енергетичного сектору в Харківській області, обмінювалися досвідом.
Голова постійної комісії разом з керівництвом Харківської обласної ради та Управлінням паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної державної адміністрації протягом звітного року брали активну участь у відкритих обговореннях проєктів постанов Інвестиційних програм Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
На засіданнях постійної комісії щоквартально протягом звітного року разом з Департаментом капітального будівництва Харківської обласної державної адміністрації розглядалося питання «Про хід виконання робіт із реконструкції та збереження палацово-паркового комплексу «Садиба» (смт Шарівка Богодухівського району Харківської області)».
В цілому, протягом року постійною комісією проведено 8 засідань, на яких розглянуто 89 питань, що належать до її відання, надано висновки та рекомендації до 24 проєктів рішень з профільних питань.
Постійна комісія координує роботу 4 комунальних підприємств Харківської обласної ради, здійснює моніторинг фінансово-господарської діяльності підприємств. Крім того, на засіданнях постійної комісії заслуховуються звіти керівників комунальних підприємств про виконання умов контракту та ефективність використання майна спільної власності, що обліковується на балансі підприємств. Протягом звітного періоду розглядалося питання щодо банкрутства ХАРКІВСЬКОГО ОБЛАСНОГО КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ДИРЕКЦІЯ РОЗВИТКУ ІНФРАСТРУКТУРИ ТЕРИТОРІЙ».
Голова і члени постійної комісії активно працюють у складі експертної, консультативної, архітектурно-містобудівної, координаційної рад, а також територіальної комісії, створених при обласній раді й обласній державній адміністрації та її структурних підрозділах, входять до складу конкурсного комітету обласного конкурсу мініпроєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє», беруть участь у селекторних нарадах з наступних питань: щодо стану розрахунків споживачів за надані послуги з тепло-, водопостачання та водовідведення; щодо стану освоєння коштів на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт об’єктів, що фінансуються у звітному році за рахунок різних джерел фінансування; щодо введення житла в експлуатацію.
На постійному контролі знаходяться питання щодо підготовки і стабільного функціонування об’єктів та підприємств області у періоди опалювальних сезонів. Голова постійної комісії є членом обласного штабу з організації підготовки господарського комплексу та об’єктів соціальної сфери до сталого розвитку й функціонування в осінньо-зимовий період на 2019-2020 роки.
Головою постійної комісії згідно із затвердженим в обласній раді графіком проводилися прийоми громадян з питань, що стосуються встановлення загальнобудинкових та індивідуальних газових приладів, а також проведення їх експертизи, ремонту дахів, водоводів, комунікацій; вуличного освітлення, встановлення пільг на сплату комунальних послуг тощо. На всі звернення надано обґрунтовані відповіді та роз’яснення.
Основними принципами діяльності постійної комісії є законність, гласність, рівноправність, колегіальність, вільне обговорення питань та прийняття рішень. Членів постійної комісії об’єднує відповідальна депутатська діяльність, активна життєва позиція, повага один до одного. Постійна комісія здійснює свою діяльність на належному рівні, працює злагоджено та професійно.
Голова постійної комісії Микола БЄЛОВ