ЗАТВЕРДЖЕНО

 

Рішення обласної ради

від ______ 2023 року № __-VIII

(____ сесія VIII скликання) 

 

 

 

ПОРЯДОК

використання коштів обласного бюджету на виплату

адресних грошових допомог

 

 

Порядок використання коштів обласного бюджету на виплату адресних грошових допомог (далі–Порядок) визначає механізм:

-        надання одноразової адресної грошової допомоги при утворенні на базі власної родини прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, сім’ї патронатного вихователя на території Харківської області;

-        надання одноразової адресної грошової допомоги прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, сім’ям патронатного вихователя з нагоди 15-річчя функціонування на території Харківської області;

-        виплати щомісячної допомоги прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, які взяли на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування з інвалідністю підгрупи А, що потребує паліативної допомоги.

Забезпечення фінансування Обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат для виплати одноразової адресної грошової допомоги та щомісячної адресної допомоги відповідно до цього Порядку здійснює Департамент соціального захисту населення Харківської обласної державної (військової) адміністрації.

Обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат:

-        забезпечує оформлення виплатних документів;

-        здійснює перерахування коштів на поточний рахунок в Уповноваженому банку. Уповноваженими банками є банки, визначені переможцями конкурсу на право виплати пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ, через поточні рахунки відповідно до Порядку проведення конкурсного відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 року № 1231 (зі змінами) (далі – Уповноважений банк).

Складання та подання фінансової звітності про використання бюджетних коштів здійснюється в установленому законодавством порядку.

 

 

 

 

Розділ І. Надання одноразової адресної грошової

допомоги при утворенні на базі власної родини прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, сім’ї патронатного

вихователя на території Харківської області.

 

1.1. Цей розділ визначає механізм призначення та виплати одноразової адресної грошової допомоги (далі – одноразова допомога) при утворенні на базі власної родини прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, сім’ї патронатного вихователя на території Харківської області.

 

1.2. Одноразова допомога надається у межах асигнувань, передбачених в обласному бюджеті на виконання Програми підтримки та розвитку сімейних форм виховання в Харківській області на 2023 – 2027 роки.

 

1.3. Питання щодо надання одноразової допомоги прийомній сім’ї, дитячому будинку сімейного типу, сім’ї патронатного вихователя, які утворюються на території Харківської області, розглядається службою у справах дітей Харківської обласної державної (військової) адміністрації за дорученням голови (начальника) обласної державної (військової) адміністрації.

 

1.4. Підставою для розгляду питання щодо надання одноразової допомоги є клопотання органу опіки та піклування, який забезпечує функціонування прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, сім’ї патронатного вихователя, про надання подружжю або окремій особі, яка не перебуває у шлюбі, з числа прийомних батьків, батьків-вихователів, патронатного вихователя про надання одноразової допомоги одному з прийомних батьків, батьків-вихователів, патронатному вихователю та засвідчені в установленому чинним законодавством порядку копії документів:

заяви подружжя (з визначенням отримувача одноразової допомоги);

паспорта громадянина України (всіх заповнених сторінок) – отримувача адресної допомоги (при наданні копії ID-паспорта (лицьової та зворотної сторін);

довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків отримувача адресної допомоги або, якщо особа через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган, копії сторінки паспорта, де є відмітка про наявність у неї права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. У разі якщо заявник має ID-паспорт, копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків не надається;

рішення органу опіки та піклування про створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, родини патронатного вихователя;

договору про функціонування прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, про умови запровадження патронату;

довідки про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (довідка про склад сім’ї);

довідки з реквізитами особового рахунку, відкритого у банківській установі.

Заява та визначені у п. 1.4 документи подаються в паперовій чи, за технічної можливості, в електронній формі.

 

1.5. Заява подається прийомними батьками, батьками-вихователями, патронатним вихователем протягом року з дати створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, сім’ї патронатного вихователя до служби у справах дітей за місцем функціонування родини.

 

1.6. Виплата одноразової допомоги проводиться Обласним центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на підставі списків, сформованих Службою у справах дітей Харківської обласної державної (військової) адміністрації, наданих через Департамент соціального захисту населення Харківської обласної державної (військової) адміністрації, за рахунок коштів обласного бюджету виходячи з можливостей обласного бюджету в розмірі 30 000 грн відповідно до Кошторису витрат на виконання Програми підтримки та розвитку сімейних форм виховання в Харківській області на 2023 – 2027 роки, затвердженого на відповідний рік.

 

1.7. Одноразова допомога перераховується на поточний рахунок Уповноваженого банку.

 

Розділ ІІ. Надання одноразової адресної грошової допомоги прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, сім’ям

патронатного вихователя з нагоди 15-річчя їхнього

функціонування на території Харківської області.

 

2.1. Цей розділ визначає механізм призначення та виплати одноразової адресної грошової допомоги (далі – одноразова допомога) прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, сім’ям патронатного вихователя з нагоди 15-річчя функціонування на території Харківської області.

 

2.2. Одноразова допомога надається у межах асигнувань, передбачених в обласному бюджеті на виконання Програми підтримки та розвитку сімейних форм виховання в Харківській області на 2023 – 2027 роки.

 

2.3. Питання щодо надання одноразової допомоги прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, сім’ям патронатного вихователя з нагоди 15-річчя функціонування на території Харківської області, розглядається Службою у справах дітей Харківської обласної державної (військової) адміністрації за дорученням голови (начальника) обласної державної (військової) адміністрації.

2.4. Підставою для розгляду питання щодо надання одноразової допомоги є клопотання органу опіки та піклування, який забезпечує функціонування прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, сім’ї патронатного вихователя, про надання подружжю або окремій особі, яка не перебуває у шлюбі, з числа прийомних батьків, батьків-вихователів, патронатного вихователя одноразової допомоги одному з прийомних батьків, батьків-вихователів, патронатному вихователю та засвідчені в установленому чинним законодавством України порядку копії документів:

- заяви подружжя (з визначенням отримувача одноразової допомоги);

- паспорта громадянина України (всіх заповнених сторінок) – отримувача адресної допомоги (при наданні копії ID-паспорта (лицьової та зворотної сторін);

- довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків отримувача адресної допомоги або, якщо особа через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган, копії сторінки паспорта, де є відмітка про наявність у неї права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. У разі якщо заявник має ID-паспорт, копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків не надається;

- рішення органу опіки та піклування про створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, родини патронатного вихователя;

- договору про функціонування прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, про умови запровадження патронату;

- довідки про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (довідка про склад сім’ї);

- довідки з реквізитами особового рахунку, відкритого у банківській установі.

Заява та визначені у п. 2.4 документи подаються в паперовій чи, за технічної можливості, в електронній формі.

 

2.5. Заява подається прийомними батьками, батьками-вихователями, патронатним вихователем протягом року після досягнення 15-річного строку функціонування прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, сім’ї патронатного вихователя до служби у справах дітей за місцем функціонування родини.

 

2.6. Виплата одноразової допомоги проводиться Обласним центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на підставі списків, сформованих Службою у справах дітей Харківської обласної державної (військової) адміністрації, наданих через Департамент соціального захисту населення Харківської обласної державної (військової) адміністрації, за рахунок коштів обласного бюджету виходячи з можливостей обласного бюджету в розмірі 50 000 грн відповідно до Кошторису витрат на виконання Програми підтримки та розвитку сімейних форм виховання в Харківській області на 2023 – 2027 роки, затвердженого на відповідний рік.

 

 

 

 

Розділ ІІІ. Виплата щомісячної адресної допомоги прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, до яких влаштовано на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування з інвалідністю підгрупи А, що потребує паліативної допомоги

 

1. Загальна частина.

 

1.1. Цей розділ визначає механізм призначення та виплати щомісячної адресної допомоги (далі-щомісячна допомога) прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, які взяли на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, з інвалідністю підгрупи А, що потребує паліативної допомоги.

1.2. Щомісячна допомога надається у межах асигнувань, передбачених в обласному бюджеті на виконання Програми підтримки та розвитку сімейних форм виховання в Харківській області на 2023 – 2027 роки.

1.3. Питання щодо надання щомісячної допомоги прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, які взяли на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, з інвалідністю підгрупи А, що потребує паліативної допомоги, розглядається Службою у справах дітей Харківської обласної державної (військової) адміністрації за дорученням голови (начальника) обласної державної (військової) адміністрації.

1.4. Підставою для розгляду питання щодо надання щомісячної допомоги є клопотання органу опіки та піклування, який забезпечує функціонування прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу про надання подружжю або окремій особі, яка не перебуває у шлюбі, з числа прийомних батьків, батьків-вихователів щомісячної допомоги одному з прийомних батьків, батьків-вихователів, та засвідчені в установленому чинним законодавством порядку копії документів:

заяви подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, з числа прийомних батьків, батьків-вихователів (з визначенням отримувача одноразової допомоги);

паспорта громадянина України (всіх заповнених сторінок) отримувача адресної допомоги (при наданні копії ID-паспорта (лицьової та зворотної сторін);

довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків отримувача адресної допомоги або, якщо особа через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган, копії сторінки паспорта, де є відмітка про наявність у неї права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. У разі якщо заявник має ID-паспорт, копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків не надається;

рішення органу опіки та піклування про влаштування дитини до прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу;

договору про функціонування прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу;

довідки про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (довідка про склад сім’ї);

медичного висновку про дитину з інвалідністю до 18 років щодо встановлення категорії «дитина з інвалідністю підгрупи А»;

індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю за формою, затвердженою МОЗ;

довідки, із зазначенням реквізитів особового рахунку, відкритого у банківській установі.

Заява з необхідними документами подаються в паперовій чи, за технічної можливості, в електронній формі.

1.5. Заява подається прийомними батьками, батьками-вихователями протягом року після влаштування до їхньої родини дитини з інвалідністю підгрупи А, що потребує паліативної допомоги, до служби у справах дітей за місцем функціонування родини.

1.6. Виплата щомісячної допомоги проводиться Обласним центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на підставі списків, сформованих Службою у справах дітей Харківської обласної державної (військової) адміністрації, наданих через Департамент соціального захисту населення Харківської обласної державної (військової) адміністрації, за рахунок коштів обласного бюджету виходячи з можливостей обласного бюджету у розмірі 5 000 грн щомісяця, відповідно до Кошторису витрат на виконання Програми підтримки та розвитку сімейних форм виховання в Харківській області на 2023 – 2027 роки, затвердженого на відповідний рік.

 

 

Керуючий справами виконавчого

апарату обласної ради                                            Оксана МАЛИШЕВА