До жовтня 2001 р. державне підприємство мало кілька структурних підрозділів без права юридичної особи (знаходилися на відстані понад 200 км), котрі за наказом дирекції підприємства було ліквідовано, а всіх працівників звільнено, крім двох жінок, котрі перебували у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років. У квітні 2002 р. за рішенням власника підприємства державне підприємство ліквідовано. Тому 3 грудня 2002 р. працівників було повідомлено наказом про наступне вивільнення через ліквідацію. Відповідно до ст. 184 КЗпП України жінок, котрі мають дітей віком до трьох років, може бути звільнено у випадку повної ліквідації підприємства з обов'язковим працевлаштуванням. Чи можна вважати, що обов'язкове працевлаштування таких жінок покладається на центр зайнятості за місцем їхнього проживання, котрий у визначений законодавством термін попереджено про вивільнення працівників через ліквідацію підприємства? Т.Лапчук, м. Рівне
Звільнилася з роботи 5 серпня п.р. Середню заробітну плату мені обчислено діленням фактично нарахованої заробітної плати в розрахунковому періоді (лютий-липень п.р.) на кількість календарних днів за винятком святкових. Постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. N 1266 передбачено, що з урахуванням календарних днів середня заробітна плата обчислюється, коли працівник не має фіксованого робочого часу. Я ж працювала на ВАТ "Південний радіозавод" за п'ятиденним робочим тижнем з фіксованою заробітною платою за місяць. Як мали враховувати заробітну плату за травень і червень, якщо з ініціативи ВАТ з 1 до 14 травня, та з 18 до 30 червня п.р. було оголошено додаткові вихідні через відсутність фінансування без погодження з працівниками? Чи мали фактично нараховану заробітну плату ділити на повний місяць, чи на відповідно відпрацьовану його частину? Чи правильно зроблено розрахунок моєї середньої заробітної плати?
Маю 33 роки трудового стажу. Працювала на державних підприємствах, де сплата внесків до фонду зайнятості є обов'язковою. До пенсії залишилось півтора року. Нині працюю головним бухгалтером на державному підприємстві, подала заяву про звільнення згідно з п.1 ст.36 КЗпП України за угодою сторін з 1 лютого 2003 р. З 18 листопада 2002 р. надали відпустку за 2001 р., але у зв'язку з ревізією відкликали на роботу. Одержала такі виплати: заробітна плата за 2002 р.: серпень - 424,00 грн.; вересень - 424,00 грн.; жовтень - 424,00 грн.; листопад - 282,66 грн.; грудень - 424,00 грн.; січень 2003 р. - 424,00 грн. Оплата відпустки - 187,46 грн.; оплата відпустки - 245,14 грн.; компенсація за невикористану відпустку 2002 р. - 454,80 грн. Як правильно має бути обчислено середню заробітну плату для визначення розміру допомоги по безробіттю? Головний бухгалтер державного підприємства "Головине-сервіс", смт Головине Житомирської обл.
Мене було звільнено з роботи в останній день моєї щорічної відпустки без моєї згоди за п. 2 ст. 40 КЗпП України як державного службовця, котрий не пройшов атестацію. До звільнення був головою профспілкового комітету установи, а на момент звільнення - членом профспілкового комітету. Також на момент звільнення в установі була рівнозначна вакантна посада, на яку я написав заяву, але мені було відмовлено в переведенні, мотивуючи тим, що не маю повної вищої освіти. На час звільнення мав неповну вищу освіту (технікум) за фахом, а також навчався на четвертому курсі Таврійської аграрної академії за відповідним фахом. Під час погодження питання про звільнення в обласному і нашому профкомах мене навіть не запросили на ці засідання. Чи правомірно чинила адміністрація, і які статті законів було порушено під час звільнення мене з роботи? М.Токар, с. Трояни Миколаївської обл.
Мой муж работает в национальном авиационном университете на кафедре физвоспитания и его интересует вот какой вопрос: может ли он попасть под сокращение, работая с 1995 года и плюс то , что я (его жена) в декретном отпуске? и еще такой вопрос: имели ли право добровольно принудительно заставить мужа согласиться на 75% ставки вместо полной ставки в связи с тем, что завкафедры за последние два года набрала много людей так как добавили рабочие часы,а в этом году рабочие часы обратно сократили, а сокращать работников не изволила? Я сейчас в положении и в ближайшее время собираюсь в декрет. На основании этого может он как то вернуть себе 25% ставки, что бы работать как прежде на полную ставку? Ведь Вы понимаете, что тяжело сидеть в декретном отпуске и муж будет приносить 400 грн в месяц. Другое дело когда мы вместе работали, но ведь не оставишь грудничка одного. Подскажите как нам быть и куда обращаться. За раннее спасибо. Буду ждать ответа.
У зв'язку з реорганізацією бюджетної установи скорочено посаду головного спеціаліста. В період перебування в щорічній відпустці його попереджено про наступне звільнення (через два місяці, через реорганізацію і скорочення штатів). Під час щорічної відпустки він перебував на листку непрацездатності, тому йому продовжено відпустку на кількість днів непрацездатності. Під час перебування в продовженій частині щорічної відпустки працівник знову подає листок непрацездатності та наполягає на її продовженні. Перебуваючи в другій продовженій частині відпустки, працівник знову звертається до лікарні і перебуває на листку непрацездатності. На який термін сумарно може бути продовжено щорічну відпустку працівника в зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, що підтверджено в установленому порядку? В.Домбровський, м. Кременчук Полтавської обл.