ЗАТВЕРДЖЕНО:

Рішення Харківської обласної ради

від 27 червня 2024 № 885 -VIII

(XXVI сесія  VIII скликання)

 

 

ПОГОДЖЕНО:

В.о. директора ДЕПАРТАМЕНТУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ (ВІЙСЬКОВОЇ) АДМІНІСТРАЦІЇ

_____________ Тетяна ДЕМЕНКО

 

 

 

 

СТАТУТ

КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНИЙ КАРДІОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР»

                                                (нова редакція)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м. Харків

2024 рік

РОЗДІЛ І

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1.    КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНИЙ КАРДІОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» є лікувально-профілактичним закладом охорони здоров’я – комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає послуги спеціалізованої медичної допомоги будь-яким особам в порядку та на умовах, встановлених чинним законодавством України та цим Статутом.

1.2.        Відповідно до рішення обласної ради від 07 червня 2018 року № 724-VII «Про припинення комунальних закладів охорони здоров’я, що знаходяться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області, шляхом перетворення у комунальні некомерційні підприємства» КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ДИСПАНСЕР РАДІАЦІЙНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ» перетворено з КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я «ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ДИСПАНСЕР РАДІАЦІЙНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ».

1.3.        Відповідно до рішення обласної ради від __ _____ 2024 року № ___-VIII «_____» КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ДИСПАНСЕР РАДІАЦІЙНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ» перейменовано у КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНИЙ КАРДІОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР».

1.4.        Відповідно до розпорядження Харківського міського голови від 26.04.2024    № 120 «Про перейменування об’єктів топонімії міста Харкова» юридичну адресу та місцезнаходження КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНИЙ КАРДІОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР»: Україна, Харківська область, 61166, місто Харків, вулиця Новгородська, будинок 85 змінено на адресу: Україна, Харківська область, 61166, місто Харків, вулиця Європейська, будинок 85.

1.5.    КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНИЙ КАРДІОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» (далі за текстом – Підприємство) належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області.

1.6.    Органом, що здійснює управління майном Підприємства, є Харківська обласна рада (далі за текстом – обласна рада). Галузеву політику та розвиток Підприємства забезпечує ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ (ВІЙСЬКОВОЇ) АДМІНІСТРАЦІЇ (далі за текстом – Департамент охорони здоров’я). Повноваження Департаменту охорони здоров’я щодо управління діяльністю Підприємства визначаються Положенням про Департамент охорони здоров’я, відповідними рішеннями обласної ради, розпорядженнями голови (начальника) Харківської обласної державної (військової) адміністрації та чинним законодавством України.

1.7. Повне найменування Підприємства: КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНИЙ КАРДІОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР».

Скорочене найменування: КНП ХОР «ОБЛАСНИЙ КАРДІОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР».

1.8. Юридична адреса та місцезнаходження Підприємства: Україна, Харківська область, 61166 місто Харків, вулиця Європейська, будинок 85.

1.9. Підприємство є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки у територіальному управлінні Державної казначейської служби України у Харківській області, круглу печатку та кутовий штамп із зазначенням свого повного найменування, а також фірмові бланки та інші необхідні реквізити.

1.10. Підприємство проходить державну реєстрацію, акредитацію та отримує ліцензію на здійснення медичної практики відповідно до чинного законодавства України.

1.11. Підприємство може набувати майнові та особисті немайнові права і нести обов'язки, бути позивачем та відповідачем у судах загальної юрисдикції.

1.12. Підприємство відповідає за своїми зобов’язаннями коштами та іншим майном, що є в її розпорядженні, окрім основних фондів. У разі недостатності таких коштів та майна відповідальність за зобов’язаннями Підприємства може нести обласна рада, у порядку та способах встановлених чинним законодавством України.

1.13. Підприємство здійснює господарську некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку. Підприємство вноситься до реєстру неприбуткових установ та організацій у порядку, визначеному чинним законодавством України.

1.14. Підприємство у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства охорони здоров’я України, рішеннями обласної ради, розпорядженнями голови обласної ради, розпорядженнями голови (начальника) Харківської обласної державної (військової) адміністрації, наказами Департаменту охорони здоров’я, іншими нормативно-правовими актами, а також цим Статутом.

 

РОЗДІЛ II

МЕТА ТА ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

 

2.1.    Підприємство є спеціалізованим закладом до складу якого входять комплекс структурних підрозділів і служб, організаційно і функціонально пов'язаних між собою, і призначені для реалізації на території м. Харкова та Харківської області спеціалізованої, планової, невідкладної (у разі потреби), амбулаторної та стаціонарної кардіологічної, кардіохірургічної та кардіореабілітаційної медичної допомоги.

2.2.    Основною метою діяльності Підприємства є:

-    здійснення спеціалізованої медичної практики (основна);

-     забезпечення медичного обслуговування населення, шляхом цілодобового надання йому спеціалізованої медичної допомоги, надання амбулаторної та планової кваліфікованої медичної допомоги в порядку та обсязі, встановлених чинним законодавством України;

-    профілактика, діагностика, диспансерний нагляд, лікування і реабілітація осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, осіб які є учасниками бойових дій на території інших країн (а саме Афганістану), інвалідів війни в Афганістані, членів сімей, осіб які загинули в Афганістані, бійців ЗСУ, Нацгвардії, прикордонників та членів сімей осіб, які загинули внаслідок повномасштабної російської агресії та мешкають на території                   м. Харкова та Харківської області.

2.3.    У своїй діяльності Підприємство взаємодіє із медичними комунальними некомерційними підприємствами та установами (далі за текстом - заклади охорони здоров'я) м. Харкова, Харківської області та інших регіонів України з питань вдосконалення надання  медичної допомоги населенню.

2.4.    Відповідно до поставленої мети предметом діяльності Підприємства є:

-        забезпечення надання доступної та якісної медичної допомоги населенню, організація належного управління внутрішнім лікувально - діагностичним процесом та ефективного використання майна та інших ресурсів Підприємства;

-        надання населенню відповідно до чинного законодавства України на безоплатній та платній основі послуг спеціалізованої, планової, невідкладної разі потреби), амбулаторної та стаціонарної кардіологічної та кардіохірургічної медичної допомоги, необхідної для забезпечення належної профілактики, діагностики i лікування серцево-судинних патологій, гострих коронарних станів, загострення хронічних захворювань серцево-судинної системи чи інших розладів здоров'я, пов'язаних із серцево-судинною патологією;

-        прийом та госпіталізація хворих, що доставляються бригадами швидкої невідкладної медичної допомоги, або за направленням інших закладів охорони здоров’я, aбo які звертаються самостійно безпосередньо в приймальне відділення Підприємства;

-        надання інтенсивної медичної допомоги хворим при виникненні патологічних станів, що загрожують життю i при яких раптово погіршується стан здоров'я;

-        надання інтенсивної медичної допомоги відповідно до медичних показань хворим з гострим та хронічним перебігом захворювань, при станах, що не загрожують життю, але потребують інтенсивного лікування;

-        проведення діагностичних та лікувальних ендоваскулярних втручань судинних патологій;

-        створення, зберігання та володіння реєстром пацієнтів з захворюваннями серцево-судинної системи;

-        транспортування, використання донорської крові та ïi компонентів для забезпечення лікувально-діагностичного процесу;

-        участь у державних та регіональних програмах;

-        створення і управління системою персонального обліку, збору і тривалого збереження інформації про стан здоров'я постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які мешкають на території м. Харкова та Харківської області та постраждалих осіб, які є учасниками бойових дій на території інших країн (а саме Афганістану), інвалідів війни в Афганістані, членів сімей, осіб які загинули в Афганістані, бійців ЗСУ, Нацгвардії, прикордонників та членів сімей осіб, які загинули внаслідок повномасштабної російської агресії, як на паперових, так і на електронних носіях і введення їх даних до відповідного Національного реєстру;

-        забезпечення населення м. Харкова і Харківської області, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, осіб які є учасниками бойових дій на території інших країн (а саме Афганістану), інвалідів війни в Афганістані, членів сімей, осіб які загинули в Афганістані, бійців ЗСУ, Нацгвардії, прикордонників та членів сімей осіб, які загинули внаслідок повномасштабної російської агресії спеціалізованою стаціонарною медичною допомогою;

-        вивчення якості здійснення диспансерного нагляду, надання амбулаторної і стаціонарної допомоги такого профілю (напрямку) при зверненні хворих за медичною допомогою в територіальні заклади охорони здоров’я всіх форм власності і спеціалізовані відділення м. Харкова та Харківської області;

-        впровадження нових сучасних методів діагностики і лікування, досягнень науки і техніки, розробку найбільше раціональних систем медичної допомоги в діяльність Підприємства і територіальних закладів охорони здоров’я;

-         придбання, перевезення, зберігання, реалізація (відпуск), знищення, використання наркотичних засобів (списку І таблиці II та списку І таблиці III), психотропних речовин (списку 2 таблиці II та списку 2 таблиці III), прекурсорів (списку 1 таблиці IV та списку 2 таблиці IV) «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» (зі змінами);

-        забезпечення дотримання міжнародних принципів доказової медицини та галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я;

-        упровадження нових форм та методів профілактики, діагностики, лікування та реабілітації захворювань та станів;

-        надання платних послуг відповідно до чинного законодавства України.

2.5. Своєю діяльністю Підприємство забезпечує:

-         потребу населення в якісній, кваліфікованій та у повному обсязі необхідні профільній медичній допомозі гарантованого рівня, розробку та здійснення заходів, щодо оптимізації надання медичної допомоги населенню;

-        планову і невідкладну стаціонарну, амбулаторну, консультативну допомогу хворим, які потребують медичної допомоги;

-   консультативну допомогу з питань діагностики і лікування хворих, які перебувають на лікуванні в інших стаціонарах закладів охорони здоров’я загального профілю;

-   проведення експертизи працездатності із надання рекомендацій лікарям територіальних закладів охорони здоров’я;

-   своєчасне і якісне проведення лікувально-діагностичних процедур, лікарських призначень, маніпуляцій тощо;

-   постійне удосконалення форм і методів взаємозв'язку з іншими закладами охорони здоров’я з приводу диспансеризації хворих, діагностики, лікування, виходячи з потреби населення та реальних умов господарювання;

-   систематичне підвищення професійних знань і навичок медичних працівників;

-   комфортні побутові та психологічні умови перебування хворих у стаціонарі Підприємства;

-   дотримання персоналом норм етики і деонтології;

-   високу якість, раціональність і безпечність дієтичного харчування для стаціонарних хворих;

-   дотримання санітарних норм і правил експлуатації наявних площ і вимог санітарно-гігієнічного і протиепідемічного режиму;

-   безперебійну роботу медичної апаратури, машин і механізмів, інженерно-технічних комунікацій і споруд:

-   раціональне використання трудових, фінансових і матеріальних ресурсів;

-   безперебійне постачання необхідними засобами і матеріалами медичного і господарського призначення;

-   дотримання правил і норм техніки безпеки, охорони праці і протипожежної безпеки;

-   охорону та обладнання протипожежною сигналізацією приміщень і кабінетів з матеріальними цінностями та наркотичними і психотропними лікарськими засобами;

-   своєчасне забезпечення хворих, які лікуються у Підприємстві, ліками та витратними матеріалами;

-   залучення на договірній основі провідних спеціалістів галузі охорони здоров'я, вчених Харківського медичного університету, інститутів Академії медичних наук для надання медичної допомоги всім, хто її потребує.

        2.6. Контроль за обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів здійснюється згідно із чинним законодавством України.

        2.7. Підприємство може бути клінічною базою вищих медичних, фармацевтичних навчальних та науково-дослідних закладів (установ) усіх рівнів акредитації, за згодою обласної ради.

2.8. Підприємство має право займатися іншими видами діяльності передбаченими цим Статутом і не забороненими чинним законодавством України.

2.9. Підприємство надає платні медичні послуги населенню відповідно до чинного законодавства України.

 

РОЗДІЛ IІІ

УМОВИ ТА ПОРЯДОК НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ (МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ) ПІДПРИЄМСТВОМ

 

3.1. Підприємство має право безпосередньо надавати лише ті види медичних послуг та медичної допомоги, що дозволені йому на підставі відповідної ліцензії та результатів державної акредитації.

3.2. У разі, коли особа, яка звернулася до Підприємства, потребує медичних послуг (медичної допомоги), що не можуть бути надані безпосередньо Підприємством, Підприємство зобов’язано направити таку особу до іншого закладу охорони здоров’я або фахівця, який може забезпечити надання відповідних послуг.

3.3. Єдиною підставою для отримання медичних послуг (медичної допомоги) Підприємством є стан здоров’я особи та необхідність надання таких послуг, підтверджена наявністю в конкретної особи відповідних медичних показань. Підприємство не має права відмовляти у наданні медичних послуг будь-якій особі через те, що постійне місце її проживання знаходиться поза межами Харківської області чи з огляду на інші не пов’язані з станом здоров’я обставини.

3.4. Черговість доступу осіб, які звернулися до Підприємства, до медичних послуг (медичної допомоги) регулюються виключно медичними критеріями та терміновістю необхідності надання допомоги (послуг), що ґрунтуються на оцінці ступеню загрози життю та здоров’ю конкретної особи.

3.5. У разі, коли стан здоров’я особи вимагає невідкладної госпіталізації Підприємство після надання невідкладної допомоги забезпечує в разі потреби перевезення пацієнта до іншого закладу охорони здоров’я за попереднім погодженням цього питання з відповідним закладом охорони здоров’я. При цьому до іншого закладу охорони здоров’я, куди спрямовується пацієнт, передається копія відповідної медичної документації інформацією про стан здоров’я особи та заходи, вжиті Підприємством.

3.6. При наданні медичної допомоги (медичних послуг) Підприємство зобов’язане забезпечувати дотримання відповідних пов’язаних з наданням медичної допомоги особистих немайнових прав особи, встановлених Цивільним кодексом України та іншими чинними законами України.

 

РОЗДІЛ ІV

ВІДШКОДУВАННЯ ВАРТОСТІ ТА ОПЛАТА МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ,
ЩО НАДАЮТЬСЯ ПІДПРИЄМСТВОМ

 

4.1. Громадянам України Підприємство надає безоплатно медичну допомогу (медичні послуги), за програмою медичних гарантій, відповідно до укладених договорів з Національною службою здоров’я України.

4.2. Вартість послуг, які відповідно до чинного законодавства України відносяться до платних (не входять до програми державних медичних гарантій), розраховуються на загальноекономічних підставах, затверджується директором та відшкодовуються за кошти фізичних і юридичних осіб або з інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

4.3. Особа, стан здоров’я якої не вимагає подальшого лікування в умовах стаціонару, з моменту, визначеного керівником Підприємства, усі витрати на забезпечення покриття собівартості її перебування в стаціонарному відділенні Підприємства відшкодовує за власний рахунок.

4.4. Собівартість витрат, пов’язаних з продовженням перебування у стаціонарних відділеннях Підприємства неповнолітніх чи недієздатних осіб, стан здоров’я яких не вимагає подальшого лікування в стаціонарі, відшкодовується батьками чи іншими законними представниками таких осіб.

4.5. Надання медичної допомоги іноземцям та особам без громадянства, особам, які мають статус біженців, здійснюються в порядку та на умовах, визначених відповідними законами, міжнародними договорами, згода на обов’язковість надана Верховною Радою України, та постановами Кабінету Міністрів України.  

4.6. Підприємство самостійно здійснює розрахунок вартості платних медичних послуг, які не підлягають оплаті за програмою медичних гарантій згідно зі специфікацією пакетів Національною службою здоров’я України та враховує їх як позабюджетні кошти. 

 

РОЗДІЛ V

ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ПІДПРИЄМСТВА

 

5.1. Підприємство здійснює в повному обсязі свої права та обов'язки в сферах планування, матеріально-технічного постачання, організації фінансово - господарської діяльності, організації праці та її оплати, бере участь в регіональних та державних заходах, вирішує інші питання в межах, передбачених чинним законодавством України.

5.2. Підприємство має право:

-    звертатися у порядку, встановленому  чинним законодавством України, до центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також підприємств і організацій незалежно від форм власності та підпорядкування, для отримання інформації та матеріалів, необхідних для виконання покладених на Підприємство завдань;

-    самостійно планувати, організовувати і здійснювати свою статутну діяльність, визначати основні напрямки свого розвитку відповідно до своїх завдань і цілей, у тому числі спрямовувати отримані від господарської діяльності кошти на утримання Підприємства та його матеріально-технічне забезпечення;

-    укладати договори з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, а також фізичними особами відповідно до чинного законодавства України;

-    надавати платні медичні послуги у випадках, прямо передбачених чинним законодавством України;

-    встановлювати додаткові пільги для працівників Підприємства з питань соціального розвитку за рахунок власних коштів за рішенням загальних зборів трудового колективу;

-    формувати структуру та штати в межах фонду оплати праці;

-    розробляти та надавати Департаменту охорони здоров’я та обласній раді пропозиції щодо удосконалення організаційної структури та функціонування Підприємства;

-    затверджувати штатний розпис за погодженням Департаменту охорони здоров’я, голови обласної ради або заступника голови обласної ради (за розподілом обов’язків);

-    розробляти і затверджувати перспективні та поточні плани;

-    самостійно визначати напрямки використання грошових коштів у порядку, визначеному чинним законодавством України;

-    за запитами видавати внутрішню документацію з питань, що стосується сфери діяльності Підприємства;

-    запитувати та отримувати необхідну інформацію від закладів охорони здоров’я, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для виконання покладених на нього функцій;

-    розвивати матеріально-технічну базу Підприємства;

-    розробляти і запроваджувати науково-технічні досягнення сучасної технології у галузі медицини;

-    за погодженням Харківської обласної ради здійснювати нове будівництво, ремонтно-будівельні (капітальний ремонт) та будівельно-монтажні роботи;

-    виконувати поточний ремонт приміщень та обладнання Підприємства;

-    залучати підприємства, установи та організації для реалізації своїх статутних завдань, відповідно до вимог чинного законодавства України;

-    співпрацювати з іншими закладами охорони здоров’я, науковими установами, юридичними особами та фізичними особами-підприємцями;

-    брати участь у діяльності міжнародних організацій (з’їзди, семінари, симпозіуми, конгреси), здійснювати зовнішньоекономічну діяльність відповідно до чинного  законодавства України;

-    надавати консультативну допомогу з питань, що належать до його компетенції, спеціалістам інших закладів охорони здоров’я за їх запитом;

-    створювати структурні підрозділи Підприємства без права юридичної особи, виходячи з потреб населення та Підприємства за погодженням Департаменту охорони здоров’я;

-    отримувати плату за надання послуг, виконання робіт у порядку, визначеному чинним законодавством України, залучати матеріальні та фінансові ресурси в установленому порядку, отримувати гранти, дарунки та благодійні внески в межах та у порядку, визначеному чинним законодавством України для бюджетних установ;

-    здійснювати інші права, що не суперечать чинному законодавству України.

5.3. Підприємство зобов’язане:

-    створювати належні умови для високопродуктивної праці, забезпечувати додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;

-    здійснювати бухгалтерський облік, забезпечувати фінансову та статистичну звітність згідно із чинним законодавством України;

-    планувати свою діяльність щодо реалізації мети та предмету діяльності Підприємства з урахуванням та у межах єдиної комплексної політики в галузі охорони здоров’я Харківської області;

-    забезпечувати своєчасну сплату податкових та інших обов’язкових платежів з урахуванням своєї статутної діяльності та відповідно до чинного законодавства України;

-    розробляти та реалізовувати кадрову політику, контролювати підвищення кваліфікації працівників;

-    забезпечувати додержання законодавства у сфері державних закупівель та антикорупційного законодавства;

-    акумулювати власні надходження та витрачати їх з метою забезпечення діяльності Підприємства відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту.

 

РОЗДІЛ VI

МАЙНО ТА КОШТИ ПІДПРИЄМСТВА

 

6.1. Майно Підприємства становлять виробничі і невиробничі фонди, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі Підприємства.

6.2. Майно Підприємства є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області та закріплено за ним на праві оперативного Управління.

6.3. Підприємство на праві оперативного управління користується зазначеним майном відповідно до чинного законодавства України.

6.4. Для забезпечення статутної діяльності Підприємства створений статутний капітал у розмірі 7 500,00 (сім тисяч п’ятсот) гривень.

Обласна рада вправі приймати рішення щодо зміни до розміру статутного капіталу.

Рішення щодо зміни розміру статутного капіталу набувають чинності з моменту реєстрації відповідних змін до Статуту.

6.5. Забороняється використовувати для формування статутного капіталу Підприємства кошти, одержані в кредит та під заставу, векселі, майно, яке відповідно до закону (рішення органу місцевого самоврядування) не підлягає приватизації, якщо інше не передбачено законом.

6.6. Підприємство з дозволу обласної ради має право: списувати, передавати з балансу на баланс в межах спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області майно Підприємства та здавати в оренду вільні площі відповідно до вимог чинного законодавства України згідно із порядками, встановленими обласною радою.

6.7. Джерелами формування майна та коштів Підприємства є:

-    майно, передане Підприємству відповідно до рішення про його створення;

-    кошти обласного бюджету;

-    субвенції з бюджетів різних рівнів;

-    кошти, отримані від основної та допоміжної діяльності;

-    цільові кошти;

-    кредити банків;

-    страхові внески;

-    кошти, отримані за договорами про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з Національною службою здоров’я України;

-    надходження від надання платних послуг, а також надання послуг підприємствам, установам та організаціям за договорами відповідно до чинного законодавства України;

-    добровільні внески підприємств, установ, організацій, благодійних фондів і приватних осіб, іноземних осіб у вигляді грошових і матеріальних цінностей;

-    кошти, одержані за програмами державно-приватного партнерства;

-    кошти, що отримані за іншими правочинами, у тому числі від проведення клінічних випробувань лікарських засобів;

-    інші джерела, не заборонені чинним законодавством України.

6.8. Вилучення майна Підприємства може мати місце лише у випадках, передбачених чинним законодавством України.

6.9. Підприємство може одержувати кредити для виконання статутних завдань під гарантію обласної ради.

6.10. Підприємство може отримувати кошти з державних та місцевих програм, субвенцій, договорів про медичне обслуговування населення, укладених із головними розпорядниками бюджетних коштів та з інших джерел, передбачених цим Статутом та чинним законодавством України.

6.11. Підприємство має право отримувати фінансову підтримку з обласного бюджету.

6.12. Основним плановим документом є фінансовий план Підприємства, який надає повноваження Підприємству щодо отримання доходів і здійснення видатків, визначає обсяг і спрямування коштів для виконання Підприємством своїх завдань та досягнення цілей, визначених на рік.

6.13. Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання фінансового плану Підприємства визначені чинним законодавством України.

6.14. Доходи (прибутки) отримані під час діяльності Підприємства використовуються виключно для фінансування видатків на його утримання, реалізації мети та напрямів діяльності і не підлягають розподілу між працівниками (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членами органів управління та пов’язаних з ними особами.

6.15. Підприємство забезпечує своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно із чинним законодавством України.

 

РОЗДІЛ VІІ

ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ

 

7.1. Поточне керівництво (оперативне управління) Підприємством здійснює керівник Підприємства - Директор, який призначається на посаду на конкурсній основі шляхом укладання з ним контракту та звільняється з посади рішеннями обласної ради в установленому порядку, та який відповідає кваліфікаційним вимогам, встановленим Міністерством охорони здоров’я України.

Строк найму, права, обов’язки і відповідальність Директора, умови його матеріального забезпечення, інші умови найму визначаються контрактом, укладеним із обласною радою.

7.2. Директор несе персональну відповідальність за фінансово-господарську діяльність Підприємства і виконання своїх функцій.

7.3. Директор Підприємства:

-    діє без довіреності від імені Підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, судових та правоохоронних органах, інших органах, у відносинах з іншими юридичними та фізичними особами;

-     підписує від його імені документи та видає довіреності і делегує право підпису документів іншим посадовим особам Підприємства;

-     укладає договори, відкриває в територіальному управлінні Державної казначейської служби України у Харківській області та установах банків поточні та інші рахунки;

-     самостійно вирішує питання діяльності Підприємства за винятком тих, що віднесені законодавством та цим Статутом до компетенції обласної ради та Департаменту охорони здоров’я;

-     організовує роботу Підприємства щодо надання населенню медичної допомоги, згідно із вимогами нормативно-правових актів;

-     несе відповідальність за неналежне: формування та ведення фінансового плану і плану розвитку Підприємства; виконання фінансово-господарської діяльності Підприємства; виконання показників ефективності діяльності Підприємства, якості послуг, що надаються Підприємством; використання наданого на праві оперативного управління Підприємству майна спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Харківської області; використання доходу, отриманого в результаті діяльності Підприємства;

-     користується майном Підприємства та розпоряджається коштами Підприємства відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту;

-     забезпечує ефективне використання і збереження закріпленого за Підприємством на праві оперативного управління майна;

-     проводить планово-фінансову діяльність, у тому числі формування і використання по кошторису фондів економічного і соціального розвитку, матеріального стимулювання;

-     у межах своєї компетенції видає накази та інші акти, дає вказівки, обов’язкові для всіх підрозділів та працівників Підприємства;

-     забезпечує контроль за веденням та зберіганням медичної та іншої документації;

-     у строки і в порядку, встановленому чинним законодавством України, повідомляє відповідні органи про будь-які зміни в даних про Підприємство, внесення яких до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є обов’язковим;

-     подає в установленому порядку обласній раді та Департаменту охорони здоров’я квартальну, річну, фінансову та іншу звітність Підприємства, інформацію про рух основних засобів, звіт про оренду майна, а також інформацію про наявність вільних площ, придатних для надання в оренду;

-     здійснює ведення баз персональних даних працівників Підприємства і реєстрацію їх в органах виконавчої влади;

-    приймає рішення про призначення на посаду та звільнення з посади своїх заступників, медичного директора (медичних директорів за лікувальними напрямками), головного бухгалтера Підприємства, керівників структурних підрозділів, інших працівників Підприємства, а також інші рішення, передбачені чинним законодавством України про працю в сфері трудових відносин, укладає трудові договори з працівниками Підприємства;

-     забезпечує раціональний добір кадрів, дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку;

-     створює умови підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників згідно із затвердженим в установленому порядку штатним розписом;

-     здійснює тарифікацію посад, включених в штатний розпис та нормування праці;

-     здійснює облік результатів роботи персоналу по контрольних цифрах планування;

-     забезпечує проведення колективних переговорів, укладення колективного договору в порядку, визначеному чинним законодавством України;

-    затверджує штатний розпис Підприємства за погодженням із Департаментом охорони здоров’я та головою обласної ради або заступником голови обласної ради (за розподілом обов’язків);

-    здійснює проведення оперативних нарад зі своїми заступниками, медичним директором (медичними директорами за лікувальними напрямками), завідуючими відділеннями, головною і старшими медичними сестрами;

-    доводить до відома працівників Підприємства накази, розпорядження, вказівки органів центральної виконавчої влади, Департаменту охорони здоров’я, обласної ради та інших керівних органів і забезпечувати їх виконання;

-     забезпечує дотримання на Підприємстві вимог чинного законодавства України про охорону праці, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм і правил, створення належних умов праці;

-     вживає заходів щодо своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати, а також передбачених законодавством податків, зборів та інших обов’язкових платежів;

-     здійснює організаційно-технічне забезпечення комісії з трудових спорів;

-     здійснює контроль за дотриманням надання платних послуг Підприємством;

-     затверджує положення про структурні підрозділи Підприємства, інші положення та порядки, що мають системний характер, зокрема: - положення про преміювання працівників за підсумками роботи Підприємства; - порядок надходження і використання коштів, отриманих як благодійні внески, гранти та дарунки; - порядок приймання, зберігання, відпуску та обліку лікарських засобів та медичних виробів;

-     несе відповідальність за дотримання на Підприємстві антикорупційного законодавства;

-     одержує інформацію щодо результатів перевірок та інспектування Підприємства, оскаржує дії посадових осіб, які здійснюють інспектування та  перевірку, у порядку передбаченому чинним законодавством України;

-     вирішує інші питання, віднесені до компетенції керівника Підприємства згідно із чинним законодавством України, цим Статутом та укладеним контрактом.

7.5. У порядку, визначеному чинним законодавством України, Директор Підприємства несе відповідальність за: збитки, завдані Підприємству з його вини; ненадання бухгалтерської та статистичної звітності контролюючим державним органам, обласній раді та Департаменту охорони здоров’я; надання спотвореної або недостовірної інформації щодо фінансово-господарської та лікувальної діяльності Підприємства; порушення чинного законодавства України.

7.6. У разі відсутності Директора Підприємства або неможливості виконувати свої обов’язки з інших причин, його обов’язки можуть виконувати заступник Директора або медичний директор чи інша особа згідно із функціональними (посадовими) обов’язками або за наказом Директора Підприємства.

7.7. Структура Підприємства, порядок внутрішньої організації та сфери діяльності структурних підрозділів Підприємства затверджуються Директором Підприємства.

7.8. Структурні підрозділи Підприємства діють на підставі Положень, що затвердженні Директором Підприємства.

7.9. За неналежне надання Підприємством медичних послуг (медичної допомоги) несе відповідальність медичний директор (медичні директори за лікувальними напрямками).

Медичний директор (медичні директори за лікувальними напрямками) призначається (призначаються) на посаду та звільняється (звільняються) з посади наказом Директора Підприємства.

Права та обов’язки медичних директорів за лікувальними напрямками визначаються у посадовій інструкції.

Медичний директор зі стаціонарної допомоги є начальником медичної служби цивільної оборони Підприємства.

Медичний директор зі стаціонарної допомоги призначає та затверджує склад Медичної ради Підприємства.

7.10. З метою сприяння діяльності Підприємства може утворюватися Опікунська рада, до складу якої (за їхньою згодою) включаються благодійники, представники громадськості та громадських об’єднань, благодійних, релігійних організацій, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, волонтери та інші.

Рішення про створення Опікунської ради та положення про неї затверджуються наказом Директора Підприємства.

7.11. Для розгляду питання, зокрема, щодо дотримання прав та забезпечення безпеки пацієнтів, додержання вимог чинного законодавства України при здійсненні медичного обслуговування населення Підприємством, фінансово-господарської діяльності на Підприємстві створюється Наглядова рада.

Рішення про створення Наглядової ради Підприємства приймає обласна рада.

7.12. Директор Підприємства та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірність обліку та статистичної звітності у встановленому чинним законодавством України порядку.

7.13. Директор Підприємства є керівником трудового колективу, який забезпечує функціонування структурних підрозділів (філій), а також взаємодію з первинною профспілковою організацією Підприємства.

 

 

 

РОЗДІЛ VIIІ

ПОВНОВАЖЕННЯ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ ПІДПРИЄМСТВА

 

8.1. Трудовий колектив Підприємства складають громадяни, які своєю працею приймають участь в його діяльності.

8.2. Повноваження трудового колективу Підприємства реалізуються загальними зборами (конференцією) трудового колективу.

8.3. На Підприємстві може створюватися первинна профспілкова організація, яка представляє інтереси своїх членів та захищає їх трудові, соціально-економічні права та інтереси. Діяльність профспілкової організації регламентується чинним законодавством України та Положенням про первинну профспілкову організацію Підприємства, ухваленим на загальних зборах (конференції) трудового колективу.

8.4. Між адміністрацією і трудовим колективом (уповноваженим ним органом) укладається Колективний договір, який не повинен суперечити чинному законодавству України.

8.5. Колективним договором регулюються виробничі, трудові і економічні відносини трудового колективу з адміністрацією Підприємства, питання охорони праці та соціального розвитку.

8.6. Сторони, які уклали Колективний договір, не менше двох разів на рік, звітують про його виконання на загальних зборах (конференції) трудового колективу.

8.7. Розбіжності, які виникають при укладанні або виконанні Колективного договору, вирішуються в порядку, встановленому чинними законодавчими актами України.

 

РОЗДІЛ ІX

фінансово-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА

 

9.1. Підприємство є самостійним при здійсненні фінансового- господарської діяльності.

9.2. Підприємство у своїй діяльності визначає розвиток, виходячи з потреби закладів охорони здоров’я та населення в його послугах, планів Департаменту охорони здоров'я.

9.3. Головними критеріями ефективності господарської некомерційної діяльності Підприємства є виконання його фінансового плану та зобов’язань, встановлених договорами про надання Підприємством медичних послуг.

9.4. Якщо по завершенню фінансового року після здійснення всіх витрат на забезпечення надання медичних послуг згідно із договорами про надання таких послуг, покриття матеріально-технічних і прирівняних до них витрат, витрат на оплату праці, оплату відсотків по кредитах банків, сплати податків та інших обов’язкових платежів у розпорядженні Підприємства є залишок коштів, то ці кошти залишаються у резервному фонді Підприємства, який має бути розміщений на спеціальному цільовому рахунку Підприємства. До цього резервного фонду також зараховуються кошти, що передаються Підприємству у вигляді добровільних благодійних пожертв та гуманітарної допомоги.

9.5. Кошти резервного фонду можуть бути використані тільки для розвитку людських та матеріально-технічних ресурсів Підприємства з метою поліпшення якості медичних послуг, надання яких згідно з розділом ІІ цього Статуту складає мету і предмет діяльності Підприємства, та на покриття фінансового дефіциту, що утворився протягом попереднього звітного періоду.

9.6. Для покриття дефіциту фінансових ресурсів Підприємство має право взяти банківську позику, використати кошти резервного фонду або отримати додаткові кошти з обласного бюджету на підставі відповідних рішень обласної ради.

9.7. Рішення про використання коштів резервного фонду для покриття фінансового дефіциту Підприємства може бути прийняте тільки обласною радою за поданням директора Підприємства.

9.8. Підприємство має право отримувати плату за надання послуг, виконання робіт у порядку, визначеному чинним  законодавством України, залучати матеріальні та фінансові ресурси в установленому порядку, отримувати гранти, дарунки та благодійні внески в межах та у порядку, визначеному чинним законодавством України для бюджетних установ.

9.9. Підприємство зобов’язане приймати та виконувати доведені до нього в установленому чинним законодавством України порядку державні замовлення та замовлення Департаменту охорони здоров’я, враховувати їх при формуванні фінансового плану, визначенні перспектив економічного і соціального розвитку та виборі контрагентів, а також складати і виконувати фінансовий план (річний та з поквартальною розбивкою) на кожен наступний рік.

9.10. Планування фінансово-господарської діяльності здійснюється Підприємством шляхом складання річних фінансових планів у порядку та за формою, що визначені обласною радою.

9.11. Директор зобов’язаний спрямовувати діяльність Підприємства на виконання річного фінансового плану з метою одержання запланованих сум доходів, не припускаючись при цьому витрат невиробничого характеру, не передбачених річним фінансовим планом.

9.12. Вартість робіт та послуг, що здійснюються Підприємством, встановлюються відповідно до чинного законодавства України.

9.13. Відносини Підприємства з іншими установами, організаціями у всіх сферах діяльності здійснює на основі договорів.

9.14. Для досягнення своєї мети і рішення поставлених завдань Підприємство має право:

-        укладати від свого імені різного роду цивільно-правові договори, виступати позивачем і бути відповідачем у судах різної юрисдикції;

-        звертатися до судів різної юрисдикції;

-        здійснювати інші права, що не суперечать чинному законодавству України.

9.15. Для закупівель товарів, робіт, послуг Підприємство застосовує процедури закупівель, визначені чинним законодавством України.

9.16. Для здійснення фінансово-господарської діяльності Підприємство залучає і використовує матеріально-технічні, фінансові, трудові та інші ресурси, використання яких не заборонено чинним законодавством України.

9.17. Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і затверджує штатний розпис за погодженням з Департаментом охорони здоров’я та головою обласної ради або заступником голови обласної ради (за розподілом обов’язків).

9.18. Режим роботи Підприємства визначає адміністрація Підприємства за погодженням з трудовим колективом Підприємства та повідомленням Департаменту охорони здоров’я та обласної ради.

9.19. У надзвичайних умовах Підприємство працює згідно із планів цивільної оборони Підприємства, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, Департаменту охорони здоров’я.

9.20. Підприємство провадить зовнішньоекономічну діяльність у відповідності до чинного законодавства України.

 

РОЗДІЛ Х

ЗВІТНІСТЬ ТА ПЕРЕВІРКА ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

 

10.1. Підприємство здійснює бухгалтерський облік, веде фінансову та статистичну звітність у встановленому чинним законодавством України порядку.

10.2. Підприємство щоквартально надає обласній раді та Департаменту охорони здоров’я звіт про підсумки фінансово-господарської діяльності.

10.3. Підприємство щомісячно надає обласній раді інформацію про нарахування та перерахування плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області, що знаходиться в оперативному управлінні Підприємства, за встановленою формою.

10.4. Підприємство щоквартально надає інформацію про орендарів, яким передано в оренду майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області, за встановленою формою.

10.5. Обласна рада має право проводити планові та позапланові перевірки стану та ефективності використання майна, закріпленого за Підприємством на праві оперативного управління та виконання керівником умов контракту.

10.6. Контроль за окремими сторонами діяльності Підприємства здійснюють  державні контролюючі органи, на які покладено нагляд за фінансово-економічною, господарською та трудовою діяльністю у відповідності з чинним законодавством України.

10.7. Контроль якості надання медичної допомоги хворим на Підприємстві здійснюється шляхом експертизи відповідності якості надання медичної допомоги міжнародним принципам доказової медицини, вимогам галузевим стандартам в сфері охорони здоров’я та чинним законодавством України.

10.8. Посадові особи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування можуть давати Підприємству вказівки у межах своїх повноважень.

 

РОЗДІЛ ХІ

ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТУТУ ПІДПРИЄМСТВА

 

11.1. Зміни до Статуту здійснюються шляхом викладання його в новій редакції та вносяться за тією ж процедурою, за якою затверджувався і сам Статут.

11.2. Ці зміни набувають чинності з моменту державної реєстрації Статуту в новій редакції.

 

РОЗДІЛ XІІ

ПРИПИНЕННЯ ПІДПРИЄМСТВА

 

12.1. Припинення Підприємства може здійснюватися шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення або перетворення) або ліквідації у порядку, встановленому чинним законодавством України.

12.2. Припинення Підприємства проводиться за рішенням обласної ради (уповноважених органів) або за рішенням суду.

12.3. У разі припинення підприємства його активи передаються іншій неприбутковій організації відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету.

12.4. У разі припинення Підприємства працівникам, що звільняються, гарантується дотримання їх прав і інтересів відповідно до трудового законодавства України.

12.5. Припинення Підприємства здійснюється з моменту внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.