Додаток 1

до рішення  обласної ради

від 28 грудня2004 року (р22-6-4)

(ХХІІ  сесія IV скликання)

 

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про порядок передачі в оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області

 

I.                   Загальні положення.

 

            1.1. Положення про порядок передачі в оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області (далі – Положення), розроблене відповідно до Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Закону України „Про оренду державного та комунального майна”, Закону України „Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні”.

            1.2. Це Положення застосовується при передачі в оренду і укладанні договорів оренди цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів, нерухомого майна, що є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, а також встановлює порядок  і умови надання дозволів комунальним підприємствам, які є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, щодо індивідуально визначеного майна, структурних підрозділів підприємств (філій, цехів, дільниць) та нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень).

            1.3. Суб’єктами орендних відносин згідно з цим Положенням є :

            -  обласна рада;

            - управління майном комунальної власності обласної ради  (далі – уповноважений орган) – щодо цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна;

            - комунальні підприємства – щодо індивідуально  визначеного майна, а при наявності дозволу уповноваженого органу – щодо укладання договорів оренди структурних підрозділів підприємств (філій, цехів, дільниць) та нерухомого майна площею до 200 кв. м на одне підприємство.

           

II. Порядок подання заяви та перелік документів, необхідних для укладання договору оренди майна.

 

            2.1. Орендар для укладання договору оренди цілісного майнового комплексу комунального підприємства, його структурного підрозділу, нерухомого майна або комунальне підприємство для отримання дозволу на укладання договору оренди структурного підрозділу або нерухомого майна, що перебуває на його балансі, звертається з відповідною заявою до голови обласної ради.

            До  заяви додаються  такі документи:

            а) у разі оренди цілісного майнового комплексу комунального підприємства, його структурного підрозділу:

           

 - проект договору оренди;

            - протокол загальних зборів працівників підприємства про рішення взяти в оренду цілісний майновий комплекс (у разі, коли орендарем є юридична особа, створена членами трудового колективу комунального підприємства, яке передається в оренду);

            - протокол загальних зборів працівників комунального підприємства щодо створення юридичної особи (у разі, коли орендарем є юридична особа, створена членами трудового колективу комунального підприємства, яке передається в оренду);

            - установчі документи орендаря (рішення про його утворення та засновницький договір, статут (положення), свідоцтво про державну реєстрацію – засвідчені нотаріально або органом державної реєстрації) – для юридичних осіб;

            - копію свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта господарювання, який здійснює господарську діяльність та зареєстрований, відповідно до закону, як підприємець (засвідчену нотаріально або органом державної реєстрації) – для фізичних осіб;

            - баланс господарської діяльності з формами річної звітності № 2, № 3;

            - довідку з обласного статистичного управління; 

            - відомості про орендаря та об’єкт оренди;

            б) у разі оренди нерухомого майна:

            - проект договору оренди;

            -  установчі документи орендаря (рішення про його утворення та засновницький договір, статут (положення), свідоцтво про державну реєстрацію – засвідчені нотаріально або органом державної реєстрації) – для юридичних осіб;

            - копію свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта господарювання, який здійснює господарську діяльність та зареєстрований, відповідно до закону, як підприємець (засвідчену нотаріально або органом державної реєстрації) – для фізичних осіб;

            - довідку з обласного статистичного управління; 

            - відомості про орендаря та об’єкт оренди;

            - згоду комунального підприємства на передачу в оренду нерухомого майна певної площі, на балансі якого воно знаходиться.

            Юридичні та фізичні особи несуть відповідальність за достовірність поданих документів.

            2.2. За наявності заяв про оренду нерухомого майна або цілісного майнового комплексу комунального підприємства, його структурного підрозділу від двох або більше фізичних чи юридичних осіб (за умови відсутності заяви юридичної особи, створеної членами трудового колективу комунального підприємства, його структурного підрозділу щодо оренди цілісного майнового комплексу) орендар визначається на конкурсних засадах. Порядок проведення конкурсу регулюється розділом IV цього Положення.

 

 

 

III. Порядок розгляду заяв про укладання договорів та надання дозволу на оренду комунального майна.

 

3.1. Голова обласної ради після одержання заяви від юридичних чи фізичних осіб, які можуть бути орендарями майна, надсилає її для розгляду  уповноваженому органу.

3.2. Уповноважений орган після надходження заяви та документів, зазначених у пункті 2.1 цього Положення (окрім заяв щодо надання дозволу на укладення договору оренди нерухомого майна комунального підприємства, площа якого не перевищує 200 кв. м), у п’ятиденний строк після дати реєстрації заяви надсилає копії матеріалів із запитом про можливі умови договору оренди  відповідній постійній комісії обласної ради та Харківському територіальному відділенню Антимонопольного комітету України у випадках, передбачених законодавством.

Профільна постійна комісія та Харківське територіальне відділення Антимонопольного комітету України протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження матеріалів розглядають їх та надсилають до уповноваженого органу  висновки про умови договору оренди або про відмову в укладанні договору оренди.

Якщо уповноважений орган не отримав у зазначений термін висновків чи пропозицій від зазначених в пункті 3.2. суб’єктів, то укладання договору оренди комунального майна вважається погодженим з цими органами.

3.3. Уповноважений орган після надходження матеріалів від органів, зазначених в пункті 3.2, протягом п’ятнадцяти днів повідомляє підприємство про своє рішення (надання дозволу на укладання договору оренди або відмову).

3.5. Укладання договорів оренди цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, де орендодавцем виступає уповноважений орган, здійснюється за рішенням  обласної ради.

 

IV. Порядок проведення конкурсу на право укладання договору оренди майна.

 

4.1. Конкурс на право укладання договору оренди об’єкта полягає у визначенні орендаря, який запропонував найкращі умови подальшої експлуатації об’єкта та найбільшу оренду плату.

4.2. Конкурс проводиться при наявності заяв про оренду від двох або більше фізичних або юридичних осіб (далі учасники конкурсу), які надійшли протягом місяця після опублікування повідомлення про об’єкти (об’єкт), які пропонуються для здачі в оренду, в газеті „Слобідський край”, та за умови відсутності заяви про оренду цілісного майнового комплексу комунального підприємства, його структурного підрозділу від юридичної особи, створеної членами трудового колективу підприємства, його структурного підрозділу, а також заяви від комунального підприємства, яке утримується за рахунок обласного бюджету, – у разі оренди нерухомого майна.

4.3. Опублікована інформація про обєкт, що підлягає здачі в оренду за конкурсом, повинна містити такі відомості:

 

- назву обєкта, його місцезнаходження;

- обсяг та основну номенклатуру продукції (робіт, послуг);

- кількість та склад робочих місць;

- рівень прибутковості об’єкта за останній рік;

- кінцевий термін прийняття заяв про оренду;

- час та місце проведення конкурсу;

- основні вимоги до умов експлуатації об’єкта;

- іншу інформацію.

Зазначена інформація публікується в газеті „Слобідський край” не пізніше ніж за тридцять календарних днів до дати проведення конкурсу.

4.4. Переможець конкурсу визначається конкурсною комісією, створеною уповноваженим органом.

4.5. Інформація про результати конкурсу публікується в газеті „Слобідський край”.

 

V. Оцінка майна.

 

5.1. Оцінка вартості цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна регулюється Законом України „Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні”, іншими нормативно–правовими актами з питань оцінки майна.

5.2. Незалежна оцінка майна здійснюється на підставі договору на проведення оцінки майна, який укладається замовником із суб’єктом оціночної діяльності на підставі наказу уповноваженого органу.

Висновки експерта про вартість майна затверджуються керівником уповноваженого органу.

5.3. Розмір та порядок оплати робіт по оцінці майна встановлюється між суб’єктом оціночної діяльності та замовником оцінки за згодою сторін.

 

VI. Умови договору оренди комунального майна.

 

6.1. Суттєвими умовами договору оренди комунального майна є:

- об’єкт оренди (склад і вартість з урахуванням її індексації);

- строк, на який укладається договір оренди;

- орендна плата, з урахуванням її індексації;

- порядок використання амортизаційних відрахувань;

- відновлення орендованого майна та умови його повернення або викупу;

- виконання зобовязань;

- страхування орендарем взятого ним в оренду майна;

- обов’язки сторін щодо забезпечення пожежної безпеки орендованого майна;

- своєчасна сплата всіх належних комунальних платежів;

- обов’язок орендаря своєчасно здійснювати поточний та, за згодою орендодавця, капітальний ремонт орендованого майна;

- сплата платежів за користування земельною ділянкою;

- забезпечення виконання зобов’язань – неустойка (штраф, пеня), порука, завдаток, гарантія тощо;

- порядок здійснення орендодавцем контролю за станом об’єкта оренди.

За згодою сторін у договорі можуть бути передбачені інші умови, передбачені примірним договором оренди комунального майна, що додається до цього Положення.

6.2. Договір оренди будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) строком на один рік і більше підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

 

VII. Прикінцеві положення.

 

7.1. Контроль за виконанням умов договорів оренди покладається на сторони договору оренди.

7.2. У разі невиконання або неналежного виконання орендарем своїх обов’язків, згідно з договором оренди, орендодавець зобов’язаний вжити заходів щодо дострокового розірвання договору на підставі та в порядку, встановленими чинним законодавством.

7.3. Питання, які не виписані в цьому Положенні, регулюються чинним законодавством України з питань орендних відносин.

 

 

 

 

Заступник голови

обласної ради                                       В. Зорченко