ЗВІТ

про виконання Програми розвитку експортного потенціалу Харківської області

та підвищення конкурентоспроможності продукції на зовнішніх ринках до 2016 року,

затвердженої рішенням Харківської обласної ради від 16.06.2011 № 175-VI,

за 2011-2013 роки

 

№ п/п

Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання)

Перелік заходів програми

Результати виконання

1.  

Підвищення якості товарів та послуг, що виробляють харківські підприємства.

1.1. Створення веб-сайту з метою відображення переліку продукції підприємств області, що отримала міжнародний сертифікат якості ISO 9000 або сертифікат якості УкрСЕПРО.

Розроблено технічне завдання на створення веб-сайту з метою відображення переліку продукції підприємств області, що отримала міжнародний сертифікат якості ISO 9000 або сертифікат якості УкрСЕПРО.

1.2. Проведення конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) «Краща продукція Харківщини».

У конкурсі «Краща продукція Харківщини» взяли участь 108 видів продукції та послуг 93 підприємств Харківської області. За підсумками регіональної конкурсної комісії, переможцями стали 56 видів продукції, лауреатами – 26 видів продукції. Фіналістами регіонального етапу конкурсу визначені 15 видів продукції 13 підприємств, які отримали право брати участь у загальнодержавному етапі Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України».

01.08.2012 у приміщенні Харківської обласної державної адміністрації відбулася урочиста церемонія нагородження переможців і лауреатів обласного конкурсу якості «Краща продукція Харківщини – 2012». В конкурсі взяли участь 113 видів продукції та послуг 95 підприємств Харківської області. Регіональна конкурсна комісія, підбивши підсумки конкурсу, визначила переможцями 58 видів продукції, лауреатами – 23 види.

08.08.2013 відбулось нагородження переможців і лауреатів 10-го обласного конкурсу якості «Краща продукція Харківщини». Переможців визначали в двох номінаціях: продукція та послуги. В конкурсі взяли участь 116 видів товарів і послуг, 98 підприємств Харківської області. Регіональна конкурсна комісія визначила переможцями 67 видів продукції, лауреатами – 19 видів продукції.

1.3. Проведення семінарів з питань сертифікації якості продукції.

На базі Державного підприємства «Харківстандартметрологія» було проведено 100 семінарів з питань сертифікації якості продукції.

2.  

Стимулювання виробництва харківськими підприємствами нових видів продукції.

2.1. Створення та оновлення за результатами бенчмаркінгу банків даних з описом найкращих світових зразків товарів та послуг за сферою діяльності кожного з провідних кластерів регіону.

Постійно проводилась робота щодо створення та оновлення за результатами бенчмаркінгу банків даних з описом найкращих світових зразків товарів та послуг за сферою діяльності кожного із провідних кластерів регіону.

2.2. Проведення конкурсу інноваційних проектів «Харківські ініціативи».

У зв’язку з відсутністю фінансування з обласного бюджету в 2011 році конкурс інноваційних проектів «Харківські ініціативи» не було проведено. Однак, у рамках ІІІ Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!» відбулась виставка інноваційно-інвестиційних можливостей Харківської області. Мета виставки – реалізація пріоритетних напрямів Стратегії сталого розвитку Харківської області до 2020 року. На виставці були представлені інвестиційні проекти в галузях сільського господарства, промисловості, будівництва та високих технологій, а також за пріоритетними напрямами «Висока якість життя», «Стале економічне зростання» та «Покращення екології», визначених Стратегією сталого розвитку Харківської області до 2020 року.

Затверджено Положення про Міжнародний конкурс інноваційно-інвестиційних проектів «Харківські ініціативи» та сформовано Експертну раду конкурсу. Зібрано 245 заявок з описом інноваційно-інвестиційних проектів для участі в конкурсі, з яких після підведення підсумків першого етапу конкурсу до фіналу відібрано 177 інноваційно-інвестиційних проектів. Авторами проектів-фіналістів розроблено 103 бізнес-плани, серед яких було визначено переможців. Нагороди переможцям було вручено під час проведення IV Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!», презентації проектів-переможців були представлені на виставці «Енергія зростання».

Конкурс проведено. 26 переможців нагороджено 08.09.2013 під час проведення V Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!».

2.3. Проведення конкурсу інноваційних проектів «Харківські ініціативи».

У рамках Українсько-російського технопарку «Слобожанщина» було створено центр прототипування та колективного доступу до високотехнологічного обладнання для надання послуг дизайну та виготовлення дослідних зразків нової продукції.

Створено центр прототипування та колективного доступу до високотехнологічного обладнання для надання послуг дизайну, виготовлення дослідних зразків нової продукції на матеріальній базі ТОВ «Українсько-російський технопарк «Слобожанщина», перелік послуг розміщено на веб-сайті установи (www.ukr-rus-technopark.com). Проводиться робота з надання послуг клієнтам центру

2.4. Розроблення регіональних проектів освоєння нових видів продукції та ініціалізація створення в кластерах регіону виробничих консорціумів з виготовлення нових видів продукції.

Розроблено регіональний проект виготовлення світлодіодних світильників «Українське світло», сформовано кластер «Українське світло», який об’єднав провідні підприємства у сфері впровадження технологій виготовлення світлодіодних світильників.

Серед переможців Міжнародного конкурсу інноваційно-інвестиційних проектів «Харківські ініціативи» визначено три проекти освоєння нових видів продукції п’ятого та шостого технологічних укладів, а саме: «Біоенергетичний когенераційний автономний комплекс з виробництва електричної та теплової енергії та органічних добрив», «Здорове харчування», «Село майбутнього».

Розроблено регіональний проект «Воднева енергетика».

Розроблено регіональний проект «Створення наукового парку «Міжнародний центр ефективного землеробства».

2.5. Проведення семінарів з питань розвитку експортного потенціалу та підвищення конкурентоспроможності харківської продукції на зовнішніх ринках

Протягом 2011 року для працівників підприємств Харківської області було проведено 5 семінарів з питань розвитку експортного потенціалу та підвищення конкурентоспроможності харківської продукції на зовнішніх ринках.

Було проведено ряд заходів з питань розвитку експортного потенціалу та підвищення конкурентоспроможності харківської продукції на зовнішніх ринках за участю керівництва Харківської обласної державної адміністрації, Харківської обласної ради, Харківської міської ради, Харківської торгово-промислової палати, провідних підприємств та вищих навчальних закладів регіону, а саме:

- 16.02.2012 відбувся регіональний семінар з питань роз’яснень положень Угоди про створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом та можливих наслідків її впровадження для економіки України;

- 10.04.2012 відбувся «круглий стіл» «Конкурентоспроможність Харківської області»;

- 18.05.2012 відбувся «круглий стіл» на тему «Інвестиційний клімат в Україні: яким його бачить бізнес», у рамках якого Міжнародна фінансова корпорація презентувала дослідження існуючих умов ведення бізнесу в Україні та розроблені рекомендації щодо їх поліпшення.

Було проведено семінари з керівниками робочих груп кластерів стосовно питань розвитку експортного потенціалу та підвищення конкурентоспроможності харківської продукції через впровадження кластерної моделі економіки.

Було проведено 9 семінарів для підприємців Харківської області з питань розвитку експортного потенціалу та підвищення конкурентоспроможності харківської продукції на зовнішніх ринках.

3.

Створення регіональної інфраструктури трансферу технологій.

3.1 Створення наукового парку «ФЕД».

10.06.2011 на базі ЗАТ «ФЕД» було створено Науковий парк «ФЕД».

3.2. Створення українсько-російського технопарку «Слобожанщина».

29.06.2011 у рамках проведення Дня України (м. Москва, Російська Федерація) було підписано установчі документи створення Українсько-російського технопарку «Слобожанщина» за участю Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Харківського національного університету радіоелектроніки, ЗАТ «ФЕД» та Бєлгородського державного університету.

3.3. Створення IT-парку «Інтелектроніка».

Документи на створення наукового парку ХНУРЕ «Радіоелектроніка та інформатика» знаходяться на узгодженні в Міністерстві освіти і науки України. Також розроблені напрями діяльності ІТ-парку «Інтелектроніка» і проект Положення про створення в університеті бізнес-інкубатора в області ІТ-технологій. У 2011 році було проведено переговори із представниками міжнародних організацій, що працюють у сфері ІТ-технологій, у тому числі: ЕПАМ (Республіка Білорусь), NIC Solution (Ізраїль, США), СИГМА (Королівство Швеція), а також укладено договір про науково-технічну співпрацю в області ІТ-технологій з ГАУ «Технопарк в сфере высоких технологий ИТ-парк» (Республіка Татарстан, Російська Федерація).

Харківським національним університетом радіоелектроніки було створено науковий парк «Радіоелектроніка та інформатика», який є співзасновником IT-парку «Інтелектроніка». Було проведено такі роботи з метою створення зазначеного IT-парку:

сформовано робочу групу з реалізації проекту створення IT-парку та розроблено попереднє техніко-економічне обґрунтування проекту. Земельною ділянкою для будівництва IT-парку попередньо було обрано територію технополіса «П’ятихатки». Було розроблено інвестиційний проект під будівництво IT-парку «Інтелектроніка», для реалізації якого ведеться пошук потенційних інвесторів. Після визначення інвестора планується проведення процедур землевідведення для будівництва IT-парку та залучення інвестицій для безпосереднього будівництва IT-парку.

Розпочато процес створення студентського бізнес-інкубатора при Харківському національному університеті радіоелектроніки для створення IT-парку «ВУМІ».

4.

Підвищення ефективності використання природних ресурсів, транспортної та виробничої інфраструктури регіону.

4.1. Створення геоінформаційної системи для відображення продуктивної діяльності підприємств на території регіону, балансів виробництва і споживання основних видів продуктів харчування у районах області.

Розроблено технічне завдання для створення геоінформаційної системи відображення продуктивності діяльності підприємств на території регіону, балансів виробництва і споживання основних видів продуктів харчування в районах області. Кошти на створення геоінформаційної системи відображення продуктивної діяльності підприємств на території регіону, балансів виробництва та споживання основних видів продуктів харчування в районах області не виділялись.

4.2. Реалізація проекту «Село майбутнього».

Техніко-економічне обґрунтування проекту «Село майбутнього» затверджено Кабінетом Міністрів України.

5.

Стимулювання розвитку місцевими підприємствами власного виробництва товарів та послуг для заміщення продукції, що надходить на територію Харківської області з інших регіонів.

5.1. Створення і розповсюдження серед потенційних інвесторів бази даних інвестиційних проектів, спрямованих на зменшення в структурі товарообігу Харківської області питомої ваги товарів, що виробляються за межами регіону.

Створено базу інвестиційних проектів та виготовлено СD-диск «Харківська область - енергія зростання!», який було розповсюджено серед зацікавлених представників іноземних компаній при проведенні міжнародних економічних заходів, а також через дипломатичні установи України за кордоном.

Проводилась робота щодо просування інвестиційних проектів, спрямованих на зменшення в структурі товарообігу Харківської області питомої ваги товарів, що виробляються за межами регіону, через центральні органи виконавчої влади України, Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України, дипломатичні представництва країн світу в Україні та за кордоном. Постійно оновлюється база інвестиційних проектів, яку розміщено на сайті expo.kharkov.ua.

5.2. Визначення в районах Харківської області вільних земельних ділянок для реалізації інвестиційних проектів з метою зменшення імпорту товарів.

Спільно з районними державними адміністраціями області було визначено 23 вільні земельні ділянки в районах і містах Харківської області для реалізації інвестиційних проектів на території регіону.

6.

Формування інноваційних експортоорієн-тованих кластерних структур в регіоні.

6.1. Створення координаційних рад у кластерних структурах.

Сформовано робочі групи та затверджено проекти розвитку економічних кластерів регіону.

6.2. Розроблення стратегій розвитку експортоорієнтованих кластерних структур.

Розроблено та оприлюднено проекти стратегій розвитку кластерів «Інформаційно-комунікативні технології» та «Культура і туризм».

7.

Створення інноваційного агропромисло-вого кластеру «Село майбутнього».

7.1. Проведення інвентаризації тваринницьких приміщень, що потребують реконструкції.

Робота щодо реалізації заходу не проводилась.

8.

Створення торговельних представництв Харківської області за кордоном.

8.1. Визначення закордонних філіалів харківських компаній, які здатні виконувати функції торговельних представництв Харківщини, та організація діяльності із просування продукції області за кордоном.

З метою сприяння у відкритті представництв підприємств Харківської області було проведено такі заходи:

- нараду із представниками Міністерства закордонних справ України, галузевих управлінь Харківської обласної державної адміністрації та 25-ти найбільших підприємств-експортерів з питань просування інвестиційних проектів, продукції харківських підприємств на ринки іноземних держав;

- попередні переговори між ВАТ «Турбоатом» та словацьким підприємством «STM Power» з метою відкриття спільного підприємства у Словаччині з виробництва малих ГЕС та спільної участі в тендерах на модернізацію підприємств у сфері тепло-, гідро-, та атомної енергетики.

Спільно з Харківською торгово-промисловою палатою були розіслані листи закордонним представництвам харківських компаній, які здатні виконувати функції торговельних представництв регіону за кордоном, а саме, до таких країн: Республіка Азербайджан, Грузія, Держава Ізраїль, Ісламська Республіка Іран, Іспанія, Об’єднані Арабські Емірати, Угорщина щодо можливості укладення тристоронньої Угоди про співробітництво між Харківською обласною державною адміністрацією, Харківською торгово-промисловою палатою та закордонним представництвом.

Робота не проводилась у зв’язку з відсутністю фінансування.



9.

Організація міжнародних форумів.

9.1. Проведення Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!».

30.09.2011 у м. Харкові проведено III Міжнародний економічний форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!». Захід було спрямовано на підвищення іміджу Харківської області за кордоном. У Форумі брали участь керівники Харківської області та регіонів-партнерів (Курської, Бєлгородської областей та Ханти-Мансійського АО Югра Російської Федерації), народні депутати України, керівники державних установ, відповідальні за залучення іноземних інвестицій до економіки України, американський інвестиційний фонд «SigmaBleyzer», представники українських та зарубіжних бізнес-компаній та організацій, серед яких Американська торгова палата, група компаній «Shell», компанія «Nestle», ЄБРР, Європейська бізнес-асоціація та інші. У форумі брали участь понад 300 учасників із більш ніж 20 країн світу.

07.09.2012 у м. Харкові відбувся ІV Міжнародний економічний форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!». Форум був націлений на розгляд практичних кроків міжнародної економічної інтеграції, демонстрацію існуючих можливостей і перспектив розвитку провідних промислових кластерів Харківського регіону. Генеральний спонсор Форуму – всесвітня група енергетичних і нафтохімічних компаній «Shell».

У Форумі брали участь представники дипломатичних місій з 16 країн світу, серед яких Посол Соціалістичної Республіки В’єтнам в Україні та Посол Республіки Ірак в Україні. Крім того, у Форумі взяли участь іноземні делегації з 7 регіонів-партнерів Харківської області та 4 міст-партнерів м. Харкова, керівники інвестиційних фондів та державних структур, відповідальні за розвиток інноваційної та інвестиційної діяльності в Україні, представники фінансово-промислових груп, зацікавлених в інвестиційній діяльності в Харківській області, представники міжнародних консалтингових компаній та проектів технічної допомоги в Україні, ініціатори інвестиційних проектів.

06.09.2013 у м. Харкові відбувся V Міжнародний економічний форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!». У форумі взяли участь представники дипломатичних місій з 13 країн світу. Усього у форумі взяло участь близько 350 осіб: українські та іноземні бізнесмени, представники іноземних регіонів-партнерів і міст-побратимів, інвестиційних фондів, консалтингової сфери та органів державної влади.

На тематичних панельних дискусіях обговорювались питання щодо підвищення конкурентоспроможності регіону, стратегії державно-приватного партнерства, розвиток IT-галузі, агропромислового комплексу, газової промисловості тощо. У рамках форуму між Інститутом рослинництва ім. В.Я. Юр'єва та інвестиційною компанією «Sigma Blazer» було підписано Меморандум про створення наукового парку «Центр ефективного землеробства».

9.2. Проведення презентації експортного та інвестиційного потенціалу Харківської області в м. Києві на території Американської торгової палати та інших міжнародних організацій.

27.05.2011 в Американській торгівельній палаті в Україні (м. Київ) відбулась презентація експортного та інвестиційного потенціалу Харківської області перед представниками міжнародної ділової спільноти, під час якої було підписано Меморандум про співпрацю між Харківською обласною державною адміністрацією та Американською торгівельною палатою в Україні.

27.03.2013 в офісі компанії Samsung (м. Київ) відбулась презентація експортного та інвестиційного потенціалу Харківської області перед представниками IT-індустрії. Опрацьовується питання проведення презентації в Республіці Польща та Королівстві Бельгія.

Презентації експортного та інвестиційного потенціалу Харківської області були проведені в Європейській економічній палаті торгівлі, комерції та промисловості, а також на Міжнародному форумі інвестицій та інновацій «Make step with Ukraine», що проходив у м. Києві.

15-17.05.2013 Проведено презентацію експортного та інвестиційного потенціалу Харківської області в Республіці Білорусь.

9.3. Проведення презентації експортного та інвестиційного потенціалу Харківської області в регіонах-партнерах Російської Федерації.

01-04.06.2011 у м. Бєлгороді Російської Федерації було проведено виставково-презентаційний захід «Дні Харківської області в Бєлгородській області». В рамках заходу відбулась презентація експортного та інноваційно-інвестиційного потенціалу Харківської області та було підписано Протокол про наміри щодо створення Українсько-російського технопарку «Слобожанщина».

24-26.06.2011 офіційна та ділова делегація Харківської області взяла участь у Міжрегіональному універсальному оптово-роздрібному ярмарку «Курская Коренская Ярмарка - 2011» (м. Свобода Золотухінського району Курської області Російської Федерації). В рамках заходу відбулась презентація експортного та інноваційно-інвестиційного потенціалу Харківської області та були організовані бізнес-зустрічі представників Харківської та Курської областей.

28.06.-03.07.2011 офіційна та ділова делегація Харківської області брала участь у роботі Міждержавної виставки, присвяченої 20-річчю створення СНД (м. Москва, Російська Федерація).

29.06.2011 у рамках проведення Дня України було представлено презентацію експортного та інноваційно-інвестиційного потенціалу Харківської області.

22.10.2011 відбувся візит делегації Харківської області до м. Ростов-на-Дону Російської Федерації з метою участі в ХІ Міжнародному Бізнес-Форумі на Дону.

У березні 2013 року під час візиту в Бєлгородську область Російської Федерації було проведено презентацію експортного та інвестиційного потенціалу Харківської області.

10.

Виставкова діяльність.

10.1. Участь у міжнародних виставкових заходах на території країн СНД.

Офіційні та ділові делегації Харківської області в 2011 році брали участь у виставкових заходах на території Російської Федерації (п.9.3)

30.05.2012 представники Харківської області брали участь у VIII Бєлгородському Форумі «Малий та середній бізнес Бєлгородщини» (м. Бєлгород, Російська Федерація). Під час роботи Форуму відбулась презентація інвестиційних та інноваційних проектів. Учасники заходу ознайомились з діючою нормативною базою щодо інвестиційної політики та обговорили актуальні проблеми підприємництва, що існують в Україні та Російській Федерації.

14-17.06.2012 офіційна та ділова делегація Харківської області брала участь у ХІІ міжрегіональному універсальному оптово-роздрібному ярмарку «Курская Коренская ярмарка – 2012» (м. Свобода Золотухінського району Курської області Російської Федерації). У рамках зазначеного заходу відбулась презентація експортного та інноваційно-інвестиційного потенціалу регіону.

14.11.2012 делегація Харківської області відвідала м. Свобода Золотухінського району Курської області Російської Федерації та взяла участь у багатогалузевій виставці-ярмарку єврорегіону «Ярославна», що проходила з нагоди п’ятиріччя створення зазначеного єврорегіону.

06.07.2013 офіційна делегація Харківської області відвідала Курську область Російської Федерації та взяла участь у XIІІ Міжрегіональному універсальному оптово-роздрібному ярмарку «Курская Коренская ярмарка – 2013».

10.2. Участь у міжнародних виставкових заходах на території країн дальнього зарубіжжя.

17.06.2011 голова Харківської обласної державної адміністрації Добкін М.М. був включений до складу офіційної делегації України, у рамках офіційного візиту Президента України Януковича В.Ф. до Словацької Республіки, у ході якого було презентовано економічний та інвестиційний потенціал Харківської області та підписана Угода про співпрацю з Трнавським краєм Словацької Республіки.

27-30.09.2011 делегація Харківської області відвідала Португальську Республіку з метою проведення презентації експортного, інноваційно-інвестиційного та культурного потенціалу регіону.

27.02.-02.03.2012 делегація Харківської області відвідала Державу Ізраїль для участі в Міжнародній виставці досягнень тваринництва і сільського господарства «Agro-Mashov 2012». Метою візиту було ознайомлення зі світовими досягненнями у сфері сільського господарства для подальшої модернізації аграрного сектора Харківської області, посилення конкурентоспроможності та поліпшення якості продукції аграрних господарств Харківської області.

20-21.09.2012 делегація Харківської області взяла участь у другому Міжнародному інвестиційному форумі, що проходив у м. Даугавпілс Латвійської Республіки. Форум був націлений на вивчення досвіду Латвійської Республіки щодо залучення інвестицій, підтримки підприємців, розгляд перспектив розвитку спеціальних економічних зон і прикордонних територій. Делегація Харківщини також відвідала виставку «Вироблено в Латвії і Даугавпілський товар» та ознайомилась з діяльністю бізнес-інкубатора «Готель ідей».

Представники Харківської області не брали участі в зазначених заходах.

11.

Інформаційно-видавнича діяльність.

11.1. Представлення продукції харківських підприємств українською, російською та англійською мовами на сайті «Провідні підприємства України» (www.rada.com.ua).

На сайті «Провідні підприємства України» (rada.com.ua) постійно оновлювалася база даних продукції харківських підприємств українською, російською та англійською мовами.

11.2. Виготовлення мультимедійної презентації інвестиційного та експортного потенціалу Харківської області.

Розроблено і затверджено текст та аудіовізуальний ряд оновленої мультимедійної презентації інвестиційного та експортного потенціалу Харківської області. Виготовлено флеш-накопичувач із презентацією.

Було виготовлено CD-диск «Харківська область – енергія зростання!» із презентацією інвестиційного та експортного потенціалу Харківської області.

11.3. Виготовлення друкованих та електронних каталогів продукції харківських підприємств іноземними мовами.

Обласною державною адміністрацією виготовлено СD-диск «Харківська область-енергія зростання!» (українською, російською та англійською мовами), а також каталог «Експортний та інвестиційний потенціал Харківської області» (російською мовою), презентаційний CD-диск «Інвестиційний, інноваційний та експортний потенціал Харківської області» (російською, англійською мовами), буклет «Харківщина запрошує до співпраці» (російською мовою) та CD-диск «Харківщина запрошує до співпраці» (російською мовою).

Було виготовлено друковані та електронні каталоги продукції харківських підприємств іноземними мовами.

Було виготовлено CD – диск «Україна сьогодні».

11.4. Проведення семінарів з питань директ-маркетингу.

Спільно з Індустріальним парком «Рогань» проведено 9 семінарів для підприємств регіону.

12.

Виготовлення сувенірної продукції для брендінгу Харківської області.

12.1. Проведення конкурсу з розробки логотипу Харківсь-кого регіону.

Розроблено положення про проведення конкурсу зі створення логотипу Харківського регіону.

12.2. Визначення зразків та виготовлення сувенірної продукції для брендінгу регіону.

У 2011 році захід не виконано у зв’язку з відсутністю фінансування з обласного бюджету.

Виготовлено сувенірний шоколадний набір «Харківська область».

Виготовлено сувенірну карту-пазл «Харківська область».

13.

Відновлення та подальше використання зв’язків із випускниками ВНЗ регіону.

13.1. Виготовлення та розповсюдження буклетів, DVD та СD-продукції про університети Харківщини.

У 2011 році захід не виконано у зв’язку з відсутністю фінансування з обласного бюджету Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації спільно з Північно-Східним науковим центром Національної академії наук України підготовлено та видано до Дня науки щорічне інформаційно-аналітичне видання «Наука Харківщини», спільно з Радою ректорів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації Харківського регіону підготовлено та випущено презентаційний довідник «Вищі навчальні заклади Харківщини», а з Радою ректорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Харківського регіону видано щорічний інформаційний буклет «Вища школа Харківщини – кращі імена»

Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації спільно з Північно-Східним науковим центром Національної академії наук України та Радою ректорів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації Харківського регіону підготовлено та видано до Дня науки щорічне інформаційно-аналітичне видання «Наука Харківщини»

Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації спільно з комунальним вищим навчальним закладом «Харківська академія неперервної освіти»  підготовлено та видано інформаційно-аналітичний збірник «Підсумки розвитку освіти і науки Харківської області у 2012/2013 навчальному році та завдання на 2013/2014 навчальний рік»

14.

Розробка методології та інструментарію вибору пріоритетів інноваційного розвитку регіону.

14.1. Проведення «круглого столу» для представників інноваційних компаній-експортерів та наукових діячів з питань вибору ефективної методики форсайту.

Проведено 5 семінарів для представників кластерів:

«Житлово-комунальне господарство»;

«Транспортно-логістичний»;

«Культури та туризму»;

«Високотехнологічне виробництво, наука, освіта»;

«Легка промисловість».

14.2. Розробка методичних матеріалів для проведення форсайту та анкет для опитування експертів.

Розроблені анкети для опитування експертів та методичних матеріалів для проведення форсайту.

15.

Формування мережі експертів і проведення форсайту.

15.1. Створення веб-сайту для організації взаємодії між експертами форсайту.

Розроблено технічне завдання для створення веб-сайту
з організації взаємодії між експертами форсайту.

15.2. Формування групи ключових експертів на регіональному рівні для обробки матеріалів, отриманих від учасників форсайту і підготовки документів, що підтверджують результати форсайту.

У рамках проведення Міжнародного конкурсу інноваційно-інвестиційних проектів «Харківські ініціативи» було створено Експертну раду.

16.

Використання результатів форсайту для розвитку експортного потенціалу Харківської області та підвищення конкурентосп-роможності харківської продукції на зовнішніх ринках.

16.1. Публікація результатів форсайту у засобах масової інформації.

Робота щодо реалізації заходу не проводилась.

16.2. Проведення семінарів з питань використання форсайту для розвитку експортного потенціалу Харківської області та підвищення конкурентоспроможності харківської продукції на зовнішніх ринках.

Робота щодо реалізації заходу не проводилась.

16.3. Моніторинг використання підприємствами результатів форсайту для розвитку експортного потенціалу Харківської області та підвищення конкурентоспроможності харківської продукції на зовнішніх ринках.

Організовано систему моніторингу використання підприємствами результатів форсайту в сфері IT.

17.

Підвищення компетентності менеджерів підприємств.

17.1. Проведення короткотермінових тренінгів та семінарів.

З метою підвищення компетентності топ-менеджменту підприємств у 2011 році було проведено 14 семінарів, з яких доцільно виділити такі: «Зовнішньоекономічний контракт з урахуванням редакції міжнародних правил ІНКОТЕРМС-2010», «Сучасні інструменти економічного розвитку регіону: промислові кластери, індустріальні парки, технопарки, бізнес-інкубатори, державно-приватні партнерства».

Розроблено програму проведення тренінгів, семінарів та курсів підвищення кваліфікації керівників підприємств.

14-16.05.2012 на базі Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна відбувся навчальний тренінг на тему «Розробка інвестиційних документів» для державних службовців, які відповідальні за підготовку інвестиційних проектів. Зазначений захід було проведено спільно з Європейською Економічною Палатою Торгівлі, Комерції та Промисловості в Україні. Тренінг складався з трьох частин (теоретична, практичне заняття на комп’ютерах та захист власного резюме інвестиційного проекту). Учасники, які успішно пройшли навчання, отримали сертифікати від Європейської Економічної Палати Торгівлі, Комерції та Промисловості в Україні.

Було проведено 9 семінарів з метою підвищення кваліфікації керівників підприємств.

17.2. Проведення курсів підвищення кваліфікації керівників підприємств.

18.

Створення міжнародних магістерських та докторських програм для підготовки фахівців серед топ-менедж-менту підприємств регіону.

18.1. Підготовка та відкриття спільної магістерської програми «Інформаційний менеджмент» з університетом м. Відень (Австрія).

Проведені співбесіди із студентами ХНЕУ – кандидатами на навчання 1-го (пілотного) року з викладачами кафедри «Туризм» Віденського університету прикладних наук Technikum Wien.

Проведено іспит для вступу на 1-й (пілотний) рік навчання за спільною магістерською програмою.

Спільно з Центром німецької мови в м. Харкові проведено інформаційний день з метою інформування студентства щодо перспектив навчання за спільною магістерською програмою.

Проведена екзаменаційно-залікова сесія для студентів 1 (пілотного) року навчання спільно з викладачами Віденського університету прикладних наук Technikum Wien.

Проведено інформаційний день для студентів 1-4 курсів з метою інформування про можливості та перспективи навчання за спільною магістерською програмою.

Проведені зустрічі (у skype-режимі) з керівником магістерської програми з боку Віденського університету прикладних наук Technikum Wien з метою узгодження шкали оцінювання студентів під час навчання.

18.2. Підготовка та відкриття спільної магістерської програми «Туризм, культура, спадщина і дозвілля» з університетом м. Ліон (Франція).

Проведені зустрічі (у skype-режимі) з керівником магістерської програми з боку Університету Ліон2 професором Ізабелль Лефор з метою уточнення спільного навчального плану та графіка навчального процесу для 1-го (пілотного) року навчання.

Спільно з викладачами кафедри «Туризм» Університету Ліон2 проведені співбесіди із студентами-кандидатами на навчання за спільною магістерською програмою 1-го (пілотного) року навчання.

Зараховані студенти на навчання за спільною магістерською програмою 1-го (пілотного) року навчання за результатами вступного іспиту.

Спільно з Французьким інститутом м. Харкова проведено інформаційний день з метою поширення інформації про програму серед студентів ХНЕУ.

Укладено угоду з керівництвом Асоціації франкомовних університетів (AUF) щодо відкриття «Центру університетської успішності» з метою розширення технічної та навчально-методичної бази реалізації спільної магістерської програми.

Проведено екзаменаційно-залікову сесію для студентів 1-го (пілотного) року навчання спільно з викладачами університету Ліон2.

Проведено переговори з керівництвом ряду університетів Франції з метою виявлення можливостей розвитку програми.

18.3. Підготовка та відкриття спільної магістерської програми «Міжнародний маркетинг» з університетом Австрії.

Проведені зустрічі (у skype-режимі) з координатором програми з боку Університету прикладних наук Верхньої Австрії (м. Штаейр) професором Гансом Хофстадлером з метою уточнення питань щодо мобільності студентів.

Проведені зустрічі (у skype-режимі) з викладачами відповідних кафедр Університету прикладних наук Верхньої Австрії (м. Штаейр) з метою уточнення вимог щодо компетенції студентів, які після отримання ступеня бакалавра матимуть академічні права вступу на навчання за спільною магістерською програмою.

Направлена пілотна група студентів ХНЕУ до Університету прикладних наук Верхньої Австрії для підтвердження рівня бакалаврата у студентів.

Проведено опитування студентів-першокурсників ХНЕУ з метою визначення рівня володіння німецькою мовою та мотивації до подальшого вивчення мови.

Проведено оцінку студентів, які пройшли навчання в пілотній групі університету прикладних наук Верхньої Австрії протягом семестру.

Проведені зустрічі (у skype-режимі) з керівником магістерської програми з боку університету прикладних наук Верхньої Австрії з метою вдосконалення навчального плану спільної програми.

Розроблені та направлені на узгодження до університету прикладних наук Верхньої Австрії програми навчальних дисциплін, які планується викладати для студентів спільної програми протягом їх навчання.

19.

Участь Харківської області у програмах міжнародної технічної допомоги з метою підвищення конкурентосп-роможності Харківської області.

19.1. Розробка та впровадження пілотного проекту «Механізм системного залучення інвестицій для підвищення регіональної конкурентоспроможності» в рамках міжнародної програми «Східне партнерство».

Департаментом інноваційного розвитку промисловості і транспортної інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації спільно із Спілкою наукових та інженерних об’єднань України здійснено ряд заходів щодо пошуку партнерів для виконання пілотного проекту на території Республіки Польща. Було обговорено концепцію проекту та ряд першочергових заходів із представниками Польського агентства розвитку підприємництва (м. Варшава), адміністрації Сілезького воєводства (м. Катовіце), керівниками польських індустріальних парків (м. Катовіце, м. Жешув), Національної академії наук Республіки Польща (м. Варшава). Проводиться робота щодо опрацювання можливостей укладення угоди про співробітництво між Сілезьким та Малопольським воєводствами Республіки Польща, Державним космічним агентством України, Харківської областю та спілками інженерів обох країн.

20.

Проведення моніторингу стану реалізації Програми з метою її подальшого вдосконалення.

20.1. Проведення моніторингу стану реалізації Програми з метою її подальшого вдосконалення.

Постійно проводився моніторинг стану реалізації заходів Програми з метою її подальшого вдосконалення.

 

 

 

Директор Департаменту економіки і міжнародних

відносин Харківської обласної державної адміністрації                                                                                                                                                                                            С.В. Авершин

 

 

 

Ткачов 705 27 12