ЗАТВЕРДЖЕНО:

Рішення Харківської обласної ради

«____»________2024   № ______-VIII

 

 

 

 

ПОГОДЖЕНО:
Начальник Управління у справах молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації

___________Костянтин АНАНЧЕНКО

 

 

 

 

 

 

С Т А Т У Т

КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

«ШКОЛА ВИЩОЇ СПОРТИВНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

З  ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ»

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

(нова редакція)

 

 

 

 

 

 

 

 

м. Харків

2024 рік

 

РОЗДІЛ  І

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1. Цей Статут визначає юридичний статус, предмет діяльності та основні завдання КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ШКОЛА ВИЩОЇ СПОРТИВНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ З ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ, який є правонаступником школи вищої спортивної майстерності Державного експериментального навчально-спортивного центру України з легкої атлетики  в м. Харкові.

1.2. КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ШКОЛА ВИЩОЇ СПОРТИВНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ З ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ,  (далі за текстом – ШВСМ)  -  заклад фізичної культури, який створює необхідні умови для гармонійного виховання, фізичного розвитку молоді, самореалізації, набуття навичок здорового способу життя, підготовки  учнів - спортсменів резервного спорту та спорту вищих досягнень до складу національних збірних команд України з видів легкої атлетики.

1.3. ШВСМ належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області.

1.4. Органом, що здійснює управління майном ШВСМ, є Харківська обласна рада. Галузеву політику та розвиток ШВСМ забезпечує Управління у справах молоді та спорту Харківської обласної державної (військової) адміністрації (далі за текстом – Управління). Повноваження Управління щодо управління діяльністю ШВСМ визначаються відповідними рішеннями обласної ради та чинним законодавством України.

1.5. Повне найменування: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ШКОЛА ВИЩОЇ СПОРТИВНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ З ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ  РАДИ.

Скорочене найменування – КЗ ШВСМ з л/а ХОР.

1.6. ШВСМ набуває права юридичної особи з дня його державної реєстрації  i здійснює свою діяльність, відповідно до цього Статуту та чинного законодавства України, у встановленому порядку.

1.7. ШВСМ, як юридична особа публічного права має відокремлене майно, яке закріплено за ним на праві оперативного управління, а також самостійний баланс, розрахункові (поточні) рахунки в установах банків та територіальному управлінні Державної казначейської служби України у Харківській області, фірмові бланки, товарний знак, штамп та печатку зi своєю назвою.

1.8. ШВСМ має право від свого імені укладати договори (контракти), набувати майнові та особисті немайнові права, бути позивачем i відповідачем в судах різної юрисдикції.

1.9. Місцезнаходження (юридична адреса) ШВСМ: Україна, 61095 місто Харків, проспект Героїв Харкова, 246 А.

1.10. ШВСМ є неприбутковим закладом галузі фізичної культури та спорту та не має на меті одержання прибутку. ШВСМ внесений до Реєстру неприбуткових установ та організацій у порядку, визначеному чинним законодавством України.

1.11. ШВСМ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України,  Міністерства молоді та спорту України,  рішеннями обласної ради, розпорядженнями голови обласної ради, розпорядженнями голови (начальника) Харківської обласної державної (військової) адміністрації, наказами Управління, іншими нормативно-правовими актами та цим Статутом.

 

РОЗДІЛ  ІІ

МЕТА  І  ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ШВСМ

 

2.1. Основним завданням ШВСМ є підготовка учнів-спортсменів резервного спорту та спорту вищих досягнень.

2.2. Основними критеріями оцінки діяльності ШВСМ є кількість спортсменів, підготовлених до складу національних збірних команд України з легкої атлетики та рівень результативності виступів їх у головних змаганнях року.

2.3. Предметом діяльності ШВСМ є:

    організація здорової морально-психологічної атмосфери під час занять спортом;

    організація і проведення фізкультурно-спортивних заходів для популяризації спорту;

    підготовка спортсменів до участі у обласних змаганнях, у чемпіонатах та першостях України, у міжнародних змаганнях;

    планування та проведення спортивних змагань, навчально-тренувальних зборів;

    забезпечення учасників спортивних заходів розміщенням,  харчуванням, автотранспортом за встановленими нормативами, оренда спортивних баз та інших об’єктів;

    проведення літніх і зимових спортивних таборів;

-    залучення до роботи спеціалістів у галузі спорту, медицини, психології;

    замовлення та оплата, у межах відповідних кошторисів, спортивної форми, обладнання та інвентарю, грамот, дипломів, медалей, вимпелів, значків, сувенірів, друкованих матеріалів, що потрібні для проведення спортивних змагань та діяльності ШВСМ;

    організація фізично-оздоровчої та спортивної роботи, відпочинку, дозвілля молоді, розвиток масової фізичної культури та спорту з метою запобігання бездоглядності та правопорушень серед неповнолітніх;

    здійснення матеріально-технічного забезпечення фізкультурно-масових заходів, оснащення  сучасною технікою та устаткуванням у відповідності до міжнародних вимог, підвищення ефективності використання місць тренування спортсменів;

    створення оптимальних умов для соціального розвитку колективу, соціальної сфери, створення сприятливих умов для високопродуктивної праці;

    здійснення заходів по охороні праці, техніці безпеки, протипожежній безпеці;

    виконання заходів по забезпеченню безпеки глядачів та спортсменів у відповідності з діючими нормативними актами.

2.4. ШВСМ має право надавати платні послуги та здійснювати інші види діяльності, що не заборонені чинним законодавством України.

2.5. Окремими видами діяльності, передбаченими чинним законодавством України, ШВСМ має право займатися тільки при наявності спеціального дозволу (ліцензії), одержаного у порядку, передбаченому чинним законодавством України.

2.6. ШВСМ несе відповідальність перед собою, суспільством і державою за:

-    безпечні умови фізкультурно-спортивної та освітньої діяльності;

    виконання державних, регіональних та міських програм розвитку фізичної культури та спорту;

    дотримання договірних зобов’язань з суб’єктами фізкультурно-спортивної, освітньої, виробничої, наукової діяльності та приватними особами, у тому числі зобов’язань за міжнародними договорами;

    дотримання фінансової дисципліни.

2.7. Відповідно до вимог чинного законодавства України за погодженням Управління ШВСМ має право вносити зміни у спортивну спеціалізацію в межах визначеної планом кількості навчальних груп з причин економії коштів, матеріальних ресурсів та наявності спортивної бази.

 

РОЗДІЛ  ІІІ

УЧАСНИКИ НАВЧАЛЬНО-ТРЕНУВАЛЬНОЇ

ТА СПОРТИВНОЇ  РОБОТИ ШВСМ

 

3.1. Учасниками навчально-тренувальної та спортивної роботи ШВСМ є:

    учні-спортсмени;

    тренери-викладачі;

    представники підприємств, установ, громадських організацій, фондів, асоціацій, які беруть участь у навчально-тренувальній та спортивній роботі ШВСМ;

    інші спеціалісти.

3.2. Структура та штатний розпис ШВСМ розробляються у межах затверджених видатків на оплату праці відповідно до встановлених нормативів і затверджуються Управлінням.

3.3. Загальна чисельність учнів-спортсменів ШВСМ та навчальних груп встановлюється Управлінням за погодженням з Міністерством молоді та спорту України.

3.4. Навчально-тренувальна та спортивна робота у ШВСМ здійснюється відповідно до навчальних планів і програм з легкої атлетики, що затверджуються Міністерством молоді та спорту України, та індивідуальних планів підготовки спортсменів.

3.5. Навчально-тренувальний процес спортивної підготовки у ШВСМ починається  з 1 січня і триває до 31 грудня. Комплектування  спортивних  груп здійснюється у період з 01 до 15 січня, що вважається робочим часом тренера-викладача.

 3.6. Основними формами організації навчально-тренувальної та спортивної роботи ШВСМ є постійно діючий навчально-тренувальний збір з постійним та змінним складом учнів-спортсменів та тренерів-викладачів, навчально-тренувальні заняття, тренування за індивідуальними планами, теоретичні та методичні заняття.

3.7. Навчально-тренувальна та спортивна робота здійснюється тренерами-викладачами основного складу ШВСМ та тренерами-викладачами учнів-спортсменів змінного складу, які залучаються до навчально-тренувальних зборів на основі сучасної методики тренування з широким застосуванням технічних засобів навчання та відновлювальних заходів, і базується на освоєнні учнями-спортсменами відповідних тренувальних та загальних навантажень, раціоналізації режиму дня.

3.8. Завдання навчально-тренувальних зборів визначаються тренером-викладачем та затверджуються директором ШВСМ згідно із індивідуальними планами підготовки учнів-спортсменів та програмами з видів легкої  атлетики.

3.9. Контингент учнів-спортсменів ШВСМ формується з числа кращих легкоатлетів Харківської області та інших регіонів України, які відповідають вимогам етапів спортивного удосконалення  та вищої спортивної майстерності:

-    на етап спортивного удосконалення зараховуються учні-спортсмени, які тренуються на етапах спеціальної базової підготовки до вищих досягнень, або згідно із навчальними програмами;

-    на етап вищої спортивної майстерності зараховуються, як правило, учні-спортсмени, які тренуються на етапах максимальної реалізації індивідуальних можливостей, збереження  вищої спортивної майстерності  та відповідно до вимог, встановлених навчальними програмами.

3.10. Зарахування учнів-спортсменів на наступний рік навчання та етап підготовки здійснюються за умов поліпшення ними результатів виступу у змаганнях та виконання вимог до рівня їх спортивної майстерності згідно із етапами підготовки .

3.11. Учні-спортсмени зараховуються до ШВСМ на підставі наказу директора ШВСМ та рішення тренерської ради.

3.12. Наповнюваність навчальних груп визначається залежно від рівня підготовки учнів-спортсменів згідно із програмами з видів спорту та на підставі діючих нормативів.

3.13. Учні-спортсмени ШВСМ під час участі у навчально-тренувальних зборах та змаганнях забезпечуються харчуванням, фармакологічними відновлювальними засобами, вітамінними та білково-глюкозними препаратами за встановленими нормами, а також спортивною формою, інвентарем та, у разі потреби, проживанням.

3.14. Учні-спортсмени ШВСМ мають гарантоване державою право на:

-    безпечні та нешкідливі умови для підвищення рівня спортивної майстерності;

-    проходження спортивної підготовки відповідно до навчальних програм з видів спорту під керівництвом тренерів-викладачів;

-    участь у навчально-тренувальному процесі, спортивних змаганнях, інших заходах, передбачених індивідуальним планом підготовки;

-    користування власною або орендованою матеріально-технічною, спортивною, оздоровчою базою;

-    забезпечення в установленому порядку спортивним одягом та спортивним взуттям, виходячи з фінансових можливостей ШВСМ, а також одержання спортивного інвентарю індивідуального користування відповідно до норм, затверджених в установленому порядку, - для спортсменів постійного складу;

-    забезпечення харчуванням, проживанням під час навчально-тренувальних зборів і спортивних змагань, проїздом до місця проведення змагань, навчально-тренувальних зборів та зворотно, лікарськими засобами та виробами медичного призначення відповідно до чинного законодавства;

-    медичне та фармакологічне обслуговування, виходячи із фінансових можливостей ШВСМ, відповідно до вимог нормативно-правових актів;

-    вільне вираження поглядів, переконань, захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насильства від дій тренерсько-викладацького складу та інших працівників, які порушують їх права, принижують честь і гідність.

3.15. Учні-спортсмени ШВСМ зобов’язані:

-    удосконалювати та підвищувати рівень спортивної майстерності;

-    виконувати індивідуальні плани підготовки з метою досягнення запланованих спортивних результатів;

-    брати участь у спортивних змаганнях та навчально-тренувальних зборах,  передбачених індивідуальними та календарними планами спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів;

-    додержуватися здорового способу життя, норм морально-етичної поведінки, встановленого спортивного режиму та правил особистої гігієни;

-    додержуватися вимог медичного контролю та проходити двічі на рік медичне обстеження;

-    виконувати вимоги антидопінгового законодавства.

3.16. Тренером-викладачем ШВСМ може бути особа, яка має вищу освіту за спеціальністю фізична культура і спорт усіх ступенів, за винятком ступеня «молодший бакалавр», та вищу або першу кваліфікаційні категорії.

3.17. Тренери-викладачі та інші фахівці, залучені до роботи у ШВСМ, мають право на:

-        внесення керівництву ШВСМ та у разі потреби обласній раді та Управлінню пропозицій щодо поліпшення навчально-тренувального процесу, подання на розгляд керівництву ШВСМ і тренерської ради пропозицій щодо заохочення спортсменів, застосування відповідних заходів до осіб, які порушують  внутрішній трудовий розпорядок ШВСМ;

-        участь у заходах, пов’язаних з організацією навчально-тренувального процесу та спортивної роботи;

-        організацію спільно з медичними працівниками відновлювальних заходів;

-        підвищення кваліфікації за рахунок коштів ШВСМ за умови передбачення відповідних видатків у кошторисі ШВСМ, інших джерел;

-        вибір науково та методично обґрунтованих форм, методів і засобів навчально-тренувальної та спортивної роботи;

-        захист професійної честі та гідності відповідно до чинного законодавства України;

-        моральне та матеріальне заохочення за досягнення значних результатів у виконанні покладених на них завдань;

-        забезпечення в установленому порядку спортивною формою і спортивним взуттям, індивідуальним інвентарем для проведення навчально-тренувальної та спортивної роботи, виходячи із фінансових можливостей ШВСМ та за умови передбачення відповідних видатків у кошторисі ШВСМ;

-        безпечні та нешкідливі для здоров’я умови праці.

3.18. Тренери-викладачі та інші фахівці зобов’язані:

-        брати участь у відборі перспективних учнів-спортсменів;

-        здійснювати навчально-тренувальний процес із учнями-спортсменами із застосовуванням навчальних програм з видів спорту, ефективних форм та методів тренування;

-        брати участь у складанні календарних планів спортивно-масових заходів ШВСМ на відповідний рік;

-        здійснювати контроль за додержанням спортсменами норм морально-етичної поведінки;

-        додержуватись етики, поважати гідність учнів-спортсменів, захищати їх від будь-яких форм фізичного та психічного насильства;

-        здійснювати контроль та відповідати за додержання норм антидопінгового законодавства;

-        берегти здоров’я учнів-спортсменів, пропагувати здоровий спосіб життя, не допускати до навчально-тренувальної та спортивної роботи спортсменів, які не пройшли медичне обстеження в установленому порядку;

-        постійно підвищувати свій професійний рівень знань шляхом проходження курсів підвищення кваліфікації один раз на 5 років;

-        вести документацію з питань виконання посадових обов’язків (журнали, плани роботи тощо);

-        сприяти особистим прикладом і настановами вихованню поваги до державної символіки, принципів загальнолюдської моралі;

-        проходити щороку в установленому порядку медичне обстеження;

-        дотримуватися вимог статуту ШВСМ, виконувати посадові обов’язки, накази і розпорядження керівництва ШВСМ та дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку;

-        брати участь у роботі тренерської ради ШВСМ;

-        дотримуватися норм санітарно-гігієнічного та антидопінгового законодавства під час проведення навчально-тренувальних занять та змагань;

-        бути відповідальними за результати своєї роботи з підготовки учнів-спортсменів високого класу.

3.19. Оплата праці тренерів-викладачів здійснюється відповідно до чинного законодавства України.

3.20. Зміна навантаження тренера-викладача протягом навчального року здійснюється директором ШВСМ у разі виникнення обґрунтованої потреби та виходячи з фінансових можливостей ШВСМ з дотриманням вимог законодавства про працю.

3.21. У ШВСМ може вводитися посада старшого тренера-викладача відділення, якщо під його керівництвом працюють не менше двох штатних тренерів-викладачів. При цьому два тренери-викладачі, які працюють як сумісники, вважаються одним штатним тренером-викладачем.

 

РОЗДІЛ  ІV

МЕДИЧНЕ ТА НАУКОВО-МЕТОДИЧНЕ

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАВЧАЛЬНО-ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ ШВСМ

 

4.1. Учні-спортсмени ШВСМ підлягають медичному нагляду та забезпечуються обслуговуванням в установах охорони здоров’я, відповідно до вимог чинного законодавства України.

4.2. Науково-методичне забезпечення ШВСМ здійснюється відповідно до чинного законодавства України.

4.3. Організація медичного супроводження учнів-спортсменів ШВСМ та робота медичних працівників ШВСМ здійснюється в установленому порядку.

4.4. Медичний висновок про стан здоров’я учнів-спортсменів та проходження ними поглибленого медичного огляду двічі на рік є обов’язковою умовою для зарахування та подальшого перебування учнів-спортсменів у ШВСМ.

4.5. ШВСМ може мати власний медико-відновлювальний центр з необхідними приміщеннями, сучасним діагностичним і медичним обладнанням та виходячи з фінансових можливостей ШВСМ.

 

РОЗДІЛ V

ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ШВСМ

 

5.1. ШВСМ здійснює навчально-виховну, фізкультурно-оздоровчу, спортивну, організаційно-методичну роботу та забезпечує навчально-тренувальний процес спортсменів відповідно до чинного законодавства України.

5.2. ШВСМ має право:

-    розпоряджатися коштами, одержаними від фінансово-господарської та іншої діяльності;

-    модернізувати, за наявності коштів, власну матеріально-технічну базу;

-    орендувати спортивну базу у разі відсутності власної спортивної бази;

-    користуватися в установленому порядку безоплатно земельними ділянками, на яких розташована ШВСМ;

-    володіти, користуватися і розпоряджатися майном відповідно до законодавства та статуту ШВСМ;

-    надавати платні послуги та здійснювати інші види діяльності, що не заборонені чинним законодавством України;

-    вносити Управлінню пропозиції щодо обсягів необхідного фінансування для діяльності та розвитку ШВСМ;

-    визначати структуру ШВСМ за погодженням із Управлінням з подальшим повідомленням Харківської обласної ради;

-    вносити зміни у спортивну спеціалізацію в межах визначеної планом кількості навчальних груп з причин економії коштів, матеріальних ресурсів та наявності спортивної бази відповідно до вимог чинного законодавства України за погодженням з Управлінням;

-    укладати договори з підприємствами, установами, організаціями на отримання необхідних послуг і робіт;

-    відряджати спортсменів та тренерів-викладачів на спортивні заходи в межах України, що здійснюються відповідно до чинного законодавства України;

-    звертатися у порядку, встановленому законодавством України, до центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також підприємств і організацій незалежно від форм власності та підпорядкування, для отримання інформації та матеріалів, необхідних для виконання покладених завдань;

-    забезпечувати захист соціальних прав, законних інтересів працівників та учнів спортсменів ШВСМ;

-    здійснювати методичну, інформаційну та організаційну роботу та обмінюватися фаховою інформацією та методичними розробками;

-    вільно поширювати інформацію про свою діяльність, пропагувати свою мету;

-    одержувати у порядку, визначеному чинним законодавством України, публічну інформацію, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації;

-    готувати документи, надавати інформацію для проведення атестації ШВСМ;

-    проводити самостійно та/або разом з іншими організаціями, відповідно до вимог чинного законодавства України, навчально-тренувальні збори для підготовки команд, учнів спортсменів до місцевих, обласних, всеукраїнських, міжнародних змагань та організовувати спортивно-оздоровчі табори із забезпеченням учнів спортсменів харчуванням, фармакологічними медико-відновлювальними засобами, білково-глюкозними препаратами, спортивною екіпіровкою та інвентарем, необхідними транспортними засобами і пально-мастильними матеріалами до них для запровадження і забезпечення безпеки учнів спортсменів під час навчально-тренувального процесу відповідно до порядку та норм, встановлених чинним законодавством України;

-    організовувати участь команд і окремих учнів спортсменів ШВСМ шляхом обміну спортивними делегаціями у закордонних змаганнях та заходах, запрошувати закордонні команди і окремих учнів спортсменів для участі у змаганнях і заходах, які проводяться ШВСМ та закордонними організаціями;

-    підвищувати кваліфікацію тренерського складу за кошти ШВСМ шляхом проведення семінарів, науково-методичних конференцій, навчально-тренувальних зборів та змагань, а також шляхом делегуванням для участі в семінарах, конференціях;

-    здійснювати придбання товарів (робіт, послуг) у підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, а також у фізичних осіб відповідно до чинного законодавства України;

-    здійснювати міжнародне співробітництво та зовнішньоекономічну діяльність;

-    використовувати власну символіку;

-    виконувати інші функції відповідно до чинного законодавства України та Статуту ШВСМ.

5.3. ШВСМ зобов’язаний:

-    забезпечувати своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно із чинним законодавством України;

-    створювати належні умови для високопродуктивної праці, забезпечувати додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;

-    здійснювати заходи щодо вдосконалення організації заробітної плати працівників з метою посилення їх матеріальної зацікавленості як в результатах особистої праці, так і в загальних підсумках роботи ШВСМ, забезпечувати економне і раціональне використання фонду споживання і своєчасні розрахунки з працівниками ШВСМ;

-    виконувати норми і вимоги щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки;

-    здійснювати бухгалтерський оперативний облік та статистичну звітність згідно із чинним законодавством України;

-    забезпечувати безпеку роботи, дотримання санітарно-гігієнічних норм і вимог по захисту працівників ДЮСШ.

-    дотримуватися вимог пожежної безпеки;

-    дотримуватися антикорупційного законодавства.

 

РОЗДІЛ  VІ

МАЙНО  ТА  КОШТИ  ШВСМ

 

6.1. Майно ШВСМ складають основні фонди (приміщення, обладнання, транспорт тощо), інші цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі.

6.2. Майно ШВСМ перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області та закріплено за ШВСМ на праві оперативного управління.

6.3.   ШВСМ на праві оперативного управління користується вищезазначеним майном відповідно до чинного законодавства України.

6.4.   ШВСМ з дозволу обласної ради має право: списувати, передавати з балансу на баланс в межах спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області майно ШВСМ та здавати в оренду вільні площі відповідно до вимог чинного законодавства України та згідно із порядками, встановленими Харківською обласною радою.

6.5. Джерелами формування майна та коштів ШВСМ є:

-    кошти обласного бюджету;

-     благодійні надходження від юридичних та фізичних осіб, громадських організацій;

-     власні надходження ШВСМ, які надійшли як плата за послуги, що ним надаються в порядку, встановленому чинним законодавством України;

-     інші джерела, не заборонені чинним законодавством України.

6.6. Кошти, отримані ШВСМ з інших джерел фінансування, використовуються для впровадження діяльності, передбаченої Статутом відповідно до чинного законодавства України.

6.7. Відчуження нерухомого майна ШВСМ, яке закріплено за ним, здійснюється за рішенням обласної ради у порядку, встановленому чинним законодавством України.

6.8. Для забезпечення діяльності та проведення навчально-тренувальної роботи ШВСМ можуть надаватися в користування спортивні об’єкти, культурні, оздоровчі та інші споруди закладів фізичної культури і спорту, інших підприємств, установ та організацій на пільгових умовах. Порядок надання зазначених об’єктів у користування визначається чинним законодавством України.

6.9. Фінансування ШВСМ здійснюється з обласного  бюджету.

6.10. Основним плановим документом, який надає повноваження ШВСМ щодо отримання доходів і здійснення видатків, визначає обсяг і спрямування коштів для виконання ШВСМ своїх функцій та досягнення цілей, визначених на рік відповідно до бюджетних призначень, є план використання бюджетних коштів ШВСМ.

6.11. Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання плану використання бюджетних коштів визначені чинним законодавством України.

6.12. Доходи (прибутки) отримані під час діяльності ШВСМ використовуються виключно для фінансування видатків на його утримання, реалізації мети та напрямків діяльності, визначених цим Статутом і не підлягають розподілу між працівниками (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членами органів управління та пов’язаних з ними особами.

6.13. ШВСМ забезпечує своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно з чинним законодавством України.

6.14. ШВСМ відповідно до чинного законодавства України користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм їх охорони.

6.15. Збитки, заподіяні ШВСМ внаслідок порушення його майнових прав іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства України.

 

РОЗДІЛ  VІІ

ОРГАНИ  УПРАВЛІННЯ ШВСМ

 

7.1. Керівництво ШВСМ здійснюється його директором, який призначається на посаду на умовах контракту та звільняється з посади рішеннями Харківської обласної ради в установленому порядку за погодженням із Міністерством молоді та спорту України.

На посаду директора ШВСМ призначається особа, яка є громадянином України, має вищу освіту за спеціальністю фізична культура і спорт усіх ступенів, за винятком ступеня «молодший бакалавр», стаж роботи в закладах фізичної культури і спорту, установах та організаціях фізкультурно-спортивної спрямованості не менше трьох років.

7.2. Директор ШВСМ має право:

-    здійснює загальне керівництво, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів, забезпечує створення належних умов для підвищення фахового рівня працівників;

-    забезпечує та контролює проведення навчально-тренувальної та спортивної роботи, відповідає за діяльність ШВСМ;

-    в установленому законодавством порядку розробляє структуру, штатний розпис і тарифікаційний список тренерів-викладачів ШВСМ та подає на затвердження Управлінню. Копія штатного розпису та зміни до нього надаються до Харківської обласної ради;

-    контролює додержання виконавчої та фінансової дисципліни;

-    забезпечує додержання вимог охорони здоров’я, праці і господарської діяльності, санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил, техніки безпеки працівників школи та спортсменів та відповідає за це;

-    розпоряджається в установленому чинним законодавством порядку майном і коштами ШВСМ, укладає договори, відкриває рахунки в органах Казначейства та установах банків;

-    видає у межах своїх повноважень накази та розпорядження і контролює їх виконання, затверджує посадові інструкції працівників;

-    приймає на роботу і звільняє з роботи тренерів-викладачів та інших фахівців відповідно до законодавства;

-    установлює в межах затвердженого фонду оплати праці надбавки та розглядає питання щодо надання доплат, премій і матеріальної допомоги тренерам-викладачам та іншим фахівцям ШВСМ, вживає інших заходів заохочення, а також дисциплінарного впливу;

-    відповідає за виконання покладених на ШВСМ завдань, за результати фінансово-господарської діяльності, стан і збереження будівель та іншого майна, переданого в користування і володіння ШВСМ.

 

 

7.3. Директор ШВСМ зобов’язаний:

    здійснювати поточне (оперативне) керівництво ШВСМ, організовувати його фінансово-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечувати виконання завдань, передбачених цим Статутом;

    організовувати виконання виробничих програм, договірних та інших обов’язків, що взяті ШВСМ;

    впроваджувати нові прогресивні технології;

    здійснювати матеріально-технічне забезпечення діяльності ШВСМ;

    забезпечувати продуктивну зайнятість працівників;

    створювати нормальні безпечні і сприятливі умови для роботи колективу;

    виконувати інші функції з організації і забезпечення діяльності ШВСМ згідно із чинним законодавством України;

    ініціювати укладення Колективного договору та його виконання;

    здійснювати контроль за проходженням попереднього медичного обстеження працівниками, які влаштовуються на роботу, а надалі – за періодичним медичним оглядом усіх працівників згідно з діючими вимогами;

    контролювати виконання Правил внутрішнього трудового розпорядку  ШВСМ;

    своєчасно виплачувати  заробітну плату.

        7.4. Заступник директора ШВСМ з навчально-спортивної роботи повинен мати вищу освіту за спеціальністю фізична культура і спорт усіх ступенів та стаж роботи в закладах фізичної культури та спорту не менше трьох років.

        7.5. На посаду інструктора методиста призначається фахівець, який має вищу освіту за спеціальністю фізична культура і спорт усіх ступенів.

7.6. Завдання, права та обов’язки заступника директора та працівників ШВСМ визначаються посадовими  інструкціями.

7.7. Директору, заступнику директора з навчально-тренувальної роботи, інструкторам-методистам, у тому числі старшим,  протягом їх робочого часу на основній роботі дозволяється вести навчально-тренувальну роботу у своїй школі з тижневим  навантаженням не більше 12 годин на тиждень.

7.8. Питаннями організації навчально-тренувального та виховного процесу займається тренерська рада. Тренерську раду очолює директор ШВСМ.

7.9. Тренерська рада ШВСМ:

    розглядає питання щодо удосконалення навчально-тренувального та виховного процесу;

    виносить клопотання адміністрації щодо зміцнення матеріальної бази;

    займається питаннями підготовки збірних команд до участі в різноманітних заходах;

    веде облік участі в змаганнях збірних команд.

Робота тренерської ради планується відповідно до потреб ШВСМ. Кількість засідань тренерської ради визначається їх доцільністю, але не рідше одного разу на місяць.

7.10. У ШВСМ можуть створюватись тренерсько-викладацькі та громадські організації, що діють відповідно до чинного законодавства України.

 

РОЗДІЛ  VІІІ

ПОВНОВАЖЕННЯ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ ШВСМ

 

8.1. Трудовий колектив ШВСМ складають громадяни, що своєю працею беруть участь у його діяльності на підставі трудового договору.

8.2. Повноваження трудового колективу здійснюються зборами (конференцією) трудового колективу, які скликаються за необхідністю, але не рідше одного разу на рік,  відповідно до чинного законодавства України.

Збори вважаються правомочними, якщо на них присутні не менше 2/3 делегатів. Рішення зборів (конференції) трудового колективу приймаються відкритим голосуванням більшістю голосів, що присутні на зборах. Рішення доводяться до всіх членів колективу і є обов'язковими для виконання всіма членами колективу і адміністрації, якщо вони прийняті відповідно до чинного законодавства України.

8.3. У ШВСМ може створюватися первинна профспілкова організація, яка представляє інтереси своїх членів та захищає їх трудові, соціально-економічні права та інтереси. Діяльність первинної профспілкової організації регламентується чинним законодавством України.

8.4. Між адміністрацією і трудовим колективом (уповноваженим ним органом) укладається Колективний договір, який не повинен суперечити законодавству.

Колективним договором регулюються виробничі, трудові і економічні відносини трудового колективу з адміністрацією ШВСМ, питання охорони праці, соціального розвитку.

8.5. Сторони, які уклали Колективний договір, не менше двох разів на рік звітують про його виконання на загальних зборах (конференції) трудового колективу.

8.6. Розбіжності, які виникають при укладанні або виконанні Колективного договору, вирішуються в порядку, встановленому чинним законодавством України.

 

РОЗДІЛ   ІХ

ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ШВСМ

 

9.1. ШВСМ є самостійним при здійсненні фінансово-господарської діяльності.

9.2. ШВСМ  в своїй діяльності визначає перспективи розвитку, виходячи із планів Управління.

9.3. Витрати бюджетних коштів здійснюються відповідно до затверджених Управлінням планами використання бюджетних коштів виключно за цільовим призначенням.

9.4. Заробітна платня працівників ШВСМ встановлюється у розмірі, передбаченому нормативними документами для посадових окладів (ставок заробітної плати установ та організацій відповідних галузей бюджетної сфери) згідно штатного розпису, який затверджується Управлінням.

9.5. Мінімальна заробітна плата працівників не може бути менше передбаченого законодавством мінімального розміру заробітної плати.

9.6. Відносини ШВСМ з іншими підприємствами, організаціями і громадянами у всіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів.

9.7. ШВСМ самостійно здійснює зовнішньоекономічну діяльність, яка регулюється законодавчими актами України та нормами міжнародного права.

9.8. Питання соціального розвитку, включаючи поліпшення умов праці, життя та здоров'я, гарантії обов'язкового медичного страхування членів трудового колективу, регулюються  Колективним договором та законодавчими актами України.

9.9. Адміністрація ШВСМ зобов’язана забезпечити всіх працюючих безпечними та нешкідливими умовами праці і несе відповідальність в установленому законодавством України порядку за шкоду, заподіяну їх здоров’ю та працездатності.

9.10. Працівник, з яким укладено трудовий договір, підлягає обов’язковому соціальному страхуванню та перераховує внески до відповідних фондів у розмірах та порядку, визначеному чинним законодавством України.

9.11. Директор ШВСМ обирає форми і системи оплати праці, встановлює працівникам конкретні розміри тарифних ставок, посадових окладів, премії, винагороди, надбавки на умовах, передбачених Колективним договором.

Мінімальний розмір заробітної плати працівників не може бути нижче встановленого чинним законодавством України мінімального розміру заробітної плати.

9.12. Для досягнення своїх цілей, рішень і поставлених задач ШВСМ має право:

    укладати від свого імені різного роду цивільно-правові договори, виступати позивачем і бути відповідачем у судах;

    здійснювати інші права, що не суперечать чинному законодавству України.

9.13.        ШВСМ є власником баз персональних даних «Працівники», «Спортсмени»,  «Постачальники та підрядники».

        метою обробки баз персональних даних «Спортсмени» є забезпечення виконання державних, регіональних та міських програм розвитку фізичної культури та спорту по підготовці спортсменів вищих категорій до складу національних збірних команд України з видів легкої атлетики, відповідно до вимог чинного законодавства України;

        метою обробки баз персональних даних «Працівники» є забезпечення реалізації трудових, соціально-трудових відносин, у сфері управління персоналом, військового обліку, адміністративно-правових відносин, відносин у сфері бухгалтерського і податкового обліку;

        метою обробки баз персональних даних «Постачальники та підрядники» є забезпечення реалізації необхідних дій щодо дотримання договірних зобов’язань з суб’єктами фізкультурно-спортивної, освітньої, виробничої, наукової діяльності та приватними особами відповідно до вимог чинного законодавства України.

9.14.    Режим роботи ШВСМ визначає адміністрація ШВСМ за погодженням із трудовим колективом ШВСМ з послідуючим повідомленням Управління та Харківської обласної ради.

9.15.    У надзвичайних умовах ШВСМ працює згідно планів цивільного захисту ШВСМ, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, Управління.

 

РОЗДІЛ  Х

ДІЯЛЬНІСТЬ ШВСМ У РАМКАХ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

 

10.1. ШВСМ відповідно до чинного законодавства України та в межах своєї компетенції має право укладати угоди про співробітництво, встановлювати прямі зв’язки з навчальними та спортивними організаціями, відомствами, фондами, товариствами та окремими фізичними особами, як на території України, так і за її межами.

10.2. ШВСМ відповідно до чинного законодавства України має право укладати угоди з зарубіжними установами про обмін делегаціями тренерів, спортсменів та проведення спільних заходів.

 

РОЗДІЛ  ХІ

ЗВІТНІСТЬ ТА  КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ШВСМ

 

 

11.1. ШВСМ здійснює оперативний і бухгалтерський облік результатів своєї діяльності, веде статистичну звітність у встановленому законом України порядку.

11.2.    ШВСМ  надає обласній раді та Управлінню звіт про результати своєї фінансово-господарської діяльності та іншу аналітичну та статистичну інформацію.

11.3.    ШВСМ щокварталу надає обласній раді звіт про рух основних засобів та наявність вільних площ для надання в оренду.

11.4.  ШВСМ щомісячно надає обласній раді  інформацію про нарахування та перерахування плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, що знаходиться в оперативному управлінні ШВСМ, за встановленою формою.

11.5. ШВСМ щоквартально надає обласній раді інформацію щодо орендарів, яким передано в оренду майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області  за встановленою формою.

11.6.  Обласна рада має право проводити планові і непланові перевірки стану та ефективності використання майна ШВСМ та виконання керівником ШВСМ умов контракту.

11.7. Перевірку використання коштів на ремонт та оновлення майна ШВСМ здійснює Управління.

11.8. Контроль за окремими сторонами діяльності ШВСМ здійснюють відповідні контролюючі органи, державні органи, на які покладені обов’язки нагляду за безпекою виробництва і праці, протипожежною і економічною безпекою, інші органи відповідно до законодавства України.       

 

РОЗДІЛ XІІ

ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ ДО СТАТУТУ ШВСМ

 

11.1. Зміни та доповнення до Статуту здійснюються шляхом викладання його у новій редакції та вносяться за тією ж процедурою, за якою затверджувався і сам Статут.

11.2. Ці зміни та доповнення набувають чинності з моменту державної реєстрації Статуту в новій редакції.

 

РОЗДІЛ  ХІІ

ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ШВСМ

 

12.1. Припинення діяльності ШВСМ може здійснюватися шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу чи перетворення) або ліквідації.

12.2. Припинення діяльності ШВСМ проводиться за рішенням обласної ради (уповноваженого органу) або за рішенням суду у встановленому порядку відповідно до чинного законодавства України.

12.3. У разі припинення діяльності ШВСМ  працівникам, що звільняються, гарантується дотримання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

12.4. У разі припинення діяльності ШВСМ його активи передаються одній або кільком неприбутковим організаціям  відповідного виду або зараховуються до доходу обласного бюджету.

12.5. Припинення діяльності ШВСМ вважається з моменту внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.