ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення обласної ради

від 10 червня 2021 року № 181-VIIІ

(V сесія VIIІ скликання)

 

ПОЛОЖЕННЯ

про Комісію щодо оцінки корупційних ризиків

у Харківській обласній раді та з підготовки проєктів

антикорупційних програм Харківської обласної ради

 

1. Комісія щодо оцінки корупційних ризиків у Харківській обласній раді та з підготовки проєктів антикорупційних програм Харківської обласної ради (далі – Комісія) є постійно діючим колегіальним органом, метою діяльності якого є виявлення, оцінка і запобігання корупційним ризикам у діяльності обласної ради, а також підготовка проєктів антикорупційних програм Харківської обласної ради.

2. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про запобігання корупції», Методологією оцінювання корупційних ризиків у діяльності органів влади, затвердженою рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 02 грудня 2016 року № 126, іншими нормативно-правовими актами  та цим Положенням.

3. Комісія здійснює оцінку корупційних ризиків у обласній раді у період підготовки Антикорупційної програми та під час її дії.

4. Комісія утворюється обласною радою та діє на громадських засадах.

5. Персональний склад Комісії формується і затверджується обласною радою.

6. До складу Комісії входять депутати обласної ради, представники структурних підрозділів виконавчого апарату обласної ради.

7. На різних етапах запобігання, виявлення, оцінки та усунення корупційних ризиків в обласній раді до роботи Комісії можуть в установленому законодавством порядку залучатися інші представники обласної ради та працівники виконавчого апарату, які не входять до її складу, але можуть надати інформацію для здійснення об’єктивної та якісної оцінки корупційних ризиків.

8. Обласна рада визначає строк проведення Комісією в обласній раді оцінки корупційних ризиків.

9. Комісія з метою підготовки проєкту Антикорупційної програми складає робочий план оцінки корупційних ризиків, який затверджує голова Комісії.

Робочий план за потреби може корегуватися Комісією на різних етапах здійснення оцінки корупційних ризиків.

10. У робочому плані відображається інформація про:

- об’єкти оцінки корупційних ризиків;

- джерела інформації для проведення оцінки корупційних ризиків;

- методи та способи оцінки корупційних ризиків;

- осіб, відповідальних за проведення оцінки корупційних ризиків, по кожному об’єкту;

- строки проведення оцінки корупційних ризиків по кожному об’єкту.

11. Голова Комісії:

- організовує роботу Комісії та забезпечує для цього необхідні умови;

- затверджує робочий план з проведення оцінки корупційних ризиків;

- головує на засіданнях та визначає перелік питань для розгляду на засіданнях Комісії;

- забезпечує усім присутнім на засіданні членам Комісії можливість узяти участь в обговоренні питань порядку денного та висловити свою думку.

У разі відсутності голови роботою Комісії керує перший заступник голови Комісії.

12. Секретар Комісії:

- готує проєкти порядку денного засідання Комісії;

- інформує членів Комісії та запрошених осіб про дату, час і місце проведення засідання Комісії та порядок денний;

- оформлює протоколи засідання Комісії;

- готує інші документи, необхідні для забезпечення роботи Комісії.

13. Члени Комісії мають право:

- ознайомлюватися з матеріалами, що належать до повноважень Комісії;

- висловлювати свою позицію під час засідання Комісії та брати участь у прийнятті рішень шляхом голосування;

- ініціювати в разі потреби скликання засідання Комісії;

- здійснювати інші повноваження, які пов'язані із забезпеченням діяльності Комісії.

14.Члени Комісії зобов’язані:

- брати участь у засіданнях Комісії;

- дотримуватися вимог законодавства та цього Положення;

- бути неупередженими та об’єктивними,

- не допускати розголошення інформації, яка стала їм відома у зв’язку з виконанням своїх функцій;

- не допускати конфлікту інтересів.

15. Права Комісії:

- заслуховувати керівників (представників) структурних підрозділів обласної ради з питань, що належать до компетенції Комісії, і давати їм відповідні доручення, необхідні для вирішення питань, що належать до компетенції Комісії;

- отримувати від структурних підрозділів обласної ради інформацію та документи, необхідні для виконання поставлених перед Комісією завдань;

- залучати до проведення оцінки корупційних ризиків у разі потреби працівників виконавчого апарату  обласної ради;

- приймати рішення щодо питань запобігання корупції;

- координувати роботу структурних підрозділів виконавчого апарату обласної ради щодо здійснення заходів, пов’язаних із виконанням робочого плану оцінки корупційних ризиків;

- вносити на розгляд керівництва обласної ради пропозиції з питань оптимізації та поліпшення процесу оцінки корупційних ризиків;

- залучати у встановленому порядку для участі у вивченні окремих питань фахівців, експертів, зокрема міжнародних, а також інших працівників виконавчого апарату обласної ради;

- отримувати від державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, їхніх посадових осіб необхідні матеріали і документи для забезпечення діяльності комісії відповідно до чинного законодавства України;

- здійснювати інші заходи для реалізації повноважень, визначених цим Положенням.

16. Основною формою роботи Комісії є засідання. Засідання Комісії є правомочним, якщо в ньому бере участь більшість від персонального складу Комісії.

17. Рішення Комісії приймається відкритим голосуванням і вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх на засіданні членів Комісії.

У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови Комісії.

18. За результатами розгляду на засіданні поданих документів та іншої інформації Комісією приймаються рішення, які відображаються у протоколі засідання Комісії (далі - протокол).

19. У протоколі фіксуються питання для обговорення та його результати, запитання, зауваження та пропозиції членів Комісії.

20. Протокол засідання Комісії оформлюється протягом трьох робочих днів після проведення засідання та підписується головою та секретарем Комісії.

21. Обласна рада за потреби забезпечує Комісію матеріальними ресурсами, необхідними для проведення оцінки корупційних ризиків та підготовки проєктів антикорупційних програм.

22. За результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності обласної ради Комісія готує звіт. Звіт за результатами оцінки корупційних ризиків містить:

- опис ідентифікованих корупційних ризиків, чинників корупційних ризиків та можливих наслідків корупційного правопорушення чи правопорушення, пов’язаного із корупцією;

- пропозиції щодо заходів із усунення (зменшення) рівня виявлених корупційних ризиків.

23. Звіт Комісії за результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності обласної ради затверджується обласною радою та включається до Антикорупційної програми.