Звіт
постійної комісії обласної ради з питань регламенту, етики, депутатської діяльності та контролю за виконанням рішень обласної ради
про роботу за 2019 рік
Постійна комісія з питань регламенту, етики, депутатської діяльності та контролю за виконанням рішень обласної ради створена рішенням обласної ради від 25 листопада 2015 року № 5-VІI (зі змінами).
До складу постійної комісії входять сім депутатів обласної ради. Всі вони оперативно та кваліфіковано працюють над розв’язанням проблем згідно з профілем діяльності постійної комісії.
У звітному періоді робота постійної комісії проводилась відповідно до плану роботи обласної ради та плану роботи постійної комісії. Члени постійної комісії брали участь у підготовці проектів рішень з питань, що входять до її компетенції, для розгляду на сесіях обласної ради.
Згідно з повноваженнями та обов’язками, комісія працювала по таких основних напрямах:
- підготовка та розгляд проєктів рішень обласної ради, внесення пропозицій, що стосуються організаційного забезпечення діяльності ради, плану роботи ради, а також додержання депутатської дисципліни та етики;
- розгляд заяв та скарг громадян, пов’язаних із діяльністю ради, у тому числі заяв і скарг депутатів ради з різних питань;
- розгляд питань щодо персонального складу постійних комісій, питань контролю за виконанням рішень обласної ради та за виконанням обласних програм, затверджених рішеннями обласної ради.
Основною організаційною формою роботи постійної комісії є засідання. За звітний період було проведено 7 засідань постійної комісії, на яких розглянуто 69 питань, з них: 56 питань рекомендовано для винесення на пленарні засідання сесії обласної ради, за якими прийнято відповідні рішення, та 13 питань, що стосуються безпосередньої діяльності комісії.
Належна увага постійної комісії приділяється контролю за виконанням рішень обласної ради. Протягом зазначеного періоду на пленарних засіданнях сесій обласної ради розглянуто 286 питань, прийнято 284 рішення, зокрема, по основним напрямкам:
- з питань місцевого самоврядування – 6 рішень;
- з питань охорони здоров'я та соціального захисту – 16 рішень;
- з питань ЖКГ, паливно-енергетичного комплексу та дорожнього господарства – 14 рішень;
- з аграрних питань, питань користування надрами, екології та природокористування – 27 рішень;
- з питань майна – 121 рішення, з них 59 – з кадрових питань.
З 284 прийнятих рішень виконано 261, залишається на контролі – 20. Крім цього, на контролі перебувають 39 обласних програм.
Крім того, протягом звітного періоду на сесіях обласної ради схвалено 7 депутатських запитів та 6 депутатських звернень до центральних органів влади, контроль за виконанням яких покладено на постійну комісію. За багатьма зверненнями та запитами отримано відповіді у встановлені чинним законодавством терміни.
Постійною комісією заслухано звіти та інформації керівників структурних підрозділів облдержадміністрації щодо виконання 40 регіональних та обласних програм, термін реалізації 4 з яких закінчився 31 грудня 2019 року (у 2019 році затверджено 3 програми, 2 з яких набудуть чинності з 01 січня 2020 року).
Протягом звітного періоду постійна комісія ініціювала та брала активну участь у розгляді наступних питань:
1.Про проведення звітів депутатів обласної ради перед виборцями.
2.Про звіти постійних комісій обласної ради.
3.Про затвердження Плану роботи обласної ради.
4.Щодо внесення змін до додатків до рішення обласної ради від 25 листопада 2015 року № 5-VII «Про утворення та обрання постійних комісій обласної ради» (зі змінами).
Депутати приділяють багато уваги додержанню депутатської дисципліни й етики, дотриманню принципів демократії, відкритості та гласності в роботі обласної ради, вносять пропозиції щодо висвітлення її діяльності в засобах масової інформації.
Члени постійної комісії беруть активну участь у заходах, що проводяться Харківською обласною радою та Харківською обласною державною адміністрацією, а також активно працюють у закріплених районах.
Головою та членами постійної комісії систематично проводиться робота зі зверненнями громадян, створюються необхідні умови для реалізації конституційного права громадян на звернення.
Аналіз тематики звернень свідчить, що найактуальнішими питаннями є проблеми: житлово-комунального господарства, транспорту, ремонту житла та благоустрою, зростання цін, отримання пільг, медичного та лікарського забезпечення, забезпечення законності та правопорядку, а також порушення трудових прав тощо.
По кожному зверненню приймалися відповідні рішення, надсилалися депутатські звернення та запити до місцевих органів виконавчої влади, правоохоронних органів, надавалися необхідні роз’яснення норм чинного законодавства.
Комісія будує свою роботу на принципах законності, гласності, відкритості, рівноправності, доцільності, функціональності, плановості, колегіальності, вільного обговорення і вирішення питань.