ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до звіту (інформації) про результати виконання та стан фінансування заходів Програми зайнятості населення Харківської області

на період 2021-2023 років, затвердженої рішенням обласної ради

від 11 березня 2021 року № 56-VІІІ,

за 2022 рік

 

1. Назва обласної (цільової) програми.

Програма зайнятості населення Харківської області на період 2021-2023 років (далі – Програма).

 

2. Замовник та відповідальний виконавець програми.

Ініціатором розроблення Програми є Харківська обласна державна адміністрація. Відповідальний за виконання Програми – Департамент соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації.

 

3. Найважливіші завдання, виконані у звітному періоді:

Протягом звітного періоду:

працевлаштовано 11,0 тис. безробітних, з них 130 осіб - на нові робочі місця із здійсненням компенсації витрат роботодавцю у розмірі єдиного соціального внеску;

- залучено до професійного навчання 2,6 тис. безробітних, 9 осіб отримали ваучери для здійснення перепідготовки та підвищення кваліфікації;

- одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації власної справи отримали 6 безробітних;

- до громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 2,0 тис. осіб, з яких майже 1,9 тис. - зареєстровані безробітні.

 

4. Заплановані обсяги та джерела фінансування програми, визначені у паспорті програми.

Реалізація широкого спектру активних програм ринку праці - за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття - в межах фінансових можливостей Фонду (згідно кошторису  - 119 399,5 тис. грн., з них на організацію громадських робіт – 2 083,4 тис. грн.).

Залучення безробітних та інших категорій осіб до громадських та інших робіт тимчасового характеру - не менше ніж 20,0 млн. грн. з місцевих бюджетів територіальних громад області.

 

5. Зазначаються фактичні обсяги та джерела фінансування програми у звітному періоді:

за рахунок місцевих бюджетів територіальних громад області 4 799,0 тис. грн. (код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету 3210 «Організація та проведення громадських робіт»);

 

інші джерела фінансування (кошти Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття) – 104 200,4 тис. грн., з них на організацію громадських робіт – 2 081,0 тис. грн..

 

6. Зазначаються касові видатки програми у звітному періоді, з додатковою інформацією щодо напрямків спрямування коштів у розрізі КЕКВ:

за рахунок місцевих бюджетів територіальних громад області 4 799,0 тис. грн. (код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету 3210 «Організація та проведення громадських робіт», КЕКВ 2111 «Заробітна плата», КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці», тощо);

 

інші джерела фінансування (кошти Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття) – 104 200,4 тис. грн., з них на організацію громадських робіт – 2 081,0 тис. грн..

 

7. Основні результати виконання програми за поточний рік.

Збройна агресія рф проти України, активні бойові дії на території області та окупація значних територій призвели до руйнування підприємств та їх зупинки, втрати робочих місць, масового переміщення населення. Після 24.02.2022 реалізація заходів Програми здійснювалося з урахуванням безпекової ситуації. Головним завданням було недопущення масового скорочення працівників та соціальний захист і працевлаштування безробітних.  

Забезпечено активну інформаційно-консультаційну роботу серед роботодавців області з метою максимального використання діючих законодавчих компенсаторних механізмів, направлених на забезпечення зайнятості населення та ВПО.

Зокрема, протягом 2022 року:

- 172 роботодавця та фізичних осіб підприємців області отримали допомогу по частковому безробіттю у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг) на загальну суму 80,2 млн. грн., що дозволило зберегти понад 8,9 тисяч робочих місць;

- 272 роботодавців отримали компенсацію за працевлаштування 621 ВПО, загальна сума до відшкодування склала більше 7,8 млн. грн.; 

- 92 роботодавці Харківського регіону отримали майже 3,5 млн. грн. компенсації витрат у розмірі єдиного внеску за працевлаштування 130 безробітних, з яких 19 осіб – мали додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, тощо.

Протягом 2022 року роботодавцями області створено 15,9 тис. нових робочих місць (13,9 тис. створено фізичними особами-підприємцями).

Не зважаючи на бойові дії на території області у 2022 році за рішеннями місцевих рад на організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру було направлено майже 4,8 млн. грн., до тимчасових робіт залучено 1,9 тис. безробітних, що надало їм додаткову матеріальну підтримку. Такі роботи були організовані у 23 громадах області (найбільше Богодухівський, Лозівський, Красноградський та Харківський райони), де це дозволяла безпекова ситуація.  

Завдяки реалізації заходів Програми ринок праці області залишався керованим.

Оскільки враховуючи Закон України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни», у період дії воєнного стану або стану війни, а також протягом трьох місяців після його завершення, органи державної статистики призупинили оприлюднення статистичної інформації, за винятком індексу споживчих цін, окремої інформації за періоди 2022 року, а також за 2021 рік і попередні періоди, статистична інформація щодо стану ринку праці області починаючи з лютого 2022 року відсутня. 

За останніми даними Державної служби статистики України у 2021 році область зберегла перше місце серед регіонів України за найнижчим показником рівня безробіття населення у віці 15-70 років (за методологією МОП), який склав 6,7 % до економічно активного населення відповідного віку (по Україні – 9,9 %).

За рівнем зайнятості населення у віці 15-70 років, який склав 59,3% (по Україні – 55,7 %), область посіла 2 місце після м. Києва.

Робота з виконання заходів Програми триває.

 

 

 

   

Перший заступник директора

Департаменту соціального

захисту населення Харківської

обласної військової адміністрації                                               Тетяна ПЕЧУРА