ЗВІТ

постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, реабілітації учасників бойових дій та АТО

про роботу за 2019 рік

Постійна комісія з питань соціальної політики, охорони здоров’я, реабілітації учасників бойових дій та АТО створена рішенням обласної ради від 25 листопада 2015 року № 5-VІI (зі змінами).

У складі постійної комісії протягом року працювало дванадцять депутатів. Рішенням обласної ради від 05 грудня 2019 року № 1184-VII зі складу постійної комісії виведено Львову Ольгу Володимирівну.

Свою роботу комісія здійснювала відповідно до чинного законодавства України, плану роботи обласної ради, плану роботи постійної комісії, щотижневих планів основних заходів обласної ради та окремих доручень голови і заступників голови обласної ради.

За рік постійною комісією проведено 13 засідань, на яких було розглянуто 159 питань. Усі засідання проходили з дотриманням Регламенту, з впровадженням принципів демократичності та прозорості.

За підтримки або ініціативою постійної комісії протягом року ухвалено 57 рішень обласної ради, з них:

-            37 питань з питань управління комунальною власністю що відносяться до сфери соціального захисту та галузі "Охорона здоров’я";

-            затвердження звітів про хід виконання 4 обласних програм;

-            10 питань щодо внесення змін діючих обласних програм.

Відповідно до повноважень, якими наділено постійну комісію Положенням про постійні комісії Харківської обласної ради, протягом року члени комісії регулярно брали участь у перевірках стану використання майна, виконання статутних завдань та умов контракту керівниками комунальних підприємств; брали активну участь в обласних заходах, засіданнях робочих груп, комітетів, комісій спільно з фахівцями профільних структурних підрозділів обласної державної адміністрації.

Так, враховуючи вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1094 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я» та Положення про порядок призначення на посаду та звільнення із займаної посади керівників комунальних підприємств, установ, закладів, що є у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області члени постійної комісії брали активну участь у конкурсних комісіях з обрання керівників обласних комунальних закладів охорони здоров’я, а саме:

-  КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ»;

-  КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНИЙ ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНИЙ ДИСПАНСЕР №4»;

-  КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНА ПСИХІАТРИЧНА ЛІКАРНЯ № 2»;

-  КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНА ТУБЕРКУЛЬОЗНА ЛІКАРНЯ № 2»;

-  КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНИЙ ШКІРНО-ВЕНЕРОЛОГІЧНИЙ ДИСПАНСЕР № 4»;

-  КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНИЙ МЕДИЧНИЙ КЛІНІЧНИЙ ЦЕНТР УРОЛОГІЇ І НЕФРОЛОГІЇ, роботу яких завершено та за результатами дотримання конкурсної процедури призначено керівників медичних закладів.

Роботу конкурсних комісій з обрання керівників КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ОХОРОНИ  ЗДОРОВ"Я ОБЛАСНОЇ БАЗИ СПЕЦІАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО  ПОСТАЧАННЯ та КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНИЙ ДИТЯЧИЙ ОРТОПЕДОТРАВМАТОЛОГІЧНИЙ САНАТОРІЙ “ЛІСНИЙ”» буде продовжено у 2020 році.

Ще одним важливим напрямом роботи комісії є здійснення контролю за виконанням обласних програм.

На засіданні від 15 лютого 2019 року підведені підсумки за результатами виконання комплексної обласної програми «Здоров’я Слобожанщини» на 2017-2018 роки, що дозволило здійснити удосконалення матеріально-технічної бази комунальних закладів охорони здоров’я Харківської області, насамперед, що надають медичну допомогу третинного рівня із їх забезпеченням та оновленням сучасним медичним обладнанням. На виконання завдань обласної програми протягом двох років за рахунок коштів обласного бюджету та медичної субвенції було виділено понад 1 178 млн грн.

Також, завершено реалізацію комплексної Програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції на 2017-2018 роки, якою передбачалися заходи щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції. За два роки для реалізації заходів Програми з обласного бюджету було використано понад 3 986,9 тис. грн.

З метою вирішення проблемних питань у сфері соціального захисту населення, реалізації активної політики зайнятості та забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків протягом 2019 року було скореговані заходи та фінансування на їх виконання у рамках діючих обласних програм.

Так, внесено зміни до комплексної Програми соціального захисту населення Харківської області на 2016-2020 роки, у частині збільшення видатків для надання одноразової адресної грошової допомоги мешканцям Харківської області, які опинилися у скрутній життєвій ситуації. Зазначена сума на кінець року досягла 60,0 млн грн.

Таким чином, протягом звітного року на засіданнях Комісії з питань надання одноразової адресної грошової допомоги мешканцям Харківської області, які опинилися в скрутній життєвій ситуації було виділено одноразову адресну грошову допомогу 6838 громадянам на загальну суму 60,8 млн грн, а середній розмір допомоги склав 8,9 тис. грн.

Також, за ініціативи постійної комісії було збільшено видатки обласного бюджету на 2019 та 2020 роки для надання матеріальної допомоги особам, які безпосередньо брали участь в антитерористичній операції, зокрема збільшено розмір матеріальної допомоги з 1 000 грн до 1 500 грн на одну особу. Таким чином, одноразову грошову допомогу на суму 15,2 млн грн надано 9184 учасникам АТО/ООС (по 1500 грн. на особу) та 205 членам сімей загиблих (по 5000 грн. на особу).

Для дітей, батьки яких є учасниками АТО/ООС, в обласному бюджеті передбачені кошти у сумі 775,0 тис. грн для придбання новорічних святкових кондитерських наборів (усього придбано 5087 наборів).

З метою надання додаткової соціальної підтримки, в межах реалізації комплексної Програми соціального захисту населення Харківської області на 2016-2020 роки, у 2019 році в обласному бюджеті передбачено 21,3 млн грн на оздоровлення осіб з інвалідністю, ветеранів війни та осіб, на яких поширюється чинність Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» в санаторних закладах Харківської області.

Крім того, за рахунок коштів обласного бюджету у 2019 році у санаторно-курортних закладах Харківської області були оздоровлені учасники антитерористичної операції, члени їх сімей, а також громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та потерпілі діти у супроводі одного з батьків особи, яка їх замінює. Обсяг фінансових ресурсів на ці цілі склав 7,3 млн грн.

Протягом року також проводилась робота по реформуванню інтернатних установ.

У 2019 році в комунальній установі Богодухівський дитячий будинок-інтернат впроваджено інноваційні соціальні послуги: представництва інтересів, соціальної реабілітації, паліативного догляду, соціальної профілактики.

У дитячих будинках-інтернатах відбулося відкриття інноваційних (нових) відділень.

Так, у комунальній установі Богодухівський дитячий будинок-інтернат з березня 2018 року функціонує відділення паліативного догляду дітей з інвалідністю (на 15 ліжко-місць), яке з січня 2019 розширено до 45 ліжко-місць. У відділенні паліативного догляду перебувають на державному утриманні не тільки діти з інвалідністю, а й особи з інвалідністю віком від 18 до 35 років, які потребують паліативного догляду.

У комунальній установі Шевченківський дитячий будинок-інтернат з січня 2019 року функціонує група транзитного перебування, розрахована на 10 осіб, яка складається з найбільш соціально адаптованих підопічних молодіжного відділення віком від 18 до 35 років, з метою підготовки їх до отримання соціальної послуги підтриманого проживання.

Вживалися заходи щодо зміцнення матеріально-технічної бази інтернатних установ.

Так, у 2019 році за рахунок коштів обласного бюджету профінансовано проведення капітальних ремонтів (житлових та санітарних приміщень, покрівель, котелень, системи водопостачання, автоматичної пожежної сигналізації, утеплення фасадів) у 8 інтернатах та Кризовому соціальному центрі для жінок на загальну суму понад 16 млн грн.

Особливу увагу також треба приділити питанню розвитку партнерства з інститутами громадянського суспільства.

Так, з метою залучення інститутів громадянського суспільства до розв’язання соціальних проблем, принципово змінено механізм надання фінансової підтримки громадським об’єднанням ветеранів, осіб з інвалідністю, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, тощо. Рішенням обласної ради від 28 лютого 2019 року № 930-VІІ затверджено два порядки, які передбачають надання фінансової підтримки за рахунок коштів обласного бюджету виключно на конкурсній основі, а саме:

-   Порядок використання коштів обласного бюджету інститутами громадянського суспільства соціального спрямування та проведення конкурсів із визначення програм (проектів, заходів);

-  Порядок використання коштів обласного бюджету, які надаються громадським об’єднанням ветеранів та осіб з інвалідністю.

Таким чином, загальна сума, виділена у 2019 році на фінансування проектів громадських організацій, склала 1 млн 250 тис грн, при цьому на один проект передбачено не більше 150 тис грн. Було подано 34 конкурсні пропозиції від 22 громадських організацій, з них 15 – стали переможцями.

З метою сприяння зайнятості населення та регулювання процесів на ринку праці в області реалізується Програма зайнятості населення Харківської області на період до 2020 року, якою передбачено низку заходів та показників, зокрема кількості створених нових робочих місць, працевлаштування безробітних, виділення коштів на організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Протягом 2019 року проведено заходи з вирішення питань працевлаштування учасників антитерористичної операції та внутрішньо-переміщених осіб в області, заходи з інформаційно-роз’яснювальної роботи, до якої залучаються соціальні партнери, громадські, волонтерські організації та благодійні фонди, які опікуються проблемами цих осіб, проведено цільові інформаційні семінари. Загалом протягом року послугами служби зайнятості скористувалися:

-       433 учасника АТО, з них: 163 учасника АТО проходили професійне навчання шляхом перепідготовки та підвищення кваліфікації, 424 особам надані профорієнтаційні послуги, 75 - було залучено до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 303 - працевлаштовані;

-       1269 осіб з числа внутрішньо-переміщених осіб, з них: 113 проходили професійне навчання, 108 було залучено до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 325 - працевлаштовані.

Протягом року до соціальної та професійної адаптації залучено 226 учасників антитерористичної операції, на їх навчання використано 1253,2 тис. грн.

У серпні 2019 року за підтримки постійної комісії затверджені зміни до Програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року, у частині розроблення заходів з подолання гендерних стереотипів шляхом підтримки жінок і чоловіків похилого віку, зокрема тих, яким виповнилося 100 років, а також надання фінансової підтримки інститутам громадянського суспільства соціального спрямування на програми та проекти за цим напрямом.

Окрім того, запроваджено заходи з надання підтримки молодіжним та дитячим громадським об’єднанням для реалізації проектів, спрямованих на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Ще одним важливим напрямом роботи постійної комісії було реалізація основних напрямків розвитку сфери охорони здоров’я, а також сприяння та підтримка заходів з впровадження медичної реформи.

У 2019 році практично завершено роботу з автономізації обласних комунальних закладів охорони здоров’я, які відповідно до положень Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» з 2020 року мають укласти договори про медичне обслуговування населення з Національною службою здоров’я України.

З метою підготовки закладів до початку процесу контрактування з НСЗУ та приведення їх у відповідність до вимог, передбачених Програмою медичних гарантій у 2019 році, за підтримки постійної комісії було виділено 7 319 тис грн на проведення капітальних ремонтів закладів охорони здоров’я, а саме: капітального ремонту комплексу корпусів КНП ХОР «Обласна клінічна інфекційна лікарня»; капітального ремонту приміщень КНП ХОР «Харківська обласна клінічна травматологічна лікарня»; капітального ремонту будівлі хірургічного та поліклінічного корпусів КНП ХОР «Обласна клінічна лікарня».

Також було надано згоду на реконструкцію господарського корпусу  КНП ХОР «Обласний госпіталь ветеранів війни» з виділенням приміщень під реабілітаційний центр. На роботи було виділені кошти: для розробки проектно-кошторисної документації та реконструкцію об’єкта відповідно 190 тис грн та 24 млн грн.

Також надано згоду на реконструкцію приміщень головного корпусу КЗОЗ Обласної дитячої клінічної лікарні № 1 під відділення алергології та офтальмології  та сенсорної кімнати.

З метою забезпечення подальшого розвитку первинної медичної допомоги було виділено 10 471 тис грн на будівництво амбулаторій у смт Гути Богодухівського району; в с. Чернещина, Борівського району; у с. Руська Лозова Дергачівського району; в с. Великі Проходи Дергачівського району.

Окрім цього задля розвитку ефективних напрямів діяльності та планування необхідних фінансових ресурсів закладів охорони здоров’я усіх рівнів продовжено реалізацію заходів комплексної обласної програми «Здоров’я Слобожанщини».

Протягом 2019 року постійною комісією вносилися зміни до комплексної обласної програми, які передбачають реалізацію заходів з метою проведення протезування слуху у дорослих шляхом придбання кохлеарних імплантів.

Також програму доповнено заходами із забезпечення лікування безплідності методами допоміжних репродуктивних технологій на базі ДЗ «УКРАЇНСЬКИЙ МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР АКУШЕРСТВА, ГІНЕКОЛОГІЇ ТА РЕПРОДУКТОЛОГІЇ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ».

У розділі «Заходи з профілактики та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань» скореговані заходи у частині упровадження сучасних методів та технологій лікування ішемічної хвороби серця (стентування).

Так, до переліку завдань програми на 2019 рік включено заходи з забезпечення надання високоспеціалізованої медичної допомоги внутрішньо переміщеним з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції особам. Орієнтовні обсяги фінансування на 2019 рік склали 9,3 млн грн.

На виконання розділу «Пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з обласного бюджету виділено кошти в сумі 10,3 млн грн. (ліки за пільговими рецептами лікарів - 9,0 млн грн., послуги зубопротезування 1,0 млн грн. та додаткове харчування в КНП ХОР «Обласний клінічний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення» - 0,3 млн. грн.

У цілому, на виконання завдань комплексної обласної програми «Здоров’я Слобожанщини» у 2019 році за рахунок коштів обласного бюджету, медичної та інших субвенцій з державного бюджету спрямовано 1 940 130,7 тис.грн, у тому числі:

- на лікування дітей на базі перинатальних центрів (з використанням – сучасних можливостей діагностичних центрів)  -  2 млн 600,0 тис. грн;

- проведення складних хірургічних втручань з ендопротезуванням великих суглобів (48 комплекти на суму 1 млн 998,1 тис. грн);

– оновлення сучасним медичним обладнанням комунальних закладів охорони здоров’я третинного рівня (875 одиниць на суму 159 млн 590,0 тис.грн),

– забезпечення служби екстреної медичної допомоги та медицини катастроф новим автотранспортом 25 млн грн (придбано 10 автомобілів);

– забезпечення хворих, які страждають на орфанні захворювання (доросла онкологія та гематологія) необхідним лікуванням (18 млн 500,0 тис.грн);

– забезпечення хворих на цукровий і нецукровий діабет препаратами інсуліну – 65 млн 389,3 тис.грн;

– лікування хворих які страждають на хронічну ниркову недостатність (гемодіаліз) – 94,3 млн грн.

З метою досягнення узгодженості та консолідації в роботі депутати постійної комісії плідно співпрацюють з галузевими підрозділами облдержадміністрації, районними та міськими радами, установами різних форм власності, громадськими організаціями.

На багатьох засіданнях постійної комісії присутні представники громадськості та засобів масової інформації.

Усі депутати комісії  постійно проводять прийоми виборців у закріплених за ними виборчих округах.

Постійна комісія здійснює свою діяльність на належному рівні, працює злагоджено та професійно.

 

 

 

Голова постійної комісії з питань

соціальної політики, охорони здоров’я,

реабілітації учасників бойових дій та АТО                  Володимир СВЯТАШ